Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 627 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 607617622625626627628629632637647 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.391-9.405 από 17507
  1. #9391
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Μπα, δεν υπάρχει διακανονισμός, δεν υπάρχει προηγούμενη οφειλή προς τη ΔΕΗ...το σίγουρο είναι ότι η πρώτη γραμμή υποστήριξης είναι επιπέδου bot.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  2. #9392
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα, δεν υπάρχει διακανονισμός, δεν υπάρχει προηγούμενη οφειλή προς τη ΔΕΗ...το σίγουρο είναι ότι η πρώτη γραμμή υποστήριξης είναι επιπέδου bot.
    Όχι δεν με κατάλαβες, οφειλή να μην υπάρχει σε πάροχο που είσαι τώρα να μην έχει λήξει λογαριασμός και χρωστάς, αν έχει λήξει να έχει διακανονιστει με κανονική ρύθμιση και όχι δινω 50 αυτόν τον μήνα δίνω 30 τον άλλον μόνος μου. Αν είσαι στην ΔΕΗ και θες τα προγράμματα ένας απλός διακανονισμός αρκεί. Και το κυριότερο να μην έχει η γραμμή φωτοβολταϊκά

  3. #9393
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    edittttttttttt

    - - - Updated - - -



    Kάτσε στα αυγά σου, δεν προλαβαίνεις και είναι επικίνδυνο μπορείς να μείνεις ξεκρέμαστος.



    Στην αρχή όταν διάβασα το μήνυμα σου νόμιζα ότι το Enter που έχεις λήγει το 12/ 2021. Ό,τι να'ναι βλέπω το έχω κάψει. Έγραψα κατεβατό ολόκληρο γι'αυτό το ενδεχόμενο... να λήγει δηλαδή ένα πρόγραμμα της ΔΕΗ πολύ σύντομα και τι πρέπει να κάνετε αν θέλετε να τρέξετε αύριο. Εσύ κάθεσαι στα αυγά σου, σε κάποιον άλλον μπορεί να φανεί χρήσιμο.


    - Κλείνεις ραντεβού για αύριο σε κατάστημα όσο πιο νωρίς γίνεται https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/myhomeenter

    - Αν δε μπορείς να πας αυτοπροσώπως, βγάζεις σε κάποιον εξουσιοδότηση να πάει να εκ μέρους σου. https://www.gov.gr/ipiresies/polites...exousiodoteses

    - Ζητάς να σου καταργήσουν το Enter (θα πληρώσεις ένα πολύ μικρό πέναλτυ αποχώρησης) και να υπογράψεις το Enter Plus με τον παλιό τιμοκατάλογο
    https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelat...ome-enter-plus
    Tραβάς screenshot κάτω τη σελίδα που λέει ότι ο παλιός ισχύει μέχρι 2/12. Το εκτυπώνεις.
    Εκτυπώνεις και τον τιμοκατάλογο του παλιού Enter Plus https://www.dei.gr/Documents2/MYHOME...l2_ext3112.pdf

    - Θα σου πούνε μα μου σου του δε γίνεται, έχει λήξει, δε προλαβαίνεις κλπ. Επιμένεις ότι θέλεις να καταργήσεις το Enter και να υπογράψεις το Enter Plus κι ότι η κατοχύρωση των παλιών τιμών στο Enter Plus είναι δικό σου θέμα.

    - Παίρνεις αντίγραφο απ'ότι υπογράφεις... να έχεις αποδεικτικό με ημερομηνία και τις παλιές τιμές που υπέγραψες. Βασικότατο! Αν δεν σου δίνουν αντίγραφα βγάλε φωτογραφίες.

    Δικαιολογητικά:

    - Ταυτότητα δική σου (αν στείλεις άλλον να έχει κι εκείνος ταυτότητα και την εξουσιοδότηση)

    - Φορολογική δήλωση

    - Αντίγραφο του λογαριασμού

    - Πιστοποιητικό εμβολιαστμού ή rapid για να μπεις

    - 100 ευρώ για εγγύηση αν η τωρινή εγγύηση είναι μηδενική ή μικρή.
    Έχει πλέον νόημα όλη αυτή η διαδικασία τώρα που άλλαξαν οι τιμές;
    Νόημα ίσως να είχε πιο πριν..
    Έχω ένα enter που πάει να κλείσει χρόνο και ένα online που πάει για 6μηνο.. Μάλλον θα μείνουν ως έχουν.. Το ίδιο είχε συζητηθεί και πιο πίσω αν θυμάμαι καλά..
    Δεν άξιζε να το ρισκάρεις νομίζω..
    Μιλάω για την ανανέωση της χρονικής διάρκειας με τις παλιές τιμές..
    Πλέον νομίζω το σταυρό μας να μη μας τη κάνουν καμία μέρα με καμία αύξηση μονομερώς...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #9394
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά, προσπαθώ εδώ και μια εβδομάδα να γυρίσω στη ΔΕΗ και δεν βγάζω άκρη.
    Δεν δέχονται τον τελευταίο λογαριασμό του παρόχου (elpedison) και την απόδειξη πληρωμής (την οποία προώθησα μια φορά απευθείας σαν text e-mail, ακριβώς όπως έρχεται και μια φορά προώθησα σε pdf την συναλλαγή από την τράπεζα).
    Απλά μου απαντούν πως υπάρχει πρόβλημα με αυτά τα 2, χωρίς καμία άλλη πληροφόρηση (είναι παλιά, δεν τους κάνει η απόδειξη??).
    WTF;
    Το email είναι αποδεικτικο έγκρισης, όχι αποδεικτικό συναλλαγής. Μετά φαντάζομαι τους έστειλες το συνοπτικό αποδεικτικό πληρωμής το οποίο όμως δεν αναγράφει το ID της συναλλαγής που αναγράφει στο mail. PDF με ID συναλλαγής βγαίνει μόνο στη web έκδοση του e-banking για λογιστικοποιημενες συναλλαγες, όχι στις εφαρμογές. Πειραιώς πχ πατάς το λογαριασμο ταμιευτηρίου εμφανίζει αναλυτικά όλες τις συναλλαγές και πατάς λεπτομέρειες.
    Το ίδιο πρόβλημα είχα μια φορά που κατέθεσα σε τράπεζα αποδεικτικό πληρωμής για ασφάλεια πυρός, ήθελαν ντε και καλά περιβάλλον τράπεζας με ,IDκαι όχι την προέγκριση του mail. Kαι Ελίν που έκανα 6 αίτησεις γνωστών σε econtract, έβαλα μόνο αποδεικτικά πληρωμής livepay που είναι περιβάλλον epos eurbank, σε μια περίπτωση που υπήρχε πάγια εντολή και ο γνωστός μου έφερε συνοπτική πληρωμή από app του είπα να μπει e-banking να εκτυπώσει αναλυτικό.

  5. #9395
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Λογικά εφόσον η οποία απόδειξη από όποιο περιβάλλον έχει αριθμό συναλλαγής κλπ πληροφορίες ημερομηνίας ώρας ποσό κλπ θα κάνει.. Νομίζω..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #9396
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το email είναι αποδεικτικο έγκρισης, όχι αποδεικτικό συναλλαγής. Μετά φαντάζομαι τους έστειλες το συνοπτικό αποδεικτικό πληρωμής το οποίο όμως δεν αναγράφει το ID της συναλλαγής που αναγράφει στο mail. PDF με ID συναλλαγής βγαίνει μόνο στη web έκδοση του e-banking για λογιστικοποιημενες συναλλαγες, όχι στις εφαρμογές. Πειραιώς πχ πατάς το λογαριασμο ταμιευτηρίου εμφανίζει αναλυτικά όλες τις συναλλαγές και πατάς λεπτομέρειες.
    Ευχαριστώ.
    Από το web το έστειλα τη 2η φορά, όπως το λες.
    Παρόλα αυτά είναι λίγο σπαστικό να μαθαίνω τη διαφορά από εσένα, σε ένα forum, και όχι από το support τους, το οποίο μου είπε ουσιαστικά να πάρω την προέγκριση και να την βάλω σε ένα pdf
    Ευτυχώς δηλαδή που δεν έκανα αυτό και είπα να πάρω το σωστό από το web.
    Τώρα τα παραπάνω με μια επιφύλαξη γιατί τις συνδιαλλαγές τις κάνει η στ@ρχίδαινα, εγώ απλά συντονίζω
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  7. #9397
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Η ΔΕΗ νομίζω ότι δεν είχε περασει σωστά την κάρτα μου (παρόλο που είχα ενεργοποιήσει την πάγια εντολή μέσω e contract) και έτσι ενώ μου έστειλε πρόσβαση στο e-bill 30/11, έγραφε ότι είναι υπό εξέταση, και ξαναμπήκα στις 02/12 και έγραφε... τίποτα. Σαν να απορρίφθηκε (?).

    Ξαναέκανα αίτημα στις 02/12 το βράδυ, τώρα γράφει πάλι υπό εξέταση, πήρα και τηλ και το ανέφερα και μου είπε ότι θα το ελέγξουν πιο αναλυτικά και θα με ενημερώσουν.

    Έχω μεν ημερομηνία σύμβασης 09/11, αλλά καθυστέρησαν τόσο πολύ που πλέον νομίζω θα παίξουμε σφαλιάρες για το αν θα μετράει η ημερομηνία πριν τα νέα τιμολόγια τους ή μετά.

    Βέβαια σίγουρα είμαι στις "παλιές ημερομηνίες", however, επειδή καίνε κάρβουνο, τυπικά τώρα ίσως να εμφανιστεί σαν ημερομηνία έναρξης του myhomeonline η σημερινή π.χ. και να πρέπει να το αμφισβητήσω αυτό/κτλ...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  8. #9398
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    τις συνδιαλλαγές τις κάνει η στ@ρχίδαινα
    xaxaxaxaxaxa
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #9399
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  10. #9400
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευτυχώς πρόλαβα κι ενεργοποιήθηκα 29/11. Από 2/12 οι τιμές εκτοξεύτηκαν.

  11. #9401
    Εγγραφή
    12-03-2021
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Στις 11/11 είχα διμηναίο εκκαθαριστικό με ρήτρα 74 ευρώ με εξόφληση έως 10/12. Ευτυχώς, πρόλαβα το myHome online, έκανα αίτηση 30/11 το πρωί και ενεργοποιήθηκε την άλλη μέρα μέχρι 29/11/2023. Πώς θα τιμολογηθεί όμως η κατανάλωση από 11/11 έως 29/11, εφόσον δεν βλέπω να γίνεται τώρα καταχώρηση ένδειξης του μετρητή;

  12. #9402
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wizard270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις 11/11 είχα διμηναίο εκκαθαριστικό με ρήτρα 74 ευρώ με εξόφληση έως 10/12. Ευτυχώς, πρόλαβα το myHome online, έκανα αίτηση 30/11 το πρωί και ενεργοποιήθηκε την άλλη μέρα μέχρι 29/11/2023. Πώς θα τιμολογηθεί όμως η κατανάλωση από 11/11 έως 29/11, εφόσον δεν βλέπω να γίνεται τώρα καταχώρηση ένδειξης του μετρητή;
    Λογικά θα στο χρεώσουν έναντι-αναλογικά με τις ημέρες, γιατί δε νομίζω να έρχεται ο ΔΕΔΔΗΕ για αλλαγές προγραμμάτων της ίδιας εταιρίας

  13. #9403
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wizard270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις 11/11 είχα διμηναίο εκκαθαριστικό με ρήτρα 74 ευρώ με εξόφληση έως 10/12. Ευτυχώς, πρόλαβα το myHome online, έκανα αίτηση 30/11 το πρωί και ενεργοποιήθηκε την άλλη μέρα μέχρι 29/11/2023. Πώς θα τιμολογηθεί όμως η κατανάλωση από 11/11 έως 29/11, εφόσον δεν βλέπω να γίνεται τώρα καταχώρηση ένδειξης του μετρητή;
    Η χρέωση της περιόδου μέχρι την αλλαγή του προγράμματος γίνεται αναλογικά με τις ημέρες.
    Το πρώτο διάστημα υπολογίζεται με τιμές Γ1 και το 2ο με Online.

  14. #9404
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Καλησπέρα,

    Μετά από ένα μήνα στην ΔΕΗ έχω τα ακόλουθα προβλήματα. Να υπενθυμίσω ότι είμαι στο πρόγραμμα on line .

    Μου βάλανε γύρω στ 7 ευρώ ρήτρα αναπροσαρμογης .
    Μου έβαλαν πάγια χρέωση για νυχτερινό ενώ το πάγιο όπως όλοι ξέρουμε είναι 50 λεπτά.
    Και γοκερασακι στην τούρτα για το ίδιο διάστημα που μου έστειλε η ΔΕΗ τον λογαριασμό μου έστειλε και ο προηγούμενος παροχος η voltera ..Πάω να τρελαθώ και δεν ξέρω τινά κάνω.
    London for ever

  15. #9405
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Μετά από ένα μήνα στην ΔΕΗ έχω τα ακόλουθα προβλήματα. Να υπενθυμίσω ότι είμαι στο πρόγραμμα on line .

    Μου βάλανε γύρω στ 7 ευρώ ρήτρα αναπροσαρμογης .
    Μου έβαλαν πάγια χρέωση για νυχτερινό ενώ το πάγιο όπως όλοι ξέρουμε είναι 50 λεπτά.
    Και γοκερασακι στην τούρτα για το ίδιο διάστημα που μου έστειλε η ΔΕΗ τον λογαριασμό μου έστειλε και ο προηγούμενος παροχος η voltera ..Πάω να τρελαθώ και δεν ξέρω τινά κάνω.
    Να προσέξεις στο λογαριασμό της ΔΕΗ τις διαφορετικές kwh χρέωσης και τις αντίστοιχες τιμές.
    Θεωρώ αδύνατο να χρεώνεσαι το ίδιο διάστημα και στους 2 παρόχους.
    Κάτι άλλο πρέπει να συμβαίνει.
    Ανέβασε screenshots.

Σελ. 627 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 607617622625626627628629632637647 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας