Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 323 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 303313318321322323324325328333343 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.831-4.845 από 17514
  1. #4831
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Louris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές η kW που λέτε είναι για τετράμηνο?? Υσχιει κ για γ21??
    Το Γ21 της Ελίν είναι πιο φτηνό κι απ'το Οικιακό. 0.08 - 10% = 0.072

    https://energy.elin.gr/ilektriki-ene...aggelmatiko-1/

  2. #4832
    Εγγραφή
    06-03-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Άρα με γύρω στης 5,
    500 kW τον χρόνο θα δω αρκετή διαφορά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Γ21 της Ελίν είναι πιο φτηνό κι απ'το Οικιακό. 0.08 - 10% = 0.072

    https://energy.elin.gr/ilektriki-ene...aggelmatiko-1/
    Αρα με 5,500 kW τον χρόνο θα δω αρκετή διαφορά.

  3. #4833
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ftwxos1991 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην παρέα πριν λιγο με ηρθε ο Εκκαθαριστικος λογαριασμός και ειναι ο εξεις... Βλέπετε κατι λάθος? Εγω δεν βγάζω άκρη... Επίσης είμαι στο κοινωνικό τιμολόγιο με οριο τις 1800 κιλοβατ και βλέπω στον λογαριασμό εχουν περασει μονο 1320 κιλοβατ Με. Ο.Ο45€ ειναι σωστό?Συνημμένο Αρχείο 216854Συνημμένο Αρχείο 216855
    Λογικα στο ΚΟΤ μπηκες καπου γυρω στην 3η Φεβρουαριου 2020 (τσεκαρε στο site της ΗΔΙΚΑ τι ημερομηνια εχει η αιτηση σου)

    Η καταναλωση απο 31/12/2019 μεχρι 2/2/2020 χρεωνεται με κανονικες τιμες και η καταναλωση απο 3/2/2020 μεχρι 1/5/2020 με την εκπτωση ΚΟΤ

    3/2 μεχρι 1/5 ειναι 88 μερες. Αν δικαιουσαι 1800Kwh το τετραμηνο (120 μερες) τις 88 μερες δικαιουσαι 1320 kwh

    προφανως τη μερα που μπηκες στο ΚΟΤ δεν ηρθε ο ΔΕΔΗΕ να κανει καταμετρηση για να εφαρμοστει στην ακριβη καταναλωση σου, οποτε η καταναλωση σου μοιραζεται αναλογικα σε μερες χωρις ΚΟΤ και μερες με ΚΟΤ. Γιαυτο στην αναλυση εχεις 2 "δεσμιδες" πρωινων και νυχτερινων καταναλωσεων. Η πρωτη ειναι προ-ΚΟΤ η δευτερη μετα. Εσυ, αναλογικα, οσο ησουν εντως ΚΟΤ καταναλωσες 1349 ημερας, πηρες εκπτωση ΚΟΤ για τις 1320

  4. #4834
    Εγγραφή
    27-04-2020
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πελάτης λοιπόν απο 7/5 ελιν,είπα να γράψω τις εντυπώσεις μου...
    Η αλήθεια δεν ξεκινάμε καλά καθώς δεν ενημερώθηκα πως ο πρώτος λογαριασμός θα είναι "σχεδόν " δίμηνος (7/5 ~30/6).Πέραν αυτου τώρα... εγώ στο περιθώριο 29/6 με 3/7 είχα να δηλώσω τις μετρήσεις μου στον Δεδδηε (οπως έκανα 3 φορές τον χρόνο και τους ενημέρωσα ότι το έκανα με την ΔΕΗ και μου είπαν γίνεται και σε εμας).Βάζω τις μετρήσεις μου λοιπόν στις 1/7 και ο λογαριασμός που ήρθε είναι μέχρι 30/6 και δεν έχει τις μετρήσεις που καταχώρησα (έναντι δηλαδη).Την Δευτέρα περιμένω απάντηση...Θα επανέλθω

  5. #4835
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Louris Εμφάνιση μηνυμάτων


    Αρα με 5,500 kW τον χρόνο θα δω αρκετή διαφορά.
    0.12269 - 5% έκπτωση συνέπειας = 0.1165 (ΔΕΗ)

    0.1165 ΔΕΗ - 0.072 Ελίν = 0.0445 * 5500kw = 244.75 όφελος

    Eπίσης η Ελίν δεν έχει ρήτρα CO2.

    ---------

    @panos σε όλα τα Οικιακά η Ελίν έτσι έκανε τις τιμολογήσεις τώρα τελευταία. Παράδειγμα εμένα εκδόθηκε Έναντι στις 12/5 για περίοδο κατανάλωσης 29/2 - 30/4, ενώ ο ΔΕΔΔΗΕ ήρθε και μέτρησε αρχές Μαΐου.

    Δηλαδή τις επόμενες περιμένω να έρθει εκκαθαριστικός για την περίοδο μέχρι αρχές Μαΐου. Κι εσένα θα σου έρθει εκκαθαριστικός τον Αύγουστο (?) μέχρι την ημερομηνία που έκανες την καταχώρηση.

    Δε ξέρω γιατί έχουν πάει τις τιμολογήσεις τόσο πίσω. Μάλλον λόγω κορονοϊού θέλουν να δώσουν μεγαλύτερη ευελιξία στους καταναλωτές; Δε ξέρω τι να πω. Αν ήθελαν να πράξουν κάτι τέτοιο θα ήταν προτειμότερο να παρατείνουν τις ημερομηνίες λήξης πληρωμών.

    Εμένα δε μου αρέσει αυτό το σύστημα γιατί ουσιαστικά "χρωστάω" λεφτά και πρέπει να έχω το νου μου να μη τα χαλάσω.

  6. #4836
    Εγγραφή
    06-03-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    0.12269 - 5% έκπτωση συνέπειας = 0.1165 (ΔΕΗ)

    0.1165 ΔΕΗ - 0.072 Ελίν = 0.0445 * 5500kw = 244.75 όφελος

    Eπίσης η Ελίν δεν έχει ρήτρα CO2.

    ---------

    @panos σε όλα τα Οικιακά η Ελίν έτσι έκανε τις τιμολογήσεις τώρα τελευταία. Παράδειγμα εμένα εκδόθηκε Έναντι στις 12/5 για περίοδο κατανάλωσης 29/2 - 30/4, ενώ ο ΔΕΔΔΗΕ ήρθε και μέτρησε αρχές Μαΐου.

    Δηλαδή τις επόμενες περιμένω να έρθει εκκαθαριστικός για την περίοδο μέχρι αρχές Μαΐου. Κι εσένα θα σου έρθει εκκαθαριστικός τον Αύγουστο (?) μέχρι την ημερομηνία που έκανες την καταχώρηση.

    Δε ξέρω γιατί έχουν πάει τις τιμολογήσεις τόσο πίσω. Μάλλον λόγω κορονοϊού θέλουν να δώσουν μεγαλύτερη ευελιξία στους καταναλωτές; Δε ξέρω τι να πω. Αν ήθελαν να πράξουν κάτι τέτοιο θα ήταν προτειμότερο να παρατείνουν τις ημερομηνίες λήξης πληρωμών.

    Εμένα δε μου αρέσει αυτό το σύστημα γιατί ουσιαστικά "χρωστάω" λεφτά και πρέπει να έχω το νου μου να μη τα χαλάσω.
    Είναι μεγάλη η διαφορά 20 ευρώ τον μήνα.

  7. #4837
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Γειά σας και απο εμένα.Πελάτης και εγώ της Ελίν απο απο το τέλος του 2019, κάτοικος Κρήτης. Μέχρι σήμερα δεν έχω πάρει λογαριασμό στην ώρα του, τη μια ο ΔΕΔΔΗΕ δεν έδινε ιστορικό για το έναντι και δεν μπορούσαν να εκδώσουν λογαριασμό και ερχόταν 3μηνο έναντι και την άλλη δεν εκδώσανε εκκαθαριστικό γιατί τιμολογούν μέχρι το τέλος του προηγούμενου μήνα και οι καταναλώσεις πήγαν από το ΔΕΔΔΗΕ στις 2/7 άρα 4μήνο έναντι λόγω ΔΕΔΔΗΕ.
    Εκτός απο την φθηνότερη τιμολόγηση έναντι των ανταγωνιστών η υπόλοιπη οργάνωση δεν νομίζω οτι έχει θετικά στοιχεία, όπως και η χρέωση με πάγια εντολή πιστωτικής κάρτας. Πριν γίνω πελάτης τους τον Οκτώβριο 2019 περιμένανε την συμφωνία με τις τράπεζες, ακόμα την ίδια απάντηση παίρνω και πιστεύω θα γίνεται για πολύ καιρό ακόμα και στο τέλος χρέωση κάρτας με πάγια δεν βλέπω να γίνεται.

    Panos19887 θα πάρεις την απάντηση οτι τιμολογούν μέχρι 30/6 και οι μετρήσεις δόθηκαν 2/7. Δεν νομίζω να σε ικανοποιήση η απάντηση τους αλλά τα πράγματα δυστυχώς έτσι είναι. Όπως δεν αναφέρουν και το διάστημα που μπορείς να καταχωρείς την ένδειξη του μετρητή, τους το ανέφερα σαν σημείωση για βελτίωση της εξυπηρέτησης του πελάτη αλλά θα πέσει στο κενό η πρόταση σύμφωνα με την μέχρι τώρα στάση της εταιρίας σε προβλήματα τιμολόγησης.

  8. #4838
    Εγγραφή
    06-03-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας και απο εμένα.Πελάτης και εγώ της Ελίν απο απο το τέλος του 2019, κάτοικος Κρήτης. Μέχρι σήμερα δεν έχω πάρει λογαριασμό στην ώρα του, τη μια ο ΔΕΔΔΗΕ δεν έδινε ιστορικό για το έναντι και δεν μπορούσαν να εκδώσουν λογαριασμό και ερχόταν 3μηνο έναντι και την άλλη δεν εκδώσανε εκκαθαριστικό γιατί τιμολογούν μέχρι το τέλος του προηγούμενου μήνα και οι καταναλώσεις πήγαν από το ΔΕΔΔΗΕ στις 2/7 άρα 4μήνο έναντι λόγω ΔΕΔΔΗΕ.
    Εκτός απο την φθηνότερη τιμολόγηση έναντι των ανταγωνιστών η υπόλοιπη οργάνωση δεν νομίζω οτι έχει θετικά στοιχεία, όπως και η χρέωση με πάγια εντολή πιστωτικής κάρτας. Πριν γίνω πελάτης τους τον Οκτώβριο 2019 περιμένανε την συμφωνία με τις τράπεζες, ακόμα την ίδια απάντηση παίρνω και πιστεύω θα γίνεται για πολύ καιρό ακόμα και στο τέλος χρέωση κάρτας με πάγια δεν βλέπω να γίνεται.

    Panos19887 θα πάρεις την απάντηση οτι τιμολογούν μέχρι 30/6 και οι μετρήσεις δόθηκαν 2/7. Δεν νομίζω να σε ικανοποιήση η απάντηση τους αλλά τα πράγματα δυστυχώς έτσι είναι. Όπως δεν αναφέρουν και το διάστημα που μπορείς να καταχωρείς την ένδειξη του μετρητή, τους το ανέφερα σαν σημείωση για βελτίωση της εξυπηρέτησης του πελάτη αλλά θα πέσει στο κενό η πρόταση σύμφωνα με την μέχρι τώρα στάση της εταιρίας σε προβλήματα τιμολόγησης.
    Καλημέρα επιδεις σκέφτομαι να αλλάξω παροχο ή διάφορες οικονομικά ποιες είναι από την ΔΕΗ στον λογαριασμό αξίζει η αλλαγή?? Έστω κ με τα θέματα που λες??

  9. #4839
    Εγγραφή
    27-04-2020
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Panos19887 θα πάρεις την απάντηση οτι τιμολογούν μέχρι 30/6 και οι μετρήσεις δόθηκαν 2/7. Δεν νομίζω να σε ικανοποιήση η απάντηση τους αλλά τα πράγματα δυστυχώς έτσι είναι. Όπως δεν αναφέρουν και το διάστημα που μπορείς να καταχωρείς την ένδειξη του μετρητή, τους το ανέφερα σαν σημείωση για βελτίωση της εξυπηρέτησης του πελάτη αλλά θα πέσει στο κενό η πρόταση σύμφωνα με την μέχρι τώρα στάση της εταιρίας σε προβλήματα τιμολόγησης.
    Μα ακριβώς όμως όπως τα είπε ο φιλος walker....
    Δεν μας έστειλε καν τις μετρήσεις ο ΔΕΔΔΗΕ μου είπαν...Αλλά αυτό που ακολούθησε με ξεπερνά....ΙΣΩΣ ΒΓΕΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΣ....Και εκεί κατάλαβα πως δεν θα βγάλω άκρη.
    Πώς θα βγει εκκαθαριστικός αφού οι μετρήσεις που έδωσα είναι μέχρι 1/7 και η επόμενη μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ είναι Σεπτέμβριο;;;;;;
    Πραγματικά απελπιστικά....
    Αν φτιάξουν καμία πλατφόρμα να βάζουμε μετρήσεις ισως αλλάξει κάτι...τόσους πελάτες έχουν πλέον, ΑΣ ΤΟ ΔΟΥΝ!!!
    Θα μιλήσω και με ΔΕΔΔΗΕ για το αν έστειλε τις μετρήσεις γιατί δεν μπορεί να μη δεν τις έστειλε καθόλου όπως μου είπε αλλά θα τις έστειλε στις 2/7(όπως είπε και ο walker) οπότε πήγαν ακλαφτες!!!
    Συνεχίζουμε...

  10. #4840
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    @Louris
    Πιστεύω οτι αξίζει η αλλαγή, απλά αλλιώς είχαμε συνηθίσει με τη ΔΕΗ και μας κακοφαίνεται. Ανάλογα με την κατανάλωση που έχεις δα δεις και τη διαφορά, πάντως σαν εταιρία δεν είναι κακή απλά εχεις τα καλά της και τα κακά της όπως όλες. Δεν νομίζω πάντως οτι μόνο με την "αρρυθμία" των λογαριασμών θα ηταν λόγος αλλαγής για μένα και έχω πέντε παροχές στην Ελίν.

    - - - Updated - - -

    @Panow19887
    Καλά σου το είπε απλά δεν το κατάλαβες, θα βγεί εκκαθαριστικός κανονικά γιατι καταχώρησες την κατανάλωση, αν δεν το έκανες θα έβγαινε έναντι. Αυτοί βγάλανε έναντι γιατι μέχρι 30/6 ο ΔΕΔΔΗΕ δεν τους είχε δώσει τίποτα. Το Σεπτέμβριο θα ξαναβγεί εκκαθαριστικός γιατι τότε θα κάνει την μέτρηση ο ΔΕΔΔΗΕ. Αυτό γινόταν και στη ΔΕΗ πριν την έκδοση του έναντι έβαζες την μέτρηση σου έβγαινε εκκαθαριστικός και μετα πάλι απο δίμηνο άλλος εκκαθαριστικός με την μέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ.

  11. #4841
    Εγγραφή
    27-04-2020
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δηλαδή μπορεί να μου στείλουν λογαριασμό εκκαθαριστικό μολις παρουν τις μετρήσεις;;;Ο έναντι που έχω εκδόθηκε στις 10/7...μπορεί να στείλουν πριν κλείσει ο μήνας τον εκκαθαριστικό
    και τέλος του μήνα να ετοιμάσουν τον επόμενο έναντι;;;;Περίεργα πραγματα...
    Η ΔΕΗ έπαιρνε τις μετρήσεις και μετά τιμολογουσε.
    Δηλαδη στις 7/9 που μετράει ο ΔΕΔΔΗΕ, θα πληρώσω μέχρι 31/8 έναντι και κατά τις 9-10-11 του Σεπτέμβρη θα εκδοθει ο εκκαθαριστικός;;; και τέλος του μήνα πάλι έναντι ;;(θα έχω δηλαδη δύο λογαριασμούς για πληρωμή με ίδια προθεσμία πάνω-κατω ;;; )

  12. #4842
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    οπως το περιγραφετε ειναι προβλημα συστηματος της εταιρειας. Ο ΔΕΔΔΗΕ δε "στελνει" καταναλωσεις πουθενα, ο ΔΕΔΔΗΕ τις περναει τις μετρησεις σε ενα κεντρικο συστημα απο το οποιο αντλουν στοιχεια οι παροχοι. Αναλογα με τον ΤΚ του ακινητου ο παροχος πρεπει να ξερει ποτε γινεται η καταμετρηση (στη δικη μου περιοχη πχ η καταμετρηση ειναι 5 του μηνος +-2 μερες για ΣΚ καθε Οκτωβριο/Φεβρουαριο/Ιουνιο. Ολοι οι παροχοι πρεπει στις 8 καθε μηνα να αντλησουν στοιχεια μετρησης για τον ΤΚ μου, αν ηπαρχει μετρηση, ειτε απο τον ΔΕΔΔΗΕ ειτε απο τον καταναλωτη να εκδοσουν εκκαθαριστικο, αν οχι να εκδοσουν εναντι). Κανονικα ο παροχος πρεπει να "προσαρμοσει" την ημερομηνια εκδοσης λογαριασμου σου στην ημερομηνια μετρησης του ΔΕΔΔΗΕ ... πχ αν ο ΔΕΔΔΗΕ στην περιοχη σου μετραει την πρωτη βδομαδα του μηνα, ο παροχος πρεπει να εκδιδει λογαριασμο στις 10-12 του μηνα, αν κανει μετρησεις ο ΔΕΔΔΗΕ τη Δευτερη βδομαδα ο παροχος να εκδιδει λογαριασμο στις 20 κοκ. Καθε μηνα την ιδια ημερομηνια

    Απο οτι περιγραφετε, η συγκεκριμενη εταιρεια, δεν εχει συγχρονισει το συστημα της με τις μετρησεις του ΔΕΔΔΗΕ και προσπαθει να σου εκδιδει λογαριασμο πχ τελευταια εργασιμη του μηνα

  13. #4843
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panos19877 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή μπορεί να μου στείλουν λογαριασμό εκκαθαριστικό μολις παρουν τις μετρήσεις;;;Ο έναντι που έχω εκδόθηκε στις 10/7...μπορεί να στείλουν πριν κλείσει ο μήνας τον εκκαθαριστικό
    και τέλος του μήνα να ετοιμάσουν τον επόμενο έναντι;;;;Περίεργα πραγματα...
    Η ΔΕΗ έπαιρνε τις μετρήσεις και μετά τιμολογουσε.
    Δηλαδη στις 7/9 που μετράει ο ΔΕΔΔΗΕ, θα πληρώσω μέχρι 31/8 έναντι και κατά τις 9-10-11 του Σεπτέμβρη θα εκδοθει ο εκκαθαριστικός;;; και τέλος του μήνα πάλι έναντι ;;(θα έχω δηλαδη δύο λογαριασμούς για πληρωμή με ίδια προθεσμία πάνω-κατω ;;; )
    Θα σου στείλουν εκκαθαριστικό αρχές Αυγούστου με τις δικές σου μετρήσεις πληρωτέος μέχρι τέλος Αυγούστου, αρχές Σεπτέμβρη θα σου στείλουν έναντι πληρωτέος μέχρι τέλος Σεπτέμβρη και ον Οκτώβριο θα πάρεις τον εκκαθαριστικό με τις μετρήσεις 7/9 του ΔΕΔΔΗΕ. Όλα αυτά αν εκδώσουν λογαριασμό μηνιαία αλλιώς μπορεί να σου έρθει διμηνιαίος μαζί με την εκκαθαριση και να μην σου έρθει κάποιο έναντι.
    Το συμβόλαιο που υπογράψαμε αναφέρει οτι ο λογαριασμός θα είναι μηνιαίος ή διμηνιαίος οπότε δεν μπορείς να έχεις αντίρρηση. Εμένα ήρθε τρίμηνος με δικαιολογία οτι ο ΔΕΔΔΗΕ έτσι τους τα έστειλε, δεν είπα τίποτα γιατί το ποσόν είναι μικρό, δεν νομίζω σε επόμενη φορά να μην διαμαρτυρηθώ έντονα γιατι οσο αφήνεις κάτι αυτο γίνεται καθεστώς.
    Το μεγάλο πρόβλημα με την Ελίν αυτό είναι οτι δεν ξέρεις ο λογαριασμός που θα έρθει, όταν έρθει, σε ποιό διάστημα θα αναφέρεται.

  14. #4844
    Εγγραφή
    27-04-2020
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μιλησα με δεδδηε.Τις μετρήσεις τις στέλνουν στον παροχο αλλα αν το περιθώριο ειναι 29/6 με 3/7 και τις δωσουμε 29/6 θελει μεχρι δυο εργασιμες για να τις δουν και με τιμολόγηση 30/6 δεν υπάρχει σωτηρία.Οπως είπε ο φιλος Tecate πρέπει να δουν τις ημέρες τιμολόγησης.
    Και με την έκπτωση συνέπειας τι θα γίνει;;;

    Αν έρθει δίμηνος τον χειμώνα άστα να πάνε...2 ac 1 ηλεκτρικο και αφυγραντηρας δεν το βλέπω τόσο απλό το προβλημα.
    Ηδη ξανα-υπολογιζω τις καταναλώσεις μου καλού κακού...
    Συγκρίνω elpedeson protect home night fixed...
    Αχρείαστο να είναι...

  15. #4845
    Εγγραφή
    16-07-2020
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Wind - ΔΑΦΝΗ
    Καλησπέρα...μιας και δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα θα ήθελα την βοήθεια σας...
    Νοίκιασα ένα διαμέρισμα 60 τ.μ το οποίο έχει ΔΕΗ...θα κάνω αλλαγή ονόματος ρολογιού στο όνομα μου οπότε ψάχνω και αν συμφέρει κάποιος εναλλακτικός πάροχος...η χρήση είναι σε λογικά πλαίσια ότι καταναλώνει ένα άτομο σε σπίτι 60τ.μ. στην Αθήνα. Aircondition κλπ είναι όλα inverter και όσο πιο οικονομικά γίνεται. Λόγο αναπηρίας πάνω από 67% δικαιούμαι και Κοτ Β αλλά και Κοτ Α λόγο χαμηλού εισοδήματος. Ήθελα να ρωτήσω ποίο από τα δύο συμφέρει όπως επίσης ποια είναι η καλύτερη επιλογή για εναλλακτικο πάροχο αυτή την στιγμή βάση της κατανάλωσης που θα έχω.
    Ευχαριστώ

Σελ. 323 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 303313318321322323324325328333343 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας