Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 701 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 681691696699700701702703706711721 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.501-10.515 από 17534
  1. #10501
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγραψα κάπου ότι είναι δωρεάν;
    Όχι απλά ρώτησα..
    Με μπέρδεψε το ότι γίνεται κ τηλεφωνικά πλέον..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #10502
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι απλά ρώτησα..
    Με μπέρδεψε το ότι γίνεται κ τηλεφωνικά πλέον..
    Εννοείται βρε......απλά θα χρεωθείς το 40αρι μετά απο λίγες ημέρες μέσω επιστολής ΔΕΔΔΗΕ...δεν το συζητώ στο 8004004000 μιλάς δωρεάν. Αρχοντες πέρα απο την πλάκα το νυχτερινό κάνει οικονομία

  3. #10503
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν το συζητώ στο 8004004000 μιλάς δωρεάν. Αρχοντες
    Μην το γελάς καθόλου.
    Αν μπορούσες να υπολογίσεις πόσο έχουν χρεωθεί οι πελάτες που καλούσαν τόσα χρόνια τα πενταψήφια του ΔΕΔΔΗΕ και της ΔΕΗ, δε θα είναι καθόλου αμελητέο.
    Και παίζει να είναι από τα ελάχιστα ή τα μόνα 800 στην Ελλάδα που λειτουργούν και από κινητό.
    Θα μπορούσαν να δώσουν μόνο το σταθερό τηλέφωνο (211...). Το 800 είναι πράγματι above and beyond (δωρεάν από κινητό όχι απλά για τη βλαβοληψία, αλλά και για γενικά θέματα εξυπηρέτησης πελατών, πωλήσεων, γενικών ερωτήσεων κλπ).

    Ούτε οι ίδιοι οι τηλεπικοινωνιακοί πάροχοι δεν είναι τόσο large. Αν είσαι ιδιώτης πελάτης Vodafone & Wind, για να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πρέπει να πληρώνεις την κλήση στο πενταψήφιο. Και σχεδόν όλα τα σταθερά που υπήρχαν τα έκοψαν, μη και καταφέρει κανένας πελάτης να μιλήσει δωρεάν μαζί τους...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 14-03-22 στις 02:34.

  4. #10504
    Εγγραφή
    15-03-2022
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έχει ξεφύγει η κατάσταση με την τιμή του ρεύματος

  5. #10505
    Εγγραφή
    21-12-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    951
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15/1 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μια απορία και από εμένα: βγήκε στις 14/3 έναντι λογαριασμός ρεύματος από τη ΔΕΗ με Γ1Ν και στο τμήμα Χρεώσεις Προμήθειας ΔΕΗ είχε και Λοιπές Χρεώσεις/Πιστώσεις εκτός των άλλων. Απ ότι μου είπαν στο τηλέφωνο αυτό είναι η ρήτρα αναπροσαρμογής. Έχουν αρχίσει να την βάζουν και σε έναντι λογαριασμούς. Σας φαίνονται λογικές οι χρεώσεις (κυρίως το Λοιπές Χρεώσεις/Πιστώσεις);;

    Έγινε αλλαγή σε home enter+ στις 4/3
    Περίοδος Κατανάλωσης 15/01/2022 - 10/03/2022

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  δεη_Screenshot 2022-03-16 192702.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  88,0 KB 
ID: 235942

  6. #10506
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nio25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια απορία και από εμένα: βγήκε στις 14/3 έναντι λογαριασμός ρεύματος από τη ΔΕΗ με Γ1Ν και στο τμήμα Χρεώσεις Προμήθειας ΔΕΗ είχε και Λοιπές Χρεώσεις/Πιστώσεις εκτός των άλλων. Απ ότι μου είπαν στο τηλέφωνο αυτό είναι η ρήτρα αναπροσαρμογής. Έχουν αρχίσει να την βάζουν και σε έναντι λογαριασμούς. Σας φαίνονται λογικές οι χρεώσεις (κυρίως το Λοιπές Χρεώσεις/Πιστώσεις);;

    Έγινε αλλαγή σε home enter+ στις 4/3
    Περίοδος Κατανάλωσης 15/01/2022 - 10/03/2022

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  δεη_Screenshot 2022-03-16 192702.png 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  88,0 KB 
ID: 235942
    Τιμολογεισαι αναλογικά τις μέρες που έμεινες στο παλαιό πρόγραμμα. Και φυσικά είναι η τελευταία φορά που τις βλέπεις αυτες τις χρεώσεις μετα ο πίνακας θα λέει μόνο την χρέωση και το πάγιο του enter plus

  7. #10507
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περιοχή
    Vasiliko
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    Απορίες πελαγωμένου και άσχετου...

    Για μετάβαση στο enter+ της ΔΕΗ όταν η παροχή είναι στο όνομα θανόντα και το πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης έχει λήξει ποια είναι η σωστή διαδικασία;

    Λογικά πρώτα πρέπει να βγει νέο πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης, το οποίο μετά πρέπει να πάω ο ίδιος στον ΔΕΔΔΗΕ ή γίνεται ενημέρωση από τον ηλεκτρολόγο;

    Μαζί με το νέο πιστοποιητικό χρειάζεται κάποιο άλλο εγραφο, πχ ληξιαρχική πράξη θανάτου του κάτοχου παροχής ή αυτό το κάνω ηλεκτρονικά μεσώ του site της ΔΕΗ επιλέγοντας αλλαγή ονόματος χρήστη; Το τσέκαρα λίγο αλλά δεν προχώρησα την διαδικασία ανεβάζοντας έγραφα ταυτοποίησης για να δω τι ζητάει στην συνέχεια σχετικά με τον παλιό κάτοχο της παροχής (γνωρίζει κανείς; Έχω μπερδευτεί λίγο γιατί έχω διαβάσει διαφορετικές εκδοχές περί του ζητήματος)

    Επίσης να αναφέρω πως όταν επιλεγείς αλλαγή ονόματος πρέπει απαραίτητα να διαλέξεις και κάποιο από τα διατιθέμενα προγράμματα, όπως είπα θέλω να κάνω συμβόλαιο για enter + το οποίο όμως δεν υπάρχει ως επιλογή όπως στην αρχική σελίδα, υπάρχουν τα my home online, το απλό enter και το Γ1 Γ1Ν και δεν ξέρω τι να κάνω.

  8. #10508
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Λοιπόν, αρχικά το ακίνητο του θανόντα είναι στο όνομα του ίδιου ή όχι; Αν υποθέσουμε ότι θέλεις να το πάρεις στο όνομα σου, θα πρέπει να αποδείξεις ότι έχεις κάποια σχέση με το ακίνητο. Συνήθως στη ΔΕΗ σου ζητάνε το Ε9.
    Αν τώρα φαίνεται στο όνομα σου, πήγαινε ακόμη και σήμερα στη ΔΕΗ, η οποία στα περισσότερα καταστήματα έχει διευρυμένο ωράριο, και κάνε την αίτηση σου για το enter+ που σε ενδιαφέρει. Στο κατάστημα οι διαδικασίες προχωράνε πιο γρήγορα.
    Τώρα όσον αφορά την ληγμένη ΥΔΕ, μόλις κανείς την αίτηση αλλαγής ονόματος και επιλογής προγράμματος και ενεργοποιηθείς, θα σου έρθει μια επιστολή από τον ΔΕΔΔΗΕ όπου θα σε ενημερώνει πως έχεις 6 μήνες να την καταθέσεις στο Δεδδηε που ανήκεις. Btw, λόγω COVID, πηγαίνεις και την αφήνεις στο θυρωρό.

  9. #10509
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NARCOSYNTHESIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορίες πελαγωμένου και άσχετου...

    Για μετάβαση στο enter+ της ΔΕΗ όταν η παροχή είναι στο όνομα θανόντα και το πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης έχει λήξει ποια είναι η σωστή διαδικασία;

    Λογικά πρώτα πρέπει να βγει νέο πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης, το οποίο μετά πρέπει να πάω ο ίδιος στον ΔΕΔΔΗΕ ή γίνεται ενημέρωση από τον ηλεκτρολόγο;

    Μαζί με το νέο πιστοποιητικό χρειάζεται κάποιο άλλο εγραφο, πχ ληξιαρχική πράξη θανάτου του κάτοχου παροχής ή αυτό το κάνω ηλεκτρονικά μεσώ του site της ΔΕΗ επιλέγοντας αλλαγή ονόματος χρήστη; Το τσέκαρα λίγο αλλά δεν προχώρησα την διαδικασία ανεβάζοντας έγραφα ταυτοποίησης για να δω τι ζητάει στην συνέχεια σχετικά με τον παλιό κάτοχο της παροχής (γνωρίζει κανείς; Έχω μπερδευτεί λίγο γιατί έχω διαβάσει διαφορετικές εκδοχές περί του ζητήματος)

    Επίσης να αναφέρω πως όταν επιλεγείς αλλαγή ονόματος πρέπει απαραίτητα να διαλέξεις και κάποιο από τα διατιθέμενα προγράμματα, όπως είπα θέλω να κάνω συμβόλαιο για enter + το οποίο όμως δεν υπάρχει ως επιλογή όπως στην αρχική σελίδα, υπάρχουν τα my home online, το απλό enter και το Γ1 Γ1Ν και δεν ξέρω τι να κάνω.
    Εγώ έκανα ακριβώς αυτό τέλος του έτους εντελώς online χωρίς αλλαγή προγράμματος Γ1(έχω χαμηλή κατανάλωση και κοτΒ). Μου πήρε περίπου 23 ημέρες και σαν δικαιολογητικό τους έστειλα το Ε1 για απόδειξη κύριας κατοικίας. Δεν χρειάζεται πιστοποιητικό καινούργιο για να κάνεις την αλλαγή αλλά πρέπει να γίνει καινούργιο και να κατατεθεί στον ΔΕδδΗΕ μέσα σε 6 μήνες. Κόστος με κατάθεση από τον ηλεκτρολόγο 50-55 ευρώ. Δεν μιλάμε για σοβαρό έλεγχο εγκατάστασης μονο τα βασικά και ότι υπάρχει ρελέ στον πίνακα. Πολύ πιο γρήγορα θα κάνεις την αλλαγή αν κλείσεις ραντεβού σε κατάστημα της ΔΕΗ. Δεν μου ζήτησαν πιστοποιητικό θανάτου από online.

  10. #10510
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περιοχή
    Vasiliko
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    Ήταν στο όνομα του πάτερα μου, τώρα έχει την κυριότητα η μητέρα μου, φαίνεται στο Ε9 και στην περιουσιακή της κατάσταση και είναι αυτή που αυτή θέλει να περάσει η παροχή ηλεκτρικού στο όνομα της.

    Άρα συμφωνά με τα λεγόμενα σου χρειάζεται απλά να πάει στην ΔΕΗ με ταυτότητα, Ε9 και ληξιαρχική πράξη θανάτου και να αιτηθεί συμβόλαιο στο enter+. Κάτι άλλο ίσως που μπορεί να χρειαστεί από έγγραφα;

    Επίσης, μπορεί να γίνει ηλεκτρονική εξουσιοδότηση μεσώ gsis στο όνομα μου για να αναλάβω εγώ την όλη διαδικασία (σιγά μην την γλίτωνα) ή θα χρειαστεί να πάμε σε ΚΕΠ; Φαντάζομαι πως ναι..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peragialos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έκανα ακριβώς αυτό τέλος του έτους εντελώς online χωρίς αλλαγή προγράμματος Γ1(έχω χαμηλή κατανάλωση και κοτΒ). Μου πήρε περίπου 23 ημέρες και σαν δικαιολογητικό τους έστειλα το Ε1 για απόδειξη κύριας κατοικίας. Δεν χρειάζεται πιστοποιητικό καινούργιο για να κάνεις την αλλαγή αλλά πρέπει να γίνει καινούργιο και να κατατεθεί στον ΔΕδδΗΕ μέσα σε 6 μήνες. Κόστος με κατάθεση από τον ηλεκτρολόγο 50-55 ευρώ. Δεν μιλάμε για σοβαρό έλεγχο εγκατάστασης μονο τα βασικά και ότι υπάρχει ρελέ στον πίνακα. Πολύ πιο γρήγορα θα κάνεις την αλλαγή αν κλείσεις ραντεβού σε κατάστημα της ΔΕΗ. Δεν μου ζήτησαν πιστοποιητικό θανάτου από online.
    Είναι σε Γ1Ν και κοιτάζοντας κατανάλωση των τελευταίων 3 ετών μόνο σε ένα τετράμηνο ήταν χαμηλότερη των 1200 kwh οπότε κάλο είναι να περάσει σε πρόγραμμα..

    Τουλάχιστον λύθηκε η απορία μου για το ΥΔΕ, μπορούμε να κάνουμε αίτηση πριν εκδοθεί καινούριο και αυτό μου λύνει τα χεριά.

    Ευχαριστώ για της απαντήσεις!

  11. #10511
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NARCOSYNTHESIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήταν στο όνομα του πάτερα μου, τώρα έχει την κυριότητα η μητέρα μου, φαίνεται στο Ε9 και στην περιουσιακή της κατάσταση και είναι αυτή που αυτή θέλει να περάσει η παροχή ηλεκτρικού στο όνομα της.

    Άρα συμφωνά με τα λεγόμενα σου χρειάζεται απλά να πάει στην ΔΕΗ με ταυτότητα, Ε9 και ληξιαρχική πράξη θανάτου και να αιτηθεί συμβόλαιο στο enter+. Κάτι άλλο ίσως που μπορεί να χρειαστεί από έγγραφα;

    Επίσης, μπορεί να γίνει ηλεκτρονική εξουσιοδότηση μεσώ gsis στο όνομα μου για να αναλάβω εγώ την όλη διαδικασία (σιγά μην την γλίτωνα) ή θα χρειαστεί να πάμε σε ΚΕΠ; Φαντάζομαι πως ναι..

    - - - Updated - - -



    Είναι σε Γ1Ν και κοιτάζοντας κατανάλωση των τελευταίων 3 ετών μόνο σε ένα τετράμηνο ήταν χαμηλότερη των 1200 kwh οπότε κάλο είναι να περάσει σε πρόγραμμα..

    Τουλάχιστον λύθηκε η απορία μου για το ΥΔΕ, μπορούμε να κάνουμε αίτηση πριν εκδοθεί καινούριο και αυτό μου λύνει τα χεριά.

    Ευχαριστώ για της απαντήσεις!
    Ναι με μια εξουσιοδότηση μπορείς να προχωρήσεις εσυ. Η εξουσιοδότηση θα είναι από τη μητέρα σου σε εσενα. Εκεί θα γράψεις αναλυτικά πως θέλεις να περάσει η παροχή με νούμερο τάδε στο όνομα της μητέρας σου, και να επιλέξεις και το πρόγραμμα που επιθυμείς μεταξύ των enter και enter+ και εξουσιοδοτεί εσενα να το κανείς για εκείνη.
    Από χαρτιά εχε μαζί σου: Ταυτότητες της μητέρας σου και δίκη σου, Ε9 της μητέρας σου όπου φαίνεται το ακίνητο στο όνομα της, τελευταίο λογαριασμό της ΔΕΗ, για καλό και κακό εχε και μια φωτογραφία της χελώνας όπου θα φαίνονται οι KWh. Η ληξιαρχική πράξη θανάτου δε νομίζω να χρειάζεται.
    Αν πας όπως σου είπα απόγευμα, να έχεις μαζί σου και κάρτα για πληρωμή των 100€ της εγγύησης.
    Αν επιλέξεις το πρόγραμμα enter+, όταν σου δώσει το χαρτί να προσέξεις ότι θα γράφει αυτό το πρόγραμμα και όχι Γ1/Γ1Ν

  12. #10512
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περιοχή
    Vasiliko
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Vodafone
    A) Κάνω κατάχρηση του topic κι συγγνώμη για αυτό αλλά να υποθέσω ότι πρέπει να γίνει πρώτα η αλλαγή ονόματος για να ολοκληρωθεί η αίτηση για ΚΟΤ;


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  idika.png 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  18,8 KB 
ID: 235990

    B) Αν έχω καταλάβει σωστά στο enter+ ισχύουν οι εκπτώσεις για ΚΟΤ οπότε το ερώτημα είναι αν μπω πρώτα στο πρόγραμμα και κατόπιν γίνει αλλαγή ονόματος θα ισχύει κανονικά η έκπτωση από την στιγμή που θα ενημερωθεί ο ΔΕΔΔΗΕ ή καλύτερα να γίνει πρώτα η αίτηση για KOT και μετά να πάω για το enter+ με κίνδυνο να χαθεί η προθεσμία;

    Edit) Παίζει ρόλο για το συγκεκριμένο πρόβλημα με ΗΔΙΚΑ το ότι ο πατέρας μου πέθανε το 2012 και οι φορολογικές δηλώσεις της μητέρας μου που ακολούθησαν, έγιναν χωρίς να έχει πραγματοποιηθεί αλλαγή ονόματος στην παροχή;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NARCOSYNTHESIS : 18-03-22 στις 00:26.

  13. #10513
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NARCOSYNTHESIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορίες πελαγωμένου και άσχετου...

    Για μετάβαση στο enter+ της ΔΕΗ όταν η παροχή είναι στο όνομα θανόντα και το πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης έχει λήξει ποια είναι η σωστή διαδικασία;

    Λογικά πρώτα πρέπει να βγει νέο πιστοποιητικό ηλεκτρολογικής εγκατάστασης, το οποίο μετά πρέπει να πάω ο ίδιος στον ΔΕΔΔΗΕ ή γίνεται ενημέρωση από τον ηλεκτρολόγο;

    Μαζί με το νέο πιστοποιητικό χρειάζεται κάποιο άλλο εγραφο, πχ ληξιαρχική πράξη θανάτου του κάτοχου παροχής ή αυτό το κάνω ηλεκτρονικά μεσώ του site της ΔΕΗ επιλέγοντας αλλαγή ονόματος χρήστη; Το τσέκαρα λίγο αλλά δεν προχώρησα την διαδικασία ανεβάζοντας έγραφα ταυτοποίησης για να δω τι ζητάει στην συνέχεια σχετικά με τον παλιό κάτοχο της παροχής (γνωρίζει κανείς; Έχω μπερδευτεί λίγο γιατί έχω διαβάσει διαφορετικές εκδοχές περί του ζητήματος)

    Επίσης να αναφέρω πως όταν επιλεγείς αλλαγή ονόματος πρέπει απαραίτητα να διαλέξεις και κάποιο από τα διατιθέμενα προγράμματα, όπως είπα θέλω να κάνω συμβόλαιο για enter + το οποίο όμως δεν υπάρχει ως επιλογή όπως στην αρχική σελίδα, υπάρχουν τα my home online, το απλό enter και το Γ1 Γ1Ν και δεν ξέρω τι να κάνω.
    εκανα πρόσφατα αυτη την αλλαγή (θανών πατέρας και αιτημα για να ερθει η παροχή στο όνομά μου) μεσω του econtract και αυτα που μου στείλανε και μου ζητήσαν να συμπληρώσω ήταν: σύμβαση προμήθειας ρεύματος - εντυπο συγκατάθεσης - αντίγραφο ταυτότητος και αντίγραφο απόδοσης ΑΦΜ .....θα σου πρότεινα ομως για γρηγορώτερο τελείωμα της διαδικασίας να πας σε κάποιο υποκατάστημα (κατόπιν ραντεβού) και να εχεις μαζί σου αυτα που λέει στο site της ΔΕΗ (επισυναπτόμενη εικόνα)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο οθόνης 2022-03-17 230452.png 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  59,2 KB 
ID: 235991

  14. #10514
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NARCOSYNTHESIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    A) Κάνω κατάχρηση του topic κι συγγνώμη για αυτό αλλά να υποθέσω ότι πρέπει να γίνει πρώτα η αλλαγή ονόματος για να ολοκληρωθεί η αίτηση για ΚΟΤ;


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  idika.png 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  18,8 KB 
ID: 235990

    B) Αν έχω καταλάβει σωστά στο enter+ ισχύουν οι εκπτώσεις για ΚΟΤ οπότε το ερώτημα είναι αν μπω πρώτα στο πρόγραμμα και κατόπιν γίνει αλλαγή ονόματος θα ισχύει κανονικά η έκπτωση από την στιγμή που θα ενημερωθεί ο ΔΕΔΔΗΕ ή καλύτερα να γίνει πρώτα η αίτηση για KOT και μετά να πάω για το enter+ με κίνδυνο να χαθεί η προθεσμία;

    Edit) Παίζει ρόλο για το συγκεκριμένο πρόβλημα με ΗΔΙΚΑ το ότι ο πατέρας μου πέθανε το 2012 και οι φορολογικές δηλώσεις της μητέρας μου που ακολούθησαν, έγιναν χωρίς να έχει πραγματοποιηθεί αλλαγή ονόματος στην παροχή;
    Αλλαγή ονόματος μετά ένταξη σε enter plus και ενεργοποίηση ΚΟΤ όπως ακριβώς επιχειρησες να κάνεις

  15. #10515
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πας όπως σου είπα απόγευμα, να έχεις μαζί σου και κάρτα για πληρωμή των 100€ της εγγύησης.
    Σε περίπτωση που εχει και αλλη παροχή ρεύματος στο όνομά της στη ΔΕΗ η εγγύηση ειναι μηδενική

Σελ. 701 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 681691696699700701702703706711721 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας