Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 177 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 157167172175176177178179182187197 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.641-2.655 από 17453
  1. #2641
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά λένε οι νόμοι

    Αλλά οι Δήμοι σηκώνουνε πολύ νερό.

    Εχουνε και απαλλαγές και μειώσεις και διάφορα άλλα για την δικιά τους είσπραξη.

    Μπορούνε να παίρνουνε και αποφάσεις για μεμονωμένες περιπτώσεις.

    Οπότε μία (ή και περισσότερες) βόλτα στον Δήμο μπορεί να φέρει αποτέλεσμα.

    Ιδίως τώρα που έχουμε και εκλογές.
    Θέλεις να πεις πως μπορείς να πας στον Δήμο και να του πεις, εγώ έχω κόψει ρεύμα, αλλά κάνω χρήση του ακινήτου και να με απαλλάσσεις απο τα τέλη; μήπως να το κάνουμε ακόμα και αν έχουμε ρεύμα;

    Μπα δεν υπάρχει τόσο νερό.

  2. #2642
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αν κάνει ο φίλος αυτό που του λέω στο δήμο (πλήρης διαγραφή των οφειλών του)
    μετά μένει να κοιτάξει μήπως μέσω συμβολαιογράφου (αυτοί ξέρουν) μπορεί να γλυτώσει και από τις οφειλές στην ΔΕΗ
    όλα τα παραπάνω ειπώθηκαν από γραφείο διεκπεραιώσεως υποθέσεων ΔΕΗ αυτοί έχουν τις άκρες και γνωρίζουν καλά τα πράγματα

  3. #2643
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.726
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλεις να πεις πως μπορείς να πας στον Δήμο και να του πεις, εγώ έχω κόψει ρεύμα, αλλά κάνω χρήση του ακινήτου και να με απαλλάσσεις απο τα τέλη; μήπως να το κάνουμε ακόμα και αν έχουμε ρεύμα; Μπα δεν υπάρχει τόσο νερό.
    Υποθέτω πως αυτό που μπορεί να διεκδικήσει ο φίλος είναι πως "ναι, δεν είχα κόψει το ρεύμα, χαζομάρα μου, αλλά δείτε ρε παιδιά, κατανάλωση 0 έχει, ήταν κλειστό τόσα χρόνια. Μήπως μπορεί να γίνει κάτι;"
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  4. #2644
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    έχω μπει στην διαδικασία για αλλαγή παρόχου (κλασικά από ΔΕΗ) και με δεδομένο ότι, οι τιμές που δίνουν είναι χωρίς να έχει υπολογιστεί η ΟΤΣ, μπορώ να υπολογίσω την τυχόν επιβάρυνση με κάποιο τρόπο;

  5. #2645
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ πάντως που προσπάθησα να κάνω υπολογισμούς για να δω αν με συμφέρει να μείνω στην ΔΕΗ ή να αλλάξω πάροχο και συμβουλεύτηκα το allazorevma.gr δεν έβγαλα άκρη...

  6. #2646
    Εγγραφή
    01-01-2012
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    30 μήνες στην πρωτεργια είμαι στο ρεύμα και απο Δεκέμβριο έβαλα και το αέριο.....έκπτωση και στα 2 εχω 30%.......
    Στο αέριο τοοοο κόλπο ....πιο ανεβασμένη μονάδα χρεώσεις από οτι η ζενίθ ...με συνεπεία η οποία έκπτωση να εξανεμίζεται....μάλιστα δεν σου βάζουν την αρχικη μονάδα που χρεώνουν στο λογαριασμό σου αλλά κατευθείαν αυτή με την έκπτωση και ψάχνεις να βρεις τη έκπτωση που σου έχει γίνει...(η μονάδα στο αέριο αλλάζει χρέωση κάθε μήνα παντού).
    Στο ρεύμα.....σου δίνουν και σου γράφουν κανονικά την έκπτωση που δικαιούσαι αλλά μετά σου πετάνε ένα άρθρο 8.8 και στην παίρνουν πίσω μαζί με το πάγιο που έχουν 3,90...( εγω έκπτωση 6,06 ευρύ,και μου βάζουν πάγιο 3.90 +άρθρο 8.8 3.83)
    με λίγα λογια για εμένα το καλύτερο ειναι μένεις εκει που είσαι και αν θέλεις πια το κάνεις μηναίο το λογαριασμό σου στη ΔΕΗ για να τα δίνεις σιγά σιγά....οπως βλέπεις όχι έκπτωση δεν εχω αλλα δίνω και κάτι ψιλά παραπάνω...
    Βεβαία μιλάω για κατανάλωση 250 KW το μηνά....πιστεύω όμως οτι λογικά εκτός του πάγιου ανεβαίνουν και όλα τα άλλα μαζι....

  7. #2647
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexiskara Εμφάνιση μηνυμάτων
    30 μήνες στην πρωτεργια είμαι στο ρεύμα και απο Δεκέμβριο έβαλα και το αέριο.....έκπτωση και στα 2 εχω 30%.......
    Στο αέριο τοοοο κόλπο ....πιο ανεβασμένη μονάδα χρεώσεις από οτι η ζενίθ ...με συνεπεία η οποία έκπτωση να εξανεμίζεται....μάλιστα δεν σου βάζουν την αρχικη μονάδα που χρεώνουν στο λογαριασμό σου αλλά κατευθείαν αυτή με την έκπτωση και ψάχνεις να βρεις τη έκπτωση που σου έχει γίνει...(η μονάδα στο αέριο αλλάζει χρέωση κάθε μήνα παντού).
    Στο ρεύμα.....σου δίνουν και σου γράφουν κανονικά την έκπτωση που δικαιούσαι αλλά μετά σου πετάνε ένα άρθρο 8.8 και στην παίρνουν πίσω μαζί με το πάγιο που έχουν 3,90...( εγω έκπτωση 6,06 ευρύ,και μου βάζουν πάγιο 3.90 +άρθρο 8.8 3.83)
    με λίγα λογια για εμένα το καλύτερο ειναι μένεις εκει που είσαι και αν θέλεις πια το κάνεις μηναίο το λογαριασμό σου στη ΔΕΗ για να τα δίνεις σιγά σιγά....οπως βλέπεις όχι έκπτωση δεν εχω αλλα δίνω και κάτι ψιλά παραπάνω...
    Βεβαία μιλάω για κατανάλωση 250 KW το μηνά....πιστεύω όμως οτι λογικά εκτός του πάγιου ανεβαίνουν και όλα τα άλλα μαζι....
    αυτό έχω καταλάβει και εγώ

  8. #2648
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.931
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Και εγώ με την έρευνα που έχω κάνει για εμένα..είναι πολύ μικρές οι όποιες διαφορές-εκπτώσεις στις τιμές ανάμεσα στις εταιρίες..π.χ εμένα μου βγαίνει στην καλύτερη περίπτωση μια μείωση των ~10-15ε /μήνα..Η οποία έκπτωση εξανεμίζεται-μειώνεται αντίστροφα, ήτοι προς τα κάτω..μετά με διάφορους τρόπους..όπως τα αυξημένα πάγια των εταιριών η τα αυξημένα τιμολόγια σε περίπτωση που δεν πληρώσεις εμπρόθεσμα..

    Να μην αναφέρω το άλλο..που λένε..νυχτερινό 24/7..αλλά οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις με το πρωινό..κοινώς μία η άλλη..έχει κάποια διαφορά όπως είπα..αλλά μικρή..

    Επίσης δεν μου πολύ αρέσει όλες αυτές οι ρήτρες που βάζουν για τέλη αποσύνδεσης, οτς κλπ κλπ..αν κάποιος τώρα είναι σε δύσκολη θέση..αναρωτιέμαι το εξής..ποιος θα σου κόψει το ρεύμα πιο εύκολα..η δεη Η ο ιδιώτης με την εταιρία του;

    Αυτή είναι η άποψη μου από αυτά που έχω ερευνήσει έως τώρα..κοινώς κάθεσαι στα αυγά σου αν είσαι δεη..βάζεις νυχτερινό, μηνιαίο λογαριασμό, πληρώνεις εμπρόθεσμα για επιπλέον έκπτωση αν μπορείς...αλλιώς διακανονισμό, βάζεις κοινωνικό τιμολόγιο αν δικαιούσαι, ηλιακό, φ.αέριο και πάει λέγοντας...

    Μου φαίνεται ότι οι άλλες εταιρίες ρεύματος είναι ακόμη σε πολύ βρεφικό στάδιο..
    Αλήθεια έχουν δικούς τους σταθμούς παραγωγής ρεύματος οι άλλες εταιρίες;
    Το δίκτυο να υποθέσω το διαχειρίζεται μόνο ο δεδδηε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 10-05-19 στις 12:46.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #2649
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ με την έρευνα που έχω κάνει για εμένα..είναι πολύ μικρές οι όποιες διαφορές-εκπτώσεις στις τιμές ανάμεσα στις εταιρίες..π.χ εμένα μου βγαίνει στην καλύτερη περίπτωση μια μείωση των ~10-15ε /μήνα..Η οποία έκπτωση εξανεμίζεται-μειώνεται αντίστροφα, ήτοι προς τα κάτω..μετά με διάφορους τρόπους..όπως τα αυξημένα πάγια των εταιριών η τα αυξημένα τιμολόγια σε περίπτωση που δεν πληρώσεις εμπρόθεσμα..

    Να μην αναφέρω το άλλο..που λένε..νυχτερινό 24/7..αλλά οι ρυθμιζόμενες χρεώσεις με το πρωινό..κοινώς μία η άλλη..έχει κάποια διαφορά όπως είπα..αλλά μικρή..

    Επίσης δεν μου πολύ αρέσει όλες αυτές οι ρήτρες που βάζουν για τέλη αποσύνδεσης, οτς κλπ κλπ..αν κάποιος τώρα είναι σε δύσκολη θέση..αναρωτιέμαι το εξής..ποιος θα σου κόψει το ρεύμα πιο εύκολα..η δεη Η ο ιδιώτης με την εταιρία του;

    Αυτή είναι η άποψη μου από αυτά που έχω ερευνήσει έως τώρα..κοινώς κάθεσαι στα αυγά σου αν είσαι δεη..βάζεις νυχτερινό, μηνιαίο λογαριασμό, πληρώνεις εμπρόθεσμα για επιπλέον έκπτωση αν μπορείς...αλλιώς διακανονισμό, βάζεις κοινωνικό τιμολόγιο αν δικαιούσαι, ηλιακό, φ.αέριο και πάει λέγοντας...

    Μου φαίνεται ότι οι άλλες εταιρίες ρεύματος είναι ακόμη σε πολύ βρεφικό στάδιο..
    Αλήθεια έχουν δικούς τους σταθμούς παραγωγής ρεύματος οι άλλες εταιρίες;
    Το δίκτυο να υποθέσω το διαχειρίζεται μόνο ο δεδδηε..
    Παράγουν αλλά δεν επαρκεί για να καλύψει τη ζήτηση και η ΔΕΗ πληρώνει κάθε μέρα βαριά πρόστιμα επειδή χρησιμοποιεί λιγνίτες (το οποίο επωμιζόμαστε όλοι με ΟΤΣ,ρυθμιζόμενες χρεώσεις- ΕΤΜΕΑΡ,ΥΚΩ κ.α

  10. #2650
    Εγγραφή
    20-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
    H ΔΕΗ πληρώνει για να χρησιμοποιεί λιγνίτη επειδή οι πολιτικοί μας είναι large οικολόγοι.

    Εχουμε μόνοι μας συμφωνήσει σε διεθνεις συνθήκες να πληρώνουμε πρόστιμο για να παραγουμε με λιγνίτη τη στιγμή
    που ο λιγνίτης είναι το φθηνότερο μέσο που διαθέτουμε για να παράγουμε ρεύμα.

    Αλλές χώρες π.χ. χρησιμοποιούν πυρηνική ενέργεια χωρις πρόστιμα ...
    Άλλες χώρες είπαν οτι δε συμμετέχουν στο οικολογικό project και δεν πληρώνουν(έχοντας χιλιάδες φορές
    μεγαλύτερες εκπομπές CO2 από την Ελλάδα).

    Επίσης πληρώνουμε παλι από την τσέπη μας για να επιχορηγήσουμε (όντας οικολογοι) αυτούς
    που παράγουν απο φωτοβολταικά κλπ.

    Συνεπώς για τις αυξησεις στο ρεύμα υπέυθυνοι (σε μεγάλο βαθμό) είναι οι πολιτικοί μας που
    από τα μπαλκόνια μας έταξαν οικολογία χωρίς να μας πουν το τίμημα που θα πληρώσουμε...
    Και εμείς τους χειροκροτούσαμε από κάτω και καμαρώναμε .
    Τώρα ήρθε η ώρα να πληρώσουμε.

  11. #2651
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Ακριβώς έτσι, δεν θα μπορούσε να τεθεί καλύτερα!

  12. #2652
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    H ΔΕΗ πληρώνει για να χρησιμοποιεί λιγνίτη επειδή οι πολιτικοί μας είναι large οικολόγοι.

    Εχουμε μόνοι μας συμφωνήσει σε διεθνεις συνθήκες να πληρώνουμε πρόστιμο για να παραγουμε με λιγνίτη τη στιγμή
    που ο λιγνίτης είναι το φθηνότερο μέσο που διαθέτουμε για να παράγουμε ρεύμα.

    Αλλές χώρες π.χ. χρησιμοποιούν πυρηνική ενέργεια χωρις πρόστιμα ...
    Άλλες χώρες είπαν οτι δε συμμετέχουν στο οικολογικό project και δεν πληρώνουν(έχοντας χιλιάδες φορές
    μεγαλύτερες εκπομπές CO2 από την Ελλάδα).

    Επίσης πληρώνουμε παλι από την τσέπη μας για να επιχορηγήσουμε (όντας οικολογοι) αυτούς
    που παράγουν απο φωτοβολταικά κλπ.

    Συνεπώς για τις αυξησεις στο ρεύμα υπέυθυνοι (σε μεγάλο βαθμό) είναι οι πολιτικοί μας που
    από τα μπαλκόνια μας έταξαν οικολογία χωρίς να μας πουν το τίμημα που θα πληρώσουμε...
    Και εμείς τους χειροκροτούσαμε από κάτω και καμαρώναμε .
    Τώρα ήρθε η ώρα να πληρώσουμε.
    Συμφωνώ απόλυτα για αυτό προσέχουμε...

  13. #2653
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Μηνύματα
    624
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109941/10999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    OTE Oxygen
    SNR / Attn
    31(dB) / 3(dB)
    Από το site του ΛΑΓΗΕ:

    Η Ευρωπαϊκή Ένωση (ΕΕ), και η Ελλάδα ως κράτος μέλος της κυρώνοντας το Πρωτόκολλο του Κιότο (Ν.3017/2002), συμφώνησαν να μειώσουν τις ανθρωπογενείς εκπομπές αερίων θερμοκηπίου με σκοπό την αποτελεσματική προστασία του κλιματικού συστήματος. Η ΕΕ αναγνωρίζοντας την κλιματική αλλαγή ως ζήτημα υψηλής προτεραιότητας, εξέδωσε την Οδηγία 2003/87/ΕΚ για τη θέσπιση ενός κοινοτικού συστήματος εμπορίας δικαιωμάτων εκπομπής αερίων θερμοκηπίου που να λειτουργεί εύρυθμα, στοχεύοντας στην αποτελεσματικότερη εκπλήρωση των δεσμεύσεών της περιορίζοντας κατά το δυνατόν τις αρνητικές επιπτώσεις στην οικονομική ανάπτυξη και την απασχόληση.

    Το Σύστημα Εμπορίας Δικαιωμάτων Εκπομπών (ΣΕΔΕ) εισήχθη στο ελληνικό κανονιστικό πλαίσιο με την ΚΥΑ 54409/2632/2004 που αρχικά περιλάμβανε μόνο τις σταθερές βιομηχανικές εγκαταστάσεις, αλλά στη συνέχεια τροποποιήθηκε με την ΚΥΑ 57495/2959/Ε103/2010 ώστε να ενταχθούν και οι αεροπορικές δραστηριότητες.

    Το ευρωπαϊκό σύστημα εμπορίας (EU ETS) που ξεκίνησε το 2005 ως το πρώτο παγκοσμίως σύστημα για τη μείωση των εκπομπών διοξειδίου του άνθρακα σε επίπεδο εταιρειών, βρίσκεται σήμερα στην τρίτη του φάση που καλύπτει τα έτη 2013 ως 2020. Βασικά χαρακτηριστικά της φάσης αυτής είναι η θέσπιση ανώτατου ορίου εκπομπών σε ευρωπαϊκό επίπεδο και η διενέργεια δημοπρασιών ως κύριο μέσο κατανομής δικαιωμάτων στους υπόχρεους (“cap and trade”).

    Από την 12η Οκτωβρίου 2014, η ΛΑΓΗΕ Α.Ε. ανέλαβε, και συνεχίζει να εκτελεί ως σήμερα, τα καθήκοντα του Εκπλειστηριαστή (Auctioneer) των δικαιωμάτων εκπομπών αερίων του θερμοκηπίου που αντιστοιχούν στην Ελλάδα, εκπροσωπώντας το Ελληνικό Κράτος στις δημοπρασίες που πραγματοποιούνται στην Κοινή Πλατφόρμα πλειστηριασμών του EEX.

  14. #2654
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    να προσέχετε κυκλοφορούν "πωλητές" της ΚΕΝ αλλά να συμβαίνει και με άλλους παρόχους (θα κάνω σχετικό ερώτημα στον ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ)
    ζητάνε συνήθως από ηλικιωμένους αλλά και ανθρώπους που δεν ξέρουν
    τον λογαριασμό ρεύματος της ΔΕΗ με πρόφαση (απάτη το λέω εγώ) για πιο οικονομικό ρεύμα
    και τους βάζουν να υπογράψουν επίσημη σύμβαση/συμβόλαιο ρεύματος με την ΚΕΝ (στο συγκεκριμένο περιστατικό που αναφέρω) με 24 μήνες δέσμευση και -30% έκπτωση στον λογαριασμό (έτσι λέει στο χαρτί)
    έκαναν στην πολυκατοικία που μένω σε 6 ηλικιωμένους πριν χτυπήσουν και τους ανοίξει η μητέρα μου και τους παραπέμψει σε εμένα όπου έφυγαν κακήν κακώς...

  15. #2655
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    να προσέχετε κυκλοφορούν "πωλητές" της ΚΕΝ αλλά να συμβαίνει και με άλλους παρόχους (θα κάνω σχετικό ερώτημα στον ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ)
    ζητάνε συνήθως από ηλικιωμένους αλλά και ανθρώπους που δεν ξέρουν
    τον λογαριασμό ρεύματος της ΔΕΗ με πρόφαση (απάτη το λέω εγώ) για πιο οικονομικό ρεύμα
    και τους βάζουν να υπογράψουν επίσημη σύμβαση/συμβόλαιο ρεύματος με την ΚΕΝ (στο συγκεκριμένο περιστατικό που αναφέρω) με 24 μήνες δέσμευση και -30% έκπτωση στον λογαριασμό (έτσι λέει στο χαρτί)
    έκαναν στην πολυκατοικία που μένω σε 6 ηλικιωμένους πριν χτυπήσουν και τους ανοίξει η μητέρα μου και τους παραπέμψει σε εμένα όπου έφυγαν κακήν κακώς...
    Κυνήγησε τους όσο δεν πάει ήμουν σ αυτούς και πλήρωνα τα 2πλάσια απ' ότι πλήρωνα στη volterra...

Σελ. 177 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 157167172175176177178179182187197 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας