Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 626 από 1167 ΠρώτηΠρώτη ... 606616621624625626627628631636646 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.376-9.390 από 17493
  1. #9376
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    edittttttttttt

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DxL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να κάνω μια ερώτηση, είμαστε στο My Home Enter το οποίο αναφέρει στο ebill ότι είναι ενεργό ως τις 03/11/2022.

    Μπορούμε να αλλάξουμε σε My Home Online χωρίς κάποια ποινή?

    Ευχαριστώ
    Kάτσε στα αυγά σου, δεν προλαβαίνεις και είναι επικίνδυνο μπορείς να μείνεις ξεκρέμαστος.



    Στην αρχή όταν διάβασα το μήνυμα σου νόμιζα ότι το Enter που έχεις λήγει το 12/ 2021. Ό,τι να'ναι βλέπω το έχω κάψει. Έγραψα κατεβατό ολόκληρο γι'αυτό το ενδεχόμενο... να λήγει δηλαδή ένα πρόγραμμα της ΔΕΗ πολύ σύντομα και τι πρέπει να κάνετε αν θέλετε να τρέξετε αύριο. Εσύ κάθεσαι στα αυγά σου, σε κάποιον άλλον μπορεί να φανεί χρήσιμο.


    - Κλείνεις ραντεβού για αύριο σε κατάστημα όσο πιο νωρίς γίνεται https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/myhomeenter

    - Αν δε μπορείς να πας αυτοπροσώπως, βγάζεις σε κάποιον εξουσιοδότηση να πάει να εκ μέρους σου. https://www.gov.gr/ipiresies/polites...exousiodoteses

    - Ζητάς να σου καταργήσουν το Enter (θα πληρώσεις ένα πολύ μικρό πέναλτυ αποχώρησης) και να υπογράψεις το Enter Plus με τον παλιό τιμοκατάλογο
    https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelat...ome-enter-plus
    Tραβάς screenshot κάτω τη σελίδα που λέει ότι ο παλιός ισχύει μέχρι 2/12. Το εκτυπώνεις.
    Εκτυπώνεις και τον τιμοκατάλογο του παλιού Enter Plus https://www.dei.gr/Documents2/MYHOME...l2_ext3112.pdf

    - Θα σου πούνε μα μου σου του δε γίνεται, έχει λήξει, δε προλαβαίνεις κλπ. Επιμένεις ότι θέλεις να καταργήσεις το Enter και να υπογράψεις το Enter Plus κι ότι η κατοχύρωση των παλιών τιμών στο Enter Plus είναι δικό σου θέμα.

    - Παίρνεις αντίγραφο απ'ότι υπογράφεις... να έχεις αποδεικτικό με ημερομηνία και τις παλιές τιμές που υπέγραψες. Βασικότατο! Αν δεν σου δίνουν αντίγραφα βγάλε φωτογραφίες.

    Δικαιολογητικά:

    - Ταυτότητα δική σου (αν στείλεις άλλον να έχει κι εκείνος ταυτότητα και την εξουσιοδότηση)

    - Φορολογική δήλωση

    - Αντίγραφο του λογαριασμού

    - Πιστοποιητικό εμβολιαστμού ή rapid για να μπεις

    - 100 ευρώ για εγγύηση αν η τωρινή εγγύηση είναι μηδενική ή μικρή.

  2. #9377
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ίδια και εμένα την περασμένη εβδομάδα, μη σκας αν τα χεις στείλει όλα θα προχωρήσει.
    αμ δε τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατων και μου ειπανε βλέπουμε την αιτηση αλλά οχι τα συνημμένα ξαναστείλτετα και παρτε αυριο ενα τηλέφωνο να σας επιβεβαιώσουμε οτι τα παραλάβαμε............αραμπάς περνα σκόνη γίνεται....

  3. #9378
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Έχει υποβάλλει κανείς επιτυχώς τις 2 τελευταίες ημέρες καταγγελία μέσω του my.rae.gr;

    Από χθες προσπαθώ και ότι και αν κάνω (αλλαγή τύπου συνημμένου αρχείου, απενεργοποίηση adblocker) πατώντας στο κουμπί Υποβολή (και έχοντας συμπληρώσει όλα τα πεδία) δείχνει σα να μη συμβαίνει τίποτα (δεν λαμβάνω κάποιο μήνυμα καταχώρισης).

    Πηγαίνοντας μετά στα αιτήματά μου βλέπω καταχωρημένο αίτημα με όλα τα πεδία κενά και να υπάρχει μόνο το συνημμένο αρχείο. Σε επόμενη επίσκεψη δεν υπάρχει τίποτα (προφανώς σβήνονται).

    Το έχω δώσει δύο φορές ως τεχνικό θέμα/δυσλειτουργία αλλά δεν έχω λάβει καμία απάντηση.

    Όλα στραβά κι ανάποδα που λέμε

  4. #9379
    Εγγραφή
    01-06-2008
    Περιοχή
    Κερατέα-Μαρούσι
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    Είχα κάνει αίτηση για online στις 8/10, στις 30/11 μου έστειλαν email για Ανάκτηση στοιχείων πρόσβασης στην υπηρεσία e-bill, με τους κωδικούς.
    Στο Ιστορικό επιλογών μου, έχουν βάλει ημερομηνία αιτήματος 30/11, ενώ έχουν εκδώσει τον 1ο λογ. με ημερομηνία 22/11 ,με περίοδο κατανάλωσης απο 25/10 εως 18/11 ,χρέωση 0,11056 και χωρίς 30 ευρώ έκπτωση.(ότι νάναι!)
    Κατάφερα να τηλ. χθες το πρωί , είπε ότι με έβαλαν στο τιμολόγιο Γ1 και ότι θα το αλλάξουν στον επόμενο λογ. σε online.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cos_mor : 02-12-21 στις 12:19.

  5. #9380
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Εγώ είχα κάνει αίτηση για το online 6/10, και ενεργοποιήθηκα στις 20/11 (μέχρι τότε ήταν ο τελικός λογαριασμός στον προηγούμενο πάροχο). Μετά απ'αυτά που διάβαζα εδώ είχα πάει και εχθές στη ΔΕΗ (για να είμαι μέσα στην προθεσμία) για να επιβεβαιώσω πως με έχουν καταχωρήσει στο My Home Online και όλα καλά. Σήμερα είδα πως βγήκε και ο 1ος λογαριασμός και όλα καλά.

    Τώρα μια ερώτηση για τους κατέχοντες.. Έχω βάλει την πάγια εντολή κανονικά με πιστωτική κάρτα. Επειδή όμως μου έχει τύχει σε διάφορες υπηρεσίες να κολλήσει το σύστημά τους, σκεφτόμουν μήπως πλήρωνα τους λογαριασμούς μόλις βγαίνουν, και να μην περιμένω την τελευταία μέρα για να τραβήξουν τα χρήματα (μη γίνει καμιά στραβή και χάνω τη συνέπεια). Αν το κάνω, ενημερώνεται το σύστημα τους οπότε κατά την ημερομηνία λήξης ΔΕ θα τραβήξουν τα χρήματα; Το σκέφτομαι σωστά ή θα έχω διπλή χρέωση;

  6. #9381
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Βάμος Αποκορώνου - Νομός Χανίων
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΜΟΣ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    (dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είχα κάνει αίτηση για το online 6/10, και ενεργοποιήθηκα στις 20/11 (μέχρι τότε ήταν ο τελικός λογαριασμός στον προηγούμενο πάροχο). Μετά απ'αυτά που διάβαζα εδώ είχα πάει και εχθές στη ΔΕΗ (για να είμαι μέσα στην προθεσμία) για να επιβεβαιώσω πως με έχουν καταχωρήσει στο My Home Online και όλα καλά. Σήμερα είδα πως βγήκε και ο 1ος λογαριασμός και όλα καλά.

    Τώρα μια ερώτηση για τους κατέχοντες.. Έχω βάλει την πάγια εντολή κανονικά με πιστωτική κάρτα. Επειδή όμως μου έχει τύχει σε διάφορες υπηρεσίες να κολλήσει το σύστημά τους, σκεφτόμουν μήπως πλήρωνα τους λογαριασμούς μόλις βγαίνουν, και να μην περιμένω την τελευταία μέρα για να τραβήξουν τα χρήματα (μη γίνει καμιά στραβή και χάνω τη συνέπεια). Αν το κάνω, ενημερώνεται το σύστημα τους οπότε κατά την ημερομηνία λήξης ΔΕ θα τραβήξουν τα χρήματα; Το σκέφτομαι σωστά ή θα έχω διπλή χρέωση;
    Καλημέρα αν πληρώσεις 5 εργάσιμες πριν την λήξη και μηδενίσει η καρτέλα σου, η πάγια δεν τραβάει χρήματα

  7. #9382
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Σούπερ! Έτσι θα κάνω! Δεν είναι τίποτα, με τέτοιες καταναλώσεις και τέτοιες τιμές δεν είναι να χάνεις το 5%

  8. #9383
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    απιστευτα πραματα απο τη ΔΕΗ...Χθες βραδυ εκανα την αιτηση και σημερα το πρωι βλεπω οτι εχει ενεργοποιηθει
    βοηθεια μας
    VAMOS ARIS

  9. #9384
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει υποβάλλει κανείς επιτυχώς τις 2 τελευταίες ημέρες καταγγελία μέσω του my.rae.gr;

    Από χθες προσπαθώ και ότι και αν κάνω (αλλαγή τύπου συνημμένου αρχείου, απενεργοποίηση adblocker) πατώντας στο κουμπί Υποβολή (και έχοντας συμπληρώσει όλα τα πεδία) δείχνει σα να μη συμβαίνει τίποτα (δεν λαμβάνω κάποιο μήνυμα καταχώρισης).

    Πηγαίνοντας μετά στα αιτήματά μου βλέπω καταχωρημένο αίτημα με όλα τα πεδία κενά και να υπάρχει μόνο το συνημμένο αρχείο. Σε επόμενη επίσκεψη δεν υπάρχει τίποτα (προφανώς σβήνονται).

    Το έχω δώσει δύο φορές ως τεχνικό θέμα/δυσλειτουργία αλλά δεν έχω λάβει καμία απάντηση.

    Όλα στραβά κι ανάποδα που λέμε
    κλείσε adblocker
    στείλε στο info για το πρόβλημα , το αντιμετωπίζουν και άλλοι

  10. #9385
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.109
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αρμόδια υπάλληλο του ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου, στην οποία έστειλα χθες μήνυμα για την επίσπευση της μέτρησης του γείτονα και καλού φίλου, που ζήτησε από τη ΔΕΗ αλλαγή ονόματος και προγράμματος (στην ουσία εγώ έκανα όλη τη διαδικασία), και σήμερα μου απάντησε ότι το αίτημά μου ολοκληρώθηκε !!!

  11. #9386
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Ρε παιδιά, προσπαθώ εδώ και μια εβδομάδα να γυρίσω στη ΔΕΗ και δεν βγάζω άκρη.
    Δεν δέχονται τον τελευταίο λογαριασμό του παρόχου (elpedison) και την απόδειξη πληρωμής (την οποία προώθησα μια φορά απευθείας σαν text e-mail, ακριβώς όπως έρχεται και μια φορά προώθησα σε pdf την συναλλαγή από την τράπεζα).
    Απλά μου απαντούν πως υπάρχει πρόβλημα με αυτά τα 2, χωρίς καμία άλλη πληροφόρηση (είναι παλιά, δεν τους κάνει η απόδειξη??).
    WTF;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  12. #9387
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.109
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά, προσπαθώ εδώ και μια εβδομάδα να γυρίσω στη ΔΕΗ και δεν βγάζω άκρη.
    Δεν δέχονται τον τελευταίο λογαριασμό του παρόχου (elpedison) και την απόδειξη πληρωμής (την οποία προώθησα μια φορά απευθείας σαν text e-mail, ακριβώς όπως έρχεται και μια φορά προώθησα σε pdf την συναλλαγή από την τράπεζα).
    Απλά μου απαντούν πως υπάρχει πρόβλημα με αυτά τα 2, χωρίς καμία άλλη πληροφόρηση (είναι παλιά, δεν τους κάνει η απόδειξη??).
    WTF;
    Χρειάζεται πρόσφατος (τελευταίος λοαριασμός) και απόδειξη για το ποσό που αναφέρεται στο λογαριασμό.
    Εάν τα δύο ποσά δεν είναι ίδια, για οποιοδήποτε λόγο (πζ εξόφληση με εξαργύρωση πόντων κλπ), δεν γίνονται δεκτά.

  13. #9388
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζεται πρόσφατος (τελευταίος λοαριασμός) και απόδειξη για το ποσό που αναφέρεται στο λογαριασμό.
    Εάν τα δύο ποσά δεν είναι ίδια, για οποιοδήποτε λόγο (πζ εξόφληση με εξαργύρωση πόντων κλπ), δεν γίνονται δεκτά.
    Τι να σου πω, τα ποσά ταιριάζουν, πόντοι δεν εξαργυρώθηκαν...
    Αν δεν είχε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα τότε δεν μπορώ να βγάλω άκρη.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  14. #9389
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω, τα ποσά ταιριάζουν, πόντοι δεν εξαργυρώθηκαν...
    Αν δεν είχε κανένας άλλος παρόμοιο πρόβλημα τότε δεν μπορώ να βγάλω άκρη.
    τρεχει μηπως καποιος διακανονισμος?Το καλυτερο ειναι παντως,ραντεβου και να πας απο εκει..κοιτα μηπως προλαβεις αυριο που αλλαζει το προγραμμα
    VAMOS ARIS

  15. #9390
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζεται πρόσφατος (τελευταίος λοαριασμός) και απόδειξη για το ποσό που αναφέρεται στο λογαριασμό.
    Εάν τα δύο ποσά δεν είναι ίδια, για οποιοδήποτε λόγο (πζ εξόφληση με εξαργύρωση πόντων κλπ), δεν γίνονται δεκτά.
    Δεν πρέπει να έχει λήξει και πρέπει αν έχει λήξει να έχει εξοφληθεί. Αν δεν έχει εξοφληθεί πρέπει να έχει γίνει διακανονισμός. Αν δεν έχεις κάνει διακανονισμό δεν προχωράει

Σελ. 626 από 1167 ΠρώτηΠρώτη ... 606616621624625626627628631636646 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας