Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 226 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 206216221224225226227228231236246 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.376-3.390 από 17507
  1. #3376
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    Ωρωπός
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22954/2703
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 22,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φαντάζομαι με πάγια εντολή δεν θα υπάρχουν αυτά.
    Έτσι;;;
    Clevo M860TU , Intel Core 2 Duo 2.53Ghz, 4Gb DDR3, NVidia Quadro 3700m 1024MB

  2. #3377
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπίζω να αντέχεις τις ενοχλητικές ειδοποιήσεις μέσω γραπτών μηνυμάτων , email , τηλέφωνα από την έκδοση έως την λήξη του λογαριασμού.
    Δεν είναι υποχρεωτικά αυτά. Αναλόγως τι έχεις υπογράψει στη Δήλωση Αποδοχής Όρων. Εγώ στην Eλίν δήλωσα μόνο με email.



    Aν στην αίτηση της Elpedison ή οποιοασδήποτε εταιρίας είναι τα κουτάκια προσημπληρωμένα... τα σβήνετε και γράψετε ΟΧΙ.

    Σχετικά με το αν συμφέρει το Elpedison Fixed... η άποψη μου είναι πως όχι. Έχει πάγιο 1.50/μήνα, η εγγύηση είναι 100ευρώ και δεν υπάρχει δωρεάν τηλέφωνο επικοινωνίας.

    Επίσης προσοχή στους όρους... παράγραφος ΣΤ. Μόλις ενεργοποιήσεις την υπηρεσία Fixed, δεσμεύεσαι με συμβόλαιο 6 μηνών.

  3. #3378
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    Ωρωπός
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22954/2703
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 22,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι υποχρεωτικά αυτά. Αναλόγως τι έχεις υπογράψει στη Δήλωση Αποδοχής Όρων. Εγώ στην Eλίν δήλωσα μόνο με email.



    Aν στην αίτηση της Elpedison ή οποιοασδήποτε εταιρίας είναι τα κουτάκια προσημπληρωμένα... τα σβήνετε και γράψετε ΟΧΙ.

    Σχετικά με το αν συμφέρει το Elpedison Fixed... η άποψη μου είναι πως όχι. Έχει πάγιο 1.50/μήνα, η εγγύηση είναι 100ευρώ και δεν υπάρχει δωρεάν τηλέφωνο επικοινωνίας.

    Επίσης προσοχή στους όρους... παράγραφος ΣΤ. Μόλις ενεργοποιήσεις την υπηρεσία Fixed, δεσμεύεσαι με συμβόλαιο 6 μηνών.
    Δεν βλέπω τέτοιον όρο

    https://gyazo.com/027aa89734c2386d8c9615c3100c012f

    Επίσης δεν ισχυουν τα 210 3441000, 210 3441112 ;
    Clevo M860TU , Intel Core 2 Duo 2.53Ghz, 4Gb DDR3, NVidia Quadro 3700m 1024MB

  4. #3379
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι υποχρεωτικά αυτά. Αναλόγως τι έχεις υπογράψει στη Δήλωση Αποδοχής Όρων. Εγώ στην Eλίν δήλωσα μόνο με email.



    Aν στην αίτηση της Elpedison ή οποιοασδήποτε εταιρίας είναι τα κουτάκια προσημπληρωμένα... τα σβήνετε και γράψετε ΟΧΙ.

    Σχετικά με το αν συμφέρει το Elpedison Fixed... η άποψη μου είναι πως όχι. Έχει πάγιο 1.50/μήνα, η εγγύηση είναι 100ευρώ και δεν υπάρχει δωρεάν τηλέφωνο επικοινωνίας.

    Επίσης προσοχή στους όρους... παράγραφος ΣΤ. Μόλις ενεργοποιήσεις την υπηρεσία Fixed, δεσμεύεσαι με συμβόλαιο 6 μηνών.
    Αγαπητέ μου φίλε

    Εσύ καλά τα λες

    αλλά στην πράξη κάνει άλλα η ELPEDISON πίστεψε με κάτι ξέρω παραπάνω

    καθώς στην εταιρεία που εργάζομαι είμαι αυτός που υπογράφει τα συμβόλαια και βάζει την σφραγίδα της εταιρείας αλλά και αυτός που πληρώνει (καθώς είμαι στην οικονομική διεύθυνση/λογιστήριο)

    στο συμβόλαιο που έχουμε υπογράψει και για τις οικιακές συνδέσεις και για τις επαγγελματικές

    δεν υπάρχει κανένα κουτάκι επιλεγμένο σε ειδοποιήσεις μέσω γραπτών μηνυμάτων ή τηλέφωνα (αλλά εξακολουθούν και έρχονται γραπτά μηνύματα στο εταιρικό μου κινητό τηλέφωνο όπως και κλήσεις κάνουν όποια ώρα γουστάρουν)

    παρά μόνο ειδοποίηση μέσω email όταν εκδοθεί λογαριασμός ή πλησιάζει η λήξη ή αν έχει λήξει

    επίσης σε όλες είναι ενεργοποιημένο το e-bill

    δεν έχουμε πάγια εντολή καθώς αυτό δεν επιτρέπεται ούτε μπορούμε να πληρώσουμε μέσω πιστωτικής κάρτας

    όλοι οι προμηθευτές πληρώνονται μέσω τράπεζας και συγκεκριμένα μέσω web banking εφόσον εκδώσουν τιμολόγιο.

  5. #3380
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ μου φίλε

    Εσύ καλά τα λες

    αλλά στην πράξη κάνει άλλα η ELPEDISON πίστεψε με κάτι ξέρω παραπάνω

    καθώς στην εταιρεία που εργάζομαι είμαι αυτός που υπογράφει τα συμβόλαια και βάζει την σφραγίδα της εταιρείας αλλά και αυτός που πληρώνει (καθώς είμαι στην οικονομική διεύθυνση/λογιστήριο)

    στο συμβόλαιο που έχουμε υπογράψει και για τις οικιακές συνδέσεις και για τις επαγγελματικές

    δεν υπάρχει κανένα κουτάκι επιλεγμένο σε ειδοποιήσεις μέσω γραπτών μηνυμάτων ή τηλέφωνα (αλλά εξακολουθούν και έρχονται γραπτά μηνύματα στο εταιρικό μου κινητό τηλέφωνο όπως και κλήσεις κάνουν όποια ώρα γουστάρουν)

    παρά μόνο ειδοποίηση μέσω email όταν εκδοθεί λογαριασμός ή πλησιάζει η λήξη ή αν έχει λήξει

    επίσης σε όλες είναι ενεργοποιημένο το e-bill

    δεν έχουμε πάγια εντολή καθώς αυτό δεν επιτρέπεται ούτε μπορούμε να πληρώσουμε μέσω πιστωτικής κάρτας

    όλοι οι προμηθευτές πληρώνονται μέσω τράπεζας και συγκεκριμένα μέσω web banking εφόσον εκδώσουν τιμολόγιο.
    μάλλον κάτι δεν συμπληρώσατε καλά, στο γραφείο που έχω επιλέξει ενημέρωση μόνο μεσώ email έρχεται μόνο μέσω email, το ίδιο και στο σπίτι με την Elin

  6. #3381
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    μάλλον κάτι δεν συμπληρώσατε καλά, στο γραφείο που έχω επιλέξει ενημέρωση μόνο μεσώ email έρχεται μόνο μέσω email, το ίδιο και στο σπίτι με την Elin
    το πρωτότυπο συμβόλαιο που έχω και για τις (5) πέντε συνδέσεις έχει τσεκαρισμένο μόνο το ενημέρωση μέσω email

    δεν έχει τσεκαρισμένο ούτε τα γραπτά μηνύματα ούτε τηλεφωνική επικοινωνία

    σε επικοινωνία μου με την εξυπηρέτηση πελατών της ELPEDISON είχαν πει ότι είναι τσεκαρισμένα όλα

    τους είπα να τσεκάρουν μόνο το email καθώς ενοχλούν στην εργασία μου οι άλλοι τρόποι

    σε νεώτερη επικοινωνία που είχα (ακόμα είναι τσεκαρισμένα όλα)

    έτσι το παράτησα γιατί άκρη δεν έβγαζα

    απλά κάνω προώθηση το εταιρικό κινητό στο σταθερό της εργασίας και στον τηλεφωνικό κέντρο

    γραπτά μηνύματα σβήνονται όπως έρχονται

    μόνο το email κρατάω.

    με καμία άλλη εταιρεία δεν έχω πρόβλημα.

  7. #3382
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    το πρωτότυπο συμβόλαιο που έχω και για τις (5) πέντε συνδέσεις έχει τσεκαρισμένο μόνο το ενημέρωση μέσω email

    δεν έχει τσεκαρισμένο ούτε τα γραπτά μηνύματα ούτε τηλεφωνική επικοινωνία

    σε επικοινωνία μου με την εξυπηρέτηση πελατών της ELPEDISON είχαν πει ότι είναι τσεκαρισμένα όλα

    τους είπα να τσεκάρουν μόνο το email καθώς ενοχλούν στην εργασία μου οι άλλοι τρόποι

    σε νεώτερη επικοινωνία που είχα (ακόμα είναι τσεκαρισμένα όλα)

    έτσι το παράτησα γιατί άκρη δεν έβγαζα

    απλά κάνω προώθηση το εταιρικό κινητό στο σταθερό της εργασίας και στον τηλεφωνικό κέντρο

    γραπτά μηνύματα σβήνονται όπως έρχονται

    μόνο το email κρατάω.

    με καμία άλλη εταιρεία δεν έχω πρόβλημα.
    Το πρωτότυπο δεν ξέρω να σου πω, αυτό το απαιτεί ο πάροχος να φτάσει στα χέρια του, αν τώρα το έχεις εσύ στα χέρια σου κάτι δεν πάει καλά

  8. #3383
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρωτότυπο δεν ξέρω να σου πω, αυτό το απαιτεί ο πάροχος να φτάσει στα χέρια του, αν τώρα το έχεις εσύ στα χέρια σου κάτι δεν πάει καλά
    το πρωτότυπο εννοείται ότι είναι στα χέρια της ELPEDISON (και συγκεκριμένα στα γραφεία που έχουν κάπου ανάμεσα Ταύρο/Καλλιθέα εκεί κλείστηκε το ραντεβού και εκεί πήγα για να κάνω τα συμβόλαια μιας και δεν βόλευε να γίνει η αποστολή με courrier κτλ... έτσι εκεί έγιναν τα συμβόλαια και έπεσαν οι υπογραφές/σφραγίδες)

    στα δικά μου χέρια είναι το ακριβές αντίγραφο του πρωτοτύπου με τις υπογραφές/σφραγίδες

    ζήτησα από την ευγενική κυρία εκεί στην ELPEDISON (στην Καλλιθέα να μου σκανάρει και να μου στείλει το πρωτότυπο μήπως και είχε τσεκάρει κάτι εκ παραδρομής...) τίποτα απολύτως

    ούτε εκείνη δεν μπορεί να καταλάβει γιατί γίνεται αυτό...

    άντε βγάλε τα συμπεράσματα σου...

    αν το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δεν βγάζει άκρη...

    αν αυτή με την οποία έχεις κάνει το συμβόλαιο δεν βγάζει άκρη...

    περιμένεις να βγάλει άκρη κανείς...

    εγώ πάντως όχι για αυτό και το έχω εγκαταλείψει εδώ και καιρό τώρα (απλά δεν ασχολούμαι)

  9. #3384
    Εγγραφή
    29-07-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μολις ηρθε το πρωτο εναντι απο electricon365
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20191114-012323_Word.jpg  


  10. #3385
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasi Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα ,

    δε γνώριζα καν οτι υπάρχει αυτός ο πάροχος. (μήπως να γίνει στο αρχικό πόστ μία λίστα όπως στο ποστ με τους παρόχους ιντερνετ; )

    το 0,064 πού είδες είναι καλό αλλά είδες το 4€ πάγιο τον μήνα ; θα μπορούσες το ίδιο ποσό να το δώσεις σε 250 κιλοβατώρες ανα εκκαθαριστικό με αυτή την τιμή ή απο 188 έως 243 με τον πάροχο που έχω επιλέξει εγώ πχ.
    Προφανώς υπάρχουν προγράμματα για κάθε χρήση και αυτό της weenergy ανταγωνιζετε πχ το electricon 365 που βάζουν πολλοί (για καταναλώσεις δηλαδή σχετικά μεγάλες). Από την ελιν έχει χαμηλότερο πάγιο και χαμηλότερη μονάδα για κάτω από 2000 κιλοβατωρες. Επίσης δεν έχει δέσμευση και δεν έχει ελάχιστη εγγύηση..;
    Τα πλεονεκτήματα της ελιν είναι ότι δεν έχει οτσ και είναι πιο γνωστό όνομα..
    Γενικά εδώ και καιρό μου το βγάζει ως το πιο οικονομικό πακέτο στο allazorevma..
    Και εγώ ψήνομαι για να δοκιμάσω τη weenergy.. Ακόμα και να κλείσει η εταιρία η να πωληθεί φαντάζομαι δε κινδυνεύει κάνεις να μείνει χωρίς ρεύμα..

  11. #3386
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    Ωρωπός
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22954/2703
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΑΛΑΤΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 22,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με αποτρέψανε λίγο οι κριτικές για την elpedison , το ξανασκέφτομαι.
    https://www.google.com/search?client...5858913078;mv:[[38.0812165,23.8189246],[37.954589399999996,23.693623499999998]];tbs:lrf:!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:2
    Clevo M860TU , Intel Core 2 Duo 2.53Ghz, 4Gb DDR3, NVidia Quadro 3700m 1024MB

  12. #3387
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liakjim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αποτρέψανε λίγο οι κριτικές για την elpedison , το ξανασκέφτομαι.
    https://www.google.com/search?client...5858913078;mv:[[38.0812165,23.8189246],[37.954589399999996,23.693623499999998]];tbs:lrf:!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:2
    ΚΛΕΦΤΕΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΥΠΕΡΚΟΣΤΟΛΟΓΟΥΝ Η ΡΗΤΡΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΡΙΒΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ. ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΈΧΕΤΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ ΗΣΥΧΟ ΜΕ ΧΡΕΩΣΑΝ ΓΙΑ 2300 ΚΙΛΟΒΑΤΟΡΕΣ 380 ΕΥΡΏ αυτα ειναι ενα απο τα σχολια ενω αν κανεις την διαιρεση για να βρεις την χρεωση ανα kwh ειναι 0.167

  13. #3388
    Εγγραφή
    28-02-2009
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    VDSL2
    SNR / Attn
    26(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ερωτηση: Εβαλα παγια εντολη στην ελιν, χρειαζεται κατι να κανω για να τραβηξει τα λεφτα. ληγει ο λογαριασμος ενα μηνα μετα 15/12 θα τα τραβηξει τοτε;

  14. #3389
    Εγγραφή
    10-06-2007
    Περιοχή
    ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Μηνύματα
    1.694
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE H1600
    Φρόντισε να έχει επαρκές υπόλοιπο ο λογαριασμός και όλα θα γίνουν αυτόματα.

  15. #3390
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blackwar Εμφάνιση μηνυμάτων
    ερωτηση: Εβαλα παγια εντολη στην ελιν, χρειαζεται κατι να κανω για να τραβηξει τα λεφτα. ληγει ο λογαριασμος ενα μηνα μετα 15/12 θα τα τραβηξει τοτε;
    Πως και που έδωσες εντολή για πάγια εντολή;

Σελ. 226 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 206216221224225226227228231236246 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας