Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 278 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 258268273276277278279280283288298 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.156-4.170 από 17453
  1. #4156
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα... Σου ειπαν ποσο θα κανει να μπει ο μετρητης που εχει και νυχτερινο;; Να ξερεις οτι για να σε συμφερει πρεπει να κανεις αρκετα καλες καταναλωσεις αργα το βραδυ που ειναι οι ωρες του νυχτερινου...
    Tώρα είναι και 3-5 το μεσημέρι.
    Υπάρχουν και προγραμματιζόμενες συσκευές που μπορούν να δουλεύουν και όταν δεν είναι κανείς σπίτι πχ κλιματιστικό
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #4157
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Η χρέωση ΛΑΓΗΕ είναι τόσο μικρή που δεν αξίζει αναφοράς. Από ΑΔΜΗΕ / ΔΕΔΔΗΕ γλωτώνω περίπου 25ευρώ το έτος λόγω νυχτερινού μετρητή.

    Όσοι έχουν μεγαλύτερες καταναλώσεις και καίνε κλιματιστικά το βράδυ... έχουν πολύ μεγαλύτερο κέρδος.


  3. #4158
    Εγγραφή
    18-02-2020
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Δεν ρώτησα ακόμα πήρα μόνο Κ ρώτησα το κόστος. Αύριο θα προσπαθήσω να κάνω την αίτηση,ελπίζω να γίνεται και μέσω τηλεφώνου- mail, και θα ρωτήσω Κ για τον χρόνο που χρειάζεται

  4. #4159
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.932
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Απορία..
    Στο εξοχικό που έβαλα νυχτερινό μου έδωσαν το τμηματικό ωράριο αφού πλέον μόνο αυτό δίνουν.. Το συνεχές δεν το δίνουν σε νέους πελάτες.. Πρόσφατα έβαλε και άλλο διαμέρισμα νυχτερινό, αλλά τυχαία όταν έγραφα τη μέτρηση του δικού μου μετρητή, παρατήρησα στου γείτονα ότι το νυχτερινό του δεν λειτουργούσε στις ώρες του τμηματικού, αλλά με το συνεχές.. Δλδ 15:00-17:00 ενώ εμένα είχε πέσει το νυχτερινό, ο γείτονας χρεωνόταν πρωινό, και αντίστοιχα το βράδυ στις 23:00 είχε πέσει το νυχτερινό το δικό του, ενώ εμένα έπρεπε να πάει 02:00..
    Μιλάμε για χειμώνα έτσι; Δεν ενδιαφέρομαι τόσο για το συνεχές.. Απλά παραξενεύτηκα.. Πριν δεν είχε κανείς πλην ενός άλλου διαμερίσματος νυχτερινό, που το έχει από πολύ παλιά.. Οπότε μόνο τα παλιά πρωινά ρολόγια υπήρχαν.. Μετά μας έβαλαν τα holley με το νυχτερινό..
    Τώρα ο γείτονας να έκανε μεταφορά άλλης παροχής που είχε ήδη από παλιά νυχτερινό; Γίνεται; Η κάτι άλλο; Θα ρωτήσω βέβαια με την πρώτη ευκαιρία.. Απλά είχα αυτή την απορία..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 20-02-20 στις 11:06.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #4160
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    528
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορία..
    Στο εξοχικό που έβαλα νυχτερινό μου έδωσαν το τμηματικό ωράριο αφού πλέον μόνο αυτό δίνουν.. Το συνεχές δεν το δίνουν σε νέους πελάτες.. Πρόσφατα έβαλε και άλλο διαμέρισμα νυχτερινό, αλλά τυχαία όταν έγραφα τη μέτρηση του δικού μου μετρητή, παρατήρησα στου γείτονα ότι το νυχτερινό του δεν λειτουργούσε στις ώρες του τμηματικού, αλλά με το συνεχές.. Δλδ 3-5 ενώ εμένα είχε πέσει το νυχτερινό, ο γείτονας χρεωνόταν πρωινό, και αντίστοιχα το βράδυ στις 23:00 είχε πέσει το νυχτερινό το δικό του, ενώ εμένα έπρεπε να πάει 02:00..
    Μιλάμε για χειμώνα έτσι; Δεν ενδιαφέρομαι τόσο για το συνεχές.. Απλά παραξενεύτηκα.. Πριν δεν είχε κανείς πλην ενός άλλου διαμερίσματος νυχτερινό, που το έχει από πολύ παλιά.. Οπότε μόνο τα παλιά πρωινά ρολόγια υπήρχαν.. Μετά μας έβαλαν τα holley..
    Τώρα ο γείτονας να έκανε μεταφορά άλλης παροχής που είχε ήδη από παλιά νυχτερινό; Γίνεται; Η κάτι άλλο; Θα ρωτήσω βέβαια με την πρώτη ευκαιρία.. Απλά είχα αυτή την απορία..
    Καλημερα.... Στους μετρητες HOLLEY καταγραφει αυτοματα τις μετρησεις ημερησιες και νυχτερινου η παροχη.. Δεν γινεται η μεταφορα...

  6. #4161
    Εγγραφή
    18-02-2020
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλημέρα σε όλους
    Έκανα την αίτηση τηλεφωνικά μου είπαν θα με πάρουν από την Αισώπου που ανήκει η περιοχή μου να μου πουν πόσο χρόνο θα χρειαστεί να μπει ο μετρητής. Στα κεντρικά δεν ήξεραν να μου απαντησουν

  7. #4162
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    528
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Daskalo1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους
    Έκανα την αίτηση τηλεφωνικά μου είπαν θα με πάρουν από την Αισώπου που ανήκει η περιοχή μου να μου πουν πόσο χρόνο θα χρειαστεί να μπει ο μετρητής. Στα κεντρικά δεν ήξεραν να μου απαντησουν
    Καλημερα....Σε ποια περιοχη ανηκεις;;; Φυσικα και δεν ξερουν απο εκει αν εχει μετρητες η περιοχη σου...

  8. #4163
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.932
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα.... Στους μετρητες HOLLEY καταγραφει αυτοματα τις μετρησεις ημερησιες και νυχτερινου η παροχη.. Δεν γινεται η μεταφορα...
    Είπε κανείς ότι δεν τις γράφει; Αυτό που είπα είναι ότι εφόσον βάλαμε και οι 2 νυχτερινό το ίδιο διάστημα, με λίγους μήνες διαφορά, έπρεπε οι μετρητές μας να λειτουργούν τις ίδιες ώρες με το τμηματικό ωράριο του νυχτερινού για το χειμώνα.. Ο δικός μου το κάνει.. Χειμώνα 15:00-17:00 / 02:00-08:00..
    Του γείτονα το νυχτερινό λειτουργεί 23:00-07:00.. Δλδ συνεχές.. Δεν είναι περίεργο;
    Μια φορά το είδα βέβαια.. Θα το τσεκάρω ξανά όταν τύχει να γράψω τη μέτρηση μου..
    Στους holley Τ2 αναγράφεται το νυχτερινό / Τ1 το πρωινό..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Daskalo1980 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους
    Έκανα την αίτηση τηλεφωνικά μου είπαν θα με πάρουν από την Αισώπου που ανήκει η περιοχή μου να μου πουν πόσο χρόνο θα χρειαστεί να μπει ο μετρητής. Στα κεντρικά δεν ήξεραν να μου απαντησουν
    Υπολόγισε 3-4 μήνες να είσαι μέσα.. Τώρα αν είσαι τυχερός κ πάρει λιγότερο η περισσότερο, ενημέρωσε μας..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #4164
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Στην περίπτωση που έχει εγκατασταθεί μετρητής ηλεκτρονικός, που έχει ήδη δηλαδή δυνατότητα να μετράει νυχτερινό απλά δεν χρησιμοποιείται, πόσο καιρό θα παίρνει η αίτηση για νυχτερινό; Η χρέωση; Συνεχίζει να ισχύει;

    Θεωρητικά το μόνο που έχει να κάνει η ΔΕΔΔΗΕ είναι να στείλει κάποιον να μετρήσει και να "ρυθμίσει" τον μετρητή να μετράει νυχτερινό
    OK boomer

  10. #4165
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    528
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπερα... Πολυ δυσκολο να εχει τοποθετηθει μετρητης ψηφιακος... Θα ειναι μαλλον αναλογικος....

  11. #4166
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα... Πολυ δυσκολο να εχει τοποθετηθει μετρητης ψηφιακος... Θα ειναι μαλλον αναλογικος....
    Καλημέρα. Είναι ηλεκτρονικός. Γιατί είναι πολύ δύσκολο; Προχθες τον τοποθέτησαν, 2020 έχουμε
    OK boomer

  12. #4167
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα... Πολυ δυσκολο να εχει τοποθετηθει μετρητης ψηφιακος... Θα ειναι μαλλον αναλογικος....
    καθόλου δύσκολο δεν είναι να τοποθετηθεί ψηφιακός μετρητής

    υπάρχει απόθεμα ψηφιακών μετρητών στον ΔΕΔΔΗΕ Αθήνας (από την ενημέρωση που έχω)

    γιατί έχω κάνει και εγώ αίτηση αλλαγής από αναλογικό σε ψηφιακό

  13. #4168
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Και εγώ στον ΔΕΔΔΗΕ Αθήνας ανήκω που μου έβαλαν ψηφιακό. Καμία πληροφορία για την απορία που έγραψα παρά πάνω; Μπας και γλυτώσω το τηλεφώνημα; (σιχαίνομαι να μιλάω σε τέτοια τηλέφωνα)
    OK boomer

  14. #4169
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ στον ΔΕΔΔΗΕ Αθήνας ανήκω που μου έβαλαν ψηφιακό. Καμία πληροφορία για την απορία που έγραψα παρά πάνω; Μπας και γλυτώσω το τηλεφώνημα; (σιχαίνομαι να μιλάω σε τέτοια τηλέφωνα)
    για να καταλάβω
    έκανες αίτηση για νυχτερινό τιμολόγιο Γ1Ν (πλήρωσες)
    ήρθαν έκαναν την μελέτη
    μετά ήρθαν και έβγαλαν τον παλιό μετρητή αν υπήρχε και σου έβαλαν τον νέο ηλεκτρονικό μετρητή
    αν τα θυμάμαι καλά πρέπει να θέλει λίγες μέρες για να ενεργοποιηθεί
    μπορείς να πάρεις και στο 11500 να σου πουν.

  15. #4170
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    528
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Είναι ηλεκτρονικός. Γιατί είναι πολύ δύσκολο; Προχθες τον τοποθέτησαν, 2020 έχουμε
    Καλησπερα... Τοποθετησαν νεο μετρητη... Μια χαρα... Γινεται ευκολα τοτε η αλλαγη σε ημερησιο και νυχτερινο του ρολογιου...
    Αλλα γνωριζω οτι δεν υπαρχει και πολυ μεγαλη ποσοτητα σε νεα ρολογια..

Σελ. 278 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 258268273276277278279280283288298 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας