Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 1117 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 10971107111211151116111711181119112211271137 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.741-16.755 από 17530
  1. #16741
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46794/4998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    DOOM μήπως λείπει το Power On! Home της Ελίν με το μηδενικό πάγιο, ή δεν το βλέπω;
    Ναι γιατί το Home Easy είναι φθηνότερο. Αλλά επειδή βλέπω ότι υπάρχει ενδιαφέρον θα προσθέσω όλα τα εμπορικά διαθέσιμα στα κίτρινα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DOOM_NX : 06-02-24 στις 14:30.
    Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση | Λήψη

  2. #16742
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει, αλλα λεπτομερειες ρωτα τον ηλεκτρολογο σου, αφου ελεγξει τι καλωδιο ερχεται απο το ρολοι στον πινακα να σου πει.
    Κανονικα πρεπει να εχει μια εικονα και για το διαδικαστικο της διαδικασιας επαυξησης, αλλα ψαξε και στο site του ΔΕΔΔΗΕ, ή παρε στο τηλεφωνικο κεντρο αν μπορουν να σε κατατοπισουν
    Ευχαριστώ!

  3. #16743
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Η εφαρμογή my deddie app πρέπει να τον πίνει ε; Δεν ανανεώνονται εύκολα το ιστορικό ενδείξεων... Έχει ακόμα θέμα ο ΔΕΔΔΗΕ;

  4. #16744
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εφαρμογή my deddie app πρέπει να τον πίνει ε; Δεν ανανεώνονται εύκολα το ιστορικό ενδείξεων... Έχει ακόμα θέμα ο ΔΕΔΔΗΕ;
    Ανάλογα με τα κέφια της λειτουργεί. Άλλοτε δείχνει να λειτουργεί αλλά φέρνει κενά αποτελέσματα. Την άλλη μέρα ξαναλειτουργεί. Ο,τι να'ναι.
    Οι μετρήσεις στην εφαρμογή θεωρώ κυρίως αφορούν όποιον έχει ενεργή τηλεμέτρηση και θέλει να δει τι ενδείξεις έστειλε ο μετρητής.
    Για τους λοιπούς δεν βλέπω το λόγο να ασχολούνται με την εφαρμογή.
    Επίσης ανεξήγητο γιατί δεν είναι προσβάσιμα τα στοιχεία και από το site και υποχρεωτικά είναι μέσω της άθλιας εφαρμογής.

  5. #16745
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάλογα με τα κέφια της λειτουργεί. Άλλοτε δείχνει να λειτουργεί αλλά φέρνει κενά αποτελέσματα. Την άλλη μέρα ξαναλειτουργεί. Ο,τι να'ναι.
    Οι μετρήσεις στην εφαρμογή θεωρώ κυρίως αφορούν όποιον έχει ενεργή τηλεμέτρηση και θέλει να δει τι ενδείξεις έστειλε ο μετρητής.
    Για τους λοιπούς δεν βλέπω το λόγο να ασχολούνται με την εφαρμογή.
    Επίσης ανεξήγητο γιατί δεν είναι προσβάσιμα τα στοιχεία και από το site και υποχρεωτικά είναι μέσω της άθλιας εφαρμογής.
    Έχω και τηλεμετρούμενη παροχή φωτοβολταϊκών όπου δεν αργούσαν να φανούν οι μετρήσεις κάθε 1η του μήνα που γίνεται η εκκαθάριση, αλλά η χρησιμότητα της εφαρμογής ήταν στο να βλέπεις για το πότε γίνεται η αλλαγή προμηθευτή. Πρακτικά όταν αλλάζεις και δηλώνεις τις μετρήσεις από την παροχή, πλέον δεν είναι υποχρεωτικό αν δεν αλλάζει το ΑΦΜ να περάσει άτομο του ΔΕΔΔΗΕ για να πάρει μέτρηση, οπότε περνιέται η μέτρηση που δίνεις όταν αλλάζεις πάροχο.

  6. #16746
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    https://www.fysikoaerioellados.gr/pr...vma-maxi-home/
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανάλογα με τα κέφια της λειτουργεί. Άλλοτε δείχνει να λειτουργεί αλλά φέρνει κενά αποτελέσματα. Την άλλη μέρα ξαναλειτουργεί. Ο,τι να'ναι.
    Οι μετρήσεις στην εφαρμογή θεωρώ κυρίως αφορούν όποιον έχει ενεργή τηλεμέτρηση και θέλει να δει τι ενδείξεις έστειλε ο μετρητής.
    Για τους λοιπούς δεν βλέπω το λόγο να ασχολούνται με την εφαρμογή.
    Επίσης ανεξήγητο γιατί δεν είναι προσβάσιμα τα στοιχεία και από το site και υποχρεωτικά είναι μέσω της άθλιας εφαρμογής.
    Δοκίμασα μέσα από το site του ΔΕΔΔΗΕ να δω τις ενδείξεις (ημερήσιο-νυχτερινό) του μετρητή μου. Τελευταία καταμέτρηση από ΔΕΔΔΗΕ ήταν 29/12 και επόμενη 29/04. Τέλος Γενάρη είχα δώσει τις μετρήσεις - για πρώτη φορά το έκανα - στον πάροχό μου (Φ.Α.). Χθες βγήκε ο λογαριασμός μου. Μπαίνω στο site του ΔΕΔΔΗΕ και βλέπω τις μετρήσεις που έστειλα μόνο στον πάροχό μου τέλος Γενάρη. Οπότε ο πάροχος τις έστειλε και στον ΔΕΔΔΗΕ; Ο λογαριασμός που εκδόθηκε, λέει εκκαθαριστικός.

    Επίσης αν και στην ιστοσελίδα της ΦΑ (Maxi Home - κίτρινο ex-post) δεν υπάρχει τιμή κιλοβατώρας και γράφει αναμένεται, πώς με χρεώνει για το Γενάρη και για 2 μέρες το Φλεβάρη; Βλέπω από το λογαριασμό χρεώνει τιμή κιλοβατώρας Γενάρη 0,14067 και Φλεβάρη 0,13606. Θα ξαναγίνει εκκαθάριση τον επόμενο μήνα για τον εκκαθαριστικό λογαριασμό που ήδη πήρα, αφού ούτε του Γενάρη η τιμή έχει ανακοινωθεί, αλλά πολύ περισσότερο του Φλεβάρη;

    Maxi Home πρόγραμμα

  7. #16747
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46794/4998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.fysikoaerioellados.gr/pr...vma-maxi-home/

    Δοκίμασα μέσα από το site του ΔΕΔΔΗΕ να δω τις ενδείξεις (ημερήσιο-νυχτερινό) του μετρητή μου. Τελευταία καταμέτρηση από ΔΕΔΔΗΕ ήταν 29/12 και επόμενη 29/04. Τέλος Γενάρη είχα δώσει τις μετρήσεις - για πρώτη φορά το έκανα - στον πάροχό μου (Φ.Α.). Χθες βγήκε ο λογαριασμός μου. Μπαίνω στο site του ΔΕΔΔΗΕ και βλέπω τις μετρήσεις που έστειλα μόνο στον πάροχό μου τέλος Γενάρη. Οπότε ο πάροχος τις έστειλε και στον ΔΕΔΔΗΕ; Ο λογαριασμός που εκδόθηκε, λέει εκκαθαριστικός.

    Επίσης αν και στην ιστοσελίδα της ΦΑ (Maxi Home - κίτρινο ex-post) δεν υπάρχει τιμή κιλοβατώρας και γράφει αναμένεται, πώς με χρεώνει για το Γενάρη και για 2 μέρες το Φλεβάρη; Βλέπω από το λογαριασμό χρεώνει τιμή κιλοβατώρας Γενάρη 0,14067 και Φλεβάρη 0,13606. Θα ξαναγίνει εκκαθάριση τον επόμενο μήνα για τον εκκαθαριστικό λογαριασμό που ήδη πήρα, αφού ούτε του Γενάρη η τιμή έχει ανακοινωθεί, αλλά πολύ περισσότερο του Φλεβάρη;

    Maxi Home πρόγραμμα
    Ναι, θα γίνει εκκαθάριση με τις τιμές του ΑΔΜΗΕ. Φύγε από αυτό το πρόγραμμα, για όνομα.
    Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση | Λήψη

  8. #16748
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiatrou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα μέσα από το site του ΔΕΔΔΗΕ να δω τις ενδείξεις (ημερήσιο-νυχτερινό) του μετρητή μου. Τελευταία καταμέτρηση από ΔΕΔΔΗΕ ήταν 29/12 και επόμενη 29/04. Τέλος Γενάρη είχα δώσει τις μετρήσεις - για πρώτη φορά το έκανα - στον πάροχό μου (Φ.Α.). Χθες βγήκε ο λογαριασμός μου. Μπαίνω στο site του ΔΕΔΔΗΕ και βλέπω τις μετρήσεις που έστειλα μόνο στον πάροχό μου τέλος Γενάρη. Οπότε ο πάροχος τις έστειλε και στον ΔΕΔΔΗΕ; Ο λογαριασμός που εκδόθηκε, λέει εκκαθαριστικός.
    ελίν , weenergy , ΦΑ βγάζουν μόνο εκκαθαριστικούς

  9. #16749
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46794/4998
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 12.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και επειδή ρωτάτε ποιες τιμές έχουν φιξάρει για Ιανουάριο και Φεβρουάριο, πρόσθεσα άλλο ένα φύλλο στο εξελάκι μου:

    Spoiler:
    Οικιακά Τιμολόγια Ρεύματος 2024: Ανάγνωση | Λήψη

  10. #16750
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.303
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Τέλος Δεκέμβρη πήγα από την nrg στη Zenith με το Power Home Now (γιατί έδινε τα 6χ10 ευρώ έκπτωση) το οποίο είναι εμπορικά μη διαθέσιμο πρόγραμμα πλέον, αλλά παραμένω σαν Κίτρινο τιμολόγιο.
    Μίλησα με τη Zenith και με ενημέρωσαν ότι η τιμή του Ιανουαρίου θα ανακοινωθεί μέχρι 15/2, οπότε περιμένω να δω αν το ποντάρισμα μου σε αυτό το γύρο ήταν καλό.

    Από το τύπο του υπολογισμού της εταιρίας [X * MTAHE + Z], βγάζω ότι η τιμή θα είναι 0.12564.
    Όπου Χ ο συντελεστής απωλειών 1.1357, ΜΤΑΗΕ 93,02 (αν και δεν είμαι σίγουρος ότι ΜΤΑΗΕ και ΤΕΑ είναι το ίδιο) και Ζ είναι ο συντελεστής κοκοκόψαρων 0.020 €/kWh.
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 20 χρόνια δρόμος...

  11. #16751
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος Δεκέμβρη πήγα από την nrg στη Zenith με το Power Home Now (γιατί έδινε τα 6χ10 ευρώ έκπτωση) το οποίο είναι εμπορικά μη διαθέσιμο πρόγραμμα πλέον, αλλά παραμένω σαν Κίτρινο τιμολόγιο.
    Μίλησα με τη Zenith και με ενημέρωσαν ότι η τιμή του Ιανουαρίου θα ανακοινωθεί μέχρι 15/2, οπότε περιμένω να δω αν το ποντάρισμα μου σε αυτό το γύρο ήταν καλό.

    Από το τύπο του υπολογισμού της εταιρίας [X * MTAHE + Z], βγάζω ότι η τιμή θα είναι 0.12564.
    Όπου Χ ο συντελεστής απωλειών 1.1357, ΜΤΑΗΕ 93,02 (αν και δεν είμαι σίγουρος ότι ΜΤΑΗΕ και ΤΕΑ είναι το ίδιο) και Ζ είναι ο συντελεστής κοκοκόψαρων 0.020 €/kWh.
    δεν είναι , αφορά τη στήλη σύνολο (δια χίλια)
    https://www.admie.gr/agora/enimeroti...ki-timi-agoras

    η προτέργια παραδόξως έχει βγάλει τιμή ΜΤΑ που δεν ξέρω αν ισχύει
    https://www.protergia.gr/spiti/oikia...mi-agoras-mta/

    μπακαλίστικα (κυρίως απο ιστορικό ΛΠ) κοιτάς ΤΕΑ και προσθέτεις 8 με 14 περίπου

  12. #16752
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.303
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Αν λάθω υπόψη την τιμή ΜΤΑ της προτέργια, τότε φτάνω στα 0,15639 , μόλις τελειώσουν τα 6χ10 ευρώ έκπτωση bye bye!
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 20 χρόνια δρόμος...

  13. #16753
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν λάθω υπόψη την τιμή ΜΤΑ της προτέργια, τότε φτάνω στα 0,15639 , μόλις τελειώσουν τα 6χ10 ευρώ έκπτωση bye bye!
    θα μου κάνει τρομερή εντύπωση να είναι τόσο η ΜΤΑ τον Ιανουάριο , δλδ θα πρέπει τα ΛΠ (ρευματοκλοπές και φέσια) να εκτοξευτούν σε ρεκόρ επίπεδα
    πάντως το πρόγραμμα που είσαι δε λέει και πολλά , δλδ αν ντε και καλά θες να παραμείνεις στη Ζενίθ , καλύτερα να πήγαινες στο choice που τουλάχιστον έχει (φαινομενικά) μηδέν προμήθεια

  14. #16754
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.303
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα μου κάνει τρομερή εντύπωση να είναι τόσο η ΜΤΑ τον Ιανουάριο , δλδ θα πρέπει τα ΛΠ (ρευματοκλοπές και φέσια) να εκτοξευτούν σε ρεκόρ επίπεδα
    πάντως το πρόγραμμα που είσαι δε λέει και πολλά , δλδ αν ντε και καλά θες να παραμείνεις στη Ζενίθ , καλύτερα να πήγαινες στο choice που τουλάχιστον έχει (φαινομενικά) μηδέν προμήθεια
    Δεν έχω ιδιαίτερη κάψα με τη Ζενίθ, αλλά το μόνο που με κρατάει είναι η έκπτωση των 60 ευρώ, Θα δω τους επόμενους 2-3 μήνες.
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 20 χρόνια δρόμος...

  15. #16755
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω ιδιαίτερη κάψα με τη Ζενίθ, αλλά το μόνο που με κρατάει είναι η έκπτωση των 60 ευρώ, Θα δω τους επόμενους 2-3 μήνες.
    παίζαν πολύ καλύτερες προσφορές πάντως απο τα 6*10€ το μήνα (και συνεχίζουν)
    βέβαια δεν έχουν όλοι όρεξη για τουρισμό

Σελ. 1117 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 10971107111211151116111711181119112211271137 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας