Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 553 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 533543548551552553554555558563573 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.281-8.295 από 17529
  1. #8281
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanos_78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο συμβόλαιο που έχω υπογράψει το ανώτατο όριο ήταν 70 και κανείς δεν με ενημέρωσε ότι κατέβηκε στα 50euro/MWh. Αρχικά τους έστειλα email για να το διορθώσουν, είμαστε 3 οικογένειες στη Volterra πολλά χρόνια και θα φύγουμε και οι 3 αν δεν προβούν στις κατάλληλες ενέργειες. Αν το τραβήξω και δεν το πληρώσω στην ώρα του φοβάμαι μην μου κόψουν το ρεύμα. Στον πατέρα μου τη διαφορά την υπολογίζω στα 29 ευρώ παραπάνω με το συγκεκριμένο όριο αλλά και με το 50 πάλι είναι ένα σεβαστό ποσό...
    έχασες το χαρτί της άγνοιας πάντως για ΣτΚ
    κάνε εγγραφή στο myrae και αίτημα παράπονο να πάρεις τουλάχιστον τη διαφορά πίσω
    επίσης καλό είναι να κάνεις αίτηση τη Δευτέρα σε ένα απο τα online/enter/enter+

  2. #8282
    Εγγραφή
    29-03-2008
    Περιοχή
    Αγ. Ανάργυροι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    69
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Draytek 2760n
    SNR / Attn
    6(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχασες το χαρτί της άγνοιας πάντως για ΣτΚ
    κάνε εγγραφή στο myrae και αίτημα παράπονο να πάρεις τουλάχιστον τη διαφορά πίσω
    επίσης καλό είναι να κάνεις αίτηση τη Δευτέρα σε ένα απο τα online/enter/enter+
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα δω την αντίδρασή τους και αν αδιαφορήσουν θα προβώ στο συνήγορο του καταναλωτή και για τα 3 ρολόγια.

  3. #8283
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Έχω κάνει αίτηση για το ΔΕΗ myhome online. Μου ήρθε το mail με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά. Τα συμπλήρωσα και τα έστειλα όλα όπως έλεγε στο mail στις 13/10 αλλά δεν μου έχει έρθει απάντηση Στο mail λέει:

    Θα λάβετε αυτόματη απάντηση (auto reply) ως αναφορά παράδοσης. Σε περίπτωση που δεν λάβετε κάποια απάντηση, παρακαλούμε ελέγξτε τους φακέλους Εξερχόμενα/Απεσταλμένα για να βεβαιωθείτε ότι πραγματοποιήθηκε επιτυχώς η αποστολή. Σε αντίθετη περίπτωση, προωθήστε εκ νέου το email, επιβεβαιώνοντας ότι λάβατε απαντητικό email.

    Το έστειλα και δεύτερη φορά αλλά και πάλι δεν ήρθε κάτι. Έχει έρθει σε όσους ακολουθήσατε την ίδια διαδικασία για το online;

  4. #8284
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanos_78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα δω την αντίδρασή τους και αν αδιαφορήσουν θα προβώ στο συνήγορο του καταναλωτή και για τα 3 ρολόγια.
    φυσικά να δεις πρώτα αν σου είχε έρθει ειδοποίηση σε προηγούμενους λογαριασμούς

  5. #8285
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εκεί στη ΔΕΗ πάντως πρέπει να έχει πέσει πολύ φόρτος... Όχι ότι σχεδόν πάντα δεν γινόταν της τρελής..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #8286
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά λίγοι τα είχαν πριν το καλοκαίρι, τώρα τρέχουμε όλοι στο 1ο.
    Όταν μιλούσαμε για την επιδότηση στα σταθερά, εννοούσα το Γ1Ν
    To Γ1Ν της ΔΕΗ είναι κυμαινόμενο. Ελίν δε ξέρω τι πρόγραμμα έχεις.

  7. #8287
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Κάποτε με τα κυμαινόμενα ήμασταν σχετικά καλά.. Τώρα το @@@ εντελώς το θέμα..
    Κυριολεκτικά δηλαδή.. Αέρια, ρεύματα, πετρέλαιο,βενζίνη κλπ κλπ, όλα... Τι να πει κανείς.. Να έχεις την ακρίβεια, να έχεις και οτς κλπ τα μάτια 14 με τις ρήτρες τους για να μην τη πατήσεις..
    Για φέτος τη βολεψαμε κάπως.. Του χρόνου μπορεί να χορεύουμε αν δεν έχει διορθωθεί η κατάσταση..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #8288
    Εγγραφή
    19-02-2020
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioanniskar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει αίτηση για το ΔΕΗ myhome online. Μου ήρθε το mail με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά. Τα συμπλήρωσα και τα έστειλα όλα όπως έλεγε στο mail στις 13/10 αλλά δεν μου έχει έρθει απάντηση Στο mail λέει:

    Θα λάβετε αυτόματη απάντηση (auto reply) ως αναφορά παράδοσης. Σε περίπτωση που δεν λάβετε κάποια απάντηση, παρακαλούμε ελέγξτε τους φακέλους Εξερχόμενα/Απεσταλμένα για να βεβαιωθείτε ότι πραγματοποιήθηκε επιτυχώς η αποστολή. Σε αντίθετη περίπτωση, προωθήστε εκ νέου το email, επιβεβαιώνοντας ότι λάβατε απαντητικό email.

    Το έστειλα και δεύτερη φορά αλλά και πάλι δεν ήρθε κάτι. Έχει έρθει σε όσους ακολουθήσατε την ίδια διαδικασία για το online;
    Βεβαίως,6 του μηνός έγινε η αίτηση,9 με πήραν τηλ για επιβεβαίωση στοιχείον,11,μου έστειλαν τα έγγραφα ,τα οποία ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΆΦΟΥΜΕ (δεν χρειάζεται,η υπογραφή μας είναι η δήλωση που κάνουμε στο gov.,gr),τα έστειλα,14 έλαβα μαιλ,ότι η διαδικασία ολοκληρώθηκε και εστάλη προς δεδιε, εχθές έλαβα πάλη μαιλ από ΔΕΗ να κάνω εγγραφή στο e-bill τους,πηρα τηλ και μου είπαν ότι από 14 είμαι πελάτης της δεη

  9. #8289
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vwgolf5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαίως,6 του μηνός έγινε η αίτηση,9 με πήραν τηλ για επιβεβαίωση στοιχείον,11,μου έστειλαν τα έγγραφα ,τα οποία ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΆΦΟΥΜΕ (δεν χρειάζεται,η υπογραφή μας είναι η δήλωση που κάνουμε στο gov.,gr),τα έστειλα,14 έλαβα μαιλ,ότι η διαδικασία ολοκληρώθηκε και εστάλη προς δεδιε, εχθές έλαβα πάλη μαιλ από ΔΕΗ να κάνω εγγραφή στο e-bill τους,πηρα τηλ και μου είπαν ότι από 14 είμαι πελάτης της δεη
    Αν κατάλαβα καλά τα έστειλες 11 και έλαβες απάντηση στις 14; Η απορία μου είναι αν λαμβάνουμε αυτόματα απάντηση όπως λένε στο mail. Τα έστειλα και γω στις 13 αλλά δεν μου ήρθε κάποια αυτόματη απάντηση.

  10. #8290
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vwgolf5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαίως,6 του μηνός έγινε η αίτηση,9 με πήραν τηλ για επιβεβαίωση στοιχείον,11,μου έστειλαν τα έγγραφα ,τα οποία ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΆΦΟΥΜΕ (δεν χρειάζεται,η υπογραφή μας είναι η δήλωση που κάνουμε στο gov.,gr),τα έστειλα,14 έλαβα μαιλ,ότι η διαδικασία ολοκληρώθηκε και εστάλη προς δεδιε, εχθές έλαβα πάλη μαιλ από ΔΕΗ να κάνω εγγραφή στο e-bill τους,πηρα τηλ και μου είπαν ότι από 14 είμαι πελάτης της δεη
    Για το τελευταίο κράτα μικρό καλάθι... αν πάρεις τον ΔΕΔΔΗΕ μπορεί να σου πούνε ότι ακόμα δεν έχουν λάβει την εντολή εκπροσώπησης.

  11. #8291
    Εγγραφή
    19-02-2020
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioanniskar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κατάλαβα καλά τα έστειλες 11 και έλαβες απάντηση στις 14; Η απορία μου είναι αν λαμβάνουμε αυτόματα απάντηση όπως λένε στο mail. Τα έστειλα και γω στις 13 αλλά δεν μου ήρθε κάποια αυτόματη απάντηση.
    η αυτόματη απάντηση είναι μόνο η πρώτη απάντηση που περνεις αφού κανείς την αίτηση (ότι έλαβαν τη αίτηση σου, ακολουθεί επικοινωνία,και τα άλλα μαιλ,είναι με έγγραφα και οδηγίες
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το τελευταίο κράτα μικρό καλάθι... αν πάρεις τον ΔΕΔΔΗΕ μπορεί να σου πούνε ότι ακόμα δεν έχουν λάβει την εντολή εκπροσώπησης.
    , μίλησα την πέμπτη και μου είπαν ότι έχουν λάβει εντολή,κα ότι το πολύ μέχρι τετάρτη θα περάσει κάποιος για μέτρηση

  12. #8292
    Εγγραφή
    18-09-2014
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    _
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vwgolf5 Εμφάνιση μηνυμάτων

    , μίλησα την πέμπτη και μου είπαν ότι έχουν λάβει εντολή,κα ότι το πολύ μέχρι τετάρτη θα περάσει κάποιος για μέτρηση
    Άρα δεν είσαι ακόμα πελάτης της ΔΕΗ.

    Επίσης τη πάγια εντολή φρόντισες να την ενεργοποιήσεις στο ebill;

  13. #8293
    Εγγραφή
    19-02-2020
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα δεν είσαι ακόμα πελάτης της ΔΕΗ.

    Επίσης τη πάγια εντολή φρόντισες να την ενεργοποιήσεις στο ebill;
    έτσι μου είπε μια εκεί στη δεη με την οποία μίλησα εχθές,την κάρτα την έστειλα όπως ζητάνε με την αίτηση, εχθές που έκανα την εγγραφή στο e-bill,δεν την είδα,μπήκα σήμερα πάλι και είχε καταχωρηθεί αυτόματα

  14. #8294
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.328
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    την έκπτωση θα την πάρει αναδρομικά αν δεν την έχει πάρει ήδη , 100% , όπως και όποια έκπτωση συνέπειας μετά τον τελικό



    πρώτα έντυπο αμφισβήτησης και μετά έντυπο παραπόνου , το πάει τυπικά για το ΣτΚ ή ΡΑΕ
    είναι θετικό που δεν απαντάνε ή στέλνουν κονσέρβα απαντήσεις


    αρκετό καιρό πριν , δε θυμάμαι



    αν περάσουν μέρες και δεν της απαντήσουν ας κάνει εγγραφή στο myrae και ξεκινά απο εκεί

    Ευχαριστώ πολύ.
    2 ερωτήσεις μόνο.
    1. Η επικοινωνία που έκανε με την εταιρεία (για τον υπολογισμό της ρήτρας) έγινε μέσω email με απλό κείμενο χωρίς να στείλει κάποιο έντυπο αμφισβήτησης.
    Να της πω να το στείλει με έντυπο αμφισβήτησης ή δεν παίζει κάποιο ρόλο αφου το εστειλε με απλο email ;
    2. Το έντυπο παραπόνου γιατί να το στείλει ;
    Αν αφορά ότι υπήρχε ρήτρα ΟΤΣ το ήξερε από την αρχή, αλλά τότε ήταν η διάφορα στα όρια με την τιμή αγοράς.
    Αργότερα που άλλαξε ο τρόπος υπολογισμού και έγινε πολύπλοκος - ακατανόητος δεν ...
    Και ήταν χωρίς δέσμευση.

  15. #8295
    Εγγραφή
    10-07-2017
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Είχα ΔΕΗ Γ1Ν και έβαλα το ΔΕΗ myHome online.Είχα πάγια εντολή μέσω τραπεζικού λογαριασμοϋ στο παλιό πρόγραμμα.Ζήτησα και έκανα μετάβαση στο νέο πρόγραμμα μέσω του ebill,έγινε σε 2 εργάσιμες.Δεν δήλωσα πουθενά κάρτα για πάγια εντολή που ζητάει,θα ισχύει η υπάρχουσα μέσω τραπεζικού λογαριασμού;

Σελ. 553 από 1169 ΠρώτηΠρώτη ... 533543548551552553554555558563573 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας