Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 353 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 333343348351352353354355358363373 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.281-5.295 από 17507
  1. #5281
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παιδιά είναι 13 του μηνός είχα κάνει απο της 5 του μηνός αίτηση νέας παροχής στην protergia, ο ΔΕΔΔΗΕ πέρασε με σύνδεσε αλλά ακόμα με δείχνουν ανενεργό στα συστήματα τους και είχαν καταληκτική ημερομηνία σήμερα

  2. #5282
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα.. Θα παρεις τηλέφωνο στο πρακτορειο που σου έβαλαν το νέο μετρητή.. Δυστυχώς λιγο αργουν να ενημερώσουν το προγραμμα τους.. Υπομονή λιγο..

  3. #5283
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι είμαι και εγώ μετά τον 1ο λογαριασμό

    Εγώ έχω πάρει το Νυχτερινό ΜΑΧΙ

    Συνημμένο Αρχείο 219433
    Θα ήθελα να σε ρωτήσω πάλι.

    Οι 2000 πόντοι που μπήκαν στην AB κάρτα μέλους, σου φαίνονται πουθενά; Γιατί στις αποδείξεις πχ μου δείχνει 80 πόντους (ενώ περίμενα 2080) κι έχω πάει 3 φορές ΑΒ μέσα στον Σεπτέμβρη.

    Με πήραν σήμερα από τη Φυσικό Αέριο (τραγική εξυπηρέτηση, τώρα το θυμήθηκαν) και μου λένε ότι οι πόντοι μπήκαν 1/9 και οι δωροεπιταγες θα είναι ψηφιακές, δεν θα μου τις δώσουν στο χέρι, όπως κάνουν με άλλες.

    Εσύ έχεις αξιοποιήσει καμία; Ή μου λένε βλακειες;

  4. #5284
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.165
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να σε ρωτήσω πάλι.

    Οι 2000 πόντοι που μπήκαν στην AB κάρτα μέλους, σου φαίνονται πουθενά; Γιατί στις αποδείξεις πχ μου δείχνει 80 πόντους (ενώ περίμενα 2080) κι έχω πάει 3 φορές ΑΒ μέσα στον Σεπτέμβρη.

    Με πήραν σήμερα από τη Φυσικό Αέριο (τραγική εξυπηρέτηση, τώρα το θυμήθηκαν) και μου λένε ότι οι πόντοι μπήκαν 1/9 και οι δωροεπιταγες θα είναι ψηφιακές, δεν θα μου τις δώσουν στο χέρι, όπως κάνουν με άλλες.

    Εσύ έχεις αξιοποιήσει καμία; Ή μου λένε βλακειες;
    Α δεν το ξέρω αυτό γιατί απλά ΔΕΝ ψωνίζω γενικά από ΑΒ μιας που δεν έχουμε κοντινό στους Αγίους εμείς.... έχει ένα μικρό κατάστημα στη φιλαδέλφεια.. αν αδειάσω θα πάω να δω τους πόντους που έχει η κάρτα μέσα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #5285
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου είπαν ότι οι πόντοι έχουν μπει (!) στην κάρτα που έδωσα και ότι δεν ξέρουν τι έγινε και δεν τους βλέπω.
    Μπήκες στον κόπο να να κάνεις επιβεβαίωση του αριθμού κάρτας; Μπορεί να πάτησαν τον αριθμό λάθος. Επικοινώνησε μέσω chat και πριν κλείσεις τη συνομιλία πάτα επιλογές και γράψε το mail σου για να σου έρθει αντίγραφο transcript.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πήραν σήμερα από τη Φυσικό Αέριο (τραγική εξυπηρέτηση, τώρα το θυμήθηκαν) και μου λένε ότι οι πόντοι μπήκαν 1/9 και οι δωροεπιταγες θα είναι ψηφιακές, δεν θα μου τις δώσουν στο χέρι, όπως κάνουν με άλλες.
    Δεν ισχύει αυτό. Μη κάθεσαι να συζητάς διαδικαστικά θέματα του ΑΒ με εκπροσώπους του Φυσικού Αερίου.

    https://www.ab.gr/synergies/fysiko-aerio

    "Με την ολοκλήρωση της σύνδεσης 2.000 πόντοι AB Plus θα προστεθούν στην κάρτα σας. Μετά την πίστωση των πόντων και σε επόμενη συναλλαγή σας στα καταστήματα AB Βασιλόπουλος θα μπορείτε να δείτε τους πόντους που προστέθηκαν στην κάρτα σας AB Plus και να λάβετε τις 10 6ευρες επιταγές έκπτωσης από τα ταμεία των καταστημάτων μας".

    Αν η κάρτα που έδωσες είναι σωστή και αν την πληκτρολόγησαν σωστά, οι πόντοι θα μπουν στην κάρτα. Μόλις πας να ψωνίσεις θα βγουν οι επιταγές.

    Και για να μη τρέχεις συνέχεια στο κατάστημα μπορείς να κάνεις εγγραφή στη σελίδα και να βλέπεις τους πόντους από εκεί. https://www.ab.gr/registration

    ----------

    Εμένα η σύνδεση στο Φυσικό Αέριο ενεργοποιήθηκε στις 7/10 και μου έστειλαν SMS επιβεβαίωσης χτες στις 00:40. Ήμαρτον... τινάχτηκα στον αέρα. Νόμιζα πως ήταν απ'τη δουλειά.

  6. #5286
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπήκες στον κόπο να να κάνεις επιβεβαίωση του αριθμού κάρτας; Μπορεί να πάτησαν τον αριθμό λάθος. Επικοινώνησε μέσω chat και πριν κλείσεις τη συνομιλία πάτα επιλογές και γράψε το mail σου για να σου έρθει αντίγραφο transcript.


    Δεν ισχύει αυτό. Μη κάθεσαι να συζητάς διαδικαστικά θέματα του ΑΒ με εκπροσώπους του Φυσικού Αερίου.

    https://www.ab.gr/synergies/fysiko-aerio

    "Με την ολοκλήρωση της σύνδεσης 2.000 πόντοι AB Plus θα προστεθούν στην κάρτα σας. Μετά την πίστωση των πόντων και σε επόμενη συναλλαγή σας στα καταστήματα AB Βασιλόπουλος θα μπορείτε να δείτε τους πόντους που προστέθηκαν στην κάρτα σας AB Plus και να λάβετε τις 10 6ευρες επιταγές έκπτωσης από τα ταμεία των καταστημάτων μας".

    Αν η κάρτα που έδωσες είναι σωστή και αν την πληκτρολόγησαν σωστά, οι πόντοι θα μπουν στην κάρτα. Μόλις πας να ψωνίσεις θα βγουν οι επιταγές.

    Και για να μη τρέχεις συνέχεια στο κατάστημα μπορείς να κάνεις εγγραφή στη σελίδα και να βλέπεις τους πόντους από εκεί. https://www.ab.gr/registration

    ----------

    Εμένα η σύνδεση στο Φυσικό Αέριο ενεργοποιήθηκε στις 7/10 και μου έστειλαν SMS επιβεβαίωσης χτες στις 00:40. Ήμαρτον... τινάχτηκα στον αέρα. Νόμιζα πως ήταν απ'τη δουλειά.
    Η υπάλληλος μου διάβασε τον αριθμό κάρτας που έχω δηλώσει και ήταν σωστός. Τώρα δεν γνωρίζω τι έγινε.

    Y.Γ. Έκανα online εγγραφή της κάρτας και λέει ότι όντως τον Σεπτέμβρη είχα 2000 πόντους! Τους οποίους δεν εξαργύρωσα ποτέ, ούτε η μάνα μου που έχει την ίδια κάρτα. Μάλλον πρέπει να επικοινωνήσω με το ΑΒ να δω τι έγινε.

  7. #5287
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η υπάλληλος μου διάβασε τον αριθμό κάρτας που έχω δηλώσει και ήταν σωστός. Τώρα δεν γνωρίζω τι έγινε.

    Y.Γ. Έκανα online εγγραφή της κάρτας και λέει ότι όντως τον Σεπτέμβρη είχα 2000 πόντους! Τους οποίους δεν εξαργύρωσα ποτέ, ούτε η μάνα μου που έχει την ίδια κάρτα. Μάλλον πρέπει να επικοινωνήσω με το ΑΒ να δω τι έγινε.
    Έχεις δώσει σε κανέναν την κάρτα κλειδί; Τι να πω;

    Μη πάρεις στο 5ψήφιο και χρεωθείς. Επικοινώνησε μέσω της φόρμας https://www.ab.gr/onlineForm ή στο 2106608000.

  8. #5288
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Είμαι έτοιμος να κάνω την αλλαγή απο:

    Protergia (για ανανέωση μου δίνει έκπτωση 45% στο ρεύμα και 30% στο αέριο, ενώ έχω πληρώσει €97 εγγύηση)

    σε:

    ΗΡΩΝ (45% έκπτωση σε ρεύμα και αέριο, χωρίς εγγυήσεις και €50 δώρο για συμβόλαιο onine)


    Σωστή κίνηση νομίζετε;

  9. #5289
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΗΡΩΝ (45% έκπτωση σε ρεύμα και αέριο, χωρίς εγγυήσεις και €50 δώρο για συμβόλαιο onine)
    Με ποια κριτήρια το αποφάσισες, την έκπτωση 45 στο αέριο?

  10. #5290
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Daemon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ποια κριτήρια το αποφάσισες, την έκπτωση 45 στο αέριο?
    Αυτό, συν την έλλειψη εγγυήσεων αν πληρώνω με πάγια εντολή. Η Protergia χαρίζει μόνο την εγγύηση του ρεύματος.

    Στον τελευταίο λογαριασμό πλήρωσα περίπου € 0,021/kWh για αέριο, ο ΗΡΩΝ το δίνει € 0,0165

  11. #5291
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Fritz 7590
    SNR / Attn
    17(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό, συν την έλλειψη εγγυήσεων αν πληρώνω με πάγια εντολή. Η Protergia χαρίζει μόνο την εγγύηση του ρεύματος.

    Στον τελευταίο λογαριασμό πλήρωσα περίπου € 0,021/kWh για αέριο, ο ΗΡΩΝ το δίνει € 0,0165
    Για το αεριο πάντως συμφέρει πλέον κ το φυσικό αέριο καθώς έχει έκπτωση 20% κ βγαίνει φθηνότερα από την ΔΕΗ αεριο που έχω εγώ, κ από την ΖΕΝΙΘ που στο παρελθόν έδινε ένα πρόγραμμα που έβγαινε το φθηνότερο της αγοράς, πλέον όμως το κατέργησε.

  12. #5292
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Daemon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το αεριο πάντως συμφέρει πλέον κ το φυσικό αέριο καθώς έχει έκπτωση 20% κ βγαίνει φθηνότερα από την ΔΕΗ αεριο που έχω εγώ, κ από την ΖΕΝΙΘ που στο παρελθόν έδινε ένα πρόγραμμα που έβγαινε το φθηνότερο της αγοράς, πλέον όμως το κατέργησε.
    Στην ΦΑ βλέπω μικρότερες εκπτώσεις και μεγαλύτερο πάγιο σε σύγκριση με το πακέτο του ΗΡΩΝΑ. Δεν έχει κάτι που να με κάνει να την προτιμήσω.

  13. #5293
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    634
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10996/109957 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΗΡΩΝ (45% έκπτωση σε ρεύμα και αέριο, χωρίς εγγυήσεις και €50 δώρο για συμβόλαιο onine)
    Απλά να γνωρίζεις ότι το λογιστήριο του Ήρων δεν έχει καμία σχέση με της Protergia. Στην Protergia είχα εκκαθαριστικό κάθε μήνα με τις δικές μου ενδείξεις, στον Ήρων 5 μήνες τώρα δεν έχουμε καταφέρει να λειτουργήσει αυτό σωστά (έχει επιλογή μέτρα μόνος σου, αλλά δεν την υπολογίζουν στον λογαριασμό...)
    But for chips and for freedom
    I could die

    NOMBRE D'OR JEWELRY

  14. #5294
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chriszah Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά να γνωρίζεις ότι το λογιστήριο του Ήρων δεν έχει καμία σχέση με της Protergia. Στην Protergia είχα εκκαθαριστικό κάθε μήνα με τις δικές μου ενδείξεις, στον Ήρων 5 μήνες τώρα δεν έχουμε καταφέρει να λειτουργήσει αυτό σωστά (έχει επιλογή μέτρα μόνος σου, αλλά δεν την υπολογίζουν στον λογαριασμό...)
    Κακό αυτό...

    Ένα απο αυτά που μου αρέσουν στην Protergia είναι οτι κάθε μήνα ξέρω τι πληρώνω: τις kWh που δηλώνω.

    Και μια άλλη ερώτηση: το τρέχον συμβόλαιο άρχισε 30/10/2018. Πότε λέτε να κάνω αίτηση μεταφοράς για να μην έχω θέμα με την Protergia για ποινή διακοπής σύμβασης;

  15. #5295
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Μου ήρθε και ο δευτερος λογαριασμος της Ελιν (εκκαθαριστικός).

    Μου επέστρεψαν το 60αρι της εγγύησης (έχω βάλει πάγια εντολή)

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

Σελ. 353 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 333343348351352353354355358363373 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας