Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 628 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 608618623626627628629630633638648 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.406-9.420 από 17507
  1. #9406
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Μετά από ένα μήνα στην ΔΕΗ έχω τα ακόλουθα προβλήματα. Να υπενθυμίσω ότι είμαι στο πρόγραμμα on line .

    Μου βάλανε γύρω στ 7 ευρώ ρήτρα αναπροσαρμογης .
    Είσαι σίγουρος ότι είναι ενεργοποιημένο το Online; Γράφει στο ebill ενεργό ως xx/xx/23; Ή λεει υπό εξέταση;

    Αν γράφει στο ebill ότι είναι ενεργό, μήπως άργησες να το ενεργοποιήσεις και χρεώθηκες για μια μικρή περίοδο ΔΕΗ Γ1;

    Πάγια εντολή, μηνιαίος λογαριασμός, ηλεκτρονικός λογαριασμός είναι ενεργοποιημένα;

    Ανέβασε screenshots απ'το "Ιστορικό Επιλογών μου" στο ebill.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γοκερασακι στην τούρτα για το ίδιο διάστημα που μου έστειλε η ΔΕΗ τον λογαριασμό μου έστειλε και ο προηγούμενος παροχος η voltera ..Πάω να τρελαθώ και δεν ξέρω τινά κάνω.
    Aνέβασε μπρος πίσω λογαριασμούς ΔΕΗ και Volterra, διαγράφοντας τα προσωπικά στοιχεία.
    Ολόκληρες τις σελίδες, οχι κομματάκια παζλ να βγάλουμε τα μάτια μας.

    Υπάρχει περίπτωση διπλοχρέωσης αν ο προηγούμενος πάροχος καθηστερήσει να πάρει ενημέρωση απ'τον ΔΕΔΔΗΕ ότι έφυγες και εκδώσει λογαριασμό. Κάνεις αμφισβήτηση και ζητάς να τον ακυρώσουν και να εκδώσουν τελικό με σωστή περίοδο κατανάλωσης.

  2. #9407
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 232719

    Συνημμένο Αρχείο 232720

    Πρώτος λογαριασμός ΔΕΗ όπου με χρέωσαν εν μέρει με το τιμολόγιο Γ1Ν (προφανώς μέχρι να ενεργοποιηθεί το e-bill) παρότι η σύμβαση έλεγε από την αρχή τιμολόγιο HomeOnline. Ήδη υπέβαλλα έντυπο αμφισβήτησης λογαριασμού.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_5.jpg 
Εμφανίσεις:  48 
Μέγεθος:  163,7 KB 
ID: 232857

    Να τι μου απάντησαν μέσω e-mail. Ακούω προτάσεις από τους πιο έμπειρους.

  3. #9408
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_5.jpg 
Εμφανίσεις:  48 
Μέγεθος:  163,7 KB 
ID: 232857

    Να τι μου απάντησαν μέσω e-mail. Ακούω προτάσεις από τους πιο έμπειρους.
    Απαντάς ότι η απάντησή σας δεν βγάζει καν νόημα, φαίνεται ότι δεν διαβάσατε αυτό που έστειλα, επαναλαμβάνω το ερώτημα προτού προβώ σε καταγγελία στους αρμόδιους φορείς.

  4. #9409
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σίγουρος ότι είναι ενεργοποιημένο το Online; Γράφει στο ebill ενεργό ως xx/xx/23; Ή λεει υπό εξέταση;

    Αν γράφει στο ebill ότι είναι ενεργό, μήπως άργησες να το ενεργοποιήσεις και χρεώθηκες για μια μικρή περίοδο ΔΕΗ Γ1;

    Πάγια εντολή, μηνιαίος λογαριασμός, ηλεκτρονικός λογαριασμός είναι ενεργοποιημένα;

    Ανέβασε screenshots απ'το "Ιστορικό Επιλογών μου" στο ebill.




    Aνέβασε μπρος πίσω λογαριασμούς ΔΕΗ και Volterra, διαγράφοντας τα προσωπικά στοιχεία.
    Ολόκληρες τις σελίδες, οχι κομματάκια παζλ να βγάλουμε τα μάτια μας.


    Υπάρχει περίπτωση διπλοχρέωσης αν ο προηγούμενος πάροχος καθηστερήσει να πάρει ενημέρωση απ'τον ΔΕΔΔΗΕ ότι έφυγες και εκδώσει λογαριασμό. Κάνεις αμφισβήτηση και ζητάς να τον ακυρώσουν και να εκδώσουν τελικό με σωστή περίοδο κατανάλωσης.
    Σαν να το'ξερα. Sorry φίλε αλλά έτσι δε βγαίνει άκρη. Από μένα bye

  5. #9410
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    01/09 με 30/11 στην watt& volt για 930 kwh ημέρας και 247 νυχτερινές, σύνολο λογαριασμού ρεύματος κοντά στα 360 Ε. Με ΚΟΤ-Β και επιδοτήσεις.

    Είμαι σίγουρος ότι η επιδότηση του ταμείου ενεργειακής μετάβασης είναι λάθος, γιατί αναγράφει 0,03 Ε * 900kwh και τίποτα παραπάνω, ενώ για πρόγραμμα ΚΟΤ μάλλον για Οκτώβριο & Νοέμβριο θα έπρεπε να είναι παραπάνω, αλλά και πάλι, ιδιαίτερα τσουχτερό το σύνολο.

    Θα υποβάλλω παράπονο από βδομάδα για να τό διορθώσουν, και λογικά θα αμφισβητήσω το όλο ύψος των ρητρών κτλ, καθώς μόνο για ρήτρα κόστους προμήθειας έχει 218 Ε (ή αλλιώς 0,019 E/kwh πέραν των 0,099 που χρεώνει το συγκεκριμένο πρόγραμμα κυμαινόμενα προ ΚΟΤ).

    Λογικά και αλλού με λογαριασμούς Οκτωβρίου / Νοεμβρίου κτλ θα γίνει μεγάλο πάρτι...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  6. #9411
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να τι μου απάντησαν μέσω e-mail. Ακούω προτάσεις από τους πιο έμπειρους.
    για το email απάντησαν λάθος
    για το online που χρεώθηκες και Γ1 , προχωράς σε καταγγελία και επισυνάπτεις την απάντηση που έλαβες
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Korakios : 03-12-21 στις 23:10.

  7. #9412
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    01/09 με 30/11 στην watt& volt για 930 kwh ημέρας και 247 νυχτερινές, σύνολο λογαριασμού ρεύματος κοντά στα 360 Ε. Με ΚΟΤ-Β και επιδοτήσεις.

    Είμαι σίγουρος ότι η επιδότηση του ταμείου ενεργειακής μετάβασης είναι λάθος, γιατί αναγράφει 0,03 Ε * 900kwh και τίποτα παραπάνω, ενώ για πρόγραμμα ΚΟΤ μάλλον για Οκτώβριο & Νοέμβριο θα έπρεπε να είναι παραπάνω, αλλά και πάλι, ιδιαίτερα τσουχτερό το σύνολο.

    Θα υποβάλλω παράπονο από βδομάδα για να τό διορθώσουν, και λογικά θα αμφισβητήσω το όλο ύψος των ρητρών κτλ, καθώς μόνο για ρήτρα κόστους προμήθειας έχει 218 Ε (ή αλλιώς 0,019 E/kwh πέραν των 0,099 που χρεώνει το συγκεκριμένο πρόγραμμα κυμαινόμενα προ ΚΟΤ).

    Λογικά και αλλού με λογαριασμούς Οκτωβρίου / Νοεμβρίου κτλ θα γίνει μεγάλο πάρτι...
    Σεπτέμβρης 0.03, Oκτώβρης 0.08, Νοέμβρης 0.15... τόσο έπρεπε να πάρεις επιδότηση για ΚΟΤ.

    Ρήτρα ο κοράκιος ξέρει, αλλά Οκτώρης & Νοέμβρης με W&W είναι συνδιασμός θανατηφόρο σίγουρα.

  8. #9413
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το email απάντησαν λάθος
    για το online που χρεώθηκες και Γ1 , προχωράς σε καταγγελία και επισυνάπτεις την απάντηση που έλαβες
    για τη διπλοχρέωση ίσως κάνεις και λάθος , άγνωστο
    edit 99% κάνεις λάθος μιας και μπερδεύεσαι με περίοδο κατανάλωσης , αλλά αν δεν ανεβάσεις ολόκληρους τους λογαριασμούς άγνωστο
    Εγώ δεν έχω θέμα διπλοχρέωσης, ο λογαριασμός μου είναι σωστός. Το πρόβλημά μου είναι ότι παρότι ερχόμενος από άλλο πάροχο είχα υπογράψει από την αρχή στο συμβόλαιο τιμολόγιο MyHomeOnline, για τις 13 μέρες που μεσολάβησαν μέχρι να ενεργοποιήσω το e-bill με τοποθέτησαν αυθαίρετα στο Γ1Ν και με χρέωσαν αυξημένο τιμολόγιο και 35 ευρώ ρήτρα προσαρμογής. Τι ακριβώς προτείνεις;

  9. #9414
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    ίμαι σίγουρος ότι η επιδότηση του ταμείου ενεργειακής μετάβασης είναι λάθος, γιατί αναγράφει 0,03 Ε * 900kwh και τίποτα παραπάνω, ενώ για πρόγραμμα ΚΟΤ μάλλον για Οκτώβριο & Νοέμβριο θα έπρεπε να είναι παραπάνω, αλλά και πάλι, ιδιαίτερα τσουχτερό το σύνολο.
    ανέβασε ολόκληρο το λογαριασμό (χωρίς προσωπικά στοιχεία)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν έχω θέμα διπλοχρέωσης, ο λογαριασμός μου είναι σωστός. Το πρόβλημά μου είναι ότι παρότι ερχόμενος από άλλο πάροχο είχα υπογράψει από την αρχή στο συμβόλαιο τιμολόγιο MyHomeOnline, για τις 13 μέρες που μεσολάβησαν μέχρι να ενεργοποιήσω το e-bill με τοποθέτησαν αυθαίρετα στο Γ1Ν και με χρέωσαν αυξημένο τιμολόγιο και 35 ευρώ ρήτρα προσαρμογής. Τι ακριβώς προτείνεις;
    έχεις δίκαιο , μπερδεύτηκα

    πες μου λίγο ιστορικό ημερομηνιών
    αίτησης
    υπογραφής
    κωδικό εταίρου
    ebill
    ενεργοποίηση online

  10. #9415
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν έχω θέμα διπλοχρέωσης, ο λογαριασμός μου είναι σωστός. Το πρόβλημά μου είναι ότι παρότι ερχόμενος από άλλο πάροχο είχα υπογράψει από την αρχή στο συμβόλαιο τιμολόγιο MyHomeOnline, για τις 13 μέρες που μεσολάβησαν μέχρι να ενεργοποιήσω το e-bill με τοποθέτησαν αυθαίρετα στο Γ1Ν και με χρέωσαν αυξημένο τιμολόγιο και 35 ευρώ ρήτρα προσαρμογής. Τι ακριβώς προτείνεις;
    Το πρόγραμμα προϋποθέτει ενεργοποίηση του Myhomeonline, πάγιας εντολής, μηνιαίου λογαριασμού και ηλεκτρονικού λογαριασμού στο ebill... το λένε οι όροι. Αν είχες κάνει αίτηση μέσω econtract, ναι έχεις δίκιο θα έπρεπε αυτά να γίνονται αυτόματα αλλά δυστυχώς δε γίνονται. Ήθελαν χειροκίνητη ενεργοποίηση.

    Τώρα έχεις τεράστιο πρόβλημα γιατί αν πατήσεις ενεργοποίηση το MyhomeOnline θα σου το ενεργοποιήσει με τις νέες τιμές δηλαδή 0.17. Επίσης έχουν γίνει αλλαγές ως προς το ΚΟΤ. Τα νέα Enter και Enter+ με 0.18 αρχική παίρνουν σίγουρα ΚΟΤ, το γράφουν στους όρους. Ενώ το νέο MyHomeOnline με 0.17 δε είναι 100% σίγουρο πως παίρνει ΚΟΤ.

    Αν ενεργοποιήσεις το Online τώρα, είναι σαν να αποδέχεσαι τις νέες τιμές...και δεν είναι 100% σίγουρο ότι έχει ΚΟΤ.
    Αν αφήσεις το ebill όπως είναι θα συνεχίσεις να χρεώνεσαι Γ1 και παρόλο που η σύμβαση λέει MyHomeOnline, η ΔΕΗ θα επικαλείται τους ειδικούς όρους του προγράμματος και τον τιμοκατάλογο και θα σου πει πως έπρεπε να το έχεις ενεργοποιήσει πριν τις 3/12 για να έχεις τις παλιές τιμές.

    Πραγματικά δε ξέρω πως να το χειριστείς, μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν έχω θέμα διπλοχρέωσης, ο λογαριασμός μου είναι σωστός.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γοκερασακι στην τούρτα για το ίδιο διάστημα που μου έστειλε η ΔΕΗ τον λογαριασμό μου έστειλε και ο προηγούμενος παροχος η voltera ..Πάω να τρελαθώ και δεν ξέρω τινά κάνω.
    Για τη διπλοχρέωση αποφάσισε. Ανέβασε μπρος πισω λογαριασμούς ολόκληρους.

  11. #9416
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τη διπλοχρέωση αποφάσισε. Ανέβασε μπρος πισω λογαριασμούς ολόκληρους.
    το έχουμε κάψει και μάλλον πρέπει να κάνουμε διάλειμμα
    ο Panas34 είναι η κλασσική περίπτωση που έφαγε Γ1 μέχρι να ενεργοποιηθεί το online .
    Το online το είχε ενεργοποιήσει με παλιές τιμές ,απλα του ήρθε λογαριασμός

    - - - Updated - - -

    https://www.adslgr.com/forum/threads...13#post7165813

    ο chrismasgr είναι με την διπλοχρέωση απο ΔΕΗ και Volterra

  12. #9417
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο chrismasgr είναι με την διπλοχρέωση απο ΔΕΗ και Volterra
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    το έχουμε κάψει και μάλλον πρέπει να κάνουμε διάλειμμα
    Όντως, επειγόντως

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    το έχουμε κάψει και μάλλον πρέπει να κάνουμε διάλειμμα
    ο Panas34 είναι η κλασσική περίπτωση που έφαγε Γ1 μέχρι να ενεργοποιηθεί το online .
    Το online το είχε ενεργοποιήσει με παλιές τιμές ,απλα του ήρθε λογαριασμός
    Αν το ενεργοποίησε με παλιές τιμές πάλι καλα, θα μπορούσε να ήταν πολύ χειρότερη η φάση...

  13. #9418
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Μηνύματα
    118
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανέβασε ολόκληρο το λογαριασμό (χωρίς προσωπικά στοιχεία)

    - - - Updated - - -



    έχεις δίκαιο , μπερδεύτηκα

    πες μου λίγο ιστορικό ημερομηνιών
    αίτησης
    υπογραφής
    κωδικό εταίρου
    ebill
    ενεργοποίηση online
    (περίπου) 20/10/2021 κάνω ηλεκτρονικά αίτηση για το myHomeOnline
    25/10/2021: στέλνω υπογεγραμμένα τα συμβόλαια (δες φωτο)
    2/11/2021: ενημερώνομαι από ΔΕΗ ότι είμαι εντάξει και έχει προωθηθεί εντολή στο ΔΕΔΔΗΕ
    4/11/2021: διαπιστώνω από το γνωστό link του ΔΕΔΔΗΕ ότι είμαι ήδη στη ΔΕΗ
    8/11/2021: γράφομαι για πρώτη φορά στο ebill
    16/11/2021: ενεργοποιείται το ΔΕΗ myHome Online στο ebill (μετά από δική μου αίτηση γιατί ψυλλιάστηκα τι παίζει διαβάζοντας το forum. Σε τηλεφωνική επικοινωνία ωστόσο με διαβεβαιώνουν ότι είμαι από την αρχή στο ΔΕΗ myHome Online και να μην ανησυχώ).
    26/11/2021: εκδίδεται ο πρώτος λογαριασμός ΔΕΗ όπου για το διάστημα 3-16/11 έχω τιμολογηθεί με το Γ1Ν.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  215,5 KB 
ID: 232859

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως, επειγόντως

    - - - Updated - - -


    Αν το ενεργοποίησε με παλιές τιμές πάλι καλα, θα μπορούσε να ήταν πολύ χειρότερη η φάση...
    Ναι εντάξει είμαι με τις παλιές τιμές, απλά γιατί να τους χαρίσω τα 35 ευρώ ρήτρας προσαρμογής που με χρέωσαν; Από την άλλη κάποια στιγμή κουράζεσαι με τους μαλάκες, δεν είναι δυνατόν να προσπαθείς συνεχώς να αποδείξεις τα αυτονόητα.

  14. #9419
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    8/11/2021: γράφομαι για πρώτη φορά στο ebill
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    κωδικό εταίρου
    σου δώσανε κωδικό εταίρου να γραφείς απο μόνοι τους ? πήρες εσύ τηλ και το ζήτησες ?
    ποια ημερομηνία ?

  15. #9420
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panas34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    (περίπου) 20/10/2021 κάνω ηλεκτρονικά αίτηση για το myHomeOnline
    25/10/2021: στέλνω υπογεγραμμένα τα συμβόλαια (δες φωτο)
    2/11/2021: ενημερώνομαι από ΔΕΗ ότι είμαι εντάξει και έχει προωθηθεί εντολή στο ΔΕΔΔΗΕ
    4/11/2021: διαπιστώνω από το γνωστό link του ΔΕΔΔΗΕ ότι είμαι ήδη στη ΔΕΗ
    8/11/2021: γράφομαι για πρώτη φορά στο ebill
    16/11/2021: ενεργοποιείται το ΔΕΗ myHome Online στο ebill (μετά από δική μου αίτηση γιατί ψυλλιάστηκα τι παίζει διαβάζοντας το forum. Σε τηλεφωνική επικοινωνία ωστόσο με διαβεβαιώνουν ότι είμαι από την αρχή στο ΔΕΗ myHome Online και να μην ανησυχώ).
    26/11/2021: εκδίδεται ο πρώτος λογαριασμός ΔΕΗ όπου για το διάστημα 3-16/11 έχω τιμολογηθεί με το Γ1Ν.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  215,5 KB 
ID: 232859

    - - - Updated - - -



    Ναι εντάξει είμαι με τις παλιές τιμές, απλά γιατί να τους χαρίσω τα 35 ευρώ ρήτρας προσαρμογής που με χρέωσαν; Από την άλλη κάποια στιγμή κουράζεσαι με τους μαλάκες, δεν είναι δυνατόν να προσπαθείς συνεχώς να αποδείξεις τα αυτονόητα.
    Eννοείται δε θα τους τα χαρίσεις. Σε βοηθάει το γεγονός ότι η συμβαση λέει online, θα βοηθούσε ακόμα περισσότερο αν είχες κρατήσει screenshot από το ιστορικό επιλογών του ebill με το Online επιλεγμένο αυτόματα απ'το Σύστημα, πριν ενεργοποιήσεις το πρόγραμμα χειροκίνητα και χαθεί το ιστορικό.





    Αν δεν έχεις κρατήσεις screenshots, επικοινώνησε με το τμήμα ebill και ζήτα να σου στείλουν το ιστορικό επιλογών πριν ενεργοποίησης το πρόγραμμα χειροκίνητα. Αν είχε επιλεγεί το Online απ'το σύστημα είναι ευνόητο να μην ήξερες ότι πρέπει να το ενεργοποιήσεις κι εσυ.

    Ούτε εγώ το ήξερε, απλά σκάλιζα εδώ κι εκεί να δω τι βγάζει το ιστορικά... είδα ότι έλειπε η πάγια εντολή και την ενεργοποίησα μόνος μου. Και το screenshot κατά λάθος το κράτησα καθώς το ανέβασα στο δίπλα forum, δεν το είχα κρατήσει στο δικό μου αρχείο. Μετά που εξαφανίστηκαν διάφορες επιλογές και πάλι θα είχα αγχωθεί αν δε γνώρισα πως έτσι έγινε και σε άλλον και στο τέλος ενεργοποιήθηκε το πρόγραμμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ekrepali : 04-12-21 στις 00:00.

Σελ. 628 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 608618623626627628629630633638648 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας