Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 1059 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 10391049105410571058105910601061106410691079 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 15.871-15.885 από 17534
  1. #15871
    Εγγραφή
    11-04-2023
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Korakios
    Γιατί χάθηκαν οι τελικές τιμές και τα λοιπά στοιχεία από το excel?
    Πρέπει να συμπληρώσεις τα ΤΕΑ αλλά για να το κανεις πρέπει να κανεις download copy, το θέμα είναι δεν ξέρω που βρίσκουμε τις σωστές τιμές για τα ΤΕΑ, αν μπορεί κάποιος να μας πει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gostflash : 04-01-24 στις 15:06.

  2. #15872
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από natpas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα κλήση απο ενα σταθερό όπου με αναζητηση στο Ίντερνετ γράφουν πως είναι «Από τμήμα διακράτησης πελατών ενέργειας Ήρων. Δίνουν προσφορά για παραμονή».
    Πράγματι εχω κάνει αίτημα να πάω στη volton το οποίο έγινε δεκτό κ περιμένω να ενεργοποιηθω…
    Όντως παίζουν αντιπροσφορές;; Σα τα κινητά δηλαδή;; Για να σε κρατήσουν;; Έχει τυχει σε κάποιον άλλον κ να απάντησε να μάθουμε τι προσφέρουν δηλαδή;
    Ναι.50 ευρώ.

  3. #15873
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι κάποιες κιλοβατώρες ελάχιστες που τις χρεώνει με 0.15. Θα κοιτάξω ξανά να δω για σιγουριά.

    Ο λογαριασμός ήταν έναντι. Λογικά με έχουν βάλει ήδη τώρα στο πράσινο myhome4all ή πρέπει να κάνω κάτι εγώ με αίτηση μέσα από το ebill;

    Edit: Από τις 860kWh συνολικα η χρέωση προμηθειας είναι 15kWh x 0.155eur/kWh + 845kWh x 0.17eur/kWh.
    δε βάλανε την έκπτωση ???

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Korakios
    Γιατί χάθηκαν οι τελικές τιμές και τα λοιπά στοιχεία από το excel?
    για να μη βλέπετε λανθασμένες τιμές , το excel ήταν για να παίζετε με τιμές χοντρικής όχι να βλέπετε τιμές (το έγραφα και στην 1η σειρά , είχα και κόκκινα γράμματα αλλά κανένας δεν το διάβαζε
    έχω στο 1ο φύλλο λινκ με ποστ απο μέλος στο δίπλα φόρουμ που έχει κάνει ωραίο excel-άκι (και με τιμές Ιανουαρίου)
    επίσης πλέον υπάρχει και το site της άχρηστης ΡΑΕ
    όποιος θέλει να πειραματιστεί με τιμές χοντρικής κατεβάζει το δικό μου και βλέπει τιμές

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gostflash Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να συμπληρώσεις τα ΤΕΑ αλλά για να το κανεις πρέπει να κανεις download copy, το θέμα είναι δεν ξέρω που βρίσκουμε τις σωστές τιμές για τα ΤΕΑ, αν μπορεί κάποιος να μας πει
    έχω λινκ απο κάτω απο τα κουτάκια

  4. #15874
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων

    για να μη βλέπετε λανθασμένες τιμές , το excel ήταν για να παίζετε με τιμές χοντρικής όχι να βλέπετε τιμές (το έγραφα και στην 1η σειρά , είχα και κόκκινα γράμματα αλλά κανένας δεν το διάβαζε
    έχω στο 1ο φύλλο λινκ με ποστ απο μέλος στο δίπλα φόρουμ που έχει κάνει ωραίο excel-άκι (και με τιμές Ιανουαρίου)
    επίσης πλέον υπάρχει και το site της άχρηστης ΡΑΕ
    όποιος θέλει να πειραματιστεί με τιμές χοντρικής κατεβάζει το δικό μου και βλέπει τιμές
    Σε κάθε περίπτωση, είχαμε συνηθίσει το δικό σου, και το νέο που μας στέλνεις δεν έχει τη γοητεία του δικού σου, με τη σύγκριση όλων των στοιχείων.

  5. #15875
    Εγγραφή
    03-10-2023
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι.50 ευρώ.
    Αξίζει λέτε δηλαδή να παραμείνω Ηρων ή να συνεχίσω τη διαδικασία με volton?

  6. #15876
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάθε περίπτωση, είχαμε συνηθίσει το δικό σου, και το νέο που μας στέλνεις δεν έχει τη γοητεία του δικού σου, με τη σύγκριση όλων των στοιχείων.
    στο δικό μου ήταν αδύνατον να φαίνονται οι τελικές τιμές λόγω μηδενικού συντελεστή β για τα πράσινα τον Ιανουάριο και άγνωστης χοντρικης που θα κλείσει αυτός ο μήνας

  7. #15877
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vagdsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλαξα από το myΔΕΗ μέσα στον Δεκέμβριο όλες τις παροχές μου σε 4All (κίτρινο) εκτός από μία που ήταν ήδη στο 4All. Με την αλλαγή του χρόνου αυτή που ήταν σε 4All (και δεν την άλλαξα) άλλαξε σε Γ1 (πράσινο). Οι υπόλοιπες έμειναν στο 4All. Προσπαθώ από προχθές να την αλλάξω ξανά σε 4All αλλά αποτυγχάνει με το παρακάτω μήνυμα: Συνημμένο Αρχείο 253005 Έχει δοκιμάσει κάποιος με επιτυχία να αλλάξει παροχή από Γ1 σε 4All μετά την 1/1/24?
    Μέχρι και σήμερα το πρωί έβλεπα το ίδιο, αλλά μόλις το δοκίμασα πάλι και πέρασε.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  8. #15878
    Εγγραφή
    25-01-2014
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    με καταναλώσεις ημέρας περίπου 600 kwh το τετράμηνο και 2000 νύκτα (θερμοσησωρευτές) ειναι μονόδρομος η ΔΕΗ;

  9. #15879
    Εγγραφή
    29-11-2003
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    με καταναλώσεις ημέρας περίπου 600 kwh το τετράμηνο και 2000 νύκτα (θερμοσυσσωρευτές) ειναι μονόδρομος η ΔΕΗ;
    Ναι, 4all μόνο

  10. #15880
    Εγγραφή
    25-01-2014
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jlian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, 4all μόνο
    ευχαριστώ

  11. #15881
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    με καταναλώσεις ημέρας περίπου 600 kwh το τετράμηνο και 2000 νύκτα (θερμοσησωρευτές) ειναι μονόδρομος η ΔΕΗ;
    πετας τους θερμοσυσσωρευτές αρχικά και πας σε κλιματιστικά με δόσεις


    πας volton για τα 500kw δωρεάν κατανάλωσης, μετά θα το ξαναέψαχνα

  12. #15882
    Εγγραφή
    29-11-2003
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Κοράκιε, το ξήλωμα δεν είναι λύση πάντα για να την πετάμε σε όποιον βλέπουμε με θ/σ. Εγω έχω ηλικιωμένους που δεν μπορούν να κοιμούνται με κλιματιστικά ανοικτά, αλλα τους αρέσει η θέρμανση των θ/σ. Στο οικονομικό σκέλος θα είχα να διαλέξω ανάμεσα σε φ/α και αντλία θερμότητας, αλλά δεν θέλουν να γίνει το σπιτι τους άνω κατω. Για την ώρα παραμένουμε σε θ/σ

  13. #15883
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.197
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jlian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοράκιε, το ξήλωμα δεν είναι λύση πάντα για να την πετάμε σε όποιον βλέπουμε με θ/σ. Εγω έχω ηλικιωμένους που δεν μπορούν να κοιμούνται με κλιματιστικά ανοικτά, αλλα τους αρέσει η θέρμανση των θ/σ. Στο οικονομικό σκέλος θα είχα να διαλέξω ανάμεσα σε φ/α και αντλία θερμότητας, αλλά δεν θέλουν να γίνει το σπιτι τους άνω κατω. Για την ώρα παραμένουμε σε θ/σ
    Ούτε η γυναίκα μου μπορεί το AC λόγο ΧΑΠ ή οτιδήποτε βγάζει ζεστό αέρα για κάποιο λόγο. Έχω απλά καλοριφέρ λαδιού στα δωμάτια και AC μόνο στην τραπεζαρία.

  14. #15884
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε βάλανε την έκπτωση ???


    Αν εννοείς το ΤΕΜ με την μείωση, το γράφει σε άλλο σημείο του λογαριασμού.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε η γυναίκα μου μπορεί το AC λόγο ΧΑΠ ή οτιδήποτε βγάζει ζεστό αέρα για κάποιο λόγο. Έχω απλά καλοριφέρ λαδιού στα δωμάτια και AC μόνο στην τραπεζαρία.
    Κλαφτα Χαράλαμπε δηλαδή, με καλοριφέρ λαδιού στα δωμάτια, ο κούκος αηδόνι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jlian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοράκιε, το ξήλωμα δεν είναι λύση πάντα για να την πετάμε σε όποιον βλέπουμε με θ/σ. Εγω έχω ηλικιωμένους που δεν μπορούν να κοιμούνται με κλιματιστικά ανοικτά, αλλα τους αρέσει η θέρμανση των θ/σ. Στο οικονομικό σκέλος θα είχα να διαλέξω ανάμεσα σε φ/α και αντλία θερμότητας, αλλά δεν θέλουν να γίνει το σπιτι τους άνω κατω. Για την ώρα παραμένουμε σε θ/σ
    Εαν έχετε εγκατάσταση με καλοριφέρ μέσα στο σπίτι, δείτε την λύση να πάτε σε φυσικό αέριο, κάποιες εργασίες για πέρασμα γραμμής από έξω θα γίνουν και αλλαγή του παλαιού καυστήρα. Είναι τρελά λεφτά η θέρμανση με οτιδήποτε σχετικό με ηλεκτρική αντίσταση.

  15. #15885
    Εγγραφή
    08-10-2023
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας. Μεταφέρθηκα πό την ΔΕΗ στην Volton τον Νοέμβριο του 2023, με δώρο τις 500kwh δωρεάν. Ο πρώτος λογαριασμός βγηκε εκκαθαριστικός , προφανώς λόγω μέτρησης από ΔΕΔΔΗΕ. Η κατανάλωση μου ήταν 798kwh.Από την επίσκοπηση του λογαριασμού διαπιστώθηκε ότι η χρέωση για ΥΚΕ ημέρας έγινε με χρήση 3 κλιμάκων (413kwh *0,00690, 104kwh*0,05000 και 281kwh* 0,08500) παρόλο που η κατανάλωση μου ήταν >1600kwh και εντασσόταν που ήταν η χαμηλότερη κλίμακα.Έστειλα e-mail εδώ και μια εβδομάδα αλλά ακόμη να μου απαντήσουν. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα σήμερα μου είπαν ότι έκαναν αναγωγή την μηνίαία κατανάλωση μου σε τετράμηνη και εκτίμησαν ότι η 4μηνιαία κατανάλωση θα φτάσει φτάσει τα όρια της 3ης κλίμακας.Το θέμα είναι ότι εγώ περίμενα ότι η εκκαθάριση της κατανάλωσης θα γινόταν στο τέλος του 4μηνου. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος αντίστοιχο θέμα? Και τι γίνεται στην περίπτωση που θες να αποχωρήσεις?

Σελ. 1059 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 10391049105410571058105910601061106410691079 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας