Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 164 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 144154159162163164165166169174184 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.446-2.460 από 17453
  1. #2446
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    528
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosnik67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπογράφηκε συμβόλαιο με τη Volterra 19/12.
    Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως πέρσι η μετάβαση έγινε σε 3 ημέρες και φέτος έχουν περάσει 2 μήνες και δεν έχει γίνει.
    Γεια... Μηπως υπαρχει καποια οφειλη στον προηγουμενο παροχο; Μηπως δεν εχει εγκρινει ακομα την αλλαγη παροχου ο προηγουμενος παροχος για καποιο λογο...Εχεις παρει τηλεφωνο τον παροχο σου να τον ρωτησεις...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να γίνει η αλλαγή Ονόματος πληρώνεις ένα ποσό, δεν ξέρω πόσο είναι τώρα (https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelat...poidiwtis31143).
    Για το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου, αν έχει λήξη ή δεν υπάρχει γιατί ήταν χρόνια κλειστό, υπεύθυνος είναι ο ΔΕΔΔΗΕ και ενημερώνει τον ιδιοκτήτη (άσχετο πως τον ενημερώνει).
    Είναι ανεξάρτητα τα παραπάνω.
    Αν χρειαστεί και πιστοποιητικό θα πληρώσει, εκτός από την ΔΕΗ, και τον ηλεκτρολόγο.

    - - - Updated - - -



    Έκανα ενημέρωση τα στοιχεία για το ebill πριν μερικούς μήνες και δεν μου ζητήθηκε πιστοποιητικό ...
    Αν έχουν αλλάξει ...
    Μην πιστεύεις ότι διαβάζεις δεξιά και αριστερά, ρώτα την ΔΕΗ.
    Ο Δεδδηε στελνει επιστολη στους πελατες που εχει γινει η αλλαγη παροχου και τους ενημερωνει οτι θα πρεπει να κατατεθει νεο πιστοποιητικο γιατι το προηγουμενο εχει ληξει... Και σου δινει το περιθωριο 4-5 μηνες να το καταθεσεις αυτο και αν δεν το κανεις αυτο θα γινει η διακοπη ρευματος..

  2. #2447
    Εγγραφή
    19-05-2009
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    590
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54993/5503
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thechnicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    11,4(dB) / 14,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια... Μηπως υπαρχει καποια οφειλη στον προηγουμενο παροχο; Μηπως δεν εχει εγκρινει ακομα την αλλαγη παροχου ο προηγουμενος παροχος για καποιο λογο...Εχεις παρει τηλεφωνο τον παροχο σου να τον ρωτησεις...
    Η εξόφληση γίνεται με πάγια εντολή και όλοι οι λογαριασμοί είναι πληρωμένοι.(τσεκαρισμένο από το My Elpedison).
    Η Elpedison λέει ότι δεν έχει πάρει από τον ΔΕΔΔΗΕ καμία ειδοποίηση αλλαγής.
    Intel i7-9700F | Gigabyte Z370 HD3 | Be Quiet Dark Rock Pro 4 | HuperX Fury DDR4 2666 Mhz 16 GB (2x8GB) | Asus Radeon RX 6600 XT 8GB Dual OC | XFX TS 550W | Samsung 860 Evo 250GB | Seagate Barracuda 2TB | Be Quiet Pure Base 600

  3. #2448
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    528
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosnik67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εξόφληση γίνεται με πάγια εντολή και όλοι οι λογαριασμοί είναι πληρωμένοι.(τσεκαρισμένο από το My Elpedison).
    Η Elpedison λέει ότι δεν έχει πάρει από τον ΔΕΔΔΗΕ καμία ειδοποίηση αλλαγής.
    Τοτε ζητησε απο την Δεδδηε να στειλει την ειδοποιηση της αλλαγης παροχου στην Elpedison ...Μπορει να στο κανει αν τον ζητησεις.,.

  4. #2449
    Εγγραφή
    19-05-2009
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    590
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54993/5503
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thechnicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    11,4(dB) / 14,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τοτε ζητησε απο την Δεδδηε να στειλει την ειδοποιηση της αλλαγης παροχου στην Elpedison ...Μπορει να στο κανει αν τον ζητησεις.,.
    Έχω πάρει την εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ 5-6 φορές.Στέλνουν ερώτημα στο αρμόδιο τμήμα γιατί δεν προχωράει η μετάβαση και δεν απαντάνε.
    Intel i7-9700F | Gigabyte Z370 HD3 | Be Quiet Dark Rock Pro 4 | HuperX Fury DDR4 2666 Mhz 16 GB (2x8GB) | Asus Radeon RX 6600 XT 8GB Dual OC | XFX TS 550W | Samsung 860 Evo 250GB | Seagate Barracuda 2TB | Be Quiet Pure Base 600

  5. #2450
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    528
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosnik67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάρει την εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ 5-6 φορές.Στέλνουν ερώτημα στο αρμόδιο τμήμα γιατί δεν προχωράει η μετάβαση και δεν απαντάνε.
    Σε ποια περιοχη της Δεδδηε εισαι;;

  6. #2451
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosnik67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάρει την εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ 5-6 φορές.Στέλνουν ερώτημα στο αρμόδιο τμήμα γιατί δεν προχωράει η μετάβαση και δεν απαντάνε.
    πήγαινε ο ίδιος στο αρμόδιο κατάστημα της ΔΕΔΔΗΕ αλλιώς στα κεντρικά μυλλέρου και αγησιλάου στην αθήνα

  7. #2452
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mbps/100Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Κάτι πρέπει να παίζει με Δεδδηε αυτήν την περίοδο.

    Εγώ απλή αλλαγή ονόματος ζήτησα από τη ΔΕΗ τέλος Νοεμβρίου.
    Ήρθε υπάλληλος Δεδδηε, άλλαξε σφραγίδα στο ρολόι. Μου ήρθε και επιστολή Δεδδηε να καταθέσω πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου εντός 6 μηνών.
    Ωστόσο λογαριασμός ΔΕΗ δεν μου έχει έρθει τόσους μήνες (ούτε στο νέο, ούτε στο παλιό όνομα.).

    Τηλεφώνησα στη ΔΕΗ και αυτοί απλά βλέπουν ότι δεν έχει ανταποκριθεί ο Δεδδηε στο αίτημα.

    Οκ, δεν θα τους κυνηγάω κιόλας για να μου στείλουν λογαριασμό... Όταν τα βρουν, εδώ είμαι να τους πληρώσω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dfourt : 17-02-19 στις 15:51.

  8. #2453
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dfourt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι πρέπει να παίζει με Δεδδηε αυτήν την περίοδο.

    Εγώ απλή αλλαγή ονόματος ζήτησα από τη ΔΕΗ τέλος Νοεμβρίου.
    Ήρθε υπάλληλος Δεδδηε, άλλαξε σφραγίδα στο ρολόι. Μου ήρθε και επιστολή Δεδδηε να καταθέσω πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου εντός 6 μηνών.
    Ωστόσο λογαριασμός ΔΕΗ δεν μου έχει έρθει τόσους μήνες (ούτε στο νέο, ούτε στο παλιό όνομα.).

    Τηλεφώνησα στη ΔΕΗ και αυτοί απλά βλέπουν ότι δεν έχει ανταποκριθεί ο Δεδδηε στο αίτημα.

    Οκ, δεν θα τους κυνηγάω κιόλας για να μου στείλουν λογαριασμό... Όταν τα βρουν, εδώ είμαι να τους πληρώσω.
    αν δεν έρθουν να μετρήσουν από την ΔΕΔΔΗΕ δεν θα βγει λογαριασμός από την ΔΕΗ και μπορεί όταν βγει να σου έρθει με "υπέρογκο ποσό" αν έχει περάσει καιρός
    συμβουλή μου ενόχλησε την ΔΕΗ και το ΔΕΔΔΗΕ που ανήκει το ακίνητο να τακτοποιηθεί το ζήτημα όσο πιο σύντομα
    γιατί αν δεν το κάνεις εσύ μετά θα χτυπιέσαι εδώ και θα φωνάζεις που θα σου έρθει το "ΧΧΧ" ποσό να πληρώσεις

    θα βγει τελικός λογαριασμός στο παλιό όνομα

    και μετά θα βγει λογαριασμός στο νέο όνομα

    να ξέρεις

  9. #2454
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mbps/100Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δεν έρθουν να μετρήσουν από την ΔΕΔΔΗΕ δεν θα βγει λογαριασμός από την ΔΕΗ και μπορεί όταν βγει να σου έρθει με "υπέρογκο ποσό" αν έχει περάσει καιρός
    συμβουλή μου ενόχλησε την ΔΕΗ και το ΔΕΔΔΗΕ που ανήκει το ακίνητο να τακτοποιηθεί το ζήτημα όσο πιο σύντομα
    γιατί αν δεν το κάνεις εσύ μετά θα χτυπιέσαι εδώ και θα φωνάζεις που θα σου έρθει το "ΧΧΧ" ποσό να πληρώσεις

    θα βγει τελικός λογαριασμός στο παλιό όνομα

    και μετά θα βγει λογαριασμός στο νέο όνομα

    να ξέρεις
    Thanks για τις συμβουλές.

    Δηλαδή όταν έρχονται από τον ΔΕΔΔΗΕ και αλλάζουν σφραγίδα στο ρολόι δεν μετράνε κιόλας;
    Λογικά μετράνε...

    Ας μου έρθει και χχχχ ποσό σε ένα χρόνο, δεν έχω θέμα.
    Το ίδιο πράγμα είναι.
    Αντί τα δίνω στη ΔΕΗ κάθε δίμηνο τα κρατάω στην τράπεζα και θα τα πάρουν όταν θυμηθούν να μου στείλουν λογαριασμό. (παίρνω και τόκο)
    Τους πήρα να ενημερώσω ότι δεν μου έχουν στείλει λογαριασμό, δεν θα κάτσω να τους λύσω εγώ το πρόβλημα επικοινωνίας που έχουν με τον ΔΕΔΔΗΕ.

    (Αυτοί καθυστερούν να εισπράξουν τα λεφτά τους. Θα τους κυνηγάω για να τους πληρώσω κιόλας; )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dfourt : 17-02-19 στις 18:35.

  10. #2455
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dfourt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks για τις συμβουλές.

    Δηλαδή όταν έρχονται από τον ΔΕΔΔΗΕ και αλλάζουν σφραγίδα στο ρολόι δεν μετράνε κιόλας;
    Λογικά μετράνε...

    Ας μου έρθει και χχχχ ποσό σε ένα χρόνο, δεν έχω θέμα.
    Το ίδιο πράγμα είναι.
    Αντί τα δίνω στη ΔΕΗ κάθε δίμηνο τα κρατάω στην τράπεζα και θα τα πάρουν όταν θυμηθούν να μου στείλουν λογαριασμό. (παίρνω και τόκο)
    Τους πήρα να ενημερώσω ότι δεν μου έχουν στείλει λογαριασμό, δεν θα κάτσω να τους λύσω εγώ το πρόβλημα επικοινωνίας που έχουν με τον ΔΕΔΔΗΕ.

    (Αυτοί καθυστερούν να εισπράξουν τα λεφτά τους. Θα τους κυνηγάω για να τους πληρώσω κιόλας; )
    Σωστά σου είπε ο Zer0c00L.
    Μην ξεχνάς ότι εκτός από ρεύμα πληρώνεις και δημοτικά τέλη που ... τσούζουν.
    Οπότε μπορεί να είναι τετραψήφιο το ποσό που θα πρέπει να πληρώσεις μην σου πω και πενταψήφιο, ανάλογα την κατανάλωση που κάνεις σε 1 χρόνο.
    Αν δεν έχεις οικονομικό θέμα τότε κανε ότι νομίζεις.
    Η ΔΕΗ θα τα πάρει έστω με καθυστέρηση, εσύ θα έχεις το πρόβλημα για να τα εξοφλήσεις.

  11. #2456
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dfourt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks για τις συμβουλές.

    Δηλαδή όταν έρχονται από τον ΔΕΔΔΗΕ και αλλάζουν σφραγίδα στο ρολόι δεν μετράνε κιόλας;
    Λογικά μετράνε...

    Ας μου έρθει και χχχχ ποσό σε ένα χρόνο, δεν έχω θέμα.
    Το ίδιο πράγμα είναι.
    Αντί τα δίνω στη ΔΕΗ κάθε δίμηνο τα κρατάω στην τράπεζα και θα τα πάρουν όταν θυμηθούν να μου στείλουν λογαριασμό. (παίρνω και τόκο)
    Τους πήρα να ενημερώσω ότι δεν μου έχουν στείλει λογαριασμό, δεν θα κάτσω να τους λύσω εγώ το πρόβλημα επικοινωνίας που έχουν με τον ΔΕΔΔΗΕ.

    (Αυτοί καθυστερούν να εισπράξουν τα λεφτά τους. Θα τους κυνηγάω για να τους πληρώσω κιόλας
    όταν κάνεις αλλαγή ονόματος (αυτό λέγεται ή επανασύνδεση αν έχει προηγηθεί διακοπή ή διαδοχή αν δεν έχει γίνει διακοπή) σε ένα ακίνητο

    έρχεται ο υπάλληλος από το ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής σου και κοιτάει τον μετρητή (ρολόι) αν είναι παραβιασμένο κτλ... βάζει ασφάλεια αν δεν έχει και κάνει μέτρηση την οποία στέλνουν στην ΔΕΗ για να βγει ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ στο παλιό όνομα

    αφού γίνει αυτό τότε θα ξανά γίνει μέτρηση ώστε η ΔΕΗ να βγάλει λογαριασμό στο νέο όνομα.

    εγώ απλά σου είπα τι είναι πιο σωστό για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων

  12. #2457
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    528
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν κάνεις αλλαγή ονόματος (αυτό λέγεται ή επανασύνδεση αν έχει προηγηθεί διακοπή ή διαδοχή αν δεν έχει γίνει διακοπή) σε ένα ακίνητο

    έρχεται ο υπάλληλος από το ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής σου και κοιτάει τον μετρητή (ρολόι) αν είναι παραβιασμένο κτλ... βάζει ασφάλεια αν δεν έχει και κάνει μέτρηση την οποία στέλνουν στην ΔΕΗ για να βγει ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ στο παλιό όνομα

    αφού γίνει αυτό τότε θα ξανά γίνει μέτρηση ώστε η ΔΕΗ να βγάλει λογαριασμό στο νέο όνομα.

    εγώ απλά σου είπα τι είναι πιο σωστό για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων
    Καλησπερα.. Ετσι ακριβως γινεται... Βγαινει ο εκαθαριστικος λογαριασμος για το παλιο ονομα και ο επομενος ειναι ο δικος σου.. Αναλογα ποτε θα γινει η επομενη καταμετρηση για να εκδοθει ο λογαριασμος....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dfourt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks για τις συμβουλές.

    Δηλαδή όταν έρχονται από τον ΔΕΔΔΗΕ και αλλάζουν σφραγίδα στο ρολόι δεν μετράνε κιόλας;
    Λογικά μετράνε...

    Ας μου έρθει και χχχχ ποσό σε ένα χρόνο, δεν έχω θέμα.
    Το ίδιο πράγμα είναι.
    Αντί τα δίνω στη ΔΕΗ κάθε δίμηνο τα κρατάω στην τράπεζα και θα τα πάρουν όταν θυμηθούν να μου στείλουν λογαριασμό. (παίρνω και τόκο)
    Τους πήρα να ενημερώσω ότι δεν μου έχουν στείλει λογαριασμό, δεν θα κάτσω να τους λύσω εγώ το πρόβλημα επικοινωνίας που έχουν με τον ΔΕΔΔΗΕ.

    (Αυτοί καθυστερούν να εισπράξουν τα λεφτά τους. Θα τους κυνηγάω για να τους πληρώσω κιόλας; )
    Καλησπερα..Φυσικα και μετρανε... Εννοειται...Δεν γινεται αλλιως.. Λογαριασμος ο δικος σου θα ερθει μετα την κανονικη καταμετρηση... Ποτε ειναι η επομενη;;;

  13. #2458
    Εγγραφή
    24-01-2007
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mbps/100Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Huawei HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -

    Καλησπερα..Φυσικα και μετρανε... Εννοειται...Δεν γινεται αλλιως.. Λογαριασμος ο δικος σου θα ερθει μετα την κανονικη καταμετρηση... Ποτε ειναι η επομενη;;;
    Αυτό είναι το πρόβλημα.
    Στην Περίπτωσή μου ήρθε ο άνθρωπος, άλλαξε τη σφραγίδα και, λογικά μέτρησε αρχές Δεκεμβρίου.

    Στη συνέχεια ήρθε κανονικά ο ΔΕΔΔΗΕ για την κανονική καταμέτρηση. (αρχές Ιανουαρίου)

    Όλοι στην περιοχή έλαβαν εκκαθαριστικούς λογαριασμούς από ΔΕΗ τέλος Ιανουαρίου. Εγώ δεν έχω λάβει τίποτα, ούτε στο παλιό, ούτε στον νέο όνομα.

    Τέλος πάντων, ενημέρωσα τη ΔΕΗ και μου είπαν ότι περιμένουν από ΔΕΔΔΗΕ. Ίσως να πάρω και αυτούς ένα τηλέφωνο αυτές τις μέρες.
    Ευχαριστώ όλους που μου επιβεβαιώσατε πως γίνεται κανονικά μια αλλαγή ονόματος λογαριασμού.

    Απλά αυτό που έλεγα και πιο πάνω είναι ότι είναι τραγικό να πρέπει εγώ να κυνηγήσω τον ΔΕΔΔΗΕ για να κάνει τη δουλειά του και όχι η ΔΕΗ / εναλλακτικός πάροχος, που στο κάτω-κάτω βγαίνει και ζημιωμένη από την όλη ιστορία. (καθυστερεί να εισπράξει)
    Εγώ δεν συναλλάσσομαι με τον ΔΕΔΔΗΕ, την ΔΕΗ πληρώνω.

    Το ανάλογο στα telecoms θα ήταν να κυνηγάω εγώ τον ΟΤΕ να φτιάξει καλωδιακή βλάβη, τη στιγμή που είμαι πελάτης Vodafone...

  14. #2459
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dfourt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το πρόβλημα.
    Στην Περίπτωσή μου ήρθε ο άνθρωπος, άλλαξε τη σφραγίδα και, λογικά μέτρησε αρχές Δεκεμβρίου.

    Στη συνέχεια ήρθε κανονικά ο ΔΕΔΔΗΕ για την κανονική καταμέτρηση. (αρχές Ιανουαρίου)

    Όλοι στην περιοχή έλαβαν εκκαθαριστικούς λογαριασμούς από ΔΕΗ τέλος Ιανουαρίου. Εγώ δεν έχω λάβει τίποτα, ούτε στο παλιό, ούτε στον νέο όνομα.

    Τέλος πάντων, ενημέρωσα τη ΔΕΗ και μου είπαν ότι περιμένουν από ΔΕΔΔΗΕ. Ίσως να πάρω και αυτούς ένα τηλέφωνο αυτές τις μέρες.
    Ευχαριστώ όλους που μου επιβεβαιώσατε πως γίνεται κανονικά μια αλλαγή ονόματος λογαριασμού.

    Απλά αυτό που έλεγα και πιο πάνω είναι ότι είναι τραγικό να πρέπει εγώ να κυνηγήσω τον ΔΕΔΔΗΕ για να κάνει τη δουλειά του και όχι η ΔΕΗ / εναλλακτικός πάροχος, που στο κάτω-κάτω βγαίνει και ζημιωμένη από την όλη ιστορία. (καθυστερεί να εισπράξει)
    Εγώ δεν συναλλάσσομαι με τον ΔΕΔΔΗΕ, την ΔΕΗ πληρώνω.

    Το ανάλογο στα telecoms θα ήταν να κυνηγάω εγώ τον ΟΤΕ να φτιάξει καλωδιακή βλάβη, τη στιγμή που είμαι πελάτης Vodafone...
    και στο θέμα ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ θα τρέξεις για να μην φωνάζεις και ωρύεσαι μετά όταν θα έρθει ο λογαριασμός και θα έχει ρεύμα/δημοτικά τέλη κτλ και θα είναι ....
    και στο θέμα των τηλεπικοινωνιών θα τρέξεις για να διορθωθεί η βλάβη (εννοείται δεν θα πάρεις τον ΟΤΕ αλλά θα καλέσεις την VODAFONE και θα δηλώσεις την βλάβη) αυτό θα είναι και προς όφελος σου γιατί όσο είσαι σε βλάβη δεν χρεώνεσαι...

  15. #2460
    Εγγραφή
    15-02-2019
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα σας! Με έχουν πρήξει ρε παιδιά όλες οι εταιρείες τώρα που θα αλλάξω (elpedison, protergia, Ηρων κτλ) ότι ενώ έχουν οριακή τιμή 40-55 δεν έχουν χρεώσει ποτέ ΟΤΣ τον καταναλωτή και το αναλαμβάνουν αυτοί να το αποσβενουν... Εσείς που είσαστε σε αυτές τις εταιρείες ισχύει κάτι τέτοιο;

Σελ. 164 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 144154159162163164165166169174184 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας