Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 375 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 355365370373374375376377380385395 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.611-5.625 από 17507
  1. #5611
    Εγγραφή
    30-11-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γιατί αν προσέξεις περιλαμβάνει κάποιες προσφορές και δώρα που κάνει εφάπαξ η εταιρία και η σελίδα που κάνει την σύγκριση (εφόσον κάνεις την αλλαγή από αυτούς). Επίσης εάν διαλέξεις να συμπεριληφθεί και η ΟΤΣ (επειδή είναι ακόμα χαμηλή) και ανάλογα το όριο της εταιρίας σου βγάζει τα ποσά.

  2. #5612
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Ολοκληρώθηκε η μετάβαση της παροχής μας απο Protergia σε ΗΡΩΝ.
    Μπήκα στο MyΗΡΩΝ και απογοητεύτηκα: καμιά σχέση με το απόλυτα λειτουργικό MyProtergia. Για παράδειγμα, προσπαθούσα για ώρα να ενεργοποιήσω το e-bill χωρίς αποτέλεσμα Στο chat μου είπαν οτι είναι ήδη ενεργοποιημένο ενω η σελίδα δεν το ανέφερε και μου έβγαζε την φόρμα ενεργοποίησης.

    Με την καταχώριση ενδείξεων μετρητή τι γίνεται; Έχουν ορισμένες ημερομηνίες που μπορώ να το κάνω;

  3. #5613
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    634
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10996/109957 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοκληρώθηκε η μετάβαση της παροχής μας απο Protergia σε ΗΡΩΝ.
    Μπήκα στο MyΗΡΩΝ και απογοητεύτηκα: καμιά σχέση με το απόλυτα λειτουργικό MyProtergia. Για παράδειγμα, προσπαθούσα για ώρα να ενεργοποιήσω το e-bill χωρίς αποτέλεσμα Στο chat μου είπαν οτι είναι ήδη ενεργοποιημένο ενω η σελίδα δεν το ανέφερε και μου έβγαζε την φόρμα ενεργοποίησης.

    Με την καταχώριση ενδείξεων μετρητή τι γίνεται; Έχουν ορισμένες ημερομηνίες που μπορώ να το κάνω;
    Έκανα και εγώ αυτή τη μετάβαση την άνοιξη. Απλά μην περιμένεις την εξυπηρέτηση της Προτεργια. Σου στέλνουν μήνυμα πότε ανοίγει κάθε μήνα η επιλογή για καταχώρηση της κατανάλωσής σου.
    But for chips and for freedom
    I could die

    NOMBRE D'OR JEWELRY

  4. #5614
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα και εγώ αυτή τη μετάβαση την άνοιξη. Απλά μην περιμένεις την εξυπηρέτηση της Προτεργια. Σου στέλνουν μήνυμα πότε ανοίγει κάθε μήνα η επιλογή για καταχώρηση της κατανάλωσής σου.
    H πλάκα είναι οτι, όταν έφυγα απο τη ΔΕΗ πριν δυο χρόνια, ήμουν ανάμεσα σε ΗΡΩΝΑ, Elpedison & Protergia. Διάλεξα τότε την Protergia με κάποιο ενδοιασμό γιατί μου φαινόταν η μικρότερη εταιρία απο τις τρεις και φοβόμουν οτι δεν θα είναι καλά οργανωμένη. Τα τελευταία 2 χρόνια λοιπόν, δεν νομίζω να χρειάστηκε να επικοινωνήσω με την υποστήριξη πλατών της.
    Μέσα σε 20 μέρες με τον ΗΡΩΝΑ, 3 φορές τους έψαξα για διευκρινίσεις.

    Και κάτι σχετικό-άσχετο: σήμερα το πρωί μου χτύπησε το κουδούνι υπάλληλος της ΕΔΑ Θεσ\νίκης για να με ενημερώσει οτι μόλις ολοκλήρωσε τη μεταφορά της παροχής αερίου απο τη μία εταιρία στην άλλη.
    Μακάρι να έκαναν το ίδιο και οι βαριεστημένοι υπάλληλοι της ΔΕΔΔΗΕ. Κατα λάθος είδα οτι πλέον έχω ρεύμα απο τον ΗΡΩΝΑ (το ενημερωτικό email είχε πάει στο spam και το SMS που έστειλαν ήταν ασαφές)

  5. #5615
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H πλάκα είναι οτι, όταν έφυγα απο τη ΔΕΗ πριν δυο χρόνια, ήμουν ανάμεσα σε ΗΡΩΝΑ, Elpedison & Protergia. Διάλεξα τότε την Protergia με κάποιο ενδοιασμό γιατί μου φαινόταν η μικρότερη εταιρία απο τις τρεις και φοβόμουν οτι δεν θα είναι καλά οργανωμένη. Τα τελευταία 2 χρόνια λοιπόν, δεν νομίζω να χρειάστηκε να επικοινωνήσω με την υποστήριξη πλατών της.
    Μέσα σε 20 μέρες με τον ΗΡΩΝΑ, 3 φορές τους έψαξα για διευκρινίσεις.

    Και κάτι σχετικό-άσχετο: σήμερα το πρωί μου χτύπησε το κουδούνι υπάλληλος της ΕΔΑ Θεσ\νίκης για να με ενημερώσει οτι μόλις ολοκλήρωσε τη μεταφορά της παροχής αερίου απο τη μία εταιρία στην άλλη.
    Μακάρι να έκαναν το ίδιο και οι βαριεστημένοι υπάλληλοι της ΔΕΔΔΗΕ. Κατα λάθος είδα οτι πλέον έχω ρεύμα απο τον ΗΡΩΝΑ (το ενημερωτικό email είχε πάει στο spam και το SMS που έστειλαν ήταν ασαφές)
    Καλησπερα... Οταν γινεται η αλλαγη παροχου δεν χτυπουν την πορτα του καθε πελατη οι τεχνικοι του Δεδδηε.. Δεν εχουν κανενα λογο να το κανουν...

    - - - Updated - - -

    Βλεπω να ανεβαινουν οι τιμες...Λογω Target model...

    https://www.newmoney.gr/roh/palmos-o...-target-model/

  6. #5616
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα... Οταν γινεται η αλλαγη παροχου δεν χτυπουν την πορτα του καθε πελατη οι τεχνικοι του Δεδδηε.. Δεν εχουν κανενα λογο να το κανουν...
    Ούτε ο υπάλληλος της ΕΔΑ είχε λόγο να το κάνει και όμως το έκανε...

  7. #5617
    Εγγραφή
    11-02-2010
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πραγματικα μετα απο διαβασμα απο ποστ εδω μεσα δεν εχω καταφερει να καταλαβω και να αποφασισω αν σε συμφερει απο δεη με κοτβ και νυχτερινο να κανεις αλλαγη σε αλλο παροχο

  8. #5618
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικα μετα απο διαβασμα απο ποστ εδω μεσα δεν εχω καταφερει να καταλαβω και να αποφασισω αν σε συμφερει απο δεη με κοτβ και νυχτερινο να κανεις αλλαγη σε αλλο παροχο
    Eπειδή κάτι έχω καταλάβει
    Από όσα γράφονται εδώ
    Χωρίς να έχω ΚΟΤ

    Αν έχεις ΚΟΤ
    Οπου και να πας, μία η άλλη σούρχεται κοινώς τα ίδια.

    ΥΓ
    Περιμένω επιβεβαίωση από takoulou
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #5619
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικα μετα απο διαβασμα απο ποστ εδω μεσα δεν εχω καταφερει να καταλαβω και να αποφασισω αν σε συμφερει απο δεη με κοτβ και νυχτερινο να κανεις αλλαγη σε αλλο παροχο
    Πως δεν αξίζει, θα πάρεις την έκπτωση στις χαμηλότερες τιμές που σου παρέχει ο άλλος πάροχος

  10. #5620
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως δεν αξίζει, θα πάρεις την έκπτωση στις χαμηλότερες τιμές που σου παρέχει ο άλλος πάροχος
    Άλλοι λένε οτι δεν είναι έκπτωση αλλά το ΚΟΤ έχει σταθερή τιμή. Δεν έχω καταλάβει ακόμα μιας και δεν έχω ΚΟΤ

  11. #5621
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλοι λένε οτι δεν είναι έκπτωση αλλά το ΚΟΤ έχει σταθερή τιμή. Δεν έχω καταλάβει ακόμα μιας και δεν έχω ΚΟΤ
    https://energy.elin.gr/eksipiretisi-...kaioyxous-kot/

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_3.png 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  69,6 KB 
ID: 221619

  12. #5622
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Μην ακουτε τι λένε απο δω και απο εκεί. Πιστεψτε αυτά που λένε οι πάροχοι, πχ στο λινκ που εδωσε ο sdikr. Σε οποιον πάροχο και αν πας η έκπτωση ΚΟΤ θα ειναι ιδια άρα θα έχεις συμφέρον. Το μόνο που πρέπει να δει κάποιος είναι αν συνδυαζεται το πρόγραμμα που θέλει με ΚΟΤ. Εχω ΚΟΤ με παλιό πρόγραμμα της Volterra 3 χρόνια τώρα και ξέρω τι ισχυει εκ πείρας.

  13. #5623
    Εγγραφή
    22-06-2007
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σας
    γνωρίζει κάποιος να μου πως υπολογίζονται οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις και αν υπάρχει κάποιο "πέναλντι" σε περίπτωση που υπερβει κάποιος τυχόν όριο και ποιο είναι αυτό?

  14. #5624
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας
    γνωρίζει κάποιος να μου πως υπολογίζονται οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις και αν υπάρχει κάποιο "πέναλντι" σε περίπτωση που υπερβει κάποιος τυχόν όριο και ποιο είναι αυτό?
    Οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι οι χρεώσεις μεταφοράς δικτύου απώλειες κλπ κλπ συν τα τέλη με υπολογισμό τετραγωνικών του δήμου σου. Οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι ίδιες για όλους τους παρόχους και δεν αλλάζουν. Παίζεις με την τιμή/kwh που σου δίνει ο πάροχος. Πέναλτυ με μεγάλη κατανάλωση σε κανέναν δεν υπάρχει απλά σε κάποιους παρόχους αυξάνεται κατά 10% περίπου η kwh

  15. #5625
    Εγγραφή
    22-06-2007
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι οι χρεώσεις μεταφοράς δικτύου απώλειες κλπ κλπ συν τα τέλη με υπολογισμό τετραγωνικών του δήμου σου. Οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις είναι ίδιες για όλους τους παρόχους και δεν αλλάζουν. Παίζεις με την τιμή/kwh που σου δίνει ο πάροχος. Πέναλτυ με μεγάλη κατανάλωση σε κανέναν δεν υπάρχει απλά σε κάποιους παρόχους αυξάνεται κατά 10% περίπου η kwh
    Ευχαριστώ.
    Είμαι στην Ελίν με νυχρεινό 365 - με τον εκαθαριστικό διαπίστωσα ότι η kwh + ρυθμιζόμενες κοστίζει 0,136
    Ο αδελφός μου πήρε πριν 2 μήνες στο Φυσικό Αέριο με -45% και η αντίστοιχη τιμή είναι 0,10! 30% λιγοτερο (μου έκανε μεγάλη εντύπωση)

Σελ. 375 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 355365370373374375376377380385395 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας