Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 394 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 374384389392393394395396399404414 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.896-5.910 από 17515
  1. #5896
    Εγγραφή
    18-02-2008
    Περιοχή
    Δραπετσωνα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ~49998~/4996
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Entry2
    Καλημερα σε ολους και καλη εβδομαδα!
    Ειχα νοικιασει ενα διαμερισμα για την κορη μου,με παροχο ρευματος ΔΕΗ!
    Αλλαξε κατοικια απο το Σαββατο και θελω να μιλησω με την ΔΕΗ για να μου κανει διακοπη ρευματος αμεσα,εχω ηδη παρει και τις μετρησεις απο το ρολοι τους,επειδη μεχρι τωρα στο 800-900-1000 δεν βρισκω ακρη(δεν το σηκωνει κανεις),ξερει καποιος να βοηθησει?Το θεμα μου ειναι να μιλησω μαζι τους για να κανω την διακοπη αμεσα!
    Ευχαριστω προκαταβολικα!

  2. #5897
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopro64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενημέρωσαν ότι ακόμα και μια μέρα πριν την λήξη του συμβολαίου να αποχωρίσω θα πληρώσω 70€ .
    Ισχύει ;
    Φυσικά .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopro64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχε γίνει σαφές ότι το ΟΤΣ μπορεί να κουρελιάσει αυτή την συμφωνία.
    Δεν ήταν στους όρους του συμβολαίου που υπέγραψες ?

    Ζήτα αναλυτικά τον τρόπο υπολογισμού της ΟΤΣ που εφάρμοσαν .
    Επίσης δες μήπως πρόσφατα σε ενημέρωσαν στο λογαριασμό για αλλαγή υπολογισμού της ώστε να ασκήσεις δικαίωμα αποχώρησης

    Απο περιέργεια , μπορείς να μας πεις στις πόσες κιλοβατώρες χρέωσαν τα 41Ε? Επίσης αν θες ανέβασε τον τρόπο υπολογισμού της ρήτρας που περιγράφεται στο συμβόλαιο

  3. #5898
    Εγγραφή
    11-12-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Μόλις μου ήρθε ο λογαριασμός Volterra και φρικαρα. Ρήτρα προσαρμογής = 63,68 euro.
    Κόστος ρεύματος 65.60
    Ρυθμιζόμενες χρεώσεις 55.79
    ΦΠΑ + ΕΡΤ 14.43
    Η ρήτρα προσαρμογής θα έρχεται κάθε μήνα σε κάθε τιμολόγιο;
    Έχω Volterra από το 1-2019 και οι χρεώσεις ήταν νορμάλ

    Κατανάλωση 900kvh 31 μέρες.

  4. #5899
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopro64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναγνωρίζω ότι στο τρέχων νήμα το ζήτημα της ΟΤΣ έχει περίοπτη θέση αλλά λόγω του ότι αδυνατώ να παρακολουθήσω τόσα πολλά post θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

    Είμαι πελάτης της protergia οικιακό n και στον τελευταίο λογαριασμό αντίκρισα μια έξτρα χρέωση 41€λογω ΟΤΣ
    Την γνώριζα ως ύπαρξη αυτή τη ρήτρα ΟΤΣ αλλά δεν περίμενα να έχει τέτοιες μεγάλες επιπτώσεις.
    Είχα την αφέλεια να νομίζω ότι σε βάθος χρόνου αυτές οι αυξομειώσεις στην χονδρική τιμή ρεύματος δεν θα επηρέαζαν σε μεγάλο βαθμό.
    Ειδικά μάλιστα από την στιγμή που το περασμένο χρονικό διάστημα Μαρτίου-Ιουνιου η τιμή χονδρικής ηλεκτρικής ενεργείας είχε αγγίξει ιστορικό χαμηλό εντούτοις αυτό δεν πέρασε σε επιστροφή χρημάτων λόγω μείωσης ΟΤΣ.

    Στο “δια ταύτα” , τι μπορεί να γίνει για να απεμπλακώ από τους απατεώνες ;
    Όχι μόνο “ροκανίζουν” τις εκπτώσεις αλλά σε περίπτωση που βρεθείς σε οικονομική στενότητα και δεν εξοφλήσεις εμπρόθεσμα θα χάσεις και τις εκπτώσεις.

    Όταν υπέγραφα το συμβόλαιο η κυρίαρχη ιδέα ήταν:
    Εγώ κυρία Πρωτεργια δεσμεύομαι (επί ποινή) να είμαι καλοπληρωτής και εσύ δεσμεύεσαι για την διάρκεια του συμβολαίου να μου πουλάς την Kwh στην τιμή που συμφωνήσαμε.
    Δεν είχε γίνει σαφές ότι το ΟΤΣ μπορεί να κουρελιάσει αυτή την συμφωνία.

    Με ενημέρωσαν ότι ακόμα και μια μέρα πριν την λήξη του συμβολαίου να αποχωρίσω θα πληρώσω 70€ .
    Ισχύει ;
    Ανέβασε μας τον λογαριασμό αν θες γιατί και εγώ είμαι πελάτης τους και έχω εξάμηνο χωρίς ΟΤΣ λόγω πρόσφατης σύνδεσης

  5. #5900
    Εγγραφή
    18-01-2004
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά .


    Δεν ήταν στους όρους του συμβολαίου που υπέγραψες ?

    Ζήτα αναλυτικά τον τρόπο υπολογισμού της ΟΤΣ που εφάρμοσαν .
    Επίσης δες μήπως πρόσφατα σε ενημέρωσαν στο λογαριασμό για αλλαγή υπολογισμού της ώστε να ασκήσεις δικαίωμα αποχώρησης

    Απο περιέργεια , μπορείς να μας πεις στις πόσες κιλοβατώρες χρέωσαν τα 41Ε? Επίσης αν θες ανέβασε τον τρόπο υπολογισμού της ρήτρας που περιγράφεται στο συμβόλαιο

    Πανω σε αυτο να αναφερω οτι την καλυτερη σχεση στην ουδετερη ζωνη ΟΤΣ την εχουν τα ΕΛΤΑ, οπως φαινεται και στο πινακακι, Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ots.jpg 
Εμφανίσεις:  145 
Μέγεθος:  29,5 KB 
ID: 223305 με 55 EYRO/MWH-65 EYRO/ΜWH . που σημαινει την ανωτατη τιμη 65 δυσκολα και σε λιγες περιπτωσεις ξεπερναει η χονδρικη τιμη. Οποτε εισαι λιγο ποιο ησυχος. Δεν εχουν συμβολαια διαρκειας οποτε εισαι ελευθερος να φυγεις οποτε θες η τιμη τους ειναι στα 0,084 ημερησια και 0,0661 νυχτερινη με 10% συνεπεια πεφτει ποιο κατω. εγω το σκεφτομαι καθως και με ΚΟΤ Β θα εχω ακομη ποιο κατω λογω της εκπτωσης - 0,045 σε καθε κιλοβατωρα. Καθαρα και ξαστερα και μαλιστα σε αυτους που εχουν ΚΟΤ δεν υπαρχει ρητρα ΟΤΣ απο τον νόμο.

  6. #5901
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtok34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Καθαρα και ξαστερα και μαλιστα σε αυτους που εχουν ΚΟΤ δεν υπαρχει ρητρα ΟΤΣ απο τον νόμο.
    Πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο.
    Που το γραφει αυτο εχεις καποιο link να το δουμε?

  7. #5902
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geopro64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναγνωρίζω ότι στο τρέχων νήμα το ζήτημα της ΟΤΣ έχει περίοπτη θέση αλλά λόγω του ότι αδυνατώ να παρακολουθήσω τόσα πολλά post θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

    Είμαι πελάτης της protergia οικιακό n και στον τελευταίο λογαριασμό αντίκρισα μια έξτρα χρέωση 41€λογω ΟΤΣ
    Την γνώριζα ως ύπαρξη αυτή τη ρήτρα ΟΤΣ αλλά δεν περίμενα να έχει τέτοιες μεγάλες επιπτώσεις.
    Είχα την αφέλεια να νομίζω ότι σε βάθος χρόνου αυτές οι αυξομειώσεις στην χονδρική τιμή ρεύματος δεν θα επηρέαζαν σε μεγάλο βαθμό.
    Ειδικά μάλιστα από την στιγμή που το περασμένο χρονικό διάστημα Μαρτίου-Ιουνιου η τιμή χονδρικής ηλεκτρικής ενεργείας είχε αγγίξει ιστορικό χαμηλό εντούτοις αυτό δεν πέρασε σε επιστροφή χρημάτων λόγω μείωσης ΟΤΣ.

    Στο “δια ταύτα” , τι μπορεί να γίνει για να απεμπλακώ από τους απατεώνες ;
    Όχι μόνο “ροκανίζουν” τις εκπτώσεις αλλά σε περίπτωση που βρεθείς σε οικονομική στενότητα και δεν εξοφλήσεις εμπρόθεσμα θα χάσεις και τις εκπτώσεις.

    Όταν υπέγραφα το συμβόλαιο η κυρίαρχη ιδέα ήταν:
    Εγώ κυρία Πρωτεργια δεσμεύομαι (επί ποινή) να είμαι καλοπληρωτής και εσύ δεσμεύεσαι για την διάρκεια του συμβολαίου να μου πουλάς την Kwh στην τιμή που συμφωνήσαμε.
    Δεν είχε γίνει σαφές ότι το ΟΤΣ μπορεί να κουρελιάσει αυτή την συμφωνία.

    Με ενημέρωσαν ότι ακόμα και μια μέρα πριν την λήξη του συμβολαίου να αποχωρίσω θα πληρώσω 70€ .
    Ισχύει ;
    Και ίσως όχι μόνο τις εκπτώσεις..
    Γενικά η απορία που έχω εκφράσει αρκετές φορές πίσω..
    Η απάντηση που είχα πάρει στις πίσω σελίδες ήταν ότι οι εναλλακτικοί δεν επιθυμούν τέτοιους πελάτες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtok34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πανω σε αυτο να αναφερω οτι την καλυτερη σχεση στην ουδετερη ζωνη ΟΤΣ την εχουν τα ΕΛΤΑ, οπως φαινεται και στο πινακακι, Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ots.jpg 
Εμφανίσεις:  145 
Μέγεθος:  29,5 KB 
ID: 223305 με 55 EYRO/MWH-65 EYRO/ΜWH . που σημαινει την ανωτατη τιμη 65 δυσκολα και σε λιγες περιπτωσεις ξεπερναει η χονδρικη τιμη. Οποτε εισαι λιγο ποιο ησυχος. Δεν εχουν συμβολαια διαρκειας οποτε εισαι ελευθερος να φυγεις οποτε θες η τιμη τους ειναι στα 0,084 ημερησια και 0,0661 νυχτερινη με 10% συνεπεια πεφτει ποιο κατω. εγω το σκεφτομαι καθως και με ΚΟΤ Β θα εχω ακομη ποιο κατω λογω της εκπτωσης - 0,045 σε καθε κιλοβατωρα. Καθαρα και ξαστερα και μαλιστα σε αυτους που εχουν ΚΟΤ δεν υπαρχει ρητρα ΟΤΣ απο τον νόμο.
    Αξίζει το να ανησυχείς συνεχώς για το που θα κάτσει η οτς;
    Ναι μεν μπορείς να φύγεις όποτε θες όπως λες, αλλά θα αλλάζεις συνεχώς παρόχους;
    Τα fixed προγράμματα δεν είναι καλύτερα; Ίσως είναι λίγο πιο παραπάνω; Αλλά είσαι πιο ήσυχος..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο.
    Που το γραφει αυτο εχεις καποιο link να το δουμε?
    Ότι είπε..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #5903
    Εγγραφή
    18-01-2004
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτη φορα διαβαζω κατι τετοιο.
    Που το γραφει αυτο εχεις καποιο link να το δουμε?
    σε οσους παροχους πηγα η ειδα watt and volt protergia fysiko aerio kai alla , στα site τους το αναφερουν οτι οι πελατες με ΚΟΤ δεν εχουν ρητρα αναπροσαρμογης. Πριν λιγο το ειδα και στη Nova energy εδω δες το http://prntscr.com/wl29fd

  9. #5904
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtok34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε οσους παροχους πηγα η ειδα watt and volt protergia fysiko aerio kai alla , στα site τους το αναφερουν οτι οι πελατες με ΚΟΤ δεν εχουν ρητρα αναπροσαρμογης. Πριν λιγο το ειδα και στη Nova energy εδω δες το http://prntscr.com/wl29fd
    Αν δεν μπαίνει και οτς σε κοτ, not bad..
    Από volton παίρνουν αυτοί;
    *Προμηθευτής ηλεκτρικού ρεύματος: VOLTON A.E.
    Έχουν και πρόγραμμα διακανονισμού.. Συνήθως δεν το αναφέρουν όλοι.. Αν και όχι τόσο ελαστικό.. Ιδίως στο κοτ..
    Οι τιμές που αναφέρουν εδώ είναι τελικές με φπα; Δεν το αναφέρει όπως στο κανονικό τιμοκατάλογο τους που λέει χωρίς φπα..
    https://www.nova.gr/sites/default/fi...16072020_0.pdf
    Λογικά είναι τύπου ανοιχτό συμβόλαιο σε κοτ και πιθανότατα θα έχουν το δικαίωμα τροποποίησης τιμών..
    Από την άλλη όμως αν θες εγγύηση & υδε... Το σκέφτεσαι ξανά να μπλέξεις με αλλαγές..
    Αν και η εγγύηση που ζητάνε αν καταλαβαίνω καλά δεν είναι και τόσο μεγάλη.. Ανάλογα κ με το τι εγγύηση έχει ο καθείς βέβαια..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #5905
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtok34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πανω σε αυτο να αναφερω οτι την καλυτερη σχεση στην ουδετερη ζωνη ΟΤΣ την εχουν τα ΕΛΤΑ, οπως φαινεται και στο πινακακι, Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ots.jpg 
Εμφανίσεις:  145 
Μέγεθος:  29,5 KB 
ID: 223305 με 55 EYRO/MWH-65 EYRO/ΜWH . που σημαινει την ανωτατη τιμη 65 δυσκολα και σε λιγες περιπτωσεις ξεπερναει η χονδρικη τιμη. Οποτε εισαι λιγο ποιο ησυχος. Δεν εχουν συμβολαια διαρκειας οποτε εισαι ελευθερος να φυγεις οποτε θες η τιμη τους ειναι στα 0,084 ημερησια και 0,0661 νυχτερινη με 10% συνεπεια πεφτει ποιο κατω. εγω το σκεφτομαι καθως και με ΚΟΤ Β θα εχω ακομη ποιο κατω λογω της εκπτωσης - 0,045 σε καθε κιλοβατωρα. Καθαρα και ξαστερα και μαλιστα σε αυτους που εχουν ΚΟΤ δεν υπαρχει ρητρα ΟΤΣ απο τον νόμο.
    Πλέον δεν έχει σημασία το ανώτατο άνω όριο και να το θεωρείται πλασματικό . Το πραγματικό άνω όριο υπολογίζεται ΜΟΝΟ απο τον συγκεκριμένο μαθηματικό τύπο που χρησιμοποιεί η κάθε εταιρία .
    Παράδειγμα Ζενιθ
    https://www.zenith.gr/syxnes-erwthse...kis-energeias/
    Πλασματικό άνω όριο 50
    50=1,17*άνω_όριο+19 άρα
    Πραγματικό άνω όριο = 26,5
    Δηλαδή από 26,5 και άνω εφαρμόζει ρήτρα

    EDIT: To πινακάκι είναι παλιό πλέον και ανάλογα το πρόγραμμα η ίδια εταιρία εφαρμόζει και διαφορετικά πλασματικά όρια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dklap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις μου ήρθε ο λογαριασμός Volterra και φρικαρα. Ρήτρα προσαρμογής = 63,68 euro.
    Κόστος ρεύματος 65.60
    Ρυθμιζόμενες χρεώσεις 55.79
    ΦΠΑ + ΕΡΤ 14.43
    Η ρήτρα προσαρμογής θα έρχεται κάθε μήνα σε κάθε τιμολόγιο;
    Έχω Volterra από το 1-2019 και οι χρεώσεις ήταν νορμάλ

    Κατανάλωση 900kvh 31 μέρες.
    Αν δε θες να πληρώνεις τζάμπα κάνε άμεσα αίτηση αμφισβήτησης και ζήτησε ανάλυση .
    Ανέβασε και τους όρους του συμβολαίου σχετικά με τη ρήτρα και τον υπολογισμό της .
    Επίσης δες μήπως σε κάποιον λογαριασμό σε έχουν ενημερώσει για τυχών τροποποίηση υπολογισμού της .
    Επίσης πιο διάστημα κατανάλωσης αφορούσε ?

  11. #5906
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtok34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε οσους παροχους πηγα η ειδα watt and volt protergia fysiko aerio kai alla , στα site τους το αναφερουν οτι οι πελατες με ΚΟΤ δεν εχουν ρητρα αναπροσαρμογης. Πριν λιγο το ειδα και στη Nova energy εδω δες το http://prntscr.com/wl29fd
    Yπαρχει καποια αποφαση γι'αυτο η το γραφουν μονο οι παροχοι?
    Εγω εχω ειμαι στο ΚΟΤ και κοιτοσα προγραμμα χωρις ρητρες.Αν ειναι σιγουρο να κοιταξω και προγραμματα με ρητρες εφοσον δεν χρεωνουν την ΟΤΣ.

    Μπορεις να μου δειξεις που το γραφει αυτο στο Φυσικο Αεριο Ελλαδος?

  12. #5907
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας αναδιατυπώσω :
    Είναι λογικό να μην πληρώνουν ΟΤΣ όσοι είναι σε ΚΟΤ , αφού οι πάροχοι έχουν συγκεκριμένα προγράμματα για όσους δικαιούνται ΚΟΤ.
    Στο energycost μου βγαζει προγραμματα με ΟΤΣ ακομη κι αν ειμαι στο ΚΟΤ.Δηλαδη μου δινει την δυνατοτητα να επιλεξω προγραμμα με ΟΤΣ.
    Παλιοτερα ειχα δει προγραμματα με ρητρες οπου μπορουσα να μπω κι ας ειχα ΚΟΤ.

  13. #5908
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Έχεις δίκαιο θα κάνω edit, πχ

    https://www.nrg.gr/el/idiotes/revma/nrg-basic

    Αλλά σημαίνει οτι υπάρχει πρόγραμμα ΟΤΣ για ΚΟΤ . Αν δεν εφαρμόζεται η ΟΤΣ ενημερώστε !
    PS. Είμαι μπούφος , το ξέρω!

  14. #5909
    Εγγραφή
    02-08-2011
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκαιο θα κάνω edit, πχ

    https://www.nrg.gr/el/idiotes/revma/nrg-basic

    Αλλά σημαίνει οτι υπάρχει πρόγραμμα ΟΤΣ για ΚΟΤ . Αν δεν εφαρμόζεται η ΟΤΣ ενημερώστε !
    PS. Είμαι μπούφος , το ξέρω!
    Αυτο το εχεις και στο excel αν δεν κανω λαθος.
    Το θεμα ειναι αν ξερει κανεις σιγουρα οτι οσοι ειναι στο Κοινωνικο Τιμολογιο δεν χρεωνονται ΟΤΣ.

    Μπορει να μας απαντησει καποιος με σιγουρια γιατι εκτος απο εμενα θα ενδιαφερει πολλους αλλους που ειναι στο Κοινωνικο Τιμολογιο.

  15. #5910
    Εγγραφή
    18-01-2004
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν μπαίνει και οτς σε κοτ, not bad..
    Από volton παίρνουν αυτοί;
    *Προμηθευτής ηλεκτρικού ρεύματος: VOLTON A.E.
    Έχουν και πρόγραμμα διακανονισμού.. Συνήθως δεν το αναφέρουν όλοι.. Αν και όχι τόσο ελαστικό.. Ιδίως στο κοτ..
    Οι τιμές που αναφέρουν εδώ είναι τελικές με φπα; Δεν το αναφέρει όπως στο κανονικό τιμοκατάλογο τους που λέει χωρίς φπα..
    https://www.nova.gr/sites/default/fi...16072020_0.pdf
    Λογικά είναι τύπου ανοιχτό συμβόλαιο σε κοτ και πιθανότατα θα έχουν το δικαίωμα τροποποίησης τιμών..
    Από την άλλη όμως αν θες εγγύηση & υδε... Το σκέφτεσαι ξανά να μπλέξεις με αλλαγές..
    Αν και η εγγύηση που ζητάνε αν καταλαβαίνω καλά δεν είναι και τόσο μεγάλη.. Ανάλογα κ με το τι εγγύηση έχει ο καθείς βέβαια..

    ναι απο Volton παρνουν. Αυτο για την μη υπαρξη ΟΤΣ μου το επιβεβαιωσαν και στο καταστημα που πηγα το μεσημερι. Οι τιμες οπως και σε ολα τα site ειναι χωρις ΦΠΑ 6% . Οχι δεν ειναι ανοιχτο αλλα 24μηνων μη τα θελουμε και ολα δικα μας. Εγγυηση δεν εχει αν εισαι πελατης και δεν χρωστας καποιον λογαριασμο οπως γραφει στο site η κανεις παγια εντολή να την γλιτωσεις οπως και σε ολες σχεδον.

    Επισης μια ακομα που ειδα και μου εκαναν καλη προσφορα ακομα καλυτερη ειναι η NRG με 0,06265 ημερησια και νυχτερινή ανεξαρτητως καταναλωσης με παγιο 2,5 ευρω/μηνα χωρίς καποια συνέπεια fix τιμή. Ειτε πληρωνεις δηλαδη εμπροθεσμα ειτε εκπροθεσμα ιδια τιμή. Συμβολαιο 2 χρονια, και καποια δωρακια 1000 ποντους σε smart club και οταν πληρωνεις σου διινουν ποντους στην καρτα smart club της shell. Εχει καλο site αυτο ειναι το καλο σε σχεση με την νοβα που δεν εχει ακομα ebill για το ρευμα. μπορω να πω οτι ειναι ποιο συμφερουσα απλα δεν ξεκαθαρισα αν εχει ΟΤΣ η οχι επειδη ειμαι κατοχος κοινωνικου τιμολογιου...Που ρωτησα δεν ηξεραν να μου απαντησουν θα μου πουν αυριο. Ετσι κι αλλιως αυτα φαινονται στο συμβολαιο... Αλλα δεν μπορω να βρω επισης που αναφερει αξιοπιστα και οχι η καθε εταιρεία οτι οταν εχεις καινωνικο τιμολογιο δεν εχεις ΟΤΣ ανεξαρτητα εταιρείας. Αν το βρει κανεις ας μου πει. Αυτο μεχρι τωρα το εβλεπα σε πολλα site ειναι η πρωτη εταιρεία μου που μου λεει οτι δεν ξερω. Λογικα δεν θα το ξεραν?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SIDASHE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το εχεις και στο excel αν δεν κανω λαθος.
    Το θεμα ειναι αν ξερει κανεις σιγουρα οτι οσοι ειναι στο Κοινωνικο Τιμολογιο δεν χρεωνονται ΟΤΣ.

    Μπορει να μας απαντησει καποιος με σιγουρια γιατι εκτος απο εμενα θα ενδιαφερει πολλους αλλους που ειναι στο Κοινωνικο Τιμολογιο.
    στο Φυσικο αεριο μου το πανε τηλεφωνικως. Οτι σε καμια εταιρεία οταν εχεις ΚΟΤ δεν μπαινει ρητρα ΟΤΣ. στην Νova το ειδα και γραπτως. Επειδη αυτες τις μερες τα ψαχνω τωρα πρεπει να τα ξανακοιταω για να το βρω. Στην Watt and Volt πηγα στο καταστημα στην πολη μου και μου το ειπε ο πωλητης. Στην πρωτεργια το ιδιο σε καταστημα. Απλα ψαχνω να βρω , να βρουμε που το γραφει αν ειναι γενικο να ξερουμε σιγουρα. Η το βγαζουν ως προσφορα η καθε εταιρεία. Τι να πω αυτο δεν ξερω. Ψαχνω και στην nrg αλλα δεν το βρισκω.

Σελ. 394 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 374384389392393394395396399404414 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας