Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 319 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 299309314317318319320321324329339 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.771-4.785 από 17519
  1. #4771
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα... Τελικα τι εγινε;;Πηγες στον νεο παροχο... Δεχτηκαν την εκπτωση συνεπειας;;
    Έχω στείλει τα στοιχεία μου για την αίτηση εδώ και ένα μήνα αλλά άργησαν πολύ να μου στείλουν την αίτηση για να την υπογράψω. Μου την έστειλαν αμέσως αφού τους πήρα τηλέφωνο (μάλλον κάπου είχε ξεχαστεί). Πήρα τελικό λογαριασμό ΔΕΗ και περιμένω. Πρέπει να εξοφληθεί ο τελικός ΔΕΗ για να προχωρήσει η αλλαγή ή είναι ανεξάρτητο;

  2. #4772
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Άμα η ΔΕΗ έβγαλε τελικό λογαριασμό τότε η μετάβαση στον νέο πάροχο έχει ήδη ολοκληρωθεί.

    Και ναι, αυτός ο λογαριασμός αν είναι χρεωστικός πρέπει να πληρωθεί.

  3. #4773
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Daemon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος αν έχω φωτοβολταϊκά (οικιακό), αν γίνεται να αλλάξω πάροχο?
    Καινούργια σύμβαση με τον πάροχο

    - - - Updated - - -

    Οι επιλογές σου δεν είναι και πολλές...αν σκεφτείς ότι οι Α.Θ. με ψυκτικό R401A θα κυκλοφορούν μέχρι το 2025 και το ψυκτικό μέχρι 1/1/2030 βάση του κανονισμού της ΕΕ για GWP<750. Υποθέτω ότι δεν θα πάρεις την αντλία για λειτουργία μέχρι το 2030 ....
    Ενας κατασκευαστής εδώ τα λέει απλά... Μια επίσης επιλογή είναι εδώ, μιας και τα μηχανήματα της με το ψυκτικό R32 είναι τα πρώτα που κυκλοφόρησαν εδώ και κανέναν χρόνο και είναι τα πιο δοκιμασμένα...
    Boiler, με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο εναλλάκτη..

  4. #4774
    Εγγραφή
    02-09-2019
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα σε όλους σας, εδώ και μέρες κάνω έρευνα για να φύγω από την ΔΕΗ και να πάω σε άλλο πάροχο ενέργειας. Απότι είδα και διάβασα επίσης σε διάφορα forums και επίσης στο fb είναι να έχει διδακτορικό για να βρείς την κατάλληλη.
    Εγώ πληρώνω εκκαθαριστικό συνήθως απο 170 εως 240 ευρώ εκτός τον τελευταιο που μου ήρθε 361 ! και εκεί άρχισα να το σκέφτομαι σοβαρά να φύγω.
    Έχω διαπιστώσει ότι θα πρέπει να μην υπάρχει ΟΤΣ, πάγιο και σύμβαση για να έχω κάποιο όφελος.
    Είμαι μεταξύ της Ελιν και Watt + Volt.
    Έχετε κάποια άλλη να μου προτείνετε ή αυτές είναι οι πιο οικονομικά συμφέρουσες ;
    Επίσης θέλω να σας ενημερώσω πως έχω και νυχτρινό και ΚΟΤ.
    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας

  5. #4775
    Το avatar του μέλους chriszah
    chriszah Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tronas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους σας, εδώ και μέρες κάνω έρευνα για να φύγω από την ΔΕΗ και να πάω σε άλλο πάροχο ενέργειας. Απότι είδα και διάβασα επίσης σε διάφορα forums και επίσης στο fb είναι να έχει διδακτορικό για να βρείς την κατάλληλη.
    Εγώ πληρώνω εκκαθαριστικό συνήθως απο 170 εως 240 ευρώ εκτός τον τελευταιο που μου ήρθε 361 ! και εκεί άρχισα να το σκέφτομαι σοβαρά να φύγω.
    Έχω διαπιστώσει ότι θα πρέπει να μην υπάρχει ΟΤΣ, πάγιο και σύμβαση για να έχω κάποιο όφελος.
    Είμαι μεταξύ της Ελιν και Watt + Volt.
    Έχετε κάποια άλλη να μου προτείνετε ή αυτές είναι οι πιο οικονομικά συμφέρουσες ;
    Επίσης θέλω να σας ενημερώσω πως έχω και νυχτρινό και ΚΟΤ.
    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει διαφορά στην τιμή σε όποιον πάροχο και αν πας όταν έχεις Κοινωνικό τιμολόγιο.

  6. #4776
    Εγγραφή
    02-09-2019
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει διαφορά στην τιμή σε όποιον πάροχο και αν πας όταν έχεις Κοινωνικό τιμολόγιο.
    Το θέμα είναι οτι έχεις πλεονέκτημα οταν δεν υπερβεις τις 1800kw στο δικο μου ΚΟΤ. Αν το υπερβείς τοτε έρχονται χοντρές αυξήσεις. Γι αυτό ψάχνω εναλλακτικές καθώς
    τις περισσότερες φορές είμαι πάνω από 2000kw και δεν βλέπω μειώσεις.

  7. #4777
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω ότι υπάρχει διαφορά στην τιμή σε όποιον πάροχο και αν πας όταν έχεις Κοινωνικό τιμολόγιο.
    υπάρχει αυτό που λέγεται ΟΤΣ και δεν έχει καμία σημασία αν έχεις νυχτερινό ή ΚΟΤ Α/Β

  8. #4778
    Εγγραφή
    02-09-2019
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Επίσης αν δεν κάνω λάθος, οι διαφορά που βλέπουμε όλοι είναι, στην αξία ρεύματος και όχι στα υπόλοιπα. εκπτώσεις, χωρις πάγιο κλπ
    Αν μπορέσει κανέις να με καθοδηγήσει λίγο στον μήνυμα που έστειλα στην αρχή θα το εκτιμούσα.

  9. #4779
    Εγγραφή
    14-09-2008
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100 Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZTE H288
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 19db(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις 24/02/2020 έχω αλλάξη πάροχο με ληγμένη ΥΔΕ, όταν θα μου έρθει η ειδοποίηση θα σας ενημερώσω
    Από τις 19/11/19 που έχω αλλάξει πάροχο,με ληγμένο πιστποιητικό,και δεν ηρθε ακομα καμία ειδοποίηση.

  10. #4780
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgios x Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις 19/11/19 που έχω αλλάξει πάροχο,με ληγμένο πιστποιητικό,και δεν ηρθε ακομα καμία ειδοποίηση.
    Καλησπερα...Κανονικα θα επρεπε να σου εχει ερθει επιστολη και να στο ζηταει... Μπορεις να κανεις και εσυ αναζητηση αν εχει ληξει η ΥΔΕ.. Σε ποια περιοχη εισαι;;;

  11. #4781
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Οι ίδιες και οι ίδιες ερωτήσεις που έχουμε αναλύσει τουλάχιστον καμιά 10ριά φορές, αλλά κανείς δε μπαίνει στον κόπο να διαβάσει.

  12. #4782
    Εγγραφή
    02-09-2019
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ίδιες και οι ίδιες ερωτήσεις που έχουμε αναλύσει τουλάχιστον καμιά 10ριά φορές, αλλά κανείς δε μπαίνει στον κόπο να διαβάσει.
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλα είναι 319 σελίδες και επίσης έχουν αλλάξει πολλά από το 2010 μέχρι τώρα. Απόψεις αλλάζουν όπως και εμπειρίες από διάφορους παρόχους.
    Ευχαριστώ διάλεξα από μόνος την ελιν.

    Καλημέρα !

  13. #4783
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Ανεξαρτήτως υπέρβασης ή όχι, σε συμφέρει το Ελίν Οικιακό Ν που δεν έχει ΟΤΣ. Η άλλη επιλογή είναι το ΗΡΩΝ UP όπου θα έχεις μεγαλύτερο όφελος στην κατανάλωση, αλλά δε βγάζω άκρη τι παίζει με την ΟΤΣ.

    2 σελίδες πίσω τα ανέλυσα παρεμπιπτόντως.

  14. #4784
    Εγγραφή
    14-09-2008
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100 Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZTE H288
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 19db(dB)
    Μπράβο Νικόλα,που το ξετρύπωσες αυτό!!!Έχω το ίδιο άγχος γιατί άλλαξα πάροχο εδώ και 7 μήνες,περίπου,κοι ούτε φωνή ούτε ειδοποίηση.

    - - - Updated - - -

    Εκανα την αναζήτηση και έχει λήξει εδώ και κάτι χρόνια...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liakjim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να ανακατευτώ, αλλά πιστεύω ότι η κατάσταση που βιώνουμε απαιτεί μια έξτρα δόση κατανόησης από όλους μας.
    Προ εβδομάδος συμπλήρωσα και έστειλα τη φόρμα ενδιαφεροντος και ακόμα περιμένω απάντησή τους.

  15. #4785
    Εγγραφή
    02-09-2019
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανεξαρτήτως υπέρβασης ή όχι, σε συμφέρει το Ελίν Οικιακό Ν που δεν έχει ΟΤΣ. Η άλλη επιλογή είναι το ΗΡΩΝ UP όπου θα έχεις μεγαλύτερο όφελος στην κατανάλωση, αλλά δε βγάζω άκρη τι παίζει με την ΟΤΣ.

    2 σελίδες πίσω τα ανέλυσα παρεμπιπτόντως.
    Ναι οντως εχεις δίκιο ! Δεν είχα παει πισω 2 σελίδες αλλα κοντα στο 2010
    Κατεληξα οπως σου ειπα και εγω στην Ελιν βαση αυτων που διαβασα αλλα εχω ακομα μια τελευταια ερώτηση, στις αιτησεις που ειναι να υπογραψω, πρεπει να αναγραφεται οτι θα υπάρχει ΚΟΤ ;
    Στα δικαιολογητικά, έχω στειλει φωτογραφία απο την εγκριση του ΚΟΤ.

Σελ. 319 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 299309314317318319320321324329339 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας