Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 241 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 221231236239240241242243246251261 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.601-3.615 από 17517
  1. #3601
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    @SIDASHE Φυσικά και συμφέρει να φύγεις απ'τη ΔΕΗ. Αυτή τη στιγμή πληρώνεις:

    Ημερήσιο ρεύμα: 0.119 (αρχική) - 0.045 (ΚΟΤ) - 5% (έκπτωση συνέπειας) = 0.070€/kwh

    Νυχτερινό ρεύμα: 0.0789 - 5% = 0.075€/kwh

    Οι εναλλακτικοί πάροχοι είναι υποχρεωμένοι απ'το νόμο να παρέχουν ΚΟΤ αν το ζητήσεις. Δηλαδή αν η τιμή της κιλοβατώρας για το ημερήσιο τους είναι πχ 0.075, τότε με την έκπτωση 0.045 πάει στα 0.030ευρώ/kwh. Αν οι πάροχοι σου λένε ψέματα ότι δε γίνεται... τηλεφώνησε στη ΔΕΔΔΗΕ και στη ΡΑΕ να επιβεβαιώσεις ό,τι σου λέω.
    Aν δεν κανω λαθος το ΚΟΤ ειναι σε ολες τις kwh και οχι μονο στην ημερησια χρεωση.Πρεπει να ειναι στο συνολο.

    Σε οτι αφορα το νυχτερινο οσοι εχου ΚΟΤ δεν εχουν εκπτωση συνεπειας.Τουλαχιστον στον δικο μου λογαριασμο δεν εχω δει καποια εκπτωση συνεπειας.

    Στους εναλλακτικους πρεπει ν'ακολουθησεις μια διαδικασια για το ΚΟΤ η οποια ειναι η εξης:
    16. Διαδικασία αλλαγής παρόχου.
    Όταν μεταφέρεστε σε άλλο πάροχο Ηλεκτρικής ενέργειας θα πρέπει να ακολουθήσετε τα κάτωθι βήματα σε περίπτωση που θέλετε να συνεχιστεί το Κοινωνικό Τιμολόγιο αν είστε δικαιούχος.
    1. Ολοκληρώστε την διαδικασία μεταφοράς της παροχής σας στο νέο πάροχο.
    2. Βεβαιωθείτε καλώντας στο 11500 (ΔΕΔΔΗΕ) ότι η παροχή σας (πιθανόν νέο νούμερο), είναι συνδεδεμένη με το ΑΦΜ σας.
    3. Ακυρώστε την παλιά αίτηση ΚΟΤ που είχατε στον προηγούμενο πάροχό σας και κάντε νέα αίτηση.
    4. Σε περίπτωση που σας βγάζει λάθος με τον αριθμό παροχής , ακολουθήστε πάλι το βήμα 2.

    ******sorry τωρα διαβασα τα υπολοιπα μηνυματα και ειδα οτι το ανεφερες κι εσυ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο SIDASHE μάλλον έχει ΚΟΤ Β.. (-0,04500) από την κανονική τιμή του παρόχου..
    Αν υπάρχει αισθητή διαφορά σε εναλλακτικό για κάποιον με ΚΟΤ Β, πόση διαφορά θα υπάρχει με ΚΟΤ Α (-0,07500); Που θα πάει η χρέωση της κιλοβατώρας; Κοντά στο 0;
    Η έκπτωση του ΚΟΤ γίνεται μόνο στις πρωινές κιλοβατώρες αν δεν κάνω λάθος..
    Το πάγιο του γιατί είναι (Πάγια Χρέωση / 5,32); Τριφασικό;
    Nαι το παγιο ειναι τοσο λογω Τριφασικου.
    Στο συνολο των kwh ειναι η εκπτωση ΚΟΤ αν δεν κανω λαθος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βασικό που πρέπει να αναφέρει είναι το όριο 4μηνιαίας κατανάλωσης, βάσει σύνθεσης νoικοκυριού, αν υπάρχουν άτομα με 67% αναπηρία κλπ.

    Διότι οι 2300kw/4μηνο είναι πολλές. Αν έχει κάνει υπέρβαση και ο ετήσιος μέσος όρος δεν πέσει κάτω από το όριο, τότε θα του έρθει ο κούκος αηδόνι.

    M'αυτά που βλέπω... μήπως το κοινωνικό τιμολόγιο είναι τελικά ποιο ακριβό απ'τα κανονικά οικιακά προγράμματα;
    Το οριο της 4μηνιαιας καταναλωσης ειναι 2.500 kWh.

  2. #3602
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Νομίζω αν δεν καλύψεις τα όρια kwh της κατηγορίας κοτ που έχεις..σου προσθέτει και kwh από το νυχτερινό ώστε να καλυφθεί..και ότι περισσέψει από τις kwh του νυχτερινού πάει με τη δική του χρέωση.. Δεν ξέρω αν το περιγράφω καλά. Ξέρω είναι ότι πλέον πάει πρωινό + νυχτερινό /2 = να μην ξεπερνάει το όριο σε kwh του κοτ που έχεις, τα παραπάνω πάνε με κανονική τιμή..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #3603
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    - Και οι ημερήσιες και οι νυχτερινές kw χρεώνονται με την ημερήσια τιμή, μείον το ΚΟΤ.
    - KOT και έκπτωση συνέπειας δε συνδιάζεται.
    - Αν κάνεις υπέρβαση, τότε πληρώνεις τις επιπλέον kw βάσει τιμοκαταλόγου με έκπτωση συνέπειας. Αλλά με 2.500kw δύσκολα να κάνεις υπέρβαση.

    -----------

    Άλλο θέμα... προσπαθώ σήμερα να πληρώσω Ελίν στο livepay και βγάζει σφάλμα 002. Τα νεύρα μου.

  4. #3604
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω αν δεν καλύψεις τα όρια kwh της κατηγορίας κοτ που έχεις..σου προσθέτει και kwh από το νυχτερινό ώστε να καλυφθεί..και ότι περισσέψει από τις kwh του νυχτερινού πάει με τη δική του χρέωση.. Δεν ξέρω αν το περιγράφω καλά. Ξέρω είναι ότι πλέον πάει πρωινό + νυχτερινό /2 = να μην ξεπερνάει το όριο σε kwh του κοτ που έχεις, τα παραπάνω πάνε με κανονική τιμή..
    Να σου πω την αληθεια λιγο μπερδευτηκα ετσι οπως το περιγραφεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Και οι ημερήσιες και οι νυχτερινές kw χρεώνονται με την ημερήσια τιμή, μείον το ΚΟΤ.
    - KOT και έκπτωση συνέπειας δε συνδιάζεται.
    - Αν κάνεις υπέρβαση, τότε πληρώνεις τις επιπλέον kw βάσει τιμοκαταλόγου με έκπτωση συνέπειας. Αλλά με 2.500kw δύσκολα να κάνεις υπέρβαση.
    α)Πως γινεται και οι ημερησιες αλλα και οι νυχτερινες να χρεωνονται με την ιδια τιμη?
    β)Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι αφου οι 2500 ειναι στο 4μηνο κι εγω εμενα 4μηνο οι συνολικες ειναι πανω 2500 δεν τις ξεπερναω?

  5. #3605
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έστω ότι έχεις για παράδειγμα όριο κοτ 1400kwh.
    Το οποίο νομίζω έχει και ένα μικρό όριο υπέρβασης..νομίζω +10%; Δείτε το ΦΕΚ..

    Πλεον για να έχεις χαμηλότερη χρέωση και στο νυχτερινό γίνεται το εξής. Πρέπει στο 4μηνο το άθροισμα πρωινού + νυχτερινού να μην ξεπερνάει τα 1400kwh.. Από ότι έχω παρατηρήσει συνήθως αν το άθροισμα δεν καλύψει το 4μηνιαιο όριο του κοτ στο πρωινό, προσθέτει kwh από του νυχτερινού για να φτάσει το όριο αυτό.. Οι υπόλοιπες kwh του νυχτερινού πάνε κανονικά..

    Για το παράδειγμα σου των 2500kwh το 4μηνο..
    Θα γίνει το εξής.. 2500 συνολικά kwh/2= 1250.
    Αν έχεις όριο για παράδειγμα θα πω εγώ 1400kwh στο κοτ, γιατί δεν ξέρω τι όριο έχεις. Θα καλύψει τα 1250 στο πρωινό και θα πάρει αλλά 250 νομίζω από το νυχτερινό για να καλύψει το όριο.. Οι 1000 kwh που περισσεύουν θα πάνε με το τιμολόγιο του νυχτερινού..

    Να ξαναπούμε ότι η έκπτωση του κοτ εφαρμόζεται μόνο στο πρωινό, άσχετα αν προστεθούν σε αυτό κάποιες kwh από το νυχτερινό για να καλυφθεί το όριο του κοτ.

    Τέλος να δώσω και ένα άλλο παράδειγμα.. Αν είχες 3000kwh στο 4μηνο με όριο κοτ 1400 + η μικρή ανοχή που είπαμε. Τότε θα πάει λογικά 1500 πρωινό κ 1500 νυχτερινό.. Δηλαδή θα πάει κανονικά το κάθε ένα με το δικό του τιμολόγιο επειδή καλύπτεται ήδη το πρωινό όριο για το κοτ..

    Μπέρδεμα ε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 13-12-19 στις 10:03.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #3606
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Το οριο ΚΟΤ το δικο μου το 4μηνο οπως εχω γραψει και παραπανω ειναι 2500kwh.

    Συμφωνα τωρα με τα παρακατω 2487kwh εχω στο ημερησιο και 502kwh στο νυχτερινο το 4μηνο.
    Οι συνολικες κιλοβατωρες δηλαδη που εχω στο 4μηνο ειναι 2989.
    Η εκπτωση ΚΟΤ εφαρμοζεται ομως στις 2392kwh αλλα δεν αναφερει αν ειναι απο το ημερησιο η το νυχτερινο αλλα συνολικα και στο ημερησιο και στο νυχτερινο.
    Πως το εξηγεις αυτο?

    Χρεώσεις Προμήθειας ΔΕΗ - 225,89
    Πάγια Χρέωση / 5,32
    kWh 534X0,10253€/kWh / 54,75
    kWh 1953X0,11936€/kWh / 233,11
    Πάγια Χρέωση Νύχτας / 0,43
    Πάγια Χρέωση Νύχτας / 1,73
    kWh 113X0,06611€/kWh / 7,47
    kWh 389X0,07897€/kWh / 30,72
    Εκπτ.KOT 2392,00X0,04500 -107,64

    Αφου ξεπερασα το οριο ΚΟΤ θα επρεπε να εχω εκπτωση συνεπειας 5% ναι η οχι?
    Επισης αν παω σε αλλη εταιρια θα εχω οφελος κι αν ναι ποιο θα ειναι αυτο(συμφωνα με τα παραπανω παντα)?

  7. #3607
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εκ πρώτης όψεως το έχεις φτάσει το όριο του κοτ σου μόνο από πρωινή κατανάλωση και σε αυτή τη περίπτωση η κατανάλωση του νυχτερινού πάει μόνη της.. Δεν το συμπληρώνει πάντα ακριβώς το όριο στη πρωινή κατανάλωση..αλλά αρκετά κοντά..

    Ποια κατανάλωση είναι ποια το γράφει.. Περαιτέρω νομίζω δε χρειάζεται να διευκρινίσει..συνήθως φαίνεται όπως έγραψα πάνω..

    Ακόμα, το όριο του κοτ δεν το ξεπέρασες, είχες κ λίγο ακόμα.. Αν το είχες περάσει πρώτον δεν θα σου έκανε την έκπτωση του κοτ και δεύτερον σε αυτή τη περίπτωση θα είχες το 5% της συνέπειας..

    Για το αν πας σε άλλη εταιρια τώρα.. Αν η εταιρία αυτή έχει χαμηλότερο τιμολόγιο σε σύγκριση με την οποία άλλη εταιρία πάνω στο οποίο θα εφαρμόσει την έκπτωση του κοτ, θα έρχεται λίγο χαμηλότερα.. Πέρα από αυτό όμως είναι και άλλα που πρέπει να δεις..όπως πάγια, οτς, τυχόν δεσμεύσεις γιατί τα τιμολόγια δεν είναι εγγυημένα εις το διηνεκές, αν χρειαστεί χαρτί ηλεκτρολόγου, αν αξίζει γενικότερα να πας σε ιδιώτη, και γενικά να αρχίσεις το πήγαινε έλα.. Πρέπει να το ψάξεις αρκετά αν αξίζει η διαφορά.. Τα είπαμε επάνω..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 13-12-19 στις 15:42.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #3608
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    α)Πως γινεται και οι ημερησιες αλλα και οι νυχτερινες να χρεωνονται με την ιδια τιμη?

    Αν είσαι εντός ορίων, όλη η κατανάλωση (μέρα + νύχτα) χρεώνεται με το ημερήσιο μείον την ΚΟΤ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    β)Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι αφου οι 2500 ειναι στο 4μηνο κι εγω εμενα 4μηνο οι συνολικες ειναι πανω 2500 δεν τις ξεπερναω?
    Αν είσαι εκτός ορίων, πληρώνεις ΚΟΤ για τη κατανάλωση μέρας και τις νυχτερινές βάσει τιμοκαταλόγου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οριο ΚΟΤ το δικο μου το 4μηνο οπως εχω γραψει και παραπανω ειναι 2500kwh.

    Συμφωνα τωρα με τα παρακατω 2487kwh εχω στο ημερησιο και 502kwh στο νυχτερινο το 4μηνο.
    Οι συνολικες κιλοβατωρες δηλαδη που εχω στο 4μηνο ειναι 2989.
    2487... κάνε κράτει. Είσαι πολύ οριακά.



    Mε τόσο μεγάλες καταναλώσεις σήκω φύγε απ'τη ΔΕΗ μη το σκέφτεσαι!

    Ας πάμε τη κουβέντα παρακάτω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ekrepali : 14-12-19 στις 00:24.

  9. #3609
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων

    Mε τόσο μεγάλες καταναλώσεις σήκω φύγε απ'τη ΔΕΗ μη το σκέφτεσαι! Η Ελίν είναι η καλύτερη περίπτωση αυτή τη στιγμή. Αύριο θα το σβήσω γιατί αν πλακώσουν πελάτες κοινωνικού τιμολογίου, θα βγείς χαμένος σε περίπτωση αύξησης της κιλοβατώρας.
    Ok λοιπον αν καταλαβα καλα αυτο που με συμφερει ειναι το electricon ΟΙΚΙΑΚΟ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ
    https://energy.elin.gr/ilektriki-ene...ko-nichterino/

    Σε αυτο το προγραμμα μπορω να παω με κοινωνικο τιμολογιο η δεν το δεχονται?

  10. #3610
    Εγγραφή
    28-02-2009
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    VDSL2
    SNR / Attn
    26(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    δεχονται, ειναι το φθηνοτερο συμβολαιο μεχρι στιγμης, χωρις περιορισμους , παγια, και ΟΤΣ. και μπηκε κατευθειαν και στο εναντι το ΚΟΤ, εξυπηρετηση καλη, τσεκαρε πρωτο λογαριασμο μην κανουν καμια βλακια με εξτρα χρεωσεις.

  11. #3611
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Θα το τσεκαρω σιγουρα και θα μιλησω μαζι τους.

    Τι να τσεκαρω για χρεωσεις?
    Υπαρχει περιπτωση να βαλουν εξτρα χρεωσεις εκτος απο τις στανταρ που βαζουν ολοι οπως και η ΔΕΗ?

    Αν γνωριζεις κατι πες μου σιγουρα αλλιως δεν παω καν.
    Δεν θα καθομαι εγω να παιζω με κανεναν και να κανω τον αστυνομο.

  12. #3612
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το τσεκαρω σιγουρα και θα μιλησω μαζι τους.

    Τι να τσεκαρω για χρεωσεις?
    Υπαρχει περιπτωση να βαλουν εξτρα χρεωσεις εκτος απο τις στανταρ που βαζουν ολοι οπως και η ΔΕΗ?

    Αν γνωριζεις κατι πες μου σιγουρα αλλιως δεν παω καν.
    Δεν θα καθομαι εγω να παιζω με κανεναν και να κανω τον αστυνομο.
    Καλσπερα... Οταν ξεπερνας την καταναλωση που εχεις σαν ΚΟΤ θα πληρωσεις τις παραπανω..

  13. #3613
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλσπερα... Οταν ξεπερνας την καταναλωση που εχεις σαν ΚΟΤ θα πληρωσεις τις παραπανω..
    νομίζω ότι αν ξεπεράσεις την κατανάλωση που σου παρέχει το ΚΟΤ (Α/Β) τότε χρεώνεσαι με βάση το κανονικό τιμολόγιο του παρόχου ρεύματος (είτε είναι η ΔΕΗ είτε άλλος)

    στην περίπτωση του ΚΟΤ Α είναι 2000 ενώ στην περίπτωση του ΚΟΤ Β είναι 1400 οι κιλοβαττώρες

  14. #3614
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Oι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι ίδιες σε όλους (εκτός από αυτούς που χρεώνουν ΟΤΣ). Η Ελίν δεν έχει ΟΤΣ. Είτε ξεπεράσεις είτε όχι το ΚΟΤ, κερδισμένος θα είσαι... ειδικά με τόσες πολλές κιλοβατώρες που καις.

    Με ένα πρόχειρο υπολογισμό που έκανα στο Allazorevma για την 4μηνιαία κατανάλωση σου... παρόμοιο κέρδος (7ευρώ λιγότερο) θα έχεις στη WeEnergy (Green Home Night). Aυτοί έχουν χαμηλότερη kw απ'την Eλίν κατά 0.005, με ΟΤΣ 67 και 48ευρώ το χρόνο πάγιο. Στα ίδια λεφτά έρχεσαι.

    Αν λοιπόν στα επόμενα 2 τετράμηνα έχεις αναλογικά ακόμα μεγαλύτερη κατανάλωση πχ λόγω κλιματιστικών, πολλαπλασίασε αυτή τη κατανάλωση * 0.005 και θα δεις πόσο κέρδος θα έχεις συγκριτικά με την Ελίν.

  15. #3615
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλσπερα... Οταν ξεπερνας την καταναλωση που εχεις σαν ΚΟΤ θα πληρωσεις τις παραπανω..
    Δεν καταλαβα τι εννοεις?
    Αυτο ειναι για τις εξτρα χρεωσεις που θα βαλουν?

Σελ. 241 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 221231236239240241242243246251261 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας