Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 1134 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 11141124112911321133113411351136113911441154 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16.996-17.010 από 17531
  1. #16996
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostas_P74 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ίσως το γνωρίζετε αλλά τρέχει το πρόγραμμα https://smartreadiness.gov.gr/
    μέσω αυτού μπορεί να γίνει εγκατάσταση έξυπνων μετρητών και ο προμηθευτής να λαμβάνει αυτόματα τιμές.

    Πάντως κάποια στιγμή θα γίνει όλο αυτό υποχρεωτικό (τουλάχιστον στον αστικό ιστό) γιατί αφενός είναι πολύ μεγάλα τα κόστη για τις εταιρείες αφετέρου δε υπάρχει πολύ μεγάλη καθυστέρηση και λάθη.
    Περαν του οτι ειναι κι αυτο εκτος θεματος, δες καλυτερα τι αφορα το προγραμμα.
    Εγκατάσταση υποδομών για τη ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ διασυνδεση μετρητων.
    Δεν αλλάζει ο μετρητής.

    Οι μετρητες θα αλλαξουν ουτως ή άλλως και δωρεαν χωρις να ασχοληθει ο πελατης, απ τον ΔΕΔΔΗΕ. Και επικοινωνούν μέσω κινητής τηλεφωνίας. Δεν χρειάζονται οπτική ίνα. Ούτε και να έχεις οπτική ίνα έχουν κανένα τρόπο να την αξιοποιήσουν (αναφερόμαστε στους μετρητές που τώρα εγκαθιστά ο ΔΕΔΔΗΕ)

  2. #16997
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως και μέσα στην πόλη δεν είδα να περνάνε για μέτρηση.
    Είτε δεν περνάνε. Πολλά σπίτια κενά και μη καθώς και κτίρια με μη προσβάσιμους μετρητές. Γενικά δεν θα αποδοσει τα αναμενόμενα κατ εμέ.

  3. #16998
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είτε δεν περνάνε. Πολλά σπίτια κενά και μη καθώς και κτίρια με μη προσβάσιμους μετρητές. Γενικά δεν θα αποδοσει τα αναμενόμενα κατ εμέ.
    Προσλήψεις προσωπικού δεν νομίζω ότι θα κάνουν
    αλλά και να κάνανε θα έπρεπε να είναι συνέχεια στην γύρα
    οπότε οι νέοι μετρητές φαίνεται να είναι το μόνο ρεαλιστικό σενάριο
    για να μπορούμε να έχουμε εκκαθαριστικούς σε κάθε μήνα.
    Από την άλλη η αλλαγή μετρητών μάλλον κείται μακράν χρονικά.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #16999
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    535
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα... Έχει ξεκινήσει σιγά σιγά η μηνιαία καταμέτρηση της Αττικής, (Αθήνας, Φιλοθέης Κηφισίας) , Πελοποννήσου,και άλλου ... Σε αρκετές άλλες περιοχές..Ξεκινάει από αρχές Μαρτίου και σε άλλες περιοχές της Αττικής όπως του Περιστερίου, Αιγάλεω κτλπ..Και θα επεκταθεί σύντομα και σε άλλες περιοχές .. Από τον Απρίλιο θα ξεκινήσει δυναμικά σε πολλές περιοχές της χώρας.. Και θα ολοκληρωθεί εντός Μαΐου η Ιουνίου σε όλη την Ελλάδα.. Δεν γίνεται εύκολα αυτό όλο... Θα πρέπει να βρεθούν τα άτομα, συμβατά τάμπλετ και να γίνει η εκπαίδευση..

  5. #17000
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα... Έχει ξεκινήσει σιγά σιγά η μηνιαία καταμέτρηση της Αττικής, (Αθήνας, Φιλοθέης Κηφισίας) , Πελοποννήσου,και άλλου ... Σε αρκετές άλλες περιοχές..Ξεκινάει από αρχές Μαρτίου και σε άλλες περιοχές της Αττικής όπως του Περιστερίου, Αιγάλεω κτλπ..Και θα επεκταθεί σύντομα και σε άλλες περιοχές .. Από τον Απρίλιο θα ξεκινήσει δυναμικά σε πολλές περιοχές της χώρας.. Και θα ολοκληρωθεί εντός Μαΐου η Ιουνίου σε όλη την Ελλάδα.. Δεν γίνεται εύκολα αυτό όλο... Θα πρέπει να βρεθούν τα άτομα, συμβατά τάμπλετ και να γίνει η εκπαίδευση..
    Από που αντλείς αυτές τις πληροφορίες?

  6. #17001
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    535
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από που αντλείς αυτές τις πληροφορίες?
    Πιθανόν να γνωρίζω κάτι παραπάνω.. Ήδη ο Δεδδηε έχει προσαρμόσει και τα συστήματα του..Έχουν βγει και οι Ανακοινώσεις..

  7. #17002
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανόν να γνωρίζω κάτι παραπάνω.. Ήδη ο Δεδδηε έχει προσαρμόσει και τα συστήματα του..Έχουν βγει και οι Ανακοινώσεις..
    Είναι σίγουρο ότι έχεις πληροφορίες και γι' αυτό σε ρωτάω επειδή ενδιαφέρομαι προσωπικά για περιοχή που ανέφερες.
    Έψαξα στις ανακοινώσεις αλλά δεν βρήκα αυτό που με ενδιαφέρει.
    Εάν θέλεις, δώσε απάντηση με πμ

  8. #17003
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    535
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι σίγουρο ότι έχεις πληροφορίες και γι' αυτό σε ρωτάω επειδή ενδιαφέρομαι προσωπικά για περιοχή που ανέφερες.
    Έψαξα στις ανακοινώσεις αλλά δεν βρήκα αυτό που με ενδιαφέρει.
    Εάν θέλεις, δώσε απάντηση με πμ
    Εχουμε πει εχουν ξεκινησει...Καποιες πληροφοριες θα υπαρχουν...

    - - - Updated - - -

    Ερχονται καλα νεα...

    https://www.capital.gr/oikonomia/377...tin-paraskeui/

  9. #17004
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.624
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Πήρα τηλ. στην υποστήριξη της ΔΕΗ να αναφέρω ότι για μία παροχή μου δεν υπάρχει (στο myΔΕΗ) η καρτέλα «Καταμέτρηση» και μου είπαν ότι η παροχή έχει μπει στο πρόγραμμα μηνιαίων καταμετρήσεων του ΔΕΔΔΗΕ και γι αυτό δεν μου εμφανίζει τη σχετική καρτέλα.

    Το «περίεργο» είναι ότι η παροχή βρίσκεται σε χωριό/κωμόπολη της ΝΔ Κρήτης. Υποθέτω έχει γίνει κάποια αρχική κατανομή σε όλη την επικράτεια (μου είπε ότι στην τρέχουσα φάση έχουν ενταχθεί 200.000 παροχές).

  10. #17005
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    535
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα τηλ. στην υποστήριξη της ΔΕΗ να αναφέρω ότι για μία παροχή μου δεν υπάρχει (στο myΔΕΗ) η καρτέλα «Καταμέτρηση» και μου είπαν ότι η παροχή έχει μπει στο πρόγραμμα μηνιαίων καταμετρήσεων του ΔΕΔΔΗΕ και γι αυτό δεν μου εμφανίζει τη σχετική καρτέλα.

    Το «περίεργο» είναι ότι η παροχή βρίσκεται σε χωριό/κωμόπολη της ΝΔ Κρήτης. Υποθέτω έχει γίνει κάποια αρχική κατανομή σε όλη την επικράτεια (μου είπε ότι στην τρέχουσα φάση έχουν ενταχθεί 200.000 παροχές).
    Πολυ πιθανόν να έχει συμβεί αυτό..
    Ρίξε και ένα τηλέφωνο στον Δεδδηε..

  11. #17006
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα τηλ. στην υποστήριξη της ΔΕΗ να αναφέρω ότι για μία παροχή μου δεν υπάρχει (στο myΔΕΗ) η καρτέλα «Καταμέτρηση» και μου είπαν ότι η παροχή έχει μπει στο πρόγραμμα μηνιαίων καταμετρήσεων του ΔΕΔΔΗΕ και γι αυτό δεν μου εμφανίζει τη σχετική καρτέλα.

    Το «περίεργο» είναι ότι η παροχή βρίσκεται σε χωριό/κωμόπολη της ΝΔ Κρήτης. Υποθέτω έχει γίνει κάποια αρχική κατανομή σε όλη την επικράτεια (μου είπε ότι στην τρέχουσα φάση έχουν ενταχθεί 200.000 παροχές).
    Το ίδιο και σε εμένα, απο 2 παροχές ΔΕΗ,τωρα τον Φλεβάρη δεν μου έδωσε δυνατότητα καταχώρησης ένδειξης και βγήκε εκκαθαριστικός λογαριασμός. Η μία παροχή Αθήνα κέντρο, η άλλη σε χωριό της Λάρισας
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  12. #17007
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα τηλ. στην υποστήριξη της ΔΕΗ να αναφέρω ότι για μία παροχή μου δεν υπάρχει (στο myΔΕΗ) η καρτέλα «Καταμέτρηση» και μου είπαν ότι η παροχή έχει μπει στο πρόγραμμα μηνιαίων καταμετρήσεων του ΔΕΔΔΗΕ και γι αυτό δεν μου εμφανίζει τη σχετική καρτέλα. Το «περίεργο» είναι ότι η παροχή βρίσκεται σε χωριό/κωμόπολη της ΝΔ Κρήτης. Υποθέτω έχει γίνει κάποια αρχική κατανομή σε όλη την επικράτεια (μου είπε ότι στην τρέχουσα φάση έχουν ενταχθεί 200.000 παροχές).
    Τώρα που το λες και σε μένα δε το εμφανίζει... Η δική μου βέβαια είναι στο πολεοδομικό συγκρότημα της Θεσσαλονίκης. Η άλλη στο χωριό έχει κανονικά καρτέλα self-metering.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  13. #17008
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    535
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο και σε εμένα, απο 2 παροχές ΔΕΗ,τωρα τον Φλεβάρη δεν μου έδωσε δυνατότητα καταχώρησης ένδειξης και βγήκε εκκαθαριστικός λογαριασμός. Η μία παροχή Αθήνα κέντρο, η άλλη σε χωριό της Λάρισας
    Στην Αθήνα έχει ξεκινήσει η μηνιαία καταμέτρηση.. Οχι σε όλες τις περιοχές..Αλλά μέσα στον Μάρτιο σίγουρα σε όλες τις περιοχες..

  14. #17009
    Εγγραφή
    10-09-2014
    Μηνύματα
    941
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όλοι εσείς που λέτε πως "χάθηκε" η καρτέλα καταμέτρησης, έχετε όλοι ψηφιακό μετρητή με Modem και SIM τοποθετημένη;

  15. #17010
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.303
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Μπορούμε κάπου να δούμε αν είμαστε στη μηνιαία καταμέτρηση;
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 20 χρόνια δρόμος...

Σελ. 1134 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 11141124112911321133113411351136113911441154 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας