Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 190 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 170180185188189190191192195200210 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.836-2.850 από 17453
  1. #2836
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Είμαι στην ΔΕΗ και μένουμε στο σπίτι της γυναίκας μου. Το ρολοι είναι παλιά εγκατάσταση και είναι στο όνομα της γιαγιάς της. Ως τώρα το δηλώνουμε κανονικά όπου χρειάζεται αριθμός ρολογιού ΔΕΗ π.χ. επίδομα θέρμανσης χωρίς κανένα πρόβλημα. Υπάρχει κάποιος άλλος ουσιαστικός λόγος για να μπω στην διαδικασία(και έξοδα) να αλλάξω στοιχεία της παροχής π.χ. στο όνομα μου αφού δεν θέλω να αλλάξω πάροχο;

  2. #2837
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.725
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ακούω ότι η ΔΕΗ σκέφτεται να καταργήσει τελείως την έκπτωση συνέπειας.. (?)
    Τότε δεν θα το σκεφτείς να πάς σε εναλλακτικό πάροχο ??
    (Αυτός είναι ένας ουσιαστικός λόγος για νέο πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου με αλλαγή ονόματος..)

    Η γιαγιά είναι εν ζωή ?
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #2838
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι στην ΔΕΗ και μένουμε στο σπίτι της γυναίκας μου. Το ρολοι είναι παλιά εγκατάσταση και είναι στο όνομα της γιαγιάς της. Ως τώρα το δηλώνουμε κανονικά όπου χρειάζεται αριθμός ρολογιού ΔΕΗ π.χ. επίδομα θέρμανσης χωρίς κανένα πρόβλημα. Υπάρχει κάποιος άλλος ουσιαστικός λόγος για να μπω στην διαδικασία(και έξοδα) να αλλάξω στοιχεία της παροχής π.χ. στο όνομα μου αφού δεν θέλω να αλλάξω πάροχο;
    κανονικά πρέπει να γίνει αλλαγή ονόματος αφού η παροχή (στο ακίνητο) μένετε εσύ και η γυναίκα σου και όχι η γιαγιά

    μετά από 14 χρόνια που έχει ισχύ το ΥΔΕ (πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου) και λήξει ίσως τότε να χρειαστεί να αλλάξετε το όνομα

    και να μην μπορείτε να το κάνετε...

  4. #2839
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.725
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω εάν έχεις ακούσει κάποια περίπτωση..
    αλλά γενικά νομίζω δεν θα έχουν πρόβλημα και να λήξει το Πιστοποιητικό Ηλεκτρολόγου..

    Νομίζω πως είναι "ελαστική" η ΔΕΗ στο θέμα..
    Εάν δεν το κοιτάει η ΔΕΗ να μας το θυμίσει..
    περιμένει να το θυμόμαστε εμείς .. ??

    Έχουμε αρκετές άλλες σκοτούρες..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #2840
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλό είναι να προσέξεις σε ποιον πάροχο θα πας για να μην τραβάς τα μαλλιά σου μετά...

    το λέω γιατί εκεί που δουλεύω (έχω την ευτυχία/δυστυχία) να είμαστε πελάτες σε οικιακά/επαγγελματικά τιμολόγια παροχής ρεύματος σχεδόν με όλες τις εταιρείες που υπάρχουν αυτή την στιγμή.
    δεν θες και δεν μπορώ να πω τι έχουν δει τα μάτια μου μιας και δουλεύω στο Τμήμα Λογιστηρίου/Οικονομικής Διαχείρισης της εταιρείας στην οποία εργάζομαι.
    Πες μία δύο περιπτώσεις χωρίς να πεις ονόματα φυσικά.

  6. #2841
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hoannis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μία δύο περιπτώσεις χωρίς να πεις ονόματα φυσικά.
    Επωνυμίες εταιριών δεν μπορώ να αναφέρω

    Επίσης δεν μπορώ να κάνω σύγκριση την εταιρεία που εργάζομαι η οποία έχει πάνω από 1000+ ενεργές παροχές σε όλους τους παρόχους (οικιακά/επαγγελματικά τιμολόγια) κάθε μήνα πληρώνουμε αρκετές χιλιάδες ευρώ) με έναν ιδιώτη/φυσικό πρόσωπο.

    Εγώ επειδή όπως είπα δουλεύω στο Τμήμα λογιστηρίου/Οικονομικής Διαχείρισης στην εταιρεία που εργάζομαι
    έχω διαπιστώσει "παιδικές ασθένειες" και σε "μικρούς παίκτες" και σε "μεγάλους παίκτες" της αγοράς ενέργειας
    μιλάω πάντα για πράγματα που αφορούν λογιστήριο - οικονομικά - λογαριασμούς - πάγιες εντολές - πληρωμές μέσω τράπεζας - ηλεκτρονικός λογαριασμός
    ο μόνος "παίκτης" που έχει την υποδομή αλλά και αυτός έχει "ασθένειες" είναι η ΔΕΗ
    το καλό της υπόθεσης είναι ότι "μαθαίνουν" από τα λάθη τους και βελτιώνεται η κατάσταση μήνα με το μήνα

  7. #2842
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επωνυμίες εταιριών δεν μπορώ να αναφέρω

    Επίσης δεν μπορώ να κάνω σύγκριση την εταιρεία που εργάζομαι η οποία έχει πάνω από 1000+ ενεργές παροχές σε όλους τους παρόχους (οικιακά/επαγγελματικά τιμολόγια) κάθε μήνα πληρώνουμε αρκετές χιλιάδες ευρώ) με έναν ιδιώτη/φυσικό πρόσωπο.

    Εγώ επειδή όπως είπα δουλεύω στο Τμήμα λογιστηρίου/Οικονομικής Διαχείρισης στην εταιρεία που εργάζομαι
    έχω διαπιστώσει "παιδικές ασθένειες" και σε "μικρούς παίκτες" και σε "μεγάλους παίκτες" της αγοράς ενέργειας
    μιλάω πάντα για πράγματα που αφορούν λογιστήριο - οικονομικά - λογαριασμούς - πάγιες εντολές - πληρωμές μέσω τράπεζας - ηλεκτρονικός λογαριασμός
    ο μόνος "παίκτης" που έχει την υποδομή αλλά και αυτός έχει "ασθένειες" είναι η ΔΕΗ
    το καλό της υπόθεσης είναι ότι "μαθαίνουν" από τα λάθη τους και βελτιώνεται η κατάσταση μήνα με το μήνα
    Νομίζω λίγο ότι τα παρα λες η ΔΕΗ πάει από το κακό στο χειρότερο δεν γίνεται να βελτιώνεται. Και επίσης γιατί κάποιος να ακριβοπληρώνει τη ΔΕΗ ενώ μπορεί να λάβει την ίδια υπηρεσία από άλλον πάροχο;

    Υπάρχουν κ καλοί και κακοί πάροχοι ο καθένας μας έχει την ευθύνη να αξιολογήσει το πάροχο πριν πάει.

    Εγώ ας πούμε τη πάτησα γιατί είχα πάει στη ΚΕΝ και πλήρωνα παραπάνω κι από τη ΔΕΗ αφού έκπτωση συνέπειες έμπαινε μετά από 5 μηνιαίους λογαριασμούς (δηλαδή με τον εκκαθαριστικό 4μηνου) μέχρι τότε ήταν η πιο ακριβή τιμή με αποτέλεσμα να μη μπορώ να πληρώσω εκπρόθεσμα αλλά και μου είπαν και ψέματα πριν πάω ότι θα είχα κάθε μήνα και Η ΟΤΣ ήταν τάχα 65€/mwh αλλά με χρέωσαν όταν ξεπέρασε τα 55. (Το ίδιο ισχύει και στην nrg και νομίζω και στο φυσικό αέριο Αττικής με την διαφορά στις τιμές χρεώσεις ,στα πάγια και στην ΟΤΣ)

    Στη Volterra που έχω τώρα το πρόγραμμα 0.066€/kwh και 3€/μήνα πάγιο είναι μια χαρά γιατί δεν έχω το φόβο ότι θα πληρώσω παραπάνω ακόμα και εάν καθυστερήσω λίγο , όποτε είχα πρόβλημα μιλούσα με τον μεσάζοντα που είχε κάνει την αίτηση και το έλυνε . (Πχ άργησε να βγει λογαριασμός,δεν βγήκε εκκαθαριστικού με μετρήσεις μας κλπ). Σταθερή τιμή για 18μηνες , χωρίς δέσμευση και με ΟΤΣ 45-70€/mwh.

    Στην elpedison έχω ακούσει ότι κόβουν το ρεύμα αμέσως εάν δε πληρώσει κάποιος και δεν ενημερώνουν έγκαιρα . Είχαν θέματα με πληρωμές κλπ ΟΤΣ 45-55€/mwh.

  8. #2843
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω λίγο ότι τα παρα λες η ΔΕΗ πάει από το κακό στο χειρότερο δεν γίνεται να βελτιώνεται. Και επίσης γιατί κάποιος να ακριβοπληρώνει τη ΔΕΗ ενώ μπορεί να λάβει την ίδια υπηρεσία από άλλον πάροχο;

    Υπάρχουν κ καλοί και κακοί πάροχοι ο καθένας μας έχει την ευθύνη να αξιολογήσει το πάροχο πριν πάει.

    Εγώ ας πούμε τη πάτησα γιατί είχα πάει στη ΚΕΝ και πλήρωνα παραπάνω κι από τη ΔΕΗ αφού έκπτωση συνέπειες έμπαινε μετά από 5 μηνιαίους λογαριασμούς (δηλαδή με τον εκκαθαριστικό 4μηνου) μέχρι τότε ήταν η πιο ακριβή τιμή με αποτέλεσμα να μη μπορώ να πληρώσω εκπρόθεσμα αλλά και μου είπαν και ψέματα πριν πάω ότι θα είχα κάθε μήνα και Η ΟΤΣ ήταν τάχα 65€/mwh αλλά με χρέωσαν όταν ξεπέρασε τα 55. (Το ίδιο ισχύει και στην nrg και νομίζω και στο φυσικό αέριο Αττικής με την διαφορά στις τιμές χρεώσεις ,στα πάγια και στην ΟΤΣ)

    Στη Volterra που έχω τώρα το πρόγραμμα 0.066€/kwh και 3€/μήνα πάγιο είναι μια χαρά γιατί δεν έχω το φόβο ότι θα πληρώσω παραπάνω ακόμα και εάν καθυστερήσω λίγο , όποτε είχα πρόβλημα μιλούσα με τον μεσάζοντα που είχε κάνει την αίτηση και το έλυνε . (Πχ άργησε να βγει λογαριασμός,δεν βγήκε εκκαθαριστικού με μετρήσεις μας κλπ). Σταθερή τιμή για 18μηνες , χωρίς δέσμευση και με ΟΤΣ 45-70€/mwh.

    Στην elpedison έχω ακούσει ότι κόβουν το ρεύμα αμέσως εάν δε πληρώσει κάποιος και δεν ενημερώνουν έγκαιρα . Είχαν θέματα με πληρωμές κλπ ΟΤΣ 45-55€/mwh.
    για την τελευταία που λες

    δεν κόβουν αμέσως το ρεύμα (τουλάχιστον στην εταιρεία που δουλεύω και έχουμε 10 παροχές σε αυτούς)

    όσο για την ενημέρωση (μην ανησυχείς λαμβάνω αρκετά γραπτά μηνύματα SMS ως υπεύθυνος της εταιρείας) δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει απλήρωτος ο λογαριασμός καθώς ένα μήνυμα έρχεται μόλις εκδοθεί (ανεξάρτητα αν έρχεται μέσω ταχυδρομείου ή έχεις e-bill) , ένα μήνυμα έρχεται στις μισές μέρες που απομένουν για την εξόφληση του , ένα μήνυμα έρχεται στο τέλος του μήνα και λήξη πληρωμής , ένα μήνυμα σε ενημερώνει ότι έληξε και πρέπει να το πληρώσεις , ένα μήνυμα σε ενημερώνει ότι έληξε και πρέπει να το πληρώσεις αλλιώς κινδυνεύει με διακοπή η παροχή (ειλικρινά πάρα πολλά μηνύματα ευτυχώς που δεν έχουμε 1000+ σε αυτή την εταιρεία αλλιώς δεν θα είχα γλυτώσει το SPAM στα SMS) ίσως δοκιμάσω να τους αγνοήσω να δω πότε θα κόψουν την παροχή...

    με την Voltera δεν έχουμε θέμα

    ούτε με την ΚΕΝ βέβαια επίσης έχουμε σχετικά λίγες παροχές...

    ότι αφορά τις πιο νέες που προστέθηκαν στο "μενού" δηλαδή η Watt & Volt και Zenith μπορώ να πω ότι η πρώτη θέλει ακόμα δουλειά το λογιστήριο τους έχουν πάρα πολλές "παιδικές ασθένειες" η δεύτερη δείχνει λίγο πιο οργανωμένη αλλά έχει θέματα...

    για την ΔΕΗ που αναφέρθηκα εννοώ καθαρά το θέμα υποδομής (πληροφορική) που στηρίζει τα τιμολόγια - ebill και πολλαπλούς λογαριασμούς/τιμολόγια που με αφορά

    σου είπα εξ αρχής μιλάω καθαρά για θέμα λογιστηρίου/οικονομικό/λογαριασμοί/ebill/τράπεζα

    δεν μπορώ να μιλήσω για θέματα κατανάλωσης καθώς ειδικά σε εμάς δεν παίζει αυτό...δεν θες να μάθεις τον μικρότερο λογαριασμό που έχουμε πληρώσει ούτε τον μεγαλύτερο...

    δουλεύω σε ελληνικό παράρτημα διεθνούς οργανισμού που έχει να κάνει με πρόσφυγες/μετανάστες αν με καταλαβαίνεις...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 23-08-19 στις 21:16.

  9. #2844
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.152
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούω ότι η ΔΕΗ σκέφτεται να καταργήσει τελείως την έκπτωση συνέπειας.. (?)
    Τότε δεν θα το σκεφτείς να πάς σε εναλλακτικό πάροχο ??
    (Αυτός είναι ένας ουσιαστικός λόγος για νέο πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου με αλλαγή ονόματος..)

    Η γιαγιά είναι εν ζωή ?
    Όχι δεν είναι εν ζωή και το σπίτι είναι ανήκει στην γυναίκα μου.

  10. #2845
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν είναι εν ζωή και το σπίτι είναι ανήκει στην γυναίκα μου.
    αν πας για αλλαγή ονόματος πάντως θα χρειαστείς χαρτιά (που να δείχνουν ότι ιδιοκτήτης του ακινήτου είναι η γυναίκα σου) και αρκετό χρόνο.

  11. #2846
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    για την τελευταία που λες

    δεν κόβουν αμέσως το ρεύμα (τουλάχιστον στην εταιρεία που δουλεύω και έχουμε 10 παροχές σε αυτούς)

    όσο για την ενημέρωση (μην ανησυχείς λαμβάνω αρκετά γραπτά μηνύματα SMS ως υπεύθυνος της εταιρείας) δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει απλήρωτος ο λογαριασμός καθώς ένα μήνυμα έρχεται μόλις εκδοθεί (ανεξάρτητα αν έρχεται μέσω ταχυδρομείου ή έχεις e-bill) , ένα μήνυμα έρχεται στις μισές μέρες που απομένουν για την εξόφληση του , ένα μήνυμα έρχεται στο τέλος του μήνα και λήξη πληρωμής , ένα μήνυμα σε ενημερώνει ότι έληξε και πρέπει να το πληρώσεις , ένα μήνυμα σε ενημερώνει ότι έληξε και πρέπει να το πληρώσεις αλλιώς κινδυνεύει με διακοπή η παροχή (ειλικρινά πάρα πολλά μηνύματα ευτυχώς που δεν έχουμε 1000+ σε αυτή την εταιρεία αλλιώς δεν θα είχα γλυτώσει το SPAM στα SMS) ίσως δοκιμάσω να τους αγνοήσω να δω πότε θα κόψουν την παροχή...

    με την Voltera δεν έχουμε θέμα

    ούτε με την ΚΕΝ βέβαια επίσης έχουμε σχετικά λίγες παροχές...

    ότι αφορά τις πιο νέες που προστέθηκαν στο "μενού" δηλαδή η Watt & Volt και Zenith μπορώ να πω ότι η πρώτη θέλει ακόμα δουλειά το λογιστήριο τους έχουν πάρα πολλές "παιδικές ασθένειες" η δεύτερη δείχνει λίγο πιο οργανωμένη αλλά έχει θέματα...

    για την ΔΕΗ που αναφέρθηκα εννοώ καθαρά το θέμα υποδομής (πληροφορική) που στηρίζει τα τιμολόγια - ebill και πολλαπλούς λογαριασμούς/τιμολόγια που με αφορά

    σου είπα εξ αρχής μιλάω καθαρά για θέμα λογιστηρίου/οικονομικό/λογαριασμοί/ebill/τράπεζα

    δεν μπορώ να μιλήσω για θέματα κατανάλωσης καθώς ειδικά σε εμάς δεν παίζει αυτό...δεν θες να μάθεις τον μικρότερο λογαριασμό που έχουμε πληρώσει ούτε τον μεγαλύτερο...

    δουλεύω σε ελληνικό παράρτημα διεθνούς οργανισμού που έχει να κάνει με πρόσφυγες/μετανάστες αν με καταλαβαίνεις...
    Ότι είπα ισχύει ειδικά για τις οικιακές παροχές κι αυτά απο προσωπική εμπειρία & έρευνα. Καλό βράδυ.

  12. #2847
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι είπα ισχύει ειδικά για τις οικιακές παροχές κι αυτά απο προσωπική εμπειρία & έρευνα. Καλό βράδυ.
    καλό σου βράδυ φίλε μου

    εγώ ξεκαθάρισα εξ αρχής ότι μιλάω για το αντικείμενο της εργασίας μου (επίσης αφορούν οικιακές/επαγγελματικές παροχές)

    δεν γνωρίζω για καταναλώσεις ή πόσο χρεώνουν την kwh αυτά τα γνωρίζετε εσείς που είστε ειδικοί επί του θέματος

  13. #2848
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν είναι εν ζωή και το σπίτι είναι ανήκει στην γυναίκα μου.
    Τυπικά είστε παράνομοι, αλλά κανείς δεν θα σας ζητήσει τον λόγο ούτε υπάρχει κάποια ποινή. Μόνο τρέξιμο με χαρτούρα, στο μέλλον. Όταν ένα ακίνητο αλλάζει ιδιοκτήτη, υποχρεωτικά πρέπει να δηλωθεί η αλλαγή και στους αντίστοιχους οργανισμούς κοινής ωφέλειας.
    Θα χρειαστεί ληξιαρχική πράξη θανάτου, φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας της γιαγιάς και κάποιο αποδεικτικό μεταβίβασης του ακινήτου (συμβόλαιο, αποδοχή κληρονομιάς, Ε9 κλπ).

  14. #2849
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.725
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπορεί μάλλον να γλυτώσει την πολύ χαρτούρα εάν συνδυάσει μία αλλαγή παρόχου..

    Η ΔΕΗ φαίνεται να είναι πιο τυπική στο ζήτημα ίσως..

    Όταν άλλαξα πάροχο πριν 2 χρόνια και έψαξα το ζήτημα γιατί έκανα και αλλαγή ονόματος..
    νομίζω οτι αρχικά ζήταγαν και οι άλλοι πάροχοι πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου..
    αλλά στην συνέχεια γίνανε πιο χαλαροί και αφήσανε το ζήτημα στην ευχέρια του ΔΕΔΔΗΕ, όταν προκύψει..

    Πιθανόν να μην χρειαστούν χαρτιά για το προηγούμενο πρόσωπο όταν πας το νέο πιστοποιητικό στον ΔΕΔΔΗΕ..
    και τα χαρτιά για τον νέο ιδιοκτήτη (Ε9), για αλλαγή παρόχου.
    Αυτά έδωσα και εγώ.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  15. #2850
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    528
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα..Όταν γίνεται κάποια αλλαγή όπως είναι η αλλαγή ονόματος και έχει λήξει το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου μετά από λίγο καιρό θα σου στείλει επιστολή η Δεδδηε για να καταθέσεις νέο..Σου δίνει όμως ένα περιθώριο 4-5 μήνες..Να το καταθέσεις..Αλλά αν το ξεχάσεις αυτό το πιστοποιητικό έχει το το δικαίωμα να σου κόψει το ρεύμα..

Σελ. 190 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 170180185188189190191192195200210 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας