Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1446. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    343 23,72%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,90%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,15%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 256 από 1152 ΠρώτηΠρώτη ... 236246251254255256257258261266276 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.826-3.840 από 17276
  1. #3826
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικά στη 2η σελίδα πλάγια σβήσε τον αρ.παροχής σου..
    Κατα δεύτερον γιατί αλήθεια με τέτοιες καταναλώσεις σε συμφέρει η δεη κ όχι κάποιος εναλλακτικός;

    - - - Updated - - -



    Όσο για τις τηλεπικοινωνίες κοντεύουν να μείνουν ~3 όσο πάει το πράγμα.. Και θα αρχίσουν πάλι να μας πίνουν το αίμα μου φαίνεται..

    - - - Updated - - -

    Και μια άλλη απορία που μου δημιουργήθηκε.. Η δεη πλέον είναι περίπου σαν τις άλλες εταιρίες.. Ένας πάροχος ρεύματος που απλά τιμολογεί.. Ο δεδδηε που έχει το δίκτυο σύμφωνα με την αναζήτηση που έκανα, είναι θυγατρική της δεη.. Άσχετα αν λειτουργεί ανεξάρτητα..
    Αυτό σημαίνει ότι το δίκτυο ανήκει ακόμα στη δεη; Τη πλειοψηφία νομίζω την έχει ακόμα το δημόσιο στη δεη.. Η κάνω λάθος;

    Και το φέρνω προς τα εδώ για να το πάω στον οτε.. Ο οτε πλέον δεν είναι ιδιωτική εταιρία; Το δημόσιο πρέπει να έχει πολύ λίγο % συμμετοχή.. Άρα θα μπορούσε κάποιος να πει ότι πλέον είναι ένας εναλλακτικός σαν τους άλλους.. Άλλο αν έχει +- πιο ακριβές τιμές..
    Το δίκτυο τώρα.. Το χαλκό δλδ.. Τον έχει όποιος έχει τη πλειοψηφία η έχει παραμείνει στο δημόσιο; Αν και τώρα πια η κάθε εταιρία βάζει οπτικές.. Είχα απορία για τον χαλκό & τα καφάο τα παλιά adsl..
    για την παρατήρηση (σχετικά με τον αριθμό παροχής) που μου ξέφυγε στην επεξεργασία που έκανα στον λογαριασμό πριν τον ανεβάσω
    σε ευχαριστώ

    ναι έχω επιλέξει να παραμείνω στην ΔΕΗ έχω Γ1Ν τιμολόγιο (νυχτερινό)
    με τον μετρητή που έχει δύο ενδείξεις ελπίζω σύντομα να μου το αλλάξει το ΔΕΔΔΗΕ σε ψηφιακό είπαν μόλις έχουν απόθεμα θα το κάνουν
    όχι ότι θα αλλάξει πολλά...αλλά...
    αυτή την κατανάλωση 5000+ kwh την είχα γιατί ξέχασαν να μετρήσει το ΔΕΔΔΗΕ ολόκληρη την πολυκατοικία και έπρεπε ο καθένας από τα 20 διαμερίσματα (εγώ έδωσα την δική μου και του κοινόχρηστου) να πάρει το 11500 να την δώσει από το τηλέφωνο γιατί δεν μπορούσαμε ούτε ηλεκτρονικά να δώσουμε την μέτρηση (λόγω λάθους του συστήματος)
    έτσι ήταν μια καλή ευκαιρία να δω τι τρώω με κατανάλωση ενός χρόνου (367 ημέρες)
    νομίζω ότι είναι ένα πολύ καλό παράδειγμα
    26/03/2018 με 27/03/2019

    βέβαια τώρα το ΔΕΔΔΗΕ έρχεται και μετράει κανονικά
    αν και μου είπαν αν δω ότι δεν έρθουν...ξέρω κατεβαίνω κάτω παίρνω την μέτρηση και τους την δίνω

    έχεις μερικά λάθη στον συλλογισμό σου

    η ΔΕΗ είναι μια εταιρεία προμήθειας ηλεκτρικού ρεύματος

    το ΔΕΔΔΗΕ έχει την ευθύνη του δικτύου ρεύματος και την καταμέτρηση του όπως και την αποκατάσταση των βλαβών.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 12-01-20 στις 22:19.

  2. #3827
    Εγγραφή
    21-08-2007
    Περιοχή
    Φάληρο
    Μηνύματα
    1.169
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για τις τηλεπικοινωνίες κοντεύουν να μείνουν ~3 όσο πάει το πράγμα.. Και θα αρχίσουν πάλι να μας πίνουν το αίμα μου φαίνεται..
    Το ίδιο λογικά θα γίνει και με το ρεύμα μόλις ξεπουληθεί και η ΔΕΗ. Οι πολλοί "πάροχοι" θα εξαφανιστούν ως δια μαγείας (όπως και εμφανίστηκαν) και τότε ο ιδιώτης θα εκμεταλλευτεί κατάλληλα το μονοπώλιο...

  3. #3828
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.526
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosvitacar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι όλος ο λογαργιαμος .
    Λοιπόν τα έβαλα και έβγαλε αυτό Συνημμένο Αρχείο 210478

    - - - Updated - - -


    Epedison θα είναι ποιο οικονομικά ?

    - - - Updated - - -

    Καλημέρα από το έλεγχο που έκανα μου βγάζει πρώτη επιλογή την elpedison ,είναι αξιόπιστο ?
    Κάνε αίτηση και δες τους όρους του συμβολαίου, στο site allazwrevma απλά παίρνεις μια ιδέα του τι παίζει. Να αναφέρω οτι όταν ακούς απο άσχετους οτι δε συμφέρει ,μείνε στη ΔΕΗ κτλ χωρίς όμως να μπορούν να το στηρίξουν ,απλά αγνόησε.
    Κρυφές χρεώσεις ΔΕΝ υπάρχουν. Όλα φαίνονται στο συμβόλαιο.
    Ίσως κρυφές χρεώσεις να εννοούν όταν που τους πασάρουν τηλεφωνικά οι πωλητές διάφορες εκπτώσεις και να νομίζουν οτι περιλαμβάνεται όλος ο λογαριασμός μαζί με τις ρυθμιζόμενες και τα δημοτικά τέλη.
    Συνήθως "παγίδα" είναι το ΟΤΣ που σαν καθυστερημένος την πάτησα και εγώ με τη Ζενιθ (και πάλι είμαι στο ~15% κέρδος σε σχέση με ΔΕΗ)
    και το χωρίς πάγιο που λένε κάποιες εταιρίες ,αλλά ουσιαστικά πάγιο είναι που το βαπτίζουν "ετήσια συνδρομή".
    Επίσης δε σε νοιάζει καθόλου το πόσες εταιρίες υπάρχουν τώρα, πόσες θα μείνουν, τι θα παίξει με τη ΔΕΗ κτλ τκλ

    Ακόμα επειδή σίγουρα οι φανΔΕΗ θα το πετάξουν αργότερα , οι εναλλακτικοί ανα πάσα στιγμή μπορεί να σε ειδοποιήσουν για αύξηση κάποιους μήνες πριν. Αυτό υποκειμενικά πιστεύω οτι θα γίνει. Και συμβόλαιο να έχεις , δεν έχει σημασία , απλά όπως γίνεται σε περιπτώσεις κινητής τηλεφωνιας, οποιαδήποτε αύξηση σημαίνει και το δικαίωμα να φύγεις χωρίς πέναλτι .
    Απλά τώρα είναι και η καλύτερη περίοδος να περάσει κάποιος σε άλλη εταιρία. Το αν 5Ε το μήνα στη χειρότερη αξίζουν ή όχι εξαρτάται απο τη τσέπη του καθένα....

  4. #3829
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε αίτηση και δες τους όρους του συμβολαίου, στο site allazwrevma απλά παίρνεις μια ιδέα του τι παίζει. Να αναφέρω οτι όταν ακούς απο άσχετους οτι δε συμφέρει ,μείνε στη ΔΕΗ κτλ χωρίς όμως να μπορούν να το στηρίξουν ,απλά αγνόησε.
    Κρυφές χρεώσεις ΔΕΝ υπάρχουν. Όλα φαίνονται στο συμβόλαιο.
    Ίσως κρυφές χρεώσεις να εννοούν όταν που τους πασάρουν τηλεφωνικά οι πωλητές διάφορες εκπτώσεις και να νομίζουν οτι περιλαμβάνεται όλος ο λογαριασμός μαζί με τις ρυθμιζόμενες και τα δημοτικά τέλη.
    Συνήθως "παγίδα" είναι το ΟΤΣ που σαν καθυστερημένος την πάτησα και εγώ με τη Ζενιθ (και πάλι είμαι στο ~15% κέρδος σε σχέση με ΔΕΗ)
    και το χωρίς πάγιο που λένε κάποιες εταιρίες ,αλλά ουσιαστικά πάγιο είναι που το βαπτίζουν "ετήσια συνδρομή".
    Επίσης δε σε νοιάζει καθόλου το πόσες εταιρίες υπάρχουν τώρα, πόσες θα μείνουν, τι θα παίξει με τη ΔΕΗ κτλ τκλ

    Ακόμα επειδή σίγουρα οι φανΔΕΗ θα το πετάξουν αργότερα , οι εναλλακτικοί ανα πάσα στιγμή μπορεί να σε ειδοποιήσουν για αύξηση κάποιους μήνες πριν. Αυτό υποκειμενικά πιστεύω οτι θα γίνει. Και συμβόλαιο να έχεις , δεν έχει σημασία , απλά όπως γίνεται σε περιπτώσεις κινητής τηλεφωνιας, οποιαδήποτε αύξηση σημαίνει και το δικαίωμα να φύγεις χωρίς πέναλτι .
    ξέρω η "μπηχτή" ήταν για εμένα δεν πειράζει όλοι φίλοι είμαστε (FANboy ποτέ δεν ήμουν)
    εγώ για αυτό ανέβασα λογαριασμό (ενός χρόνου) κάντε τους υπολογισμούς σας με τις ιστοσελίδες συγκρίσεων / με τα excel κτλ να δούμε τι θα βγει
    εγώ πάντως θεωρώ καλύτερη την ΔΕΗ και έτσι έμεινα
    θα μπορούσα να πάω στην οποιαδήποτε εταιρεία (μιας και συνεργαζόμαστε με όλες και σίγουρα μπορεί να είχα και λίγο "ιδιαίτερη" μεταχείριση
    δεν το έχω ρισκάρει όμως προς το παρών γιατί δεν θεωρώ ότι αξίζει
    δεν το αποκλείω καθώς σύντομα θα βάλω φυσικό αέριο οπότε μπορεί να πάει συνδυαστικά ποιος ξέρει...

    ειδικά αυτό το δικαίωμα να φύγεις χωρίς πέναλτι που ανάφερες για την κινητή τηλεφωνία ειλικρινά θέλω να το δω...γιατί έχω δει πολλούς να το λένε ναι εγώ θα φύγω
    αλλά όταν τους έρχεται η "λυπητερή" ο λογαριασμός που πρέπει να πληρώσουν για να φύγουν...κλαίνε
    γιατί αυτοί μπορεί να διάβασαν την ανακοίνωση ή το δελτίο τύπου
    αλλά δεν διάβασαν το συμβόλαιο που έχουν υπογράψει το οποίο έχει δεσμεύσεις και σε διάρκεια και σε παροχές
    κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και στα συμβόλαια / συμβάσεις προμήθειας ρεύματος (ισχύει ότι γράφει εκεί και στους όρους) δεν ισχύει τι λέει ο πωλητής

  5. #3830
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.526
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    @Zer0c00L καμία μπηκτή
    Επίσης δεν είμαι κατά της ΔΕΗ απο ιδεολογία, τις τιμές συγκρίνω και από εναλλακτικούς μόνο χωρίς ΟΤΣ, περιμένω πως και πως να φύγω από Ζενιθ...

    Μια παρατήρηση οτι στο λογαριασμό που ανέβασες έχει αλλάξει πλέον η κιλοβατώρα στη ΔΕΗ (& η έκπτωση είναι στο 5%)

  6. #3831
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα...Θα αργήσουν να μπουν οι νέοι μετρητές....Πάνω από 3-4 χρόνια..Δεν υπάρχουν...Και δεν αλλάζουν τους μετρητές αν δεν έχουν κάποιο πρόβλημα...Καμμένος,χαλασμένοι και κτλ...

  7. #3832
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Zer0c00L καμία μπηκτή
    Επίσης δεν είμαι κατά της ΔΕΗ απο ιδεολογία, τις τιμές συγκρίνω και από εναλλακτικούς μόνο χωρίς ΟΤΣ, περιμένω πως και πως να φύγω από Ζενιθ...

    Μια παρατήρηση οτι στο λογαριασμό που ανέβασες έχει αλλάξει πλέον η κιλοβατώρα στη ΔΕΗ (& η έκπτωση είναι στο 5%)
    κανένα πρόβλημα φίλε μου (άλλωστε πλάκα έκανα και εγώ)

    εννοείται ότι οι τιμές μας ενδιαφέρουν και αυτές συγκρίνουμε.

    αύριο θα ανεβάσω τον νεότερο μην ανησυχείς εδώ είμαστε ότι θέλετε στην διάθεση σας

    γιατί τώρα πάω για ύπνο καθώς αύριο δουλειά

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα...Θα αργήσουν να μπουν οι νέοι μετρητές....Πάνω από 3-4 χρόνια..Δεν υπάρχουν...Και δεν αλλάζουν τους μετρητές αν δεν έχουν κάποιο πρόβλημα...Καμμένος,χαλασμένοι και κτλ...
    αλλάζουν φίλε μου οι μετρητές στην εργασία μας μόλις αλλάξαμε έχουμε παροχή Γ22 παροχή τριφασικό και επειδή αποκτήσαμε πάρα πολλά μεγάλα κλιματιστικά και γενικώς φορτίο κάναμε επαύξηση και μας έβαλαν 63άρη έτσι μας έβαλαν τον νέο μετρητή (λευκό/κινέζικο)

    τον νέο μετρητή λόγω σχέσης που έχω με το ΔΕΔΔΗΕ τον ζήτησα να μου τον βάλουν και στο σπίτι (αντικατάσταση) για την οποία θα πληρώσω φυσικά το κόστος και ότι άλλο προβλέπεται απλά μου είπαν να κάνω υπομονή λίγο καθώς έχουν άλλοι προτεραιότητα.

  8. #3833
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    508
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανένα πρόβλημα φίλε μου (άλλωστε πλάκα έκανα και εγώ)

    εννοείται ότι οι τιμές μας ενδιαφέρουν και αυτές συγκρίνουμε.

    αύριο θα ανεβάσω τον νεότερο μην ανησυχείς εδώ είμαστε ότι θέλετε στην διάθεση σας

    γιατί τώρα πάω για ύπνο καθώς αύριο δουλειά

    - - - Updated - - -



    αλλάζουν φίλε μου οι μετρητές στην εργασία μας μόλις αλλάξαμε έχουμε παροχή Γ22 παροχή τριφασικό και επειδή αποκτήσαμε πάρα πολλά μεγάλα κλιματιστικά και γενικώς φορτίο κάναμε επαύξηση και μας έβαλαν 63άρη έτσι μας έβαλαν τον νέο μετρητή (λευκό/κινέζικο)

    τον νέο μετρητή λόγω σχέσης που έχω με το ΔΕΔΔΗΕ τον ζήτησα να μου τον βάλουν και στο σπίτι (αντικατάσταση) για την οποία θα πληρώσω φυσικά το κόστος και ότι άλλο προβλέπεται απλά μου είπαν να κάνω υπομονή λίγο καθώς έχουν άλλοι προτεραιότητα.
    Καλημερα... Σε απλους καταναλωτες δεν αλλαζουν τους μετρητες και ας το ζητησουν..Δεν υπαρχει τοσο μεγαλο στοκ...Μονο αν εχουν καποιο σοβαρο προβλημα τους αλλαζουν.. (το γνωριζω απο μεσα λογω της εργασιας)....Και στις νεες συνδεσεις βαζουν τους νεους μετρητες.....Οπως ειναι επαυξηση, η νεα παροχη...

  9. #3834
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα... Σε απλους καταναλωτες δεν αλλαζουν τους μετρητες και ας το ζητησουν..Δεν υπαρχει τοσο μεγαλο στοκ...Μονο αν εχουν καποιο σοβαρο προβλημα τους αλλαζουν.. (το γνωριζω απο μεσα λογω της εργασιας)....Και στις νεες συνδεσεις βαζουν τους νεους μετρητες.....Οπως ειναι επαυξηση, η νεα παροχη...
    Δεν πρόσεξες ότι ο κύριος, όπως γράφει, έχει σχέση με τον ΔΕΔΔΗΕ, δεν είναι όποιος κι΄ όποιος απλός καταναλωτής

  10. #3835
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων


    αλλάζουν φίλε μου οι μετρητές στην εργασία μας μόλις αλλάξαμε έχουμε παροχή Γ22 παροχή τριφασικό και επειδή αποκτήσαμε πάρα πολλά μεγάλα κλιματιστικά και γενικώς φορτίο κάναμε επαύξηση και μας έβαλαν 63άρη έτσι μας έβαλαν τον νέο μετρητή (λευκό/κινέζικο)

    τον νέο μετρητή λόγω σχέσης που έχω με το ΔΕΔΔΗΕ τον ζήτησα να μου τον βάλουν και στο σπίτι (αντικατάσταση) για την οποία θα πληρώσω φυσικά το κόστος και ότι άλλο προβλέπεται απλά μου είπαν να κάνω υπομονή λίγο καθώς έχουν άλλοι προτεραιότητα.


    στις 01-12-18 μας έχεις γράψει

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    από ότι γράφει δέχεται σήμα (σίγουρα είναι εξοπλισμός ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ) αλλά πρώτη φορά το είδα για αυτό ρωτάω.

    ναι αλλά συνδέεται με όλα τα ρολόγια της ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ που έχουν νυχτερινό ρεύμα?

    γιατί στην πολυκατοικία έχουμε όλοι νυχτερινό ρεύμα (τιμολόγιο) ο πιο πρόσφατος ήμουν εγώ που έβαλα και μου βάλανε νέο μετρητή (με δύο ενδείξεις) και αυτόματη ασφάλεια (βέβαια ξέχασαν να βάλουν και το κουμπί να την σηκώνεις) αλλά μικρό το κακό τους παίρνω τηλέφωνο και σε 5-15 λεπτά είναι εδώ (τα καλά το να συνεργάζεσαι με την ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ)
    Μας μπερδεύεις ρε συ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 13-01-20 στις 11:29.

  11. #3836
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    στις 01-12-18 μας έχεις γράψει



    Μας μπερδεύεις ρε συ
    Συγνώμη αν σε μπέρδεψα
    Στο μήνυμα μου χτες 12/01/2020 εννοώ ότι θα μου αλλάξουν τον υπάρχων μετρητή σε νέο ψηφιακό μετρητή
    Στο μήνυμα μου στις 01/12/2018 εννοούσα τα δύο μαύρα κουτιά που είναι για το νυχτερινό ρεύμα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 13-01-20 στις 14:38.

  12. #3837
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Σκεφθείτε πως θα ήταν το adslgr.com, αν όλοι μας, άλλα γράφαμε και άλλα εννοούσαμε !!!

  13. #3838
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    Ωρωπός
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22954/2703
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 22,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα...Θα αργήσουν να μπουν οι νέοι μετρητές....Πάνω από 3-4 χρόνια..Δεν υπάρχουν...Και δεν αλλάζουν τους μετρητές αν δεν έχουν κάποιο πρόβλημα...Καμμένος,χαλασμένοι και κτλ...
    Εδώ πάντως (Ωρωπός), με πληρωμή της αίτησης του νυχτερινού στις 2/12/19, μου έβαλαν ψηφιακό μετρητή (holley dtsd545) στις 17/12/19.
    Clevo M860TU , Intel Core 2 Duo 2.53Ghz, 4Gb DDR3, NVidia Quadro 3700m 1024MB

  14. #3839
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα... Σε απλους καταναλωτες δεν αλλαζουν τους μετρητες και ας το ζητησουν..Δεν υπαρχει τοσο μεγαλο στοκ...Μονο αν εχουν καποιο σοβαρο προβλημα τους αλλαζουν.. (το γνωριζω απο μεσα λογω της εργασιας)....Και στις νεες συνδεσεις βαζουν τους νεους μετρητες.....Οπως ειναι επαυξηση, η νεα παροχη...
    τα γνωρίζω αυτά που λες φίλε μου

    και ισχύουν 100%

    δεν υπάρχει στοκ είναι μετρημένα τα κομμάτια

    εγώ επειδή έχω "καλή επαγγελματική σχέση/συνεργασία" με το ΔΕΔΔΗΕ για αυτό ζήτησα την αλλαγή του υπάρχων μετρητή σε νέο ψηφιακό
    όποτε μπορούν και έχουν διαθέσιμα κομμάτια δεν πίεσα καμία κατάσταση ούτε τους ζόρισα (έχω υπογράψει ήδη τα σχετικά έγγραφα με το αίτημα) και εννοείται ότι θα πληρώσω και το κόστος του νέου μετρητή.

    - - - Updated - - -

    Ο τελευταίος εκκαθαριστικός λογαριασμός ΔΕΗ που εκδόθηκε στις 28/11/2019 και αφορά το διάστημα 26/07/2019 έως 25/11/2019 (123 ημέρες) 2400Kwh 273 ευρώ
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ΔΕΗ.png  

    ΔΕΗ_1.png  


  15. #3840
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Εντάξει, την εμπεδώσαμε την σχέση σου με τον ΔΕΔΔΗΕ, το έγραψα και στο #3834.
    Δεν χρειάζεται να το επαναλαμβάνεις κάθε τόσο.
    Ούτε είναι σωστό να εκθέτεις τον ΔΕΔΔΗΕ γράφοντας συνεχώς, ότι αλλιώς φέρεται σε σένα
    και αλλιώς στους υπόλοιπους κοινούς - θνητούς πελάτες του.

Σελ. 256 από 1152 ΠρώτηΠρώτη ... 236246251254255256257258261266276 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας