Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 977 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 957967972975976977978979982987997 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 14.641-14.655 από 17522
  1. #14641
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια, το ξέχασα αυτό...
    Διακανονισμό στο ρεύμα κάνουν οι άλλοι;
    Έχει γνώση κανείς;
    Η φ.α στο αέριο ξέρω ότι κάνει.. Στο ρεύμα δεν ξέρω... Για τη καρτέλα που λες θα το δω πάλι...

    - - - Updated - - -

    Στο ιστορικό τιμών οικιακών κοιτάμε μόνο; Η υπάρχει και άλλη σχετική καρτέλα;
    Κάποτε θυμάμαι είχες και κάτι σημειώσεις δίπλα από κάθε πακέτο...
    Ίσως θα πρέπει να δοκιμάσω να το ανοίξω και με άλλο πρόγραμμα γιατί μου τα βγάζει μισά...

    Πιο παλιά θυμάμαι υπήρχε και καρτέλα για νυχτερινό... Τώρα βλέπω μόνο τιμές πρωινού...
    Κάνω λάθος;
    - - - Updated - - -



    Έχεις δίκιο.. Έχω την τάση να επαναλαμβάνομαι λίγο και γίνομαι κουραστικός....
    Δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω πάροχο αν ξεπεράσω κάποια εμπόδια πρώτα και αν βρεθεί κάποιο καλό πακέτο... Πιστεύω να έχεις καταλάβει τα εμπόδια μου... Και εκτός αυτού είδα που συζηταγατε πολύ για ζενίθ.. Άλλος έλεγε για φ.α νομίζω..
    Έχει να προτείνει κάποιος κάποιο χαμηλό πακέτο; Αν και θα δω και το excel..
    Ούτε εγώ θέλω να πληρώνω ακριβά αλλά ξαναλέω.... Τι να κάνω;
    Μετά κάποιοι οπωσδήποτε κέρδισαν στους εναλλακτικούς αλλά αυτοί είχαν και πιο μεγάλες καταναλώσεις....

    - - - Updated - - -



    Ουκ αν λάβεις παρά του μη έχοντος λέει ένα ρητό... Χώρια που υπάρχει και το Κοτ... Να υποθέσω ότι και εκεί τον πίνουν οι άλλοι; Αν είναι να το καταργήσουμε...
    Κάποτε είχα ακούσει ότι για το Κοτ επιβαρύνονται οι υπόλοιποι πελάτες, ισχύει αυτό; Αν είναι έτσι σε αυτό φταίει η πολιτεία που αντί να καλύπτει το σχετικό κόστος το ρίχνει στους άλλους πελάτες... Αλλά και η πολιτεία να το καλύψει πάλι δεν θα πέσει σε εμάς; Τι να πω...

    - - - Updated - - -

    Από το excel είδα ότι τα πιο φθηνά, είναι τα παρακάτω...

    NRG pass
    Volton Energy Free
    Ηρών Guarantee Home
    Zenith Power Now
    Nrg on time plus

    Τι να διαλέξω από τα παραπάνω αν υποθέσουμε ότι κάνω το βήμα;
    Αγόρι πραγματικά το κούρασες...
    Ρωτάς τους άλλους και για το τι θα φας;
    Σου έχουν απαντήσει τόσοι άνθρωποι για το θέμα, έχεις τις πληροφορίες μόνος σου να διαβάσεις και συνεχίζεις και ρωτάς τα ίδια και τα ίδια.
    Και άλλα μέλη κάναμε 2-3 ερωτήσεις, δεν είναι κακό, αλλά εσύ ρωτάς και μάλιστα γράφεις ότι δεν θες να φύγεις κιόλας από ΔΕΗ. Άρα ρωτάς για να ρωτάς μάλλον.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #14642
    Εγγραφή
    29-11-2003
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Στο φύλλο του Korakios, στα σταθερά τιμολόγια πλήν των δυο της ΔΕΗ, θα υπάρξει ρήτρα αναπροσαρμογής;
    πχ βλέπω την Ηρων fixed και μου φαίνονται λογικές οι τιμές, αρκεί να μην διπλασιαστούν απο κάποια ρήτρα (προφανώς)

  3. #14643
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπεσε αίτηση για nrg pass, αλλαγή από Zenith Power Home Basic.
    Ενεργειακός γυρολόγος!
    Έκανες κιόλας αίτηση;
    Έλεγα για τέλος του μήνα, αλλά με το χασομερι της εκπροσώπησης θα μας πάει πίσω, οπότε μάλλον καλύτερα σήμερα ή αύριο..
    Σε κάλεσαν πίσω από την NRG για επιβεβαίωση ή όχι ακόμα;

  4. #14644
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την άλλη με αυτή την λογική θα έπρεπε να κλειδώσουν τα περισσότερα θέματα και να μαρκαριστούν μόνο οι απαντήσεις και τέλος.
    Δεν είναι εύκολο σε κάποιον να διαβάσει όλες τις απαντήσεις και να βγάλει συμπέρασμα.
    Καλά κάνουν και ρωτάνε τα ίδια και τα ίδια.
    Όποιος δεν θέλει να απαντήσει, για δικούς του λόγους (σεβαστούς), ας μην απαντάει.
    Αρχικά να πω +1 σε αυτό...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #14645
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.303
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Συμπλήρωσα όλα τα στοιχεία και κάπου έχει να επιλέξεις ραντεβού για τηλεφωνική επιβεβαίωση με το πρώτο διαθέσιμο να είναι την επόμενη Δευτέρα 30/10.
    Οπότε περιμένω.
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 20 χρόνια δρόμος...

  6. #14646
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ συμφορουμίτη, όταν ανέβασες χθες (ΤΡ 24/10 21.27) το 1ο post 14623 μπήκα στον πειρασμό να σου απαντήσω ότι είναι προκλητικό αφενός γιατί υπάρχει το excel του Korakios και εσύ αντί να το μελετήσεις και να αποφασίσεις ζητάς από τους άλλους να το κάνουν για σένα, αφετέρου γιατί είναι οξύμωρο να ζητάς προτάσεις για πάροχο και να λες ότι είσαι αποφασισμένος να μην φύγεις από τη ΔΕΗ, για τους δικούς σου λόγους.
    Δεν το έκανα γιατί δεν θέλησα να θεωρηθεί ότι οξύνω τη συζήτηση.
    Με ικανοποίηση βλέπω ότι, κατέληξες σε ορισμένα προγράμματα, αλλά με μοναδικό κριτήριο την πιο φτηνή τιμή του ΝΟΕ και όχι και άλλα σημαντικά κριτήρια όπως πχ 1) η διαχρονική (τους προηγούμενους μήνες του 2023) σταθερότητα τιμής του ίδιου προγράμματος, 2) το αν είναι νέο το πρόγραμμα και δεν έχει προιστορία, 3) το παράδειγμα της Ζενίθ που εμφάνισε το Power Home for all τον ΣΕΠ με 0,99, τον ΟΚΤ με 0,079 για να μαζέψει πελάτες και το εκτίναξε το ΝΟΕ με 0,149 (!), κ.α.

    Εάν πραγματικά αποφασίσεις να αλλάξεις πάροχο και αναζητάς κατάλληλο πρόγραμμα, μελέτησε προσεκτικά το excel και αποφάσισε με τα δικά σου κριτήρια. Έτσι έκανα εγώ και έγραψα την απόφασή μου. Μην περιμένεις από τους άλλους να σου προτείνουν πάροχο και πρόγραμμα.

    Φιλικά, πάντα.
    Κατά δεύτερον, είμαστε εδώ για να ανταλλάσσουμε απόψεις, διαφορετικά αν ήταν θα έμπαινε ο καθένας θα έκανε του κεφαλιού του, θα διάλεγε κάτι και ούτε θα επέστρεφε πίσω να δώσει feedback...

    Ξέρω ότι μερικές φορές κουράζω...

    Αλλά εδώ θα δανειστώ ένα κείμενο από το προηγούμενο μήνυμα..

    Δεν είναι εύκολο σε κάποιον να διαβάσει όλες τις απαντήσεις και να βγάλει συμπέρασμα.
    Εσύ αν επιτρέπεται και αν θες να το συζητήσουμε άλλη μια, με τι κριτήρια επέλεξες και ποια εταιρεία;

    Είναι λίγο δύσκολο να διαλέξεις έτσι απλά στον αέρα κάτι...

    Αν μπορείς να βοηθήσεις λίγο θα το εκτιμούσα...

    Το να μην φύγω από τη ΔΕΗ μετά που λες, το εξήγησα το γιατί και τι με κρατάει να μη φύγω.. Δεν είναι ότι θέλω να πληρώνω περισσότερα ντε και καλά...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    To είχα αναρωτηθεί και εγώ αυτό όταν είχα ανανεώσει το καλοκαίρι στο day&night της zenith
    και ένα μήνα μετά παρουσίασα το home for all
    γιατί να κάνει κάτι τέτοιο.
    Και η απάντηση ήταν... για να προσελκύσει νέους πελάτες.

    Αυτό την τακτική βλέπω να ακολουθούν όλοι οι πάροχοι.
    Βγάζουν νέα προγράμματα με δελεαστικές τιμές για ~3μήνες
    τσιμπάνε νέους πελάτες και μετά ανεβάζουν τις τιμές στα επίπεδα των υπολοίπων.

    Όσο για την υπόλοιπη κριτική...
    να το πω για τελευταία, ελπίζω φορά.
    Εάν κάποιος βαριέται, και καλά κάνει, να απαντήσει ας μην απαντήσει.
    Γράφετε ένα ολόκληρο κείμενο του τύπου:
    αυτά τα είπαμε, τα έχουμε γράψει ξανά, τα έχει αναφέρει ο τάδε, υπάρχουν στο excel κλπ
    ενώ μπορείτε με τις μισές λέξεις να του δώσετε την απάντηση που θέλει.
    Αυτό είναι κάτι που φοβάμαι κ εγώ επίσης το να αλλάζουμε πάροχο κάθε τρεις και λίγο....

    Και να δώσω άλλο ένα +1 για το τέλος του κειμένου που έγραψες...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Δεν έχεις μελετήσει προσεκτικά το excel γιατί ΔΕΝ ακολουθούν αυτή την τακτική ΟΛΟΙ οι πάροχοι. Υπάρχουν προγράμματα με περίπου σταθερή τιμή για πολλούς μήνες μέσα στο 2023. Απλά, θέλει μελέτη και προσοχή το excel.

    2. Εάν διαβάσεις τις τελευταίες σελίδες, θα διαπιστώσεις ότι οι συμφορουμίτες που απαντούν στα ερωτήματα του τύπου "σε λίγες μερες ληγει το my home online ..." γράφουν "διαβάστε τις τελευταίες σελίδες ...", όπως ο Super Moderator ariadgr.
    Το να επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια, επειδή κάποια μέλη δεν θέλουν να διαβάσουν, είναι κουραστικό για όλους όσοι παρακολουθούν το νήμα.
    Ποιοι είναι οι πάροχοι με τη σταθερή που λες;
    Το excel ζαλίζει λίγο με τόσα που έχει...
    Χώρια το να πρέπει να ψάχνεις και όλα τα μηνύματα εδώ...
    Και αν δεν υπάρχουν όλες οι απορίες κάποιου; Δεν πρέπει να ρωτήσει;

    Υπάρχει κάποιο κείμενο κάπου εδώ μέσα που πρέπει να διαβάσω ξανά;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά αλλάζω από ΔΕΗ που λήγει το παλιό με 0,09 και πάω ΗΡΩΝ FIX με ΣΤΑΘΕΡΟ 12 ΜΗΝΕΣ στα 0,16 χωρίς επιβολή ρήτρας για όσο κρατάει το πρόγραμμα
    Κι αυτό ρευστό είναι και μπορεί να το κάψουν αν δεν βγαίνουν

    Ήδη η τάση είναι το 0,14 με την κρατική επιδότηση σε πολλούς και βέβαια είναι κυμαινόμενο
    Ίσως γλυτώνει κάποιος και άλλα δώρα, επιστροφή ή συνέπεια αλλά είναι τζόγος

    Όσο έχουμε ζέστη και ήλιο θα παίζουν χαμηλά όλοι
    Αν γίνει καμία κόμπλα από ΙΡΑΝ σε Σουεζ που περνάει το πετρέλαιο και το ΦΑ της Ευρώπης θα πετάξει πάλι σε 0,30-0,40 η KWh
    Πάλι ακριβό δεν είναι όμως το 0,16;
    Το 0,14 που λες είναι το πιο σύνηθες που επικρατεί; Γιατί βλέπω και πιο φθηνά όπως έγραψα... Αλλά αν είναι να αλλάζεις κάθε μήνα πάροχο...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπεσε αίτηση για nrg pass, αλλαγή από Zenith Power Home Basic.
    Ενεργειακός γυρολόγος!
    Τι σε έκανε να διαλέξεις το νέο και γιατί έφυγες από το παλιό;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρι πραγματικά το κούρασες...
    Ρωτάς τους άλλους και για το τι θα φας;
    Σου έχουν απαντήσει τόσοι άνθρωποι για το θέμα, έχεις τις πληροφορίες μόνος σου να διαβάσεις και συνεχίζεις και ρωτάς τα ίδια και τα ίδια.
    Και άλλα μέλη κάναμε 2-3 ερωτήσεις, δεν είναι κακό, αλλά εσύ ρωτάς και μάλιστα γράφεις ότι δεν θες να φύγεις κιόλας από ΔΕΗ. Άρα ρωτάς για να ρωτάς μάλλον.
    Μαζεύω απόψεις για να δω αν αξίζει να μπω στη διαδικασία να αλλάξω... Έχω πει ότι αν βρεθεί κάτι αξιόλογο που να αξίζει να μπω στο τρυπάκι της αλλαγής, να το κάνω...
    Όπως άλλωστε έκανα και στο φυσικό αέριο που έφυγα από την φ.α και πήγα στο σταθερό της ΔΕΗ...
    Δεν κάθομαι στη ΔΕΗ επειδή μου αρέσει, έχω εξηγήσει τι με κρατάει εκεί...
    Τέλος, δεν ρώτησα τι θα φάω....
    Συζήτηση κάνουμε... Αν κάποιος δεν θέλει, δεν απαντάει...
    Πληροφορίες έχω μόνο το excel και μερικά κείμενα... Αλλά και πάλι υπάρχουν απορίες...
    Τι να πω...
    Αν κούρασα τόσο πολύ το σταματάω εδώ αφού δεν έχει νόημα να συζητάμε...
    Ας αφεθεί στη μοίρα του το νήμα...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jlian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο φύλλο του Korakios, στα σταθερά τιμολόγια πλήν των δυο της ΔΕΗ, θα υπάρξει ρήτρα αναπροσαρμογής;
    πχ βλέπω την Ηρων fixed και μου φαίνονται λογικές οι τιμές, αρκεί να μην διπλασιαστούν απο κάποια ρήτρα (προφανώς)
    Η ρήτρα δεν θα μπει σε όλα;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #14647
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jlian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο φύλλο του Korakios, στα σταθερά τιμολόγια πλήν των δυο της ΔΕΗ, θα υπάρξει ρήτρα αναπροσαρμογής;
    πχ βλέπω την Ηρων fixed και μου φαίνονται λογικές οι τιμές, αρκεί να μην διπλασιαστούν απο κάποια ρήτρα (προφανώς)
    τα προγράμματα που είναι στο φύλλο με τα σταθερά , είναι σταθερά , δλδ χωρίς ρήτρα (όλα τα προγράμματα στο συγκεκριμένο φύλλο)

    ____________________
    σε άλλα νέα το guarantee παίρνει e-contract άρα πάμε για 50άρι και μετά 100 σε ελπέ (μέχρι τις 15/11)

  8. #14648
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα προγράμματα που είναι στο φύλλο με τα σταθερά , είναι σταθερά , δλδ χωρίς ρήτρα (όλα τα προγράμματα στο συγκεκριμένο φύλλο)

    ____________________
    σε άλλα νέα το guarantee παίρνει e-contract άρα πάμε για 50άρι και μετά 100 σε ελπέ (μέχρι τις 15/11)
    Άντε.. επιτέλους το βάλανε;

  9. #14649
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε.. επιτέλους το βάλανε;
    κολλά και δεν ολοκληρώνεται , το απόγευμα θα ξαναδοκιμάσω

  10. #14650
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Δεν έχεις μελετήσει προσεκτικά το excel γιατί ΔΕΝ ακολουθούν αυτή την τακτική ΟΛΟΙ οι πάροχοι. Υπάρχουν προγράμματα με περίπου σταθερή τιμή για πολλούς μήνες μέσα στο 2023. Απλά, θέλει μελέτη και προσοχή το excel.
    Τι σχέση έχει αυτό που λες;
    Προφανώς και το έχω δει το excel.
    Την σταθερή τιμή γιατί την αναφέρεις;
    Ως οικονομικότερη;
    Ορισμένοι γράφετε λες και υπάρχει κάποιο κοινό μυστικό για το super-Οικονομικό πρόγραμμα που υπάρχει μέσα στο excel αλλά κάποιοι το βλέπουν και άλλοι δεν μπορούν να το εντοπίσουν (και χρειάζεται μελέτη, όχι απλό διάβασμα, όπως λες).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    γράφουν "διαβάστε τις τελευταίες σελίδες ...", όπως ο Super Moderator ariadgr.
    Α... μάλιστα.
    Αφού το έγραψε ο Super Moderator ariadgr, προσκυνάμε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια, επειδή κάποια μέλη δεν θέλουν να διαβάσουν, είναι κουραστικό για όλους όσοι παρακολουθούν το νήμα.
    Αφού έχουν απαντηθεί όλα τα ερωτήματα ας το κλειδώσουν.
    Δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης.

    Στο άλλο δεν με απάντησες:
    Γιατί γράφετε "διάβασε τις τελευταίες σελίδες"
    και δεν του δίνεις απευθείας την απάντηση που θέλει;
    Κάνεις οικονομία δυνάμεων, φοβάσαι μην χαλάσουν τα πλήκτρα, έχει περισσότερα κλικ η μια απάντηση από την άλλη και μετράς θερμίδες, είναι μια μέθοδος εκπαίδευσης/καψώνι;

    ΥΓ
    Συγνώμη που αναφέρομαι σε εσένα.
    Δεν είναι προσωπικό γιατί δεν ξέρω αν έδωσες κατά καιρούς και εσύ παρόμοιες απαντήσεις.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #14651
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί γράφετε "διάβασε τις τελευταίες σελίδες"
    και δεν του δίνεις απευθείας την απάντηση που θέλει;
    απαντώ γενικότερα , όχι σε σένα συγκεκριμένα,
    γιατί το ίδιο άτομο θα κάνει επιπλέον ερωτήσεις ( 9 στις 10 συμβαίνει) που έχουν απαντηθεί στην προηγούμενη σελίδα

    Στην τελική ακριβώς όπως είναι ενοχλητικό ένα ποστ που επαναλαμβάνεται , έτσι είναι και το "διάβασε τις τελευταίες σελίδες" , απλά το αγνοεί όποιος δε θέλει να διαβάσει προηγούμενες σελίδες .... δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα

    Δυστυχώς εγώ άρχισα την ένταση , αλλά πήγαινε σε πολύ συγκεκριμένη περίπτωση που το μέλος δε ζητά πληροφορίες απλά έχει όρεξη για κουβέντα ....
    το πρόβλημά μου είναι οτι δεν υπάρχει λίστα αγνόησης σε αυτό το φόρουμ και άντε να προσπεράσω μια δυο τρεις , μετά δε γίνεται , μου πάτησε κουμπί , ΄εγραψα τι ήταν να γράψω και τώρα απλά προσπερνώ τα ποστ του ...
    edit μόλις κατάλαβα πως γίνεται η αγνόηση , είμαι μπούφος

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού έχουν απαντηθεί όλα τα ερωτήματα ας το κλειδώσουν.
    απο τη στιγμή που δεδομένα αλλάζουν δε γίνεται να έχουν απαντηθεί όλα τα ερωτήματα προφανώς ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Korakios : 25-10-23 στις 15:25.

  12. #14652
    Εγγραφή
    19-11-2003
    Περιοχή
    pathfinder.gr
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    φυσικά και υπάρχει παγίδα με τις ευλογίες της ΡΑΕ
    θα πληρώνεις 0,03 + ρήτρα ανάλογα τη χοντρική
    παίξε με τιμές χοντρικής στο excel στο φύλλο "αγνοήστε το" και θα καταλάβεις

    Δεν σε καταλαβαίνω . Απο που προκύπτει 0.03+ρήτρσ? Αφου οπωε βλέπεις στην εικόνα ΔΕΝ εχει ρήτρα για τους επόμενους 24μήνες

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  προτεργια.PNG 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  160,1 KB 
ID: 251679

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gryzor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού έχει κυμαινόμενη χρέωση...
    Κυμαινόμενη χρέωση έχου ολοι!!!!! Δεν μου λεει κατι αυτο

  13. #14653
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σε καταλαβαίνω . Απο που προκύπτει 0.03+ρήτρσ? Αφου οπωε βλέπεις στην εικόνα ΔΕΝ εχει ρήτρα για τους επόμενους 24μήνες
    αυτό ακριβώς που βλέπεις είναι το "με τις ευλογίες της ΡΑΕ" και όπως δείχνει τσίμπησες (όπως δυστυχώς πολλοί θα την πατήσουν με αυτά τα προγράμματα)

    παρακάτω όμως εσύ δε βλέπεις πόσο θα χρεώνεσαι ?
    Δεν αναρωτιέσαι τι είναι αυτό το 1,145*(ΜΤΑ Αναφοράς/1000) + 0,03 ????????????????????????????????????

  14. #14654
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    617
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkoumo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σε καταλαβαίνω . Απο που προκύπτει 0.03+ρήτρσ? Αφου οπωε βλέπεις στην εικόνα ΔΕΝ εχει ρήτρα για τους επόμενους 24μήνες

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  προτεργια.PNG 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  160,1 KB 
ID: 251679

    - - - Updated - - -


    Κυμαινόμενη χρέωση έχου ολοι!!!!! Δεν μου λεει κατι αυτο
    θα είναι σαν να έχει ρήτρα αλλά δεν θα έχει, έλεγε ο σοφός γέροντας...

    Δεν σου κάνει καμμία διαφορά το πώς το λένε - αν το λένε ρήτρα, κυμαινόμενη, σουτζουκάκι ή κάτι άλλο. Από τη στιγμή που αλλάζει η τιμή, το αποτέλεσμα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο

  15. #14655
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gryzor Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα είναι σαν να έχει ρήτρα αλλά δεν θα έχει, έλεγε ο σοφός γέροντας...

    Δεν σου κάνει καμμία διαφορά το πώς το λένε - αν το λένε ρήτρα, κυμαινόμενη, σουτζουκάκι ή κάτι άλλο. Από τη στιγμή που αλλάζει η τιμή, το αποτέλεσμα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο
    Δεν θα είναι μνημόνιο αλλά σύμφωνο
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 977 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 957967972975976977978979982987997 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας