Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 345 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 325335340343344345346347350355365 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.161-5.175 από 17517
  1. #5161
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Αναφέρει όμως το παιδί πώς δεν έχει νυχτερινό μετρητή, οπότε η διαφορά που αναφέρεις σέ σχέση με το οικιακό Ν και το νυχτερινό 365 δεν είναι με τίς ίδιες συνθήκες.Επισης στο νυχτερινό 365 δεν αλλάζει ή τιμή αν δεν το πληρώσεις στην ώρα του.εχεις την ίδια τιμή βρέξει χιονίσει...

  2. #5162
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αφήνω όπως είναι
    Και εγώ το ίδιο.. Η προσφορά τους είναι σταγόνα στον ωκεανό..
    Κάτι λίγο η δέσμευση..
    Κάτι λίγο και η πάγια..
    Οπότε μένει ως έχει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #5163
    Εγγραφή
    27-04-2020
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Κάποιος φίλος έγραψε πριν μέρες πως του είπαν τηλεφωνικά πως μέχι τέλη του έτους θα το προσθέσουν ως επιλογή.
    Γεια σας και πάλι.Ελιν όπως έχω ενημερώσει και συνεχίζω.Ειχα καταμέτρηση από ΔΕΔΔΗΕ στις 7/9.Στις 14/9 εκδίδεται ο λογαριασμός (1/8 ~31/8) έναντι . Παίρνω τηλέφωνο να ενημερωθώ.
    Ο εκκαθαριστικός θα βγει τον επόμενο μήνα και συγκεκριμένα στις 14/10 και θα αφορά την περίοδο μέχρι και τις 7/9.Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα ο επόμενος λογαριασμός στις 14/11 θα αφορά διάστημα 8/9 ~ 31/10. Ενάμιση μήνα δηλαδή....
    Και με την ευκαιρία ξαναρώτησα για την πλατφόρμα που μου είχαν πει πως θα είναι έτοιμη μέχρι το τέλος του χρόνου....Δυστυχώς δεν έχει γίνει κάτι ακόμα....

  4. #5164
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Τελικά με την Ελιν είστε ευχαριστημένοι απο την συχνότητα και την ακρίβεια ημερομηνιων τιμολόγησης; Προχθές εκδόθηκαν λογαριασμοί για τρεις παροχές που έχω και ενώ είχα περάσεις τις καταναλώσεις η μια ήρθε έναντι γιατι δεν τους ενημέρωσε ο ΔΕΔΔΗΕ μου είπαν. Όταν πέρασα τις καταναλώσεις το σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ τις δέχτηκε χωρίς πρόβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος walker : 21-09-20 στις 17:48.

  5. #5165
    Εγγραφή
    02-07-2003
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟ
    καλα κανεις ! Η Αλφα Μπανκ δεσμευει το ποσο της παγιας εντολης 5 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΗΜΕΡΕΣ πριν την ληξη της προθεσμιας . ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ! Ακομα και αν βαλεις τα χρηματα την παραμονη της εκτελεσης της παγιας εντολης θα σου πει οτι ΔΕΝ τα βρηκε αρα δεν εκτελεσε την παγια εντολη .

  6. #5166
    Εγγραφή
    14-06-2017
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    σημερα παιδια στειλα και εγω τα χαρτια για ελιν.....σε ποσες μερες γινεται η αλλαγη?

  7. #5167
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiliodoylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα παιδια στειλα και εγω τα χαρτια για ελιν.....σε ποσες μερες γινεται η αλλαγη?
    Καλησπερα... Συνηθως κανει με 5-6 μερες εργασιμες...Σε ποια περιοχη εισαι;;

  8. #5168
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Ενημερώνω για αέριο για όσους ενδιαφέρονται. Έφαγα όλη τη μέρα για να βρω τι με συμφέρει αυτή τη στιγμή που τελειώνει η σύμβαση μου.

    Η Ζενίθ κατήργησε το κυμαινόμενο Gas Home (τον Αύγουστο η kw ήταν στο 0.0111). Αντ'αυτού έφτιαξαν ένα νέο "αντίστοιχο" πακέτο, το Gas Home Flex... το οποίο όμως αντί για τη τιμή δημοπρασίας της ΔΕΠΑ, έχει ως βάση την τιμή ΤΤF που είναι ένα εικονικό σημείο συναλλαγών φυσικού αερίου στην Ολλανδία. Τρέχα γύρευε. Έβαλαν στο site την τιμή που ισχύει για τον Σεπτέμβρη (0.01587), μήπως και τσιμπήσουν κάνα πελάτη... αλλά απ'ότι είδα σε κάτι γραφήματα σε ξένα sites, αυτό το TTF έχει πάρει ήδη τον ανήφορο. Μακριά.

    Πάμε λοιπόν στη ΔΕΗ, η οποία έχει μια ειδική προσφορά στο Aυτόνομο Effective Gold-24 (ισχύει η προσφορά ως 30/10). Δέσμευση 2 χρόνια. Ρήτρα αποχώρησης 80 πριν το 6μηνο, 60 πριν το 12μηνο, 40 πριν το 18μηνο, 20 πριν τα 2 χρόνια. 120ευρώ εγγύηση.

    Αυτό το πρόγραμμα είναι με κυμαινόμενη χρέωση η οποία υπολογίζεται ως εξής:

    {[Οριστική Μοναδιαία Τιμή εκκίνησης της Τριμηνιαίας Δημοπρασίας ΔΕΠΑ(1) που αφορά την περίοδο κατανάλωσης σε $/kWh ] / [«Ισοτιμία Αναφοράς Δολαρίου ΗΠΑ – Ευρώ(2)», όπως αυτή ανακοινώνεται από την Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα την 10η ημερολογιακή ημέρα του επόμενου μήνα από το μήνα κατανάλωσης ή την αμέσως επόμενη εργάσιμη ημέρα, εφόσον η πρώτη είναι αργία] +[0,00950 €/kWh]} * 0.77 * 0.85

    - Το 0.77 είναι η έκπτωση 23% στη χρέωση προμήθειας
    - Το 0.85 είναι η επιπλέον έκπτωση 15% στη χρέωση πρόμηθειας για συμβάσεις που θα γίνουν ως 30/10
    - Το 0.00950 είναι το περιθώριο κέρδους της ΔΕΗ

    Συνολική έκπτωση δηλαδή 23% * 15% = 34.5%

    Η 3μηνιαία τιμή εκκίνησης αυτή τη στιγμή είναι $0,0143 δηλαδή €0.012
    https://www.depa.gr/anakinosi-oristi...temvriou-2020/

    Δηλαδή η τιμή που θα ισχύει για το επόμενο 3μηνο είναι 0.012 + 0.0095 = 0.0215 - 34.5% = 0.014

    Aκόμα κι αν τιμή εκκίνησης της ΔΕΠΑ φτάσει στο ιστορικό υψηλό τoυ 0.024€/kwh (1ο τρίμηνο 2019) πράγμα που θεωρώ απίθανο με τα σημερινά δεδομένα λόγω κορωνοϊού, η τελική χρέωση ενέργειας θα είναι 0.024 + 0,0095 = 0.00335 -34.5% = 0.0219

    Δηλαδή στα ίδια επίπεδα με το ΔΕΗ ΣΤΑΘΕΡΟ-12 Gold 0,02880 -24% = 0.02188 και κατώτερη από το 0.0245 της Ζενίθ Gas Home Fix ή 0.0227 της Zενίθ Dual Energy.

    Protergia, Watt & Volt επίσης ακριβές. Ελίν σταθερό πιο ακριβό κι απ'τη Ζενίθ.

    Το Ευέλικτο της Ελίν έχει χαμηλότερο περιθώριο κέρδους (0,0055) σε σχέση με το ευέλικτο της ΔΕΗ (0,0095), 15% έκπτωση αλλά και 7.5ευρώ/μήνα πάγιο αντί για 3.5 που έχει η ΔΕΗ. Θα μου πείτε σιγά τι είναι 4 ευρώ διαφορά, κι όμως. 48 ευρώ / έτος αν τα διαρέσουμε διά 0.014 που είναι αυτή τη στιγμή η τιμή της κιλοβατώρας, αντιστοιχούν σε 3400 κιλοβατώρες κατανάλωσης. Επίσης η έκπτωση 15% προσφέρει μικρό όφελος αν η κιλοβατώρα ακριβύνει. Οπότε δε συμφέρει.

    Και τέλος το Φυσικό Αέριο Οικιακό Πλήρες https://www.fysikoaerioellados.gr/pr...ikiako-plires/

    Λέει ότι οι τιμές ενέργειας ανακοινώνονται κάθε μήνα στο site. Δικές τους τιμές δηλαδή; Στο site δεν υπάρχει τίποτα πάντως από τιμές. Κι άμα δεν υπάρχουν τιμές, πώς θα κάνουμε σύγκριση με τις τιμές της ΔΕΠΑ; Περιθώριο κέρδους έχουν ή δεν έχουν; Πάγιο; Πατάω το link να δω τις λοιπές χρεώσεις, και μου κατεβάζει λάθος pdf... απ'το Oικιακό Πλήρες Extra που είναι και για χρήση κουζίνας. Ότι να'ναι. Ακόμα και σ'αυτό το πρόγραμμα βλέπω κάτι ύπουλους όρους ότι πχ δεν ισχύει η έκπτωση 20% για κατανάλωση πάνω από 13Μwh, δηλαδή ~13000kw. Δεν τους αποκλείω πάντως, θα πάω αύριο σε ένα κατάστημα να μάθω λεπτομέρειες.

    Μέχρι στιγμής πάντως είμαι με το ένα πόδι στο Aυτόνομο Effective Gold-24 της ΔΕΗ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ekrepali : 21-09-20 στις 22:10.

  9. #5169
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiliodoylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα παιδια στειλα και εγω τα χαρτια για ελιν.....σε ποσες μερες γινεται η αλλαγη?
    Εμένα έκανε 3 εργάσιμες... Καλή επιτυχία
    VAMOS ARIS

  10. #5170
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiliodoylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σημερα παιδια στειλα και εγω τα χαρτια για ελιν.....σε ποσες μερες γινεται η αλλαγη?
    ανάλογα την ώρα που στέλνεις τα χαρτιά (με mail φαντάζομαι) στέλνουν την αίτηση αυθημερόν ή την επόμενη εργάσιμη.

    απο εκεί κ έπειτα έχει να κάνει με τον φόρτο εργασίας του τοπικού δεδδηε

  11. #5171
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι στιγμής πάντως είμαι με το ένα πόδι στο Aυτόνομο Effective Gold-24 της ΔΕΗ.
    Καλημέρα, φίλε έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά. Πρώτη φορά να ειμαι ειλικρινής άρχισα να καταλαβαίνω τι παίζει με τις τιμές του αερίου. Εγώ ήμουν στην elpedison από τον 6/19 (κανούργια παροχή) κ πλήρωσα πέναλντι αρχές Ιανουαρίου κ πήγα στην ΔΕΗ, οχι μόνο για την έκπτωη που έδινε 23% στο 24 Gold, απλά επειδή εκεί έχω κ το ρεύμα είπα μήπως στο μέλλον έρχεται ένας λογαριασμός κ ξεμπερδεύω -πληρώνω κάθε μήνα ενα κάρο λογαριασμός κ έχω χάσει την μπάλα. Γενικά ο λογαριασμός έρχεται ανά δίμυνο, οι τιμές πχ τον Μάρτιο είναι αυτές που αναφέρεις. Ενας φίλος σε προηγούμενα post είχε αναφέρει οτι Gas Home της Zenith (που πλέον δεν υπάρχει όπως ήδη έχεις αναφέρει) είναι ακόμα πιο φθηνό. Γενικά πολύ θετική εντύπωση με την ΔΕΗ από το αέριο, ιδανικά θα ήθελα λογαριασμό ανά μήνα εκκαθαριστηκό (πχ με αποστολή φωτογραφίας την ένδειξη του μετρητή) καθώς κ συνδυασμό σε λογαριασμό με ρεύμα - κ ενδεχομένως κάποιο συνδυαστικό πρόγραμμα. Τέλος, παρόλο που η ΔΕΗ έχει την πιο ακριβή χρέωση σε ρεύμα, λόγω του επενδυτικού προγράμματος σε ΑΠΕ που έχει ανακοινώσει, θα παραμείνω σε αυτή κ θα στηρίξω την προσπάθεια της για μετάβαση σε νέες πηγές ενέργειας, θα πρέπει να σκεφτούμε κ το περιβάλλον κ την επόμενη μέρα που έρχεται σε σχέση με την ηλεκτροκίνηση

  12. #5172
    Εγγραφή
    14-06-2017
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα... Συνηθως κανει με 5-6 μερες εργασιμες...Σε ποια περιοχη εισαι;;
    βολο φιλε μου....

  13. #5173
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Daemon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, φίλε έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά. Πρώτη φορά να ειμαι ειλικρινής άρχισα να καταλαβαίνω τι παίζει με τις τιμές του αερίου. Εγώ ήμουν στην elpedison από τον 6/19 (κανούργια παροχή) κ πλήρωσα πέναλντι αρχές Ιανουαρίου κ πήγα στην ΔΕΗ, οχι μόνο για την έκπτωη που έδινε 23% στο 24 Gold, απλά επειδή εκεί έχω κ το ρεύμα είπα μήπως στο μέλλον έρχεται ένας λογαριασμός κ ξεμπερδεύω -πληρώνω κάθε μήνα ενα κάρο λογαριασμός κ έχω χάσει την μπάλα. Γενικά ο λογαριασμός έρχεται ανά δίμυνο, οι τιμές πχ τον Μάρτιο είναι αυτές που αναφέρεις. Ενας φίλος σε προηγούμενα post είχε αναφέρει οτι Gas Home της Zenith (που πλέον δεν υπάρχει όπως ήδη έχεις αναφέρει) είναι ακόμα πιο φθηνό. Γενικά πολύ θετική εντύπωση με την ΔΕΗ από το αέριο, ιδανικά θα ήθελα λογαριασμό ανά μήνα εκκαθαριστηκό (πχ με αποστολή φωτογραφίας την ένδειξη του μετρητή) καθώς κ συνδυασμό σε λογαριασμό με ρεύμα - κ ενδεχομένως κάποιο συνδυαστικό πρόγραμμα. Τέλος, παρόλο που η ΔΕΗ έχει την πιο ακριβή χρέωση σε ρεύμα, λόγω του επενδυτικού προγράμματος σε ΑΠΕ που έχει ανακοινώσει, θα παραμείνω σε αυτή κ θα στηρίξω την προσπάθεια της για μετάβαση σε νέες πηγές ενέργειας, θα πρέπει να σκεφτούμε κ το περιβάλλον κ την επόμενη μέρα που έρχεται σε σχέση με την ηλεκτροκίνηση
    Θα μεινω στο τελευταιο που λες για τη στηριξη στη δεη.και γω το ιδιο θα εκανα πραγματικα,αλλα δε γινοταν να περιμενω 4 μηνες για μια απλη αλλαγη ονοματος.
    VAMOS ARIS

  14. #5174
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μεινω στο τελευταιο που λες για τη στηριξη στη δεη.και γω το ιδιο θα εκανα πραγματικα,αλλα δε γινοταν να περιμενω 4 μηνες για μια απλη αλλαγη ονοματος.
    Εχεις απόλυτο δίκιο, η νοοτροπία δημοσίου σε μία επιχείρηση που προσπαθεί να ορθοπωδήσει παραμένει. Βέβαια να είμαι ειλικρινής, κ στους εναλλακτικούς έχω ακούσει καθυστερήσεις σε εξυπηρέτηση, αλλά δεν υπάρχει σύγκριση. Γενικά μιλώντας, επειδή με την είσοδο της ηλεκτροκίνησης αργά η γρήγορα η ζήτηση στο ρεύμα θα αυξηθεί, θα στηρίξω οποιαδήποτε επιχείρηση σέβεται το περιβάλλον πρώτα κ φυσικά τον καταναλωτή. Οι τελικές τιμές για νορμάλ καταναλώσεις ειναι πολύ κοντά

  15. #5175
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Σε συνέχεια του μηνύματος μου για το αέριο:

    Μίλησα σήμερα με το Φυσικό Αέριο για το πρόγραμμα Extra το οποίο τελικά μπαίνει και σε κατηγορία Τ2 (ζεστό νερό, θέρμανση).

    2 χρόνια δέσμευση, 85 ευρώ εγγύηση, 4.5/μήνα πάγιο, 60ευρώ επιταγές ΑΒ.

    Σε αντίθεση με άλλες εταιρίες, το Φυσικό Αέριο δεν έχει καπέλο (περιθώριο κέρδους) στην τιμή προμήθειας διότι παράγουν αέριο οι ίδιοι και το πουλάνε όσο θέλουν.

    Eνδεικτικά για το μήνα Ιούλιο η τιμή προμήθειας τους ήταν 0.01258 (αρχική) - 20% έκπτωση = 0.010

    Ενώ για τη ΔΕΗ στο Ευέλικτο 24 θα ήταν 0.012 (τιμή εκκίνησης ΔΕΠΑ μετά τη μετατροπή ισοτιμίας σε ευρώ) + 0.0094 (περιθώριο κέρδους) = 0,0214 -35% έκπτωση = 0,0139

    Παρόλο που το φυσικό αέριο δίνει έκπτωση 20% μόνο για 13000kw/έτος, και πάλι οι υπερβάλλουσες κιλοβατώρες στην αρχική τιμή είναι πιο φτηνές συγκριτικά με τη τελική της ΔΕΗ.

    Οπότε καταλήγω στο Φυσικό Αέριο.

Σελ. 345 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 325335340343344345346347350355365 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας