Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 156 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 136146151154155156157158161166176 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.326-2.340 από 17507
  1. #2326
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τους εναλακτικους παροχους τι τους διαφοροποιει πλεον απο την εκδοχη να γινουνε energa ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #2327
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    τους εναλακτικους παροχους τι τους διαφοροποιει πλεον απο την εκδοχη να γινουνε energa ;
    Ότι δεν πληρώνουμε "ΕΝΦΙΑ" στο λογαριασμό του ρεύματος πλέον.

  3. #2328
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι δεν πληρώνουμε "ΕΝΦΙΑ" στο λογαριασμό του ρεύματος πλέον.
    δεν μπορούν να γίνουν (άσχετα αν οι ένοχοι του σκανδάλου ποτέ δεν πλήρωσαν συνεχίζουν τις διακοπές στην "Μύκονο") υπάρχουν πολλές δικλείδες ασφαλείας και άλλες λεπτομέρειες που δεν είναι ευρέως γνωστές στο κοινό

    ώστε καμία εταιρεία από αυτές που ανήκουν τώρα στους "εναλλακτικούς παρόχους ενέργειας" να χρεοκοπήσει ή να πτωχεύσει κτλ απλά θα την εξαγοράσουν οι άλλες

    απλά είναι προσωπικό θέμα σκεφτείτε ότι εγώ παρά το γεγονός ότι συνεργάζομαι με όλες πλέον λόγω εργασίας
    προσωπικά ο παρόχος ενέργειας είναι η ΔΕΗ (το μόνο κακό στην περίπτωση μου είναι ότι ως εκπρόσωπος εταιρείας πρέπει να είμαι εντάξει στις οικονομικές μου υποχρεώσεις) πιστεύω να καταλαβαίνετε το γιατί.

  4. #2329
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Φρέσκο: ο έντυπος λογαριασμός +1 €, αλλά σε όσους πάνε σε ηλεκτρονικούς -1€.

    https://www.in.gr/2019/01/16/economy...riasmous-tous/

    Επιπλέον:
    Ο επικεφαλής της ΔΕΗ ανήγγειλε ακόμη ότι θα διευκολυνθεί η διαδικασία για όσους έχουν αλλάξει αριθμό ταυτότητας προκειμένου να κάνουν την σχετική δήλωση στη ΔΕΗ ενώ επιπλέον θα απλοποιηθεί και θα μειωθεί το κόστος για την αλλαγή ονόματος στο λογαριασμό.
    Για να δούμε η ΔΕΗ ...
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  5. #2330
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    καλά αυτό με τη χαρτουρα για να αλλάξεις όνομα είναι απλά τραγικό.......
    βέβαια έχει πλάκα σε περιπτώσεις οπως τη δική μου που τελικά το όνομα βγαίνει σωστό, η σύνδεση είχε γίνει στο όνοματεπώνυμο του παππού μου και ως συνήθως έχω ίδιο όνοματεπώνυμο, οπότε μετά από μια γενναία, το όνομα είναι πάλι ΟΚ.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  6. #2331
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα στη παρέα. Αυτό με τα double play πακέτα για μεταφορά ρεύματος και αεριου ταυτόχρονα τα έχει ψάξει κανείς κατά ποσό συμφέρουν σε ετήσια βάση? Τώρα είμαι στη ΔΕΗ και το Αέριο Αττικής και σκέφτομαι να τα μεταφέρω στην NRG όπου βλέπω ότι προσφέρει μια έκπτωση 30% σε καθένα από αυτά, με μεγαλύτερα μηνιαία πάγια όμως. Κ αν στο ρεύμα λίγο πολύ μπορείς να καθορισεις τη διαφορά στο αέριο είναι λίγο ποιο σύνθετο για υπολογισμό. Έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο να μου δώσει μια ιδέα για τι διάφορες μιλάμε?

  7. #2332
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στη παρέα. Αυτό με τα double play πακέτα για μεταφορά ρεύματος και αεριου ταυτόχρονα τα έχει ψάξει κανείς κατά ποσό συμφέρουν σε ετήσια βάση? Τώρα είμαι στη ΔΕΗ και το Αέριο Αττικής και σκέφτομαι να τα μεταφέρω στην NRG όπου βλέπω ότι προσφέρει μια έκπτωση 30% σε καθένα από αυτά, με μεγαλύτερα μηνιαία πάγια όμως. Κ αν στο ρεύμα λίγο πολύ μπορείς να καθορισεις τη διαφορά στο αέριο είναι λίγο ποιο σύνθετο για υπολογισμό. Έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο να μου δώσει μια ιδέα για τι διάφορες μιλάμε?
    Kαλησπερα... Θα πρεπει να το ψαξεις πολυ... Να δεις αν σε συμφερει.. Σου λενε για αυτην την εκπτωση αλλα δεν ειναι και σιγουρη...Λογω ΟΤΣ... Αν πληρωνεις κανονικα στην Δεη εχεις εκπτωση 15 %... Μετα αν κανεις μεταφορα σε αλλον παροχο και εχει ληξει το πιστοποιητικο του ηλεκτρολογου θα πρεπει να καταθεσεις νεο...

  8. #2333
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπερα... Θα πρεπει να το ψαξεις πολυ... Να δεις αν σε συμφερει.. Σου λενε για αυτην την εκπτωση αλλα δεν ειναι και σιγουρη...Λογω ΟΤΣ... Αν πληρωνεις κανονικα στην Δεη εχεις εκπτωση 15 %... Μετα αν κανεις μεταφορα σε αλλον παροχο και εχει ληξει το πιστοποιητικο του ηλεκτρολογου θα πρεπει να καταθεσεις νεο...
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Το πιστοποιητικό είναι σχετικά καινούριο. Το κατέθεσα στον δεδδηε πριν 2 χρόνια περίπου. Ναι αυτό θέλω να δω, ποιο είναι το πραγματικό όφελος γιατί με τα αυξημένα πάγια κλπ δεν ξέρω αν αξίζει.

  9. #2334
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Στην εταιρεία κάναμε αίτημα επαύξησης ισχύος στο επαγγελματικό τιμολόγιο της ΔΕΗ και μας τοποθέτησαν νέο μετρητή με τηλεμετρηση

  10. #2335
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πάντως τηλεμέτρηση δεν κάνουν. Έχω κι εγώ από πέρυσι τέτοιον μετρητή και κάθε 4μηνο περνά ο εργολάβος για να πάρει την μέτρηση. Ίσως αργότερα, αν και όποτε.

  11. #2336
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.700
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως τηλεμέτρηση δεν κάνουν. Έχω κι εγώ από πέρυσι τέτοιον μετρητή και κάθε 4μηνο περνά ο εργολάβος για να πάρει την μέτρηση. Ίσως αργότερα, αν και όποτε.
    Πριν από 3-4-5 χρόνια, σε κτήριο γραφείων στη Συγγρού, βάλανε τηλεμέτρηση στο ρολόι κοινοχρήστων για να μην έρχονται κάθε μήνα.

    Μετρήσανε με τηλεμέτρηση και από 250 €/μήνα, ο λογαριασμός ήρθε 9.000 €.
    Πήραμε φωτιά και τρέχαμε στην ΔΕΗ Καλλιθέας (ωραιότατο μαγαζάκι), από τον μεθεπόμενο μήνα έστρωσε ξανά στα 250

    Σε εμας μετράνε με τηλε-διάολο
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #2337
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από 3-4-5 χρόνια, σε κτήριο γραφείων στη Συγγρού, βάλανε τηλεμέτρηση στο ρολόι κοινοχρήστων για να μην έρχονται κάθε μήνα.

    Μετρήσανε με τηλεμέτρηση και από 250 €/μήνα, ο λογαριασμός ήρθε 9.000 €.
    Πήραμε φωτιά και τρέχαμε στην ΔΕΗ Καλλιθέας (ωραιότατο μαγαζάκι), από τον μεθεπόμενο μήνα έστρωσε ξανά στα 250

    Σε εμας μετράνε με τηλε-διάολο
    είναι άσπρου χρώματος ο νέος μετρητής που έχει τηλεμέτρηση
    ελπίζω να μην κάνουν τα ίδια και σε εμάς
    αν και πιθανόν να μην το πάρουν χαμπάρι καθώς έχουμε πολλαπλό τιμολόγιο λόγω πολλών ακινήτων που ενοικιάζουμε (800+)

    φτάνει σήμερα που μας έκαναν διάρρηξη στα γραφεία (έκλεψαν όλους τους φορητούς υπολογιστές) και έκαναν όλα τα γραφεία άνω κάτω.

  13. #2338
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι άσπρου χρώματος ο νέος μετρητής που έχει τηλεμέτρηση
    ελπίζω να μην κάνουν τα ίδια και σε εμάς
    αν και πιθανόν να μην το πάρουν χαμπάρι καθώς έχουμε πολλαπλό τιμολόγιο λόγω πολλών ακινήτων που ενοικιάζουμε (800+)

    φτάνει σήμερα που μας έκαναν διάρρηξη στα γραφεία (έκλεψαν όλους τους φορητούς υπολογιστές) και έκαναν όλα τα γραφεία άνω κάτω.
    Η τηλεμετρηση ειναι μπαινει σε βιομηχανιες, βιοτεχνιες σπουπερ μαρκετ, και γενικα σε υψηλες καταναλωσεις... Εκει καπως εφαρμοζεται... Θα αργησει πολυ να γινει η τηλεμετρηση τουλαχιστον 6-7 χρονια... Ειναι ελαχιστοι οι μετρητες...

  14. #2339
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Νεότερα απο το μέτωπο


    https://seleo.gr/koinwnia/oikonomia/...-toy-enos-eyrw

    Τι αποφάσισε η ΔΕΗ για το «χαράτσι» του ενός ευρώ

    «Μαζεύει» το… χαράτσι του ενός ευρώ ανά έντυπο λογαριασμό η ΔΕΗ,

    μετατρέποντάς το σε όφελος των καταναλωτών που επιλέγουν να λαμβάνουν τους λογαριασμούς τους ηλεκτρονικά.

    Σύμφωνα με όσα είπε ο πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της επιχείρησης Μανώλης Παναγιωτάκης, η εταιρεία αποφάσισε τελικώς να χορηγήσει κίνητρο μειώνοντας κατά ένα ευρώ την αξία του λογαριασμού που δεν επιθυμούν να λαμβάνουν έντυπα τον λογαριασμό τους.

    Εδώ και δύο μήνες, οι πελάτες της ΔΕΗ που συνεχίζουν να λαμβάνουν σε έντυπη μορφή τους λογαριασμούς τους επιβαρύνονται με χρέωση του ενός ευρώ.

    Όπως είπε ο κ. Παναγιωτάκης, μέχρι στιγμής 600.000 είναι οι καταναλωτές που επέλεξαν να λαμβάνουν ηλεκτρονικά τους λογαριασμούς τους ενώ στην υπηρεσία e-bill είναι εγγεγραμένα συνολικά 800.000 άτομα. Στόχος της ΔΕΗ είναι μέχρι το τέλος του 2019 είναι ο αριθμός αυτός να ανέλθει στα 2 εκατομμύρια.

    Υπενθυμίζεται ότι η απόφαση της ΔΕΗ για το «χαράτσι» είχε προκαλέσει την παρέμβαση του Συνήγορου του Καταναλωτή πριν από λίγο καιρό.

    Σε επιστολή που απέστειλε στην ΔΕΗ Α.Ε., ο Συνήγορος του Καταναλωτή επεσήμαινε ότι η συγκεκριμένη επιβάρυνση, που αφορά περίπου 7.000.000 πελάτες της εταιρείας, αποτελεί μονομερή τροποποίηση της έως τώρα ακολουθούμενης πρακτικής αποστολής έγχαρτων λογαριασμών ΔΕΗ, κατ' εφαρμογή της υφιστάμενης σύμβασης, η οποία δεν μπορεί να γίνει χωρίς την ρητή συναίνεση του καταναλωτή.

  15. #2340
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα και από εμένα. Θα ήθελα να αναφέρω ότι όποιος επιθυμεί να πάει στην ΚΕΝ να είναι προσεκτικός γιατί το τιμολόγιο με την έκπτωση συνέπειας 30% εφαρμόζεται μόνο μετά από 3 έναντι ή μηνιαίους εκκαθαριστικούς. (Στον 4ο λογαριασμό).

Σελ. 156 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 136146151154155156157158161166176 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας