Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 317 από 1166 ΠρώτηΠρώτη ... 297307312315316317318319322327337 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.741-4.755 από 17477
  1. #4741
    Εγγραφή
    31-08-2019
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΟ γνωρίζω. Μπορεί να εχεις και πίστωση εκτός από το να είναι μηδενική. Αυτό είναι κάτι που αλλάζει όμως σύμφωνα με τα οικονομικά της εποχής. Το θεωρώ αρνητικό που υπάρχει. Δεν είναι χρηματιστήριο ο λογαριασμός του ηλεκτρικού για οικιακή χρήση. Επίσης τις πιο πολλές φορές προσθέτει κόστος στο λογαριασμό παρά να είναι μηδενικός όπως αυτή την ιδιαίτερη εποχή.
    Συμφωνω χρειάζεται μεγαλύτερη διαφάνεια. Θελεις διδακτορικο για να επιλεξεις παροχο

  2. #4742
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Free_willie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω χρειάζεται μεγαλύτερη διαφάνεια. Θελεις διδακτορικο για να επιλεξεις παροχο
    Η μεγαλύτερη διαφάνεια ειναι να μην έχει ΟΤΣ.
    Εγώ πριν επιλέξω έκανα μια σουμα με τις κιλοβατώρες της ΔΕΗ σε ένα έτος και τα υπολόγισα με την ελιν χωρίς οτσ αλλά και με άλλους παρόχους.

  3. #4743
    Εγγραφή
    28-02-2009
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    VDSL2
    SNR / Attn
    26(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μέρες σου είναι 270 πες , άρα 4000 / 270 = 14.81kWh τη μέρα

    Για τις 120 μέρες (4μηνο) -> 120/120 = 1777.2 kWh -> 1600 στη πρώτη κλίμακα, 177.2 στη δεύτερη κλίμακα
    Για τις άλλες 120 μέρες -> 120/120 = 1777.2 kWh -> 1600 στη πρώτη κλίμακα, 177.2 στη δεύτερη κλίμακα
    Για τις 30 μέρες έξτρα -> 30/120 = 400 στη πρώτη κλίμακα, 44.3 στη δεύτερη κλίμακα
    Ο εκκαθαριστικός σας περιέχει κάποιες ενδείξεις που μας αποστέλλει ο ΔΕΔΔΗΕ οι συγκεκριμένες ενδείξεις αφορούν και κάποιο διάστημα για το οποίο επίσης υπεύθυνος είναι ο ΔΕΔΔΗΕ, οπότε όποιες ενδείξεις μας αποστείλουν θα τιμολογηθείτε για το σύνολο αυτών στο διάστημα που θα έχει γίνει η καταμέτρηση.

    Τι εννοει ο ανθρωπος που μ το στειλε;

  4. #4744
    Παιδια εγω δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά πριν λίγες μέρες ανακάλυψα ότι στο αντίγραφο αίτησης σύναψης σύμβασης για οικιακούς πελάτες (PROTERGIA) ο αριθμός παροχής δεν είναι ίδιος με τον αριθμό παροχής που μου στέλνει η PROTERGIA ως λογαριασμό καθε μήνα. Επίσης στην αίτηση δεν είναι ίδιος αριθμός ταυτότητας η διαβατηρίου μου- εντελώς αλλα νούμερα. Επίσης στην αίτηση η ΠΡΏΤΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΊΗΣΗ ΣΎΝΔΕΣΗΣ δεν έχει σημειωθεί.
    Πηρα τηλέφωνο τοη Δήμο και μου είπαν οτι και οι 2 αριθμοί παροχής είναι ενεργοποιημενοι.
    Τους είπα να μου στείλουν κανονικό συμβόλαιο, με υπογραφές του και με σωστά στοιχεία μου, αλλιώς δεν τους πληρώνω.
    Μιυ ειοαν οτι δεν έχουν κάποιο άλλο έγγραφο ως συμβόλαιο, μονο την αίτηση.
    Η φίλη μου που είναι στην ELPEDISOΝ το ίδιο δεν τεριαζουν αριθμοί παροχής στην αίτηση και στον λογαριασμό.
    Αρα ως αποτέλεσμα βγάζω συμπέρασμα
    οτι αυτές η εταιρίες μας στέλνουν λογαριασμόυς χωρίς μετρήσεις, δίνουν κάποια πόσα στους δημάρχους (ΔΤ ΚΑΙ ΔΦ) που εισπράττουν απο τέτοιες περιπτώσεις μπορεί και τίποτα (δεν είναι σίγουρο) και τα υπόλοιπα χρήματα τα βάζουν στην τσέπη τους, χωρίς να πάνε αυτά τα χρήματα στον παραγωγό ρεύματος. Μας δηλώνουν ως κλειστά διαμερίσματα, αλλα το χρήμα μαζεύουν καθε μήνα. Για αυτό και η ΔΕΗ στο τέλος αναγκάζεται να χρεώνει πιο πολύ τους πελάτες της λόγω έλλειψης.
    Και επίσης ψάχνω να βρω τη σημαίνουν τα νούμερα στους ηλεκτρονικόυς κωδικούς πληρωμής - εκεί υπάρχει αριθμός του Μετρητή( 8 ψηφία) τι σημαίνουν οι υπόλοιποι αριθμοί δεν το βρήκα ακόμα. Μήπως πρέπει να είναι ο αριθμός Γ. Ε. Μ. Η? ????
    Απομένουν 12 ψηφία, αλλα δεν είναι ίδιοι.
    Αρα που στέλνουμε τα χρήματα και ποιόν επιδοτουμε πληρώνοντας τον λεγόμενο λογαριασμό δεν ξέρουμε. ????

  5. #4745
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.743
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΙΟΥΛΊΑ Τζ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια εγω δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά πριν λίγες μέρες ανακάλυψα ότι στο αντίγραφο αίτησης σύναψης σύμβασης για οικιακούς πελάτες (PROTERGIA) ο αριθμός παροχής δεν είναι ίδιος με τον αριθμό παροχής που μου στέλνει η PROTERGIA ως λογαριασμό καθε μήνα. Επίσης στην αίτηση δεν είναι ίδιος αριθμός ταυτότητας η διαβατηρίου μου- εντελώς αλλα νούμερα. Επίσης στην αίτηση η ΠΡΏΤΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΊΗΣΗ ΣΎΝΔΕΣΗΣ δεν έχει σημειωθεί.
    Πηρα τηλέφωνο τοη Δήμο και μου είπαν οτι και οι 2 αριθμοί παροχής είναι ενεργοποιημενοι.
    Τους είπα να μου στείλουν κανονικό συμβόλαιο, με υπογραφές του και με σωστά στοιχεία μου, αλλιώς δεν τους πληρώνω.
    Μιυ ειοαν οτι δεν έχουν κάποιο άλλο έγγραφο ως συμβόλαιο, μονο την αίτηση.
    Η φίλη μου που είναι στην ELPEDISOΝ το ίδιο δεν τεριαζουν αριθμοί παροχής στην αίτηση και στον λογαριασμό.
    Αρα ως αποτέλεσμα βγάζω συμπέρασμα
    οτι αυτές η εταιρίες μας στέλνουν λογαριασμόυς χωρίς μετρήσεις, δίνουν κάποια πόσα στους δημάρχους (ΔΤ ΚΑΙ ΔΦ) που εισπράττουν απο τέτοιες περιπτώσεις μπορεί και τίποτα (δεν είναι σίγουρο) και τα υπόλοιπα χρήματα τα βάζουν στην τσέπη τους, χωρίς να πάνε αυτά τα χρήματα στον παραγωγό ρεύματος. Μας δηλώνουν ως κλειστά διαμερίσματα, αλλα το χρήμα μαζεύουν καθε μήνα. Για αυτό και η ΔΕΗ στο τέλος αναγκάζεται να χρεώνει πιο πολύ τους πελάτες της λόγω έλλειψης.
    Και επίσης ψάχνω να βρω τη σημαίνουν τα νούμερα στους ηλεκτρονικόυς κωδικούς πληρωμής - εκεί υπάρχει αριθμός του Μετρητή( 8 ψηφία) τι σημαίνουν οι υπόλοιποι αριθμοί δεν το βρήκα ακόμα. Μήπως πρέπει να είναι ο αριθμός Γ. Ε. Μ. Η? ????
    Απομένουν 12 ψηφία, αλλα δεν είναι ίδιοι.
    Αρα που στέλνουμε τα χρήματα και ποιόν επιδοτουμε πληρώνοντας τον λεγόμενο λογαριασμό δεν ξέρουμε. ????
    Εμβόλιο κατά του SARS-CoV-2 με ενσωματομένο biochip θα κάνουμε; Αυτό είναι το ερώτημα. Εγώ έχω αρχίσει πάντως να ενυδατώνω την επιδερμίδα μου - μην είναι αφυδατωμένη και πονέσει πιο πολύ στο τσίμπημα.
    OK boomer

  6. #4746
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΙΟΥΛΊΑ Τζ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια εγω δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά πριν λίγες μέρες ανακάλυψα ότι στο αντίγραφο αίτησης σύναψης σύμβασης για οικιακούς πελάτες (PROTERGIA) ο αριθμός παροχής δεν είναι ίδιος με τον αριθμό παροχής που μου στέλνει η PROTERGIA ως λογαριασμό καθε μήνα.
    O αριθμός παροχής πριν τη παύλα παραμένει ίδιος (αυτός που αναγράφεται στο ρολόι σου). Μετά την παύλα αλλάζει. Αν στη ΔΕΗ είχες -02, με την αλλαγή παρόχου θα έχεις -03. Αν αλλάξεις ξανά πάροχο θα έχεις -04. Επίσης αν στον πάροχο που είσαι κάνεις αλλαγή ονόματος προστίθεται κι άλλο ψηφίο πχ -03 2. Αν αλλάξεις πάλι όνομα -03 3 κ.ο.κ

    Τους αριθμούς αυτούς τους αλλάζει η ΔΕΔΔΗΕ, αφού παραλάβει τη σύμβαση που υπέγραψες. Οπότε είναι φυσιολογικό να έχεις άλλο αριθμό στη σύμβαση και άλλο στο λογαριασμό (με διαφορά ενός ψηφίου πάντα).

    Αν ο αριθμός παροχής που αναγράφεται στο λογαριασμό είναι εντελώς διαφορετικός, τότε ίσως έχει γίνει μπέρδεμα με άλλο πελάτη. Για να λες ότι αναγράφει και διαφορετικό αριθμό ταυτότητας... τρέχα γύρευε.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΙΟΥΛΊΑ Τζ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους είπα να μου στείλουν κανονικό συμβόλαιο, με υπογραφές του και με σωστά στοιχεία μου, αλλιώς δεν τους πληρώνω.
    Τι είπες και τι δεν είπες, δεν έχει καμία σημασία. Στείλε email και κράτα αποδεικτικά. Επίσης α) βεβαιώσου μη τυχόν έχει ενεργοποιηθεί παροχή άλλου πελάτη στο δικό σου ΑΦΜ κι έχεις τίποτα ιστορίες και β) βεβαιώσου ότι πληρώνεις ΤΑΠ, ΔΦ και ΔΤ του δικού σου σπιτιού και όχι άλλων.

    Στις θεωρίες συνομωσίες κάπου σ'έχασα... :P

  7. #4747
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Θα κάνω αίτηση στην ελιν (πελάτης ΔΕΗ) και έχω ΚΟΤ-Β. Τους έχω στείλει τα στοιχεία μου με screenshot από το idika που φαίνεται η εγκεκριμένη αίτηση.
    Θα ισχύει η έκπτωση συνέπειας στην ελίν μαζί με την έκπτωση ΚΟΤ;
    Θα πρέπει να ακυρώσω την αίτηση στο idika και να την ξανακάνω όπως διάβασα σε παλαιότερα posts για να περάσει και στην ελίν; Αν ναι πότε πρέπει να το κάνω αυτό;

  8. #4748
    Εγγραφή
    28-02-2009
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    VDSL2
    SNR / Attn
    26(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioanniskar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα κάνω αίτηση στην ελιν (πελάτης ΔΕΗ) και έχω ΚΟΤ-Β. Τους έχω στείλει τα στοιχεία μου με screenshot από το idika που φαίνεται η εγκεκριμένη αίτηση.
    Θα ισχύει η έκπτωση συνέπειας στην ελίν μαζί με την έκπτωση ΚΟΤ;
    Θα πρέπει να ακυρώσω την αίτηση στο idika και να την ξανακάνω όπως διάβασα σε παλαιότερα posts για να περάσει και στην ελίν; Αν ναι πότε πρέπει να το κάνω αυτό;
    χρεωνει πχ
    ΗΜΕΡΗΣΙΟ 1kw -> +0.085€
    ΚΟΤ 1kw -> -0.045€
    και εκπτωση επι του ολοκληρου -0,085*1*10%
    0,0322€/KW θα βγαινει με εκπτωση

  9. #4749
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    @ioannis μόλις πάρεις sms ή email επιβεβαίωσης ότι άλλαξες πάροχο, τηλεφωνείς στον ΔΕΔΔΗΕ (2111900500) για να επιβεβαιώσεις τον νέο αριθμό παροχής (αλλάζει το τελευταίο ψηφίο). Μετά ακυρώνεις την υπάρχουσα αίτηση στο ΗΔΙΚΑ και καταχωρείς νέα. Κι εννοείται κάποια στιγμή μετά την ολοκλήρωση των φορολογικών δηλώσεων θέλει πάλι νέα αίτηση.

    ----------------

    Eρώτηση σε όσους είναι σε παρόχους με ΟΤΣ... βλέπω πως έχουν αλλάξει τα όρια OΤΣ.

    https://allazorevma.gr/ots

    Στις παλιές συμβάσεις παραμένει η ΟΤΣ που είχατε υπογράψει; Ή έχουν στείλει ειδοποίηση αλλαγής των όρων με δικαίωμα αποχώρησης απ'τη σύμβαση;

    Διότι εκεί που έχει φτάσει η ΟΤΣ (28.5) θα πρέπει να αρχίσουν να πληρώνουν όλους τους πελάτες...

  10. #4750
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.746
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στην Protergia μεταβάλεται η χρέωση ΟΤΣ σε κάθε λογαριασμό, ανάλογα..

    Για κάπου 1 χρόνο στην αρχή δεν είχα χρέωση.. (δηλαδή αφήνανε σταθερή τιμή)
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #4751
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    531
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioanniskar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα κάνω αίτηση στην ελιν (πελάτης ΔΕΗ) και έχω ΚΟΤ-Β. Τους έχω στείλει τα στοιχεία μου με screenshot από το idika που φαίνεται η εγκεκριμένη αίτηση.
    Θα ισχύει η έκπτωση συνέπειας στην ελίν μαζί με την έκπτωση ΚΟΤ;
    Θα πρέπει να ακυρώσω την αίτηση στο idika και να την ξανακάνω όπως διάβασα σε παλαιότερα posts για να περάσει και στην ελίν; Αν ναι πότε πρέπει να το κάνω αυτό;
    Καλησπερα..Δεν νομιζω να ισχυει η εκπτωση συνεπειας σε ΚΟΤ...Για ρωτησε τους.. Δεν νομιζω να τους συμφερει αυτο...

  12. #4752
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Μα φυσικό είναι να αυξομειώνεται η χρέωση.

    Εγώ ρώτησα για τα όρια ΟΤΣ. Παραμένουν όπως υπογράψατε στη σύμβαση και τα νέα όρια ισχύουν μόνο για νέες συμβάσεις;

    Ή τα μειωμένα όρια ισχύουν και για τις παλιές συμβάσεις με μονομερή τροποποίηση των όρων;

  13. #4753
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    634
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10996/109957 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διότι εκεί που έχει φτάσει η ΟΤΣ (28.5) θα πρέπει να αρχίσουν να πληρώνουν όλους τους πελάτες...
    Κανονικά έτσι πρέπει, να αρχίσουν οι επιστροφές.
    But for chips and for freedom
    I could die

    NOMBRE D'OR JEWELRY

  14. #4754
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Για ΟΤΣ...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά έτσι πρέπει, να αρχίσουν οι επιστροφές.
    Θα πληρώσουν ή βρήκαν τρόπο να κάνουν κομπίνα; Πχ Volterra o όρος 7.1 λέει ότι υποχρεούνται να ενημερώνουν τους πελάτες αν αλλάξουν οι χρεώσεις προμήθειας. Δεν υπάρχει υποχρέωση ενημέρωσης αν αλλάξουν μονομερώς τα όρια της ΟΤΣ ή τον τρόπο υπολογισμού.

    Στον όρο 7.2 λέει πως αν η ΟΤΣ πέσει κάτω από το ελάχιστο όριο (40 €/ΜWh) ενεργοποιείται η ρήτρα προσαρμογής (και κανονικά πληρώνεται ο καταναλωτής). Μέχρι τώρα ίσχυε ο απλός μαθηματικός τύπος: (Ελάχιστο ΟΤΣ παρόχου - Μ.Ο ΟΤΣ) x κατανάλωση / 1000

    Παράδειγμα αν η ΟΤΣ έχει μέσο όρο 30€/ΜWh, για κατανάλωση 2000kw θα είχαμε:

    (40-30) * 2000 / 1000 = 20ευρώ επιστροφή

    Εφόσον όμως αυτός ο μαθηματικός τύπος δεν αναγράφεται στη σύμβαση, έχουν τη δυνατότητα να εφαρμόσουν τη ρήτρα προσαρμογής όπως τους βολεύει. Ιδού!

    Volterra - Επεξήγηση ρήτρας προσαρμογής

    -------------------------------------------------------------

    Για ΚΟΤ ισχύει αυτό που έγραψε ο blackwar

    Έκπτωση 0.045 στην αρχική τιμή για το σύνολο κατανάλωσης
    Έκπτωση συνέπειας στην αρχική τιμή για το σύνολο κατανάλωσης

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blackwar Εμφάνιση μηνυμάτων
    χρεωνει πχ
    ΗΜΕΡΗΣΙΟ 1kw -> +0.085€
    ΚΟΤ 1kw -> -0.045€
    και εκπτωση επι του ολοκληρου -0,085*1*10%
    0,0322€/KW θα βγαινει με εκπτωση
    Δηλαδή στην Ελίν για 1000kw πληρώνεις:
    1000 * (0.085 - 0.045) = 1000 * 0.04 = 40

    μείον

    (1000 * 0.085) * 10% = 8.5

    Τελικό κόστος ρεύματος 40 - 8.5 = 31.5


    Αντιστοίχως στο πρόγραμμα ΗΡΩΝ UP (Χωρίς δέσμευση, 3 ευρώ πάγιο / μήνα, 20ευρώ επιστροφή μετά τον 1ο χρόνο ) με αρχική τιμή 0.11 και έκπτωση συνέπειας 45% θα έχεις:

    1000 * (0.11 - 0.045) = 1000 * 0.065 = 65

    μείον

    (1000 * 0.11) * 45% = 49.5

    Τελικό κόστος ρεύματος = 65 - 49.5 = 15.5

    Αυτή τη περίοδο που η ΟΤΣ έχει πάρει την κατρακύλα συμφέρει το πρόγραμμα της ΗΡΩΝ UP και για απλές συνδέσεις και για ΚΟΤ νομίζω. Απ'ότι διάβασα σε αντίστοιχο thread σε άλλο forum, δεν έχει χρεωθεί καθόλου ΟΤΣ τους τελευταίους 8 μήνες. Aλλά δε θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου γιατί δεν το έχω δει με τα μάτια μου.

  15. #4755
    Καλησπέρα και από μένα

    Καμία άποψη για ελίν;

    Συγκεκριμένα είμαι στη φάση αναζήτησης για πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος και επειδή στο σπίτι έχουμε και φυσικό αέριο σκεφτόμουν για μια συνδυαστική λύση.

    Είναι προτιμότερο λέτε να προχωρήσει κανείς με τον ίδιο πάροχο και για ρεύμα και για φυσικό αέριο; Αυτά είναι τα προγράμματα που κοιτάω:

    https://energy.elin.gr/ilektriki-ene...ko-nichterino/
    https://energy.elin.gr/double-energy...geia-evelikto/

Σελ. 317 από 1166 ΠρώτηΠρώτη ... 297307312315316317318319322327337 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας