Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 531 από 1174 ΠρώτηΠρώτη ... 511521526529530531532533536541551 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.951-7.965 από 17598
  1. #7951
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.555
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοτε πιο το οφελος να παει καποιος στο ENTER με το να παει στο online?
    Ήταν πιο παλιό και έδινε 100€ δώρο , το κόψανε , μετά 50€ δώρο και τώρα δεν έχει
    Το enter+ είχε 30€ δώρο και το βγάλανε , έχει και κάτι bonus για μερεμέτια (12μηνο)
    Το online θέλει οπωσδήποτε κάρτα για πάγια και δεν έχει έγχαρτο και ίσως να μη βολεύει κόσμο

  2. #7952
    Εγγραφή
    19-11-2003
    Περιοχή
    pathfinder.gr
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Καλά , τοσο καιρό ολοι φευγανε απο την ΔΕη (και εγω) επειδή ήταν η πιο ακριβή και τώρα είναι η πιο φθηνή? Ποιος θα παει σε κάποιον άλλο παροχο σημερα?
    ΟΛΟΙ τους ειναι πιο ακριβοί.

  3. #7953
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.555
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά , τοσο καιρό ολοι φευγανε απο την ΔΕη (και εγω) επειδή ήταν η πιο ακριβή και τώρα είναι η πιο φθηνή? Ποιος θα παει σε κάποιον άλλο παροχο σημερα?
    ΟΛΟΙ τους ειναι πιο ακριβοί.
    μέχρι η ΡΑΕ να υποχρεώσει τη ΔΕΗ να μην μπαίνει μέσα , μετά όλοι θα είναι ακριβοί και θα ψάχνουμε τον φθηνότερο, αν και για καμια 4άδα το κόβω να ξεμένουν και να αρμέγουν

  4. #7954
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά , τοσο καιρό ολοι φευγανε απο την ΔΕη (και εγω) επειδή ήταν η πιο ακριβή και τώρα είναι η πιο φθηνή? Ποιος θα παει σε κάποιον άλλο παροχο σημερα?
    ΟΛΟΙ τους ειναι πιο ακριβοί.
    Κάπως έτσι δουλεύει ο ανταγωνισμός, κάποια στιγμή είναι πιο φθηνός ο ενας, κάποια στιγμή ο άλλος.
    Εγώ όπως θέλω να πιστεύω και αρκετοί που πήγανε ΕΛΙΝ βγήκαμε κερδισμένοι όσο κράτησε, άλλοι βγήκανε πιο πολύ κερδισμένο με προγράμματα που είχανε ΟΤΣ και χρέωση κάτω απο 0,05.

    Και πραγματικά σήμερα είμαστε αντιμέτωποι σε όλο τον κόσμο με αύξηση τιμών για την ενέργεια.

  5. #7955
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά , τοσο καιρό ολοι φευγανε απο την ΔΕη (και εγω) επειδή ήταν η πιο ακριβή και τώρα είναι η πιο φθηνή? Ποιος θα παει σε κάποιον άλλο παροχο σημερα?
    ΟΛΟΙ τους ειναι πιο ακριβοί.

    Η ΔΕΗ μπορει να μπει μεσα, ειτε μας αρεσει ειτε οχι ειναι μεσο ασκησης πολιτικης της καθε κυβερνησης. Μη ξεχναμε, πριν 2 χρονια ηταν στο παρα ενα να χρεοκοπησει.

    Και προφανως η ΔΕΗ οταν αγοραζει ρευμα 15 ευρω, εχει τα οποια εξοδα, και το πουλαει 10 ευρω, μπαινει μεσα. Τωρα αν στη διετια οι τιμες πεσουν παλι στα 5 ευρω, προφανως καποια η ολη τη ζημια θα την καλυψει. Αν οχι, οποιος κυβερναει οταν θα ξαναβρεθει στο παρα 1 της χρεοκοπιας θα την ξαναματασωσει για 25η φορα.

  6. #7956
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tecate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΔΕΗ μπορει να μπει μεσα, ειτε μας αρεσει ειτε οχι ειναι μεσο ασκησης πολιτικης της καθε κυβερνησης. Μη ξεχναμε, πριν 2 χρονια ηταν στο παρα ενα να χρεοκοπησει.

    Και προφανως η ΔΕΗ οταν αγοραζει ρευμα 15 ευρω, εχει τα οποια εξοδα, και το πουλαει 10 ευρω, μπαινει μεσα. Τωρα αν στη διετια οι τιμες πεσουν παλι στα 5 ευρω, προφανως καποια η ολη τη ζημια θα την καλυψει. Αν οχι, οποιος κυβερναει οταν θα ξαναβρεθει στο παρα 1 της χρεοκοπιας θα την ξαναματασωσει για 25η φορα.
    Βασικά την ΔΕΗ την πληρώνουμε ακόμα και αν δεν έχουμε πλέον ΔΕΗ, τόσο καιρό πχ "απορροφούσε" τα co2 και την ΟΤΣ, απλά δεν τα πληρώναμε στον λογαριασμό της ΔΕΗ

  7. #7957
    Εγγραφή
    19-11-2003
    Περιοχή
    pathfinder.gr
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Άρα για μένα που θέλω μέχρι αυριο να βρω αλλο πάροχο η ΔΕΗ myhome online ειναι μονόδρομος.
    Εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο πριν υπογραψω?

  8. #7958
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.005
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαδικασία που περιγράφεις είναι πολύ ευκολότερη, για μένα, από το να στήνομαι στο σπίτι να περιμένω τον κάθε courier να έρθει όποτε του καπνίσει για να υπογράψω την αίτηση και αργότερα τη νέα σύμβαση και όλα τα δικαιολογητικά.
    Παράδειγμα, είχα κανονίσει με την υπάλληλο της ΔΕΗ για την υπογραφή της αίτησης για το αέριο, και μόνον (και όχι σύμβασης κλπ), να έρθει προχθές ΤΡ 5/10/21 από 14.00-17.00, αλλά ο courier (ΕΛΤΑ) σκέφτηκε να έρθει στις 12.00!!, έτσι τον βόλευε, αν και το χαρτί που του έδωσε η ΔΕΗ για παράδοση έγραφε 14.00-17.00.
    Εγώ έλειπα εκείνη την ώρα, η σύζυγος του είπε για τη συμφωνημένη ώρα και αυτός απάντησε ότι θα φύγει και θα έρθει την επομένη. Ευτυχώς, βρισκόμουν κοντά και γύρισα στο σπίτι και υπέγραψα το ένα και μοναδικό χαρτί, δηλαδή της αίτησης.

    Προσωπικά, ανακουφίστηκα όταν η υπάλληλος για το ρεύμα, πρότεινε ως εναλλακτική λύση την υποβολή των απαραίτητων στοιχείων, μέσω email. Δεν θέλω να ξαναπεράσω την ταλαιπωρία της υπογραφής μέσω courier. Και δεν θέλω να στη συστήσω σε κάθε επόμενη αλλαγή παρόχου ρεύματος ή αερίου, που θα κάνεις στο μέλλον.
    Εσύ λες αυτό.. Εμένα ο κούριερ για το αέριο με έστησε και ήρθε την επόμενη του ραντεβού.. Πάλι καλά που πήρα ΔΕΗ και μου δώσανε αριθμό αποστολής.. Απάντηση ΕΛΤΑ; Μην δίνετε σημασία στα ραντεβού που σας κλείνουν από ΔΕΗ....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks

    - - - Updated - - -

    Από τον πίνακα https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1939256855
    προφανως το πιο οικονομικό ειναι της ΔΕΗ online. Ειμαι στα παρά 1 να το κλείσω.
    Κοιτάω και το DEH myhome Enter και δεν μπορώ να καταλάβω , ότι είναι ποιο ακριβό στο παγιο και στην KWH . Τοτε γιατί το βγαλανε? Υπάρχει κάτι κρυφό
    στο online σε σχεση με το Enter? Διαπύστωσα ότι στο online οτι ΔΕΝ γράφει χωρις ρήτρα αναπροσαρμογής. Τους πήρα τηλ. αλλά μου είπαν ότι ΔΕΝ έχει και ας μην το γράφει.
    Τοτε πιο το οφελος να παει καποιος στο ENTER με το να παει στο online?
    Για ρίξε μια ματιά πάλι στις πίσω σελίδες.. Τα έχουμε γράψει αυτά..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #7959
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.121
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στις σημερινές βραδυνές ειδήσεις ανακοινώθηκε η απόφαση για αύξηση του ποσού ενίσχυσης των νοικοκυριών μηνιαία 1) στα 300 εκ € για την κατανάλωση μέχρι 300kwh και 2) σε ποσοστό 25% για το φυσικό αέριο, ανεξάρτητα από το επίδομα θέρμανσης σε όσους το δικαιούνται.
    Εκτιμάται ότι η επιδότηση του ρεύματος θα φτάσει τα 13€ το μήνα.
    Το συνολικό ποσό για τη στήριξη των νοικοκυριών (ρεύμα και αέριο) θα είναι τουλάχιστον 500 εκ €.

    Λεπτομέρειες την ΠΑ 8/10.

  10. #7960
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.005
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά , τοσο καιρό ολοι φευγανε απο την ΔΕη (και εγω) επειδή ήταν η πιο ακριβή και τώρα είναι η πιο φθηνή? Ποιος θα παει σε κάποιον άλλο παροχο σημερα?
    ΟΛΟΙ τους ειναι πιο ακριβοί.
    Εμπρος για πίσω... Ποιος θα το φανταζόταν..
    Καλά κάθισα ΔΕΗ εγώ και δεν το κούνησα..
    Έτσι κ αλλιώς δεν είχα και ποιος ξέρει τι καταναλώσεις.. Όσες φορές το είχα ψάξει το όφελος ανά μήνα ήταν μονοψήφιο..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    μέχρι η ΡΑΕ να υποχρεώσει τη ΔΕΗ να μην μπαίνει μέσα , μετά όλοι θα είναι ακριβοί και θα ψάχνουμε τον φθηνότερο, αν και για καμια 4άδα το κόβω να ξεμένουν και να αρμέγουν
    Μετά κεράκια..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις σημερινές βραδυνές ειδήσεις ανακοινώθηκε η απόφαση για αύξηση του ποσού ενίσχυσης των νοικοκυριών μηνιαία 1) στα 300 εκ € για την κατανάλωση μέχρι 300kwh και 2) σε ποσοστό 25% για το φυσικό αέριο, ανεξάρτητα από το επίδομα θέρμανσης σε όσους το δικαιούνται.
    Εκτιμάται ότι η επιδότηση του ρεύματος θα φτάσει τα 13€ το μήνα.
    Το συνολικό ποσό για τη στήριξη των νοικοκυριών (ρεύμα και αέριο) θα είναι τουλάχιστον 500 εκ €.

    Λεπτομέρειες την ΠΑ 8/10.
    Αυτά τα μέτρα άραγε θα ισχύσουν και στα κλειστά προγράμματα; Η μόνο σε όσα έχουν οτς;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #7961
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.267
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά τα μέτρα άραγε θα ισχύσουν και στα κλειστά προγράμματα; Η μόνο σε όσα έχουν οτς;
    Καλή ερώτηση αυτή. Νομίζω πως είναι κάθετο σε όλους.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #7962
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.555
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά τα μέτρα άραγε θα ισχύσουν και στα κλειστά προγράμματα; Η μόνο σε όσα έχουν οτς;
    μόνο σε ΟΤΣ και φυσικά .

  13. #7963
    Εγγραφή
    19-11-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks

    - - - Updated - - -

    Από τον πίνακα https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1939256855
    προφανως το πιο οικονομικό ειναι της ΔΕΗ online. Ειμαι στα παρά 1 να το κλείσω.
    Κοιτάω και το DEH myhome Enter και δεν μπορώ να καταλάβω , ότι είναι ποιο ακριβό στο παγιο και στην KWH . Τοτε γιατί το βγαλανε? Υπάρχει κάτι κρυφό
    στο online σε σχεση με το Enter? Διαπύστωσα ότι στο online οτι ΔΕΝ γράφει χωρις ρήτρα αναπροσαρμογής. Τους πήρα τηλ. αλλά μου είπαν ότι ΔΕΝ έχει και ας μην το γράφει.
    Τοτε πιο το οφελος να παει καποιος στο ENTER με το να παει στο online?
    Το online έχει 2 χρόνια σύμβαση ενώ το enter νομίζω 1.

  14. #7964
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.749
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks

    - - - Updated - - -


    Τοτε πιο το οφελος να παει καποιος στο ENTER με το να παει στο online?
    Το enter αν βάλεις αυτοματη τραπεζική εντολή, μαζί με την επιβράβευση κάνει έκπτωση 7% σύνολο. Αυτό σε δίνει λίγο πιο φτηνή τη νυχτερινή κιλοβατώρα. Βέβαια το πάγιο είναι 1€ πιο ακριβό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geornirv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το online έχει 2 χρόνια σύμβαση ενώ το enter νομίζω 1.
    2 χρόνια έχει και το enter.


    Απ' ότι είπαν πάντως αλλά μέλη σε προηγούμενα μηνύματα, το online είναι ελάχιστο πιο φθηνό. Λίγο πιο φθηνό από το enter συνολικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 07-10-21 στις 21:44.

  15. #7965
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.349
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geornirv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το online έχει 2 χρόνια σύμβαση ενώ το enter νομίζω 1.
    Το enter plus εχει 1.

Σελ. 531 από 1174 ΠρώτηΠρώτη ... 511521526529530531532533536541551 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας