Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 879 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 859869874877878879880881884889899 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.171-13.185 από 17534
  1. #13171
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θυμάμαι να μπορούσες να ξαναβάλεις νέα νούμερα αφού τα είχες βάλει μια φορά.

    Πως και δεν σχολίασες ότι η υπάλληλος μου είπε πως το ψάχνει χωρίς να της έχω δώσει ούτε ένα στοιχείο μου. Ούτε ο μάντης Κάλχας να ήταν... ή η μάγισσα Φούρκα...
    Κρίμα που δεν την ρώτησα να μου πει μέσα από την κρυστάλλινη μπάλα της, ποιος θα πάρει το μουντιάλ...
    A αυτό δεν το κατάλαβα lol, νόμιζα πως κάτι της είχες πει. Μπορεί η κοπέλα να ήταν σε τηλεργασία και να ήταν τουαλέτα

    Πάντως ναι, έβαζες όσες φορές ήθελες τη μέτρηση μέχρι να τελειώσει η ημερομηνία υποβολής? Δεν ξέρω και δεν το ρισκαρα ποτέ.

  2. #13172
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    A αυτό δεν το κατάλαβα lol, νόμιζα πως κάτι της είχες πει. Μπορεί η κοπέλα να ήταν σε τηλεργασία και να ήταν τουαλέτα

    Πάντως ναι, έβαζες όσες φορές ήθελες τη μέτρηση μέχρι να τελειώσει η ημερομηνία υποβολής? Δεν ξέρω και δεν το ρισκαρα ποτέ.
    Μπορεί δηλαδή να μην θυμάμαι και καλά.... Θα το δούμε αύριο που θα έχει περάσει η ημερομηνία υποβολής, αν θα απενεργοποιηθεί το κουμπί.

    Ναι η κοπελιά μας δούλευε, άρχισα και εγώ να την δουλεύω και γενικά δουλευόμασταν...

  3. #13173
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bάζω τις μετρήσεις στο νέο site της ΔΕΗ και δεν κλειδώνει μετά την υποβολή, όπως γινόταν στην παλιά μορφή.
    Δεν μπορεί λέω κάτι λάθος θα έκανα. Ας μην τα μπερδέψω παραπάνω και ας πάρω καλύτερα ένα τηλέφωνο.
    Παίρνω τηλέφωνο και χωρίς να δώσω καθόλου στοιχεία, λέω στην κοπέλα, αν μπορεί να δει αν έχουν καταχωρηθεί οι μετρήσεις.

    "Μια στιγμή" μου λέει "να το κοιτάξω".... "Θα πρέπει να περιμένετε".... πίνω εγώ καφέ, λιμάρει αυτή τα νύχια της.... περνάνε 5 λεπτά... "Συγγνώμη για την αναμονή" μου λέει "αλλά χρειάζομαι και άλλο χρόνο".... συνεχίζω να πίνω καφέ και αυτή προφανώς να λιμάρει τα νύχια της.... περνάνε άλλα 5 λεπτά "δυστυχώς θα χρειαστώ και άλλο χρόνο" μου λέει.... και πετάγομαι "μήπως χρειάζεστε να σας δώσω κάποια στοιχεία για να το δείτε καλύτερα!!!"... εκεί έπαθε ένα κοκομπλόκο... σου λέει μας κατάλαβε ότι τον δουλεύουμε... "όχι, όχι" μου λέει... "το κοιτάζω".... Καλά τις λέω... αφήστε θα ξαναπροσπαθήσω...

    Εξυπηρέτηση ΔΕΗ... και κάποιοι άνθρωποι εκεί έξω παρακαλάνε να βρουν μια δουλειά...

    Τέλος πάντων... το σύστημα δεν κλειδώνει μετά την καταχώρηση των τιμών, όπως το παλιό... αυτό ήθελα να πω...κοιτάξτε το και εσείς...
    Προχθές καταχώρησα τις ενδείξεις κανονικά και έβγαλε μήνυμα επιτυχούς καταχώρησης.

  4. #13174
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Λέει ότι καταχωρήθηκε κανονικά αλλά ίσως να μπορείς να το διορθώσει μέχρι την τελευταία ημέρα καταχώρησης. πριν κάτι μέρες το έκανα και σαφώς είναι πιο γρήγορο και καλύτερο το σύστημα.
    Η εφαρμογή στο κινητό είναι λίγο πρόβλημα αφού θέλω να διαχειρίζομαι λογαριασμούς όχι από έναν ιδιοκτήτη. πρώτα μπορούσα. Τώρα πρέπει μάλλον να κάνω διαγραφή του λογαριασμού και να μπω με άλλον. Δεν το έκανα.

  5. #13175
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέει ότι καταχωρήθηκε κανονικά αλλά ίσως να μπορείς να το διορθώσει μέχρι την τελευταία ημέρα καταχώρησης. πριν κάτι μέρες το έκανα και σαφώς είναι πιο γρήγορο και καλύτερο το σύστημα.
    Η εφαρμογή στο κινητό είναι λίγο πρόβλημα αφού θέλω να διαχειρίζομαι λογαριασμούς όχι από έναν ιδιοκτήτη. πρώτα μπορούσα. Τώρα πρέπει μάλλον να κάνω διαγραφή του λογαριασμού και να μπω με άλλον. Δεν το έκανα.
    τι εννοεις δεν μπορείς να διαχειριστεις διαφορετικούς λογαριασμούς ? (διαφορετικοί ιδιοκτήτες) , εχουν e-bill ? εαν ναι και βέβαια μπορείς .....κάνεις login κάθε φορά με τους κωδικούς του καθενός

  6. #13176
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    καλημέρα

    τους ρωτάω αν ισχύει μέχρι 17.12 η σύμβαση που έχω.

    μου απαντάνε

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως σύμφωνα με την τωρινή ισχύουσα τιμολογιακή πολιτική μετά τη λήξη του προγράμματός σας στις 17.12.22 θα πραγματοποιηθεί μετάβαση στο myHome Open. Στην προκειμένη περίπτωση, σας ενημερώνουμε ότι το πρόγραμμά σας είναι το σταθερό myHome Enter και μέχρι την ημερομηνία ολοκλήρωσής του, η τιμολόγησή σας θα διενεργείται βάσει του συγκεκριμένου τιμοκαταλόγου.

    Σε κάθε περίπτωση, σας ενημερώνουμε ότι προς διευκόλυνσή σας προκειμένου να επιβεβαιώσετε την αλλαγή του προγράμματος, έχετε τη δυνατότητα να υποβάλλετε εκ νέου αίτημα προς ενημέρωσής σας μετά την ημερομηνία λήξης του προγράμματός σας στις 17.12.22.
    άρα χρεώνομαι με βάση τον τιμοκατάλογο που έχει το enter ΄τώρα ή τότε που υπόγραψα;

    [θα τους ξαναρωτήσω εννοείται]




  7. #13177
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παραθέτω και την απάντηση που έλαβα κι εγώ για να υπάρχει.

    Σε συνέχεια της ηλεκτρονικής σας επιστολής , θα θελαμε να σας ενημερώσουμε ότι μετά τη λήξη του συμβολαίου σας με το σταθερό σας πρόγραμμα My Home Online , εφόσον δεν καταχωρήσετε αίτημα για αλλαγή σε κάποιο άλλο σταθερό πρόγραμμα από τα ήδη υπάρχοντα ή δεν καταχωρήσετε αίτημα για την μετάβαση σας στο κυμαινόμενο τιμολόγιο Γ1/Γ1Ν , τότε αυτόματα η σύμβαση σας θα αναιωθεί στο πρόγραμμα My Home Open , σύμφωνα με την επιστολή η οποιά σας απεστάλει.

    Για οποιαδήποτε άλλη περαιτέρω πληροφορία η διευκρίνιση παραμένουμε στην διάθεση σας.



    Με εκτίμηση,

    Ομάδα Εξυπηρέτησης Πελατών ΔΕΗ
    Mono No Aware

  8. #13178
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @k_koulos
    Τι είναι αυτό που δεν καταλαβαίνεις;
    Το συμβόλαιό σου λήγει 17/12/22 και μέχρι τότε θα τιμολογείσαι με το MyHome Enter.
    Μετά θα πας στο Open και θα τιμολογείσαι με αυτό.
    Τόσο απλά.

  9. #13179
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    @makfil ποιος είναι ο τιμοκατάλογος ;

    αυτός που είναι στο site τώρα ή αυτός που είχα υπογράψει;

    η απορία είναι μεν απλή, αλλά στις λεπτομέρειες κρύβεται ο διάβολος.

    σε κάθε περίπτωση οι 15 μέρες που έμειναν δεν θα με σώσουν, αλλά κουβέντα να γίνεται , φορουμ είμαστε και κάνω διάλειμμα στη δουλειά

    EDIT

    και επειδή ενώ εγώ χαβαλεύω αυτοί δουλεύουνε, τώρα εχω και γραπτώς οτι είμαι στην προνομιακή τιμή, ευχαριστώ και πάλι





    Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, σας ενημερώνουμε ότι μέχρι την ημερομηνία λήξης του προγράμματός σας τιμολογείστε βάσει της σύμβασης για την οποία έχετε υπογράψει.

    Για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση παραμένουμε στη διάθεσή σας.

    Με εκτίμηση,
    Ομάδα Εξυπηρέτησης πελατών ΔΕΗ

    Τομέας Τηλεφωνικής/Ηλεκτρονικής Εξυπηρέτησης
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος k_koulos : 02-12-22 στις 12:27. Αιτία: απαντήση σε μένα




  10. #13180
    Το avatar του μέλους AndreasN
    AndreasN Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πανω ειναι ο λογ/μος
    Το σύτημα βλακωδώς δεν εμφανίζει το εικονίδιο για να κανεις κλικ να τον δεις.
    Δεξι κλικ στο link του προηγουμενου, και αλλαζεις την ημ/νία στην 28/11
    Και επίσης βλακωδώς το σύστημα μου έστειλε το πρωί email ότι ο λογαριασμός εκδόθηκε και μπορώ να τον κατεβάσω, αλλά κουμπί για κατέβασμα δεν υπάρχει. Βέβαια τον έχω ήδη κατεβάσει με την διαδικασία που περιγράφεις.

  11. #13181
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AndreasN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και επίσης βλακωδώς το σύστημα μου έστειλε το πρωί email ότι ο λογαριασμός εκδόθηκε και μπορώ να τον κατεβάσω, αλλά κουμπί για κατέβασμα δεν υπάρχει. Βέβαια τον έχω ήδη κατεβάσει με την διαδικασία που περιγράφεις.
    Αύριο θα το δεις. Για κάποιον λόγο δεν εμφανίζετε αμέσως. Έτσι την έπαθα και εγώ.

  12. #13182
    Εγγραφή
    24-10-2017
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα!Τον Αυγουστο πηγα στη Δεη στο Γ1/Ν1.εχω το χειμωνα μεγαλη καταναλωση,καπου 1000 + kw/μηνα λογω αντλιας θερμοτητας.Βλεπω πως η Δεη ειναι απο τις πιο ακριβες!στον πινακα τουKorakios βλπεπω το ιστορικο των τιμων και εχω καταλαβει πως οι πιο φθηνες ειναι Ηρων και φυσικο αεριο.μιλησα με φυσικο αεριο και μου ειπαν πως εκεινη δινουν μια τιμη kw ,ανεξαρτητα απο την καταναλωση ενω η ΔΕΗ αναλογα με την καταναλωση αλλαζει προς τα επανω και την τιμη της ενω η επιδοτηση,φυσικα,ειναι σταθερη.τι λετε?φευγω ή μενω?ευχαριστωΜ

  13. #13183
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό για τη σταθερή τιμή δεν νομίζω να ισχύει.. πιστεύω πως απλά λέει ότι θέλει ο καθένας για να σε πιάσει πελάτη..
    Το λέω γιατί απ' όσο ξέρω, η επιδότηση ειναι που μειώνεται ανάλογα την κατανάλωση για αυτό και η ΔΕΗ δείχνει διαφορετικές τιμές. Το αν κάποιος άλλος λέει αυτή είναι η τιμή και δεν αναφέρει ξεκάθαρα ότι θα διαφοροποιηθει λόγω ότι μειώνεται η επιδότηση με βαση την κατανάλωση, είναι μια άλλη ιστορία.
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  14. #13184
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό για τη σταθερή τιμή δεν νομίζω να ισχύει
    εννοεί για την κατανάλωση , η ΔΕΗ στο Γ1 έχει την κλασσική κλίμακα 500watt/μηνα (2000kw/τετραμηνο)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστεύω πως απλά λέει ότι θέλει ο καθένας για να σε πιάσει πελάτη..
    αυτό γενικά ισχύει

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilakis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι λετε?φευγω ή μενω?
    εγώ θα είχα ήδη φύγει , βασικά με τέτοια κατανάλωση θα έκανα ενεργειακό τουρισμό , πχ αυτό το μήνα Ελίν

    Υπόψιν στη φυσικό αέριο να πάρεις γραπτώς οτι δε θα φας συνδρομή και ιδανικά οτι δε θα τη φορέσουν όταν λήξει ο μηχανισμός ενσωμάτωσης της ρήτρας (το συμβόλαιο προβλέπει οτι θα στη φορέσουν)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilakis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενω η ΔΕΗ αναλογα με την καταναλωση αλλαζει προς τα επανω και την τιμη της ενω η επιδοτηση,φυσικα,ειναι σταθερη
    τώρα το πρόσεξα , όχι η επιδότηση δεν είναι σταθερή είναι με κλίμακες (σε όλους)

  15. #13185
    Εγγραφή
    24-10-2017
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    εννοεί για την κατανάλωση , η ΔΕΗ στο Γ1 έχει την κλασσική κλίμακα 500watt/μηνα (2000kw/τετραμηνο)



    αυτό γενικά ισχύει



    εγώ θα είχα ήδη φύγει , βασικά με τέτοια κατανάλωση θα έκανα ενεργειακό τουρισμό , πχ αυτό το μήνα Ελίν

    Υπόψιν στη φυσικό αέριο να πάρεις γραπτώς οτι δε θα φας συνδρομή και ιδανικά οτι δε θα τη φορέσουν όταν λήξει ο μηχανισμός ενσωμάτωσης της ρήτρας (το συμβόλαιο προβλέπει οτι θα στη φορέσουν)

    - - - Updated - - -



    τώρα το πρόσεξα , όχι η επιδότηση δεν είναι σταθερή είναι με κλίμακες (σε όλους)
    Αυτο που μου ειπε,ειναι πως η τιμη ειναι σταθερη,τωρα απο κει και περα διαμορφωνεται απο το κρατος η επιδοτηση αναλογα με την καταναλωση.το θεμα ειναι πως ολη την ωρα θα πρεπει να αλλαζω παροχο??παντως στον πινακα σου ,στο ιστορικο ελει που εχεις μεσο ορο,ποιο οικονομικος ειναι ο ηρωνας.τι να πω..

Σελ. 879 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 859869874877878879880881884889899 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας