Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 1166 από 1166 ΠρώτηΠρώτη ... 114611561161116411651166
Εμφάνιση 17.476-17.483 από 17483
  1. #17476
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.. Ρίξε ένα τηλέφωνο στον Δεδδηε να δεις αν πέρασαν για καταμέτρηση.. Μπορεί να έχεις ενταχθεί στην μηνιαία καταμέτρηση πλέον.. Σε ποια περιοχή;
    Σε ένα χωριό στη Μεσσηνία, και όχι δεν έχουμε κάρτες SIM στο ρολόι.

    Εκτός αν πηγαίνει βζιιιιιιν η ανάπτυξη.

  2. #17477
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    532
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ένα χωριό στη Μεσσηνία, και όχι δεν έχουμε κάρτες SIM στο ρολόι.

    Εκτός αν πηγαίνει βζιιιιιιν η ανάπτυξη.
    Εχουν ξεκινησει απο οτι εμαθα εκει οι μηνιαιες καταμετρησεις...

  3. #17478
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.628
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ζενιθ , ενημερωση για νεο λογαριασμο , ο προηγουμενος ειχε ερθει μηδεν
    κλειστο διαμερισμα . 60 ευρω δωρο σε 6 μηνες . οποτε ελεγα 6 μηνες δεν θα εχω χρεος για αυτο το διαμερισμα (κατι ειχανε πει για εγγυηση 50 ευρω που μπορει να μου την ζητησουν μπορει και οχι . so 50 και 6-7 ευρω τα παγια ,κατω απο 60 που ηταν το δωρο οποτε χρεωνομαι μονο τα δημοτικα τελη αν δεν ανοιξω διακοπτη ) .
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image_2024-04-23_103901370.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  235,3 KB 
ID: 255630
    πρωτος λογαριασμος μισου μηνα μηδενικος , ολα ζιρο
    δευτερος λογαριασμος, 38 μερες λεει , 190 kw απο το καπελο τους ,ειναι κλειστο με μηδενικη καταναλωση αυτην την περιοδο επι σειρα 10 ετων

    24τμ πατωμα

    ετσι λοιπον εναν λογαριασμο , που στην αισχατη περιπτωση θα ηταν 55,75 € (εγγυηση 50 , δημοτικα τελη 4.48 και τελη λογαριασμου ,1,28 ). τον αναγαγανε σε 85 περιπου ευρω, με πλαστες χρεωσεις , εβαλαν και την εκπτωση να πεσει στα 73,77 οπου τα 50 + 19 ευρω ειναι απο την κεφαλα τους ,δεν ειναι πραγματικες χρεωσεις . αθλιοι .



    θα παρουν ενα μυδι .

    να τους κανω πλακιτσα αναλογη ; με καταγγελια στην ραε για εξαπατηση ,πλαστες χρεωσεις , προκληση ζημιας (αφου μου δημιουργησαν χρεος χωρις να εχω προβει σε καταναλωση τετοια ) , για ενδεχομενη κατα συρροη απατη αν αφορα και αλους καταναλωτες αυτη η τακτικη , αλλα και μεταφρασμενο κειμενο με cc καπου στας ευρωπας ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 23-04-24 στις 10:49.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  4. #17479
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    532
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ζενιθ , ενημερωση για νεο λογαριασμο , ο προηγουμενος ειχε ερθει μηδεν
    κλειστο διαμερισμα . 60 ευρω δωρο σε 6 μηνες . οποτε ελεγα 6 μηνες δεν θα εχω χρεος για αυτο το διαμερισμα (κατι ειχανε πει για εγγυηση 50 ευρω που μπορει να μου την ζητησουν μπορει και οχι . so 50 και 6-7 ευρω τα παγια ,κατω απο 60 που ηταν το δωρο οποτε χρεωνομαι μονο τα δημοτικα τελη αν δεν ανοιξω διακοπτη ) .
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image_2024-04-23_103901370.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  235,3 KB 
ID: 255630
    πρωτος λογαριασμος μισου μηνα μηδενικος , ολα ζιρο
    δευτερος λογαριασμος, 38 μερες λεει , 190 kw απο το καπελο τους ,ειναι κλειστο με μηδενικη καταναλωση αυτην την περιοδο επι σειρα 10 ετων

    24τμ πατωμα

    ετσι λοιπον εναν λογαριασμο , που στην αισχατη περιπτωση θα ηταν 55,75 € (εγγυηση 50 , δημοτικα τελη 4.48 και τελη λογαριασμου ,1,28 ). τον αναγαγανε σε 85 περιπου ευρω, με πλαστες χρεωσεις , εβαλαν και την εκπτωση να πεσει στα 73,77 οπου τα 50 + 19 ευρω ειναι απο την κεφαλα τους ,δεν ειναι πραγματικες χρεωσεις . αθλιοι .



    θα παρουν ενα μυδι .

    να τους κανω πλακιτσα αναλογη ; με καταγγελια στην ραε για εξαπατηση ,πλαστες χρεωσεις , προκληση ζημιας (αφου μου δημιουργησαν χρεος χωρις να εχω προβει σε καταναλωση τετοια ) , για ενδεχομενη κατα συρροη απατη αν αφορα και αλους καταναλωτες αυτη η τακτικη , αλλα και μεταφρασμενο κειμενο με cc καπου στας ευρωπας ;
    Να πάρεις ένα τηλέφωνο.. Να δεις τις απαντήσεις..

  5. #17480
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ζενιθ , ενημερωση για νεο λογαριασμο , ο προηγουμενος ειχε ερθει μηδεν
    κλειστο διαμερισμα . 60 ευρω δωρο σε 6 μηνες . οποτε ελεγα 6 μηνες δεν θα εχω χρεος για αυτο το διαμερισμα (κατι ειχανε πει για εγγυηση 50 ευρω που μπορει να μου την ζητησουν μπορει και οχι . so 50 και 6-7 ευρω τα παγια ,κατω απο 60 που ηταν το δωρο οποτε χρεωνομαι μονο τα δημοτικα τελη αν δεν ανοιξω διακοπτη ) .
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image_2024-04-23_103901370.png 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  235,3 KB 
ID: 255630
    πρωτος λογαριασμος μισου μηνα μηδενικος , ολα ζιρο
    δευτερος λογαριασμος, 38 μερες λεει , 190 kw απο το καπελο τους ,ειναι κλειστο με μηδενικη καταναλωση αυτην την περιοδο επι σειρα 10 ετων

    24τμ πατωμα

    ετσι λοιπον εναν λογαριασμο , που στην αισχατη περιπτωση θα ηταν 55,75 € (εγγυηση 50 , δημοτικα τελη 4.48 και τελη λογαριασμου ,1,28 ). τον αναγαγανε σε 85 περιπου ευρω, με πλαστες χρεωσεις , εβαλαν και την εκπτωση να πεσει στα 73,77 οπου τα 50 + 19 ευρω ειναι απο την κεφαλα τους ,δεν ειναι πραγματικες χρεωσεις . αθλιοι .



    θα παρουν ενα μυδι .

    να τους κανω πλακιτσα αναλογη ; με καταγγελια στην ραε για εξαπατηση ,πλαστες χρεωσεις , προκληση ζημιας (αφου μου δημιουργησαν χρεος χωρις να εχω προβει σε καταναλωση τετοια ) , για ενδεχομενη κατα συρροη απατη αν αφορα και αλους καταναλωτες αυτη η τακτικη , αλλα και μεταφρασμενο κειμενο με cc καπου στας ευρωπας ;
    την κατανάλωση αυτη (190 kwh) ποιος την έδωσε ? εσυ καταχώρησες ενδείξεις ή οχι ?

  6. #17481
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.628
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    την κατανάλωση αυτη (190 kwh) ποιος την έδωσε ? εσυ καταχώρησες ενδείξεις ή οχι ?
    οχι μονοι τους την σκαρφιστηκαν , η προηγουμενη μετρηση , ειναι αυτη που λεει το ρολοι ακομη , ηταν η εκκαθαριστικη τον γεναρη , το διαμερισμα εχει ιστορικο μηδενικης χρεωσης σε αυτην την περιοδο του χρονου, μηδεν επι δεκα χρονια .και συνολικη καταναλωση του χρονου (ιουλιο -αυγουστο ) δεν φτανει τις 190kwh
    δικη τους εμπνευση η χρεωση , δικη μου υποχρεωση να εμπνευστω οτι τους εξοφλησα το φανταστικο χρεος . θα τον αφησω απληρωτο τον λογαριασμο και θα δω τι μπορω να καταγγειλω , ετσι , για την διαδικασια.

    ειχε ερθει ο δεδηδε ,πως το λενε ,και ειχε κανει μετρηση την ημερομηνια της αλλαγης σε ζενιθ . επειτα απο τον εκκαθαριστικο που ηταν σε δεη , και πριν απο τον μηδενικο που μου ηρθε την πρωτη φορα για μερικες μερες . δεν τα εχω δει με πολυ προσοχη ακομη .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #17482
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι μονοι τους την σκαρφιστηκαν , η προηγουμενη μετρηση , ειναι αυτη που λεει το ρολοι ακομη , ηταν η εκκαθαριστικη τον γεναρη , το διαμερισμα εχει ιστορικο μηδενικης χρεωσης σε αυτην την περιοδο του χρονου, μηδεν επι δεκα χρονια .και συνολικη καταναλωση του χρονου (ιουλιο -αυγουστο ) δεν φτανει τις 190kwh
    δικη τους εμπνευση η χρεωση , δικη μου υποχρεωση να εμπνευστω οτι τους εξοφλησα το φανταστικο χρεος . θα τον αφησω απληρωτο τον λογαριασμο και θα δω τι μπορω να καταγγειλω , ετσι , για την διαδικασια.

    ειχε ερθει ο δεδηδε ,πως το λενε ,και ειχε κανει μετρηση την ημερομηνια της αλλαγης σε ζενιθ . επειτα απο τον εκκαθαριστικο που ηταν σε δεη , και πριν απο τον μηδενικο που μου ηρθε την πρωτη φορα για μερικες μερες . δεν τα εχω δει με πολυ προσοχη ακομη .
    οταν αλλαξες σε ζενιθ σου ζητήσαν φωτογραφία του ρολογιού με τις ενδείξεις? το συμόλαιο γράφει τις τελευταίες ενδείξεις ? τηλεφωνησε και στο δεδδηε και ρωτα εαν πέρασαν μετησαν και στείλανε αυτοί τις ενδείξεις στη ζενιθ αναφέροντας οτι εχεις ιστορικο μηδενικων λογαριασμων για χρόνια (μπορουν να το διαπιστώσουν)

  8. #17483
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.628
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν αλλαξες σε ζενιθ σου ζητήσαν φωτογραφία του ρολογιού με τις ενδείξεις? το συμόλαιο γράφει τις τελευταίες ενδείξεις ? τηλεφωνησε και στο δεδδηε και ρωτα εαν πέρασαν μετησαν και στείλανε αυτοί τις ενδείξεις στη ζενιθ αναφέροντας οτι εχεις ιστορικο μηδενικων λογαριασμων για χρόνια (μπορουν να το διαπιστώσουν)
    οχι τιποτα τετοιο , εχω την ενδειξη απο τον εκκαθαριστικο της δεη και την παρουσα που ειναι η ιδια
    περασν και μετρησαν απο δεδηε οπως και με ειχαν ενημερωσει , τον συναντησα κιολας τον ανθρωπο που μετρησε, πιασαμε κουβεντα γενικοτερη, και μετα απο δυο μερες μπηκα στην ζενιθ , κατι τετοιο . 14 με 16 μαρτιου πρεπει να εγινε αυτο.

    την βρισκω κακοηθη την τιμολογηση τους , κακοβουλη που το λεμε στο λογισμικο που απαραιτητως κανουμε και ξηλωμα τετοιων υπηρεσιων .δεν εχει σκοπο να με χρεωσει για την ενεργεια ,εχει γενικοτερο σκοπο να με χρεωσει οτι μπορει.

    ξεχασα να γραψω που τους πηρα τηλεφωνο και ενω ολες οι γραμμες ηταν απασχολημενες , προσφερθηκε η υπηρεσια να με παρουν πισω, λεω θα εχουν κανα ηχογραφημενο αυτοματο συστημα , το σηκωσε καποια κοπελα για να γραψει το τηλεφωνο που θα με επερναν πισω για να μην περιμενω .... γελασα και τα παρατησα , θα παρω αλλη μερα , αλλη ωρα .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 1166 από 1166 ΠρώτηΠρώτη ... 114611561161116411651166

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας