Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 1125 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 11051115112011231124112511261127113011351145 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.861-16.875 από 17522
  1. #16861
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    αν ειχαν εναν κουβα οι μιντιακοι οικονομολογοι που πεταγαν μεσα τις προβλεψεις τους που επαληθευτηκαν , ο κουβας θα ηταν πεντακαθαρος.
    συνηθως συμφεροντα εξυπηρετει η καλυψη με αρθρα μελοντολογων που δεν εξηγουν το γιατι και πως , αλλα ετσι πετανε συμπερασματα που προσδιοριζονται απο την μισθοδοσια τους .
    παντα δηλαδη σχεδον σε καθε αρθρο , ψαχτε τι βασικο δεν παρουσιαζεται , και θα βρειτε την πλοκη που υποθαλπτει

    ενας μηχανισμος παραγωγης εντυπωσεων που υπηρετει εχθρικα επι το πλειστον συμφεροντα προς αυτους που εκτιθονται σε τετοιου τυπου ενημερωση .
    ενας μηχανισμος παραγωγης ελπιδας με σκοπο το μαντρωμα και μετα το αρμεγμα
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #16862
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ κρατάω οτι φεσωθήκαμε επιπλέον ποσά για τους μετρητές , οι ΑΠΕ ήδη δίνουν και κανένα όφελος μέχρι στιγμής και οι ρυθμιζόμενες αυξάνονται

  3. #16863
    Εγγραφή
    19-01-2024
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    cosmote
    Router
    SPEEDPORT
    Πανω κάτω ιδιοι είναι σε τιμές. Ελάχιστη η διαφορά.

  4. #16864
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    νέο 6μηνο σταθερό απο Προτέργια , πάγιο φαρμάκι 9,9€/μήνα αλλά σχετικά φθηνή χρέωση κιλοβατώρας 0,0975 , καλό για μεσαίες και μεγάλες καταναλώσεις
    https://www.protergia.gr/spiti/oikia...fe-six-months/

  5. #16865
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Εδώ και 20 ημέρες είμαι στην ΔΕΗ στο myhome 4all για σπίτι και mybusiness 4all στο κατάστημα , με πήραν τηλέφωνο όμως από elpedison (όπου ήμουν τα τελευταία δύο χρόνια ) και μου είπαν αν δεχτώ να επιστρέψω στέλνοντας απλά φωτογραφίες των ρολογιών για 150 ευρώ + 40 για Σκλαβενίτη συν ασφάλεια ζημιάς αστική 400 ευρώ ετησίως για την κάθε παροχή . Κίτρινο τιμολόγιο με ασφαλισμένο ανώτατο όριο τα 0,16 λεπτά (ότι και αν συμβεί θα είναι το ταβάνι ) . Μπορώ να φύγω έτσι από την ΔΕΗ δίχως κάποιο πρόστιμο ; Τόση χαρτούρα , απασχόληση υπαλλήλων κλπ ;

  6. #16866
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosmous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και 20 ημέρες είμαι στην ΔΕΗ στο myhome 4all για σπίτι και mybusiness 4all στο κατάστημα , με πήραν τηλέφωνο όμως από elpedison (όπου ήμουν τα τελευταία δύο χρόνια ) και μου είπαν αν δεχτώ να επιστρέψω στέλνοντας απλά φωτογραφίες των ρολογιών για 150 ευρώ + 40 για Σκλαβενίτη συν ασφάλεια ζημιάς αστική 400 ευρώ ετησίως για την κάθε παροχή . Κίτρινο τιμολόγιο με ασφαλισμένο ανώτατο όριο τα 0,16 λεπτά (ότι και αν συμβεί θα είναι το ταβάνι ) . Μπορώ να φύγω έτσι από την ΔΕΗ δίχως κάποιο πρόστιμο ; Τόση χαρτούρα , απασχόληση υπαλλήλων κλπ ;
    Νομιζω πως μπορείς να φύγεις. Δεν υπάρχει πεναλτι εκτός από τα σταθερά προγράμματα.

    Πάντως βρε αδερφέ, πολύ καλό για να είναι αληθινό όλο αυτό που σου δίνουν. Ζήτησε τους να στα δώσουν γραπτά. Ζήτησε τους όρους του πακέτου ασφάλισης.

  7. #16867
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosmous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και 20 ημέρες είμαι στην ΔΕΗ στο myhome 4all για σπίτι και mybusiness 4all στο κατάστημα , με πήραν τηλέφωνο όμως από elpedison (όπου ήμουν τα τελευταία δύο χρόνια ) και μου είπαν αν δεχτώ να επιστρέψω στέλνοντας απλά φωτογραφίες των ρολογιών για 150 ευρώ + 40 για Σκλαβενίτη συν ασφάλεια ζημιάς αστική 400 ευρώ ετησίως για την κάθε παροχή . Κίτρινο τιμολόγιο με ασφαλισμένο ανώτατο όριο τα 0,16 λεπτά (ότι και αν συμβεί θα είναι το ταβάνι ) . Μπορώ να φύγω έτσι από την ΔΕΗ δίχως κάποιο πρόστιμο ; Τόση χαρτούρα , απασχόληση υπαλλήλων κλπ ;
    τα 50€ είναι στάνταρ , τα 100€ ειναι 5*20 σαν επιστροφή παλιού πελάτη , δλδ είναι 20 ανα μήνα (edit εκτός αν είσαι τυχερός και περίσσεψε κατοστάρικο απο Δεκέμβριο αλλά χλωμό)
    σε κατάστημα δίνουν 35€ και μόνο μετά απο πρήξιμο σου δίνουν 2*20€ κάρτες Σκλαβενίτη (δλδ 50+35 στάνταρ και ίιιισως 2*20€ Σκλαβενίτη)
    προσωπικά θα προτιμούσα κατάστημα απο 20ρικα με δόσεις

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω πως μπορείς να φύγεις. Δεν υπάρχει πεναλτι εκτός από τα σταθερά προγράμματα.

    Πάντως βρε αδερφέ, πολύ καλό για να είναι αληθινό όλο αυτό που σου δίνουν. Ζήτησε τους να στα δώσουν γραπτά. Ζήτησε τους όρους του πακέτου ασφάλισης.
    ποια είναι πολλά? τόσο καιρό τι νομίζεις κάνουμε ?

  8. #16868
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Τα έχω ζητήσει και μου τα έστειλαν στο viber , τα εκατό είναι "christmas promo" , τα 50 από την προωθητική ενέργεια "50 ευρώ έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό" , η ασφάλεια "home repair" καλύπτει μέχρι 5 ζημιές με μέγιστο 80 ευρώ η ζημία . Και δύο επιταγές των είκοσι ευρώ για κάθε παροχή για Σκλαβενίτη .

    Βασικά διαβάζοντας εδώ αυτά που γράφατε για δώρα και γνωρίζοντας πλέον πως μπορούν να τα διαθέσουν , τα 100 και 20 για Σκλαβενίτη τα είχα ζητήσει πριν 1μισυ μήνα σαν αποζημίωση (ειδάλλως θα έφευγα) καθώς μέχρι και 31 Δεκέμβρη μου χρέωναν την kw 0.27 λεπτά όταν οι άλλοι πάροχοι ήταν πολύ χαμηλότερα , μου είπαν πως είχα ξεμείνει σε παλιό πρόγραμμα . Ε δεν μου τα έδωσαν και έφυγα , σήμερα που ενεργοποιήθηκε και η δεύτερη παροχή στην ΔΕΗ με κάλεσαν και μου έδωσαν τα παραπάνω . Ίσα ίσα σε δουλειά να βρίσκομαι .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kosmous : 13-02-24 στις 19:01.

  9. #16869
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosmous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχω ζητήσει και μου τα έστειλαν στο viber , τα εκατό είναι "christmas promo" , τα 50 από την προωθητική ενέργεια "50 ευρώ έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό" , η ασφάλεια "home repair" καλύπτει μέχρι 5 ζημιές με μέγιστο 80 ευρώ η ζημία . Και δύο επιταγές των είκοσι ευρώ για κάθε παροχή για Σκλαβενίτη .
    μια χαρά τότε , καλοφάγωτα

  10. #16870
    Εγγραφή
    16-11-2003
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    339
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosmous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχω ζητήσει και μου τα έστειλαν στο viber , τα εκατό είναι "christmas promo" , τα 50 από την προωθητική ενέργεια "50 ευρώ έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό" , η ασφάλεια "home repair" καλύπτει μέχρι 5 ζημιές με μέγιστο 80 ευρώ η ζημία . Και δύο επιταγές των είκοσι ευρώ για κάθε παροχή για Σκλαβενίτη .
    Σε κάλεσαν επειδή έφυγες πρόσφατα προς ΔΕΗ ή ήσουν παλιός πελάτης;
    Μετά τις 22 του μήνα φεύγω για ελπέ, εάν υπάρχει κάποιο κόλπο πες το να το αναφέρω στην επικοινωνία μαζί τους.

  11. #16871
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Από εδώ τώρα τι καταλαβαίνετε μιας και ελέγχω το συμβόλαιο με την ΔΕΗ μην έχω κανένα θέμα , δεν αναγράφει κάτι για ρήτρα αλλά τότε τι νόημα έχει το χρονικό εύρος που αναφέρεται;

    ""1. Διάρκεια Σύμβασης
    Η διάρκεια ισχύος της Σύμβασης ορίζεται σε χρονικό διάστημα 12 μηνών από την ημερομηνία έναρξης εκπροσώπησης του Μετρητή της
    εγκατάστασης του Πελάτη από τον Προμηθευτή ΔΕΗ Α.Ε. για τις περιπτώσεις νέων πελατών ή από την ημερομηνία ενεργοποίησης του
    προϊόντος για τις περιπτώσεις ενεργής παροχής, η οποία ήδη εκπροσωπείται από τον Προμηθευτή ΔΕΗ Α.Ε.

    3 Καταγγελία Σύμβασης
    Ο Πελάτης διατηρεί το δικαίωμα καταγγελίας της Σύμβασης προμήθειας οποτεδήποτε, αναίτια και αζημίως. Με την επιφύλαξη της παρ. 3 του
    άρθρου 42 του ΚΠΗΕ, τα αποτελέσματα της καταγγελίας επέρχονται μετά την παρέλευση τριάντα (30) ημερών από την ημερομηνία υποβολής της
    καταγγελίας στον Προμηθευτή.""

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aangelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάλεσαν επειδή έφυγες πρόσφατα προς ΔΕΗ ή ήσουν παλιός πελάτης;
    Μετά τις 22 του μήνα φεύγω για ελπέ, εάν υπάρχει κάποιο κόλπο πες το να το αναφέρω στην επικοινωνία μαζί τους.
    Με κάλεσαν κάνοντας έρευνα για τον λόγο που έφυγα .
    Δεν υπάρχει κόλπο ξαναδιάβασε το προηγούμενο ποστ μου όπου έκανα edit.

  12. #16872
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων

    ποια είναι πολλά? τόσο καιρό τι νομίζεις κάνουμε ?
    Κάποιον λακο μπορεί να έχει φάβα. Αυτά που διαβάζω που του προσφέρουν στο δικό μου το μυαλό πιο πολύ ζημιώνουν την εταιρεία. Μπορεί να κάνω και λάθος. Στην Ελλάδα δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι κανέναν μέχρι αποδείξεως του αντιθετου.

  13. #16873
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιον λακο μπορεί να έχει φάβα. Αυτά που διαβάζω που του προσφέρουν στο δικό μου το μυαλό πιο πολύ ζημιώνουν την εταιρεία. Μπορεί να κάνω και λάθος. Στην Ελλάδα δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι κανέναν μέχρι αποδείξεως του αντιθετου.
    εννοειται γιαυτό είναι όμως και το φόρουμ . Προς το παρών προσωπικά έχω πάρει όλα τα δώρα που παίζουν , δεν έχω παράπονο .... μέχρι στιγμής .

  14. #16874
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosmous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχω ζητήσει και μου τα έστειλαν στο viber , τα εκατό είναι "christmas promo" , τα 50 από την προωθητική ενέργεια "50 ευρώ έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό" , η ασφάλεια "home repair" καλύπτει μέχρι 5 ζημιές με μέγιστο 80 ευρώ η ζημία . Και δύο επιταγές των είκοσι ευρώ για κάθε παροχή για Σκλαβενίτη .

    Βασικά διαβάζοντας εδώ αυτά που γράφατε για δώρα και γνωρίζοντας πλέον πως μπορούν να τα διαθέσουν , τα 100 και 20 για Σκλαβενίτη τα είχα ζητήσει πριν 1μισυ μήνα σαν αποζημίωση (ειδάλλως θα έφευγα) καθώς μέχρι και 31 Δεκέμβρη μου χρέωναν την kw 0.27 λεπτά όταν οι άλλοι πάροχοι ήταν πολύ χαμηλότερα , μου είπαν πως είχα ξεμείνει σε παλιό πρόγραμμα . Ε δεν μου τα έδωσαν και έφυγα , σήμερα που ενεργοποιήθηκε και η δεύτερη παροχή στην ΔΕΗ με κάλεσαν και μου έδωσαν τα παραπάνω . Ίσα ίσα σε δουλειά να βρίσκομαι .
    Ασε το viber, ζητά τα στο email η σε pdf υπογεγραμμένο. Να δεις τους όρους του συμβολαίου που θα υπογράψεις, ειδικά της ασφάλειας. Τι είδους ζημιές είναι αυτές που καλύπτει η ασφάλεια, σε σπίτι σε εξοπλισμό; Με ευθύνη του κατόχου η οτιδήποτε;

  15. #16875
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασε το viber, ζητά τα στο email η σε pdf υπογεγραμμένο. Να δεις τους όρους του συμβολαίου που θα υπογράψεις, ειδικά της ασφάλειας. Τι είδους ζημιές είναι αυτές που καλύπτει η ασφάλεια, σε σπίτι σε εξοπλισμό; Με ευθύνη του κατόχου η οτιδήποτε;
    δε νομίζω να κοιτά κανένας την ασφάλεια ,
    αλλά δίκαιο έχεις να δει μήπως υπάρχει καμια χρέωση (μέχρι στιγμής δεν είχε πάντως , είχα υπογράψει στις αρχές μετά τους είπα στις επόμενες δεν ενδιαφέρομαι ,δεν κοίταξα καν αν τη βάλανε την τελευταία φορά)

Σελ. 1125 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 11051115112011231124112511261127113011351145 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας