Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 328 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 308318323326327328329330333338348 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.906-4.920 από 17517
  1. #4906
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην κολλάτε "ταμπέλες" στους άλλους δεν είναι όμορφο
    σε αυτό το θέμα τυχαίνει να υπάρχουν άνθρωποι που δουλεύουν στον ΔΕΔΔΗΕ αλλά και στην ΔΕΗ και άλλοι άνθρωποι όπως εγώ που δουλεύω σε πολυεθνική εταιρεία/οργανισμό που ενοικιάζει ακίνητα για οικιακή χρήση/επαγγελματική χρήση και συνεργαζόμαστε με όλους τους παρόχους ενέργειας και με εταιρείες διεκπεραίωσης υποθέσεων όπως αλλαγής ονόματος/χρήσης - διακοπής κτλ έτσι γνωρίζουμε καλά τις διαδικασίες που απαιτούνται...και τα δικαιολογητικά.

    Zer0c00L

    Σ' αυτήν και σε άλλες χώρες δυστυχώς. έχουμε πήξει από διαδικασίες, χαρτούρα και δικαιολογητικά.
    Εργασίες της προκοπής σε υδραυλικά, ηλεκτρικά, ξυλουργικά ακόμα και σε οπλισμούς μπετόν περιμένουμε να δούμε.

    ΥΓ
    Αξέχαστο θα μου μείνει από τα νιάτα μου, όταν μου ήρθε στα χέρια μου πραγματογνωμοσύνη του ΤΕΕ γαι δικαστήριο, από ιδιοκτήτη προς μαραγκό, γιατί όλη η μαραγκοδουλειά έγινε από κολώνες της ΔΕΗ που ο μαραγκός αγόρασε σε δημοπρασία.
    Και βέβαια πεταχτήκανε σκουλίκια και σαράκι σε όλα τα ξύλινα, πατώματα, κουφώματα, ντουλάπες, ντουλάπια κουζίνας, πόρτες.

    Οι ταμπέλες χρειάζονται αρκετές φορές όταν η δουλειά δεν είναι της προκοπής.

    ΥΓ 2
    Και λάθος οπλισμούς έχω δει. Για να τους πείσω έστελνα φωτογραφίες από βιβλία για να μην έχουνε δικαιολογία τί λέει ο μ@λάκας ο μηχανικός.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 22-07-20 στις 17:18.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #4907
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Εχω εκνευριστει απιστευτα με τη δεη

    Επειδη εκανα την αιτηση ηλεκτρονικα,περιμενουμε λεει μονο απο εκει μηνυμα. Στο τηλεφωνο μας λενε να περιμενουμε απαντηση(ενα μηνα δεν απανταει κανεις) στα γραφεια τους επισης το ιδιο

    Τι πρεπει να κανει ενας χριστιανος για να κανει μια απλουστατη αλλαγη ονοματος?

    Αυριο θα κανω αιτηση στην Ελιν που φαινεται αρκετα αξιοπιστη χωρις δεσμευση συμβολαιου,δεχεται και κοινωνικο τιμολογιο

    Εχετε καποια αντιπροταση?
    VAMOS ARIS

  3. #4908
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Zer0c00L

    Σ' αυτήν και σε άλλες χώρες δυστυχώς. έχουμε πήξει από διαδικασίες, χαρτούρα και δικαιολογητικά.
    Εργασίες της προκοπής σε υδραυλικά, ηλεκτρικά, ξυλουργικά ακόμα και σε οπλισμούς μπετόν περιμένουμε να δούμε.

    ΥΓ
    Αξέχαστο θα μου μείνει από τα νιάτα μου, όταν μου ήρθε στα χέρια μου πραγματογνωμοσύνη του ΤΕΕ γαι δικαστήριο, από ιδιοκτήτη προς μαραγκό, γιατί όλη η μαραγκοδουλειά έγινε από κολώνες της ΔΕΗ που ο μαραγκός αγόρασε σε δημοπρασία.
    Και βέβαια πεταχτήκανε σκουλίκια και σαράκι σε όλα τα ξύλινα, πατώματα, κουφώματα, ντουλάπες, ντουλάπια κουζίνας, πόρτες.

    Οι ταμπέλες χρειάζονται αρκετές φορές όταν η δουλειά δεν είναι της προκοπής.

    ΥΓ 2
    Και λάθος οπλισμούς έχω δει. Για να τους πείσω έστελνα φωτογραφίες από βιβλία για να μην έχουνε δικαιολογία τί λέει ο μ@λάκας ο μηχανικός.
    δεν θα πω ότι δεν έχεις δίκιο στα λεγόμενα σου (πολλά από αυτά που λες τα έχω δει και εγώ με τα μάτια μου) μην ξεχνάς νοικιάζουμε ακίνητα σε όλο το λεκανοπέδιο της αττικής (ευτυχώς έχουμε κάποια κριτήρια)

    έχουμε μέλλον...μέχρι να γίνουμε "Εσθονία" βασικά μέχρι να αντιγράψουμε αρκετές (απλές) διαδικασίες που κάνουν εύκολη την ζωή του πολίτη μέσω της τεχνολογίας και του διαδικτύου

  4. #4909
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω εκνευριστει απιστευτα με τη δεη

    Επειδη εκανα την αιτηση ηλεκτρονικα,περιμενουμε λεει μονο απο εκει μηνυμα. Στο τηλεφωνο μας λενε να περιμενουμε απαντηση(ενα μηνα δεν απανταει κανεις) στα γραφεια τους επισης το ιδιο

    Τι πρεπει να κανει ενας χριστιανος για να κανει μια απλουστατη αλλαγη ονοματος?

    Αυριο θα κανω αιτηση στην Ελιν που φαινεται αρκετα αξιοπιστη χωρις δεσμευση συμβολαιου,δεχεται και κοινωνικο τιμολογιο

    Εχετε καποια αντιπροταση?
    Καλησπερα.. Που πηρες τηλεφωνο και δεν απαντησαν;; Πηρες στον Δεδδηε να ρωτησεις αν εχει γινει αυτο που ζητησες;;Μηπως αυτο που ζητησες χαθηκες;;;Μηπως χρειαζεται νεο πιστοποιητικο;;
    Δεν πολυ συμφερει για κοινωνικο τιμολογιο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος takoulou : 22-07-20 στις 18:37.

  5. #4910
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα.. Που πηρες τηλεφωνο και δεν απαντησαν;; Πηρες στον Δεδδηε να ρωτησεις αν εχει γινει αυτο που ζητησες;;Μηπως αυτο που ζητησες χαθηκες;;;Μηπως χρειαζεται νεο πιστοποιητικο;;
    Δεν πολυ συμφερει για κοινωνικο τιμολογιο...
    Τι θέλεις να πεις για κοινωνικό τιμολόγιο δεν συμφέρει;
    Το ΚΟΤ είναι κάτι συγκεκριμένο, είναι έκπτωση στην τιμή που σου παρέχει ο πάροχος στην ΔΕΗ απο την στιγμή που είναι πιο ακριβός απο όλους θα το πληρώσεις και πιο ακριβά

  6. #4911
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντελως φιλικα στα λεω....σε οποιαδηποτε ερωτηση λες το ιδιο πραγμα...οτι θα χρειαστει νεα ΥΔΕ και σε ποια περιοχη εγινε αυτο...Μπαμ κανει
    Καλησπερα...Μηπως τυχανει να γνωριζω καποια πραγματα παραπανω λογω εργασιας!!!...

  7. #4912
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα.. Που πηρες τηλεφωνο και δεν απαντησαν;; Πηρες στον Δεδδηε να ρωτησεις αν εχει γινει αυτο που ζητησες;;Μηπως αυτο που ζητησες χαθηκες;;;Μηπως χρειαζεται νεο πιστοποιητικο;;
    Δεν πολυ συμφερει για κοινωνικο τιμολογιο...
    Καλεσατη δεηδδε και μου είπε πως η πρώτη αίτηση γίνεται και περιμένουν δεύτερο αίτημα (?) από τη ΔΕΗ. Το πρώτο αυτό αίτημα έγινε στις 25 του περασμένου μήνα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα...Μηπως τυχανει να γνωριζω καποια πραγματα παραπανω λογω εργασιας!!!...
    Σε ποιον πάροχο εργαζεσαι?
    VAMOS ARIS

  8. #4913
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλεσατη δεηδδε και μου είπε πως η πρώτη αίτηση γίνεται και περιμένουν δεύτερο αίτημα (?) από τη ΔΕΗ. Το πρώτο αυτό αίτημα έγινε στις 25 του περασμένου μήνα.

    - - - Updated - - -



    Σε ποιον πάροχο εργαζεσαι?
    Δεν δουλευω σε κανεναν παροχο.. Το δευτερο αιτημα για πιο πραγμα;;
    Δουλευω στον Δεδδηε...

  9. #4914
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δουλευω σε κανεναν παροχο.. Το δευτερο αιτημα για πιο πραγμα;;
    Δουλευω στον Δεδδηε...
    Τότε που πιστεύεις ότι χωλαίνει η αίτηση μου? Στο τηλ η δεηδδε μου απάντησε πως υπάρχει η καταχώρηση για αλλαγή ονόματος και περιμένουν κάποια επόμενη κρούση από τη ΔΕΗ
    VAMOS ARIS

  10. #4915
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε που πιστεύεις ότι χωλαίνει η αίτηση μου? Στο τηλ η δεηδδε μου απάντησε πως υπάρχει η καταχώρηση για αλλαγή ονόματος και περιμένουν κάποια επόμενη κρούση από τη ΔΕΗ
    Αρα εχει γινει η αλλαγη παροχου.. Σου ειπαν οτι περασαν απο τον Δεδδηε... Κρουση απο την Δεη;;

  11. #4916
    Εγγραφή
    16-07-2020
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Wind - ΔΑΦΝΗ
    Έκανα αίτηση στην Ελιν για να περασει σε αυτήν μια παροχή που είναι τώρα στη ΔΕΗ και ταυτόχρονα να γίνει και αλλαγή στο όνομα μου...υπάρχει περίπτωση να προκειψει θέμα επειδή έχω ένα παλιό χρέος προς την ΔΕΗ από άλλη παροχή? Η δεν το ψάχνει σε ποιανού το όνομα θα πάει από την στιγμή που περνει την παροχή άλλος πάροχος?


    Επίσης και εγώ αυτό με την Ελιν και το Κοτ ούτε εγώ κατάλαβα τον λόγο που δεν συμφέρει...

  12. #4917
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Extacy156 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα αίτηση στην Ελιν για να περασει σε αυτήν μια παροχή που είναι τώρα στη ΔΕΗ και ταυτόχρονα να γίνει και αλλαγή στο όνομα μου...υπάρχει περίπτωση να προκειψει θέμα επειδή έχω ένα παλιό χρέος προς την ΔΕΗ από άλλη παροχή? Η δεν το ψάχνει σε ποιανού το όνομα θα πάει από την στιγμή που περνει την παροχή άλλος πάροχος?


    Επίσης και εγώ αυτό με την Ελιν και το Κοτ ούτε εγώ κατάλαβα τον λόγο που δεν συμφέρει...
    Καλημερα... Αν υπαρχει παλιο χρεος το καλυτερο θα ειναι να το εξοφλησεις... Μπορει να κολλησει η αιτηση σου... Τα βλεπουν αυτα...

  13. #4918
    Εγγραφή
    16-07-2020
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Wind - ΔΑΦΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takoulou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα... Αν υπαρχει παλιο χρεος το καλυτερο θα ειναι να το εξοφλησεις... Μπορει να κολλησει η αιτηση σου... Τα βλεπουν αυτα...
    Καλημέρα...το θέμα είναι ότι το ληξηπροθεσμο χρέος είναι από επιχειρήση που πούλησα και έχει αναλάβει να το εξοφλεί σιγά σιγά ο αγοραστής εκτός διακανονισμού κάνοντας κατάθεση κάποια χρήματα ανά διαστήματα...θα το εβλεπα λογικό να υπάρχει προβλημα αν ήθελα να βγάλω και την νέα παροχή στο όνομα μου στη ΔΕΗ....αλλά απο την στιγμή που η παροχή που ζήτησα είναι "καθαρη" και απλά ζήτησα να μεταφερθεί στην Ελιν και να γίνει αλλαγή στο όνομα μου θα ζητήσει η Ελιν ιστορικό και το αν όφειλα εγώ στη ΔΕΗ από άλλη παροχή?

  14. #4919
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Μηνύματα
    534
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Extacy156 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα...το θέμα είναι ότι το ληξηπροθεσμο χρέος είναι από επιχειρήση που πούλησα και έχει αναλάβει να το εξοφλεί σιγά σιγά ο αγοραστής εκτός διακανονισμού κάνοντας κατάθεση κάποια χρήματα ανά διαστήματα...θα το εβλεπα λογικό να υπάρχει προβλημα αν ήθελα να βγάλω και την νέα παροχή στο όνομα μου στη ΔΕΗ....αλλά απο την στιγμή που η παροχή που ζήτησα είναι "καθαρη" και απλά ζήτησα να μεταφερθεί στην Ελιν και να γίνει αλλαγή στο όνομα μου θα ζητήσει η Ελιν ιστορικό και το αν όφειλα εγώ στη ΔΕΗ από άλλη παροχή?
    Συνηθως αυτα τα κοιταζουν οι εταιρειες... Εχουν πληροφοριες.. Μπορει η παροχη να ειναι καθαρη αλλα υπαρχει το χρεος στο ονομα σου..Υπαρχει καποια διασταυρωση...( και εσυ που ξερεις οτι ο αγοραστης αν εξοφλει τον λογαριασμο αυτο.. Η παροχη ειναι ακομα στο ονομα σου;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος takoulou : 23-07-20 στις 10:19.

  15. #4920
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Extacy156 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα...το θέμα είναι ότι το ληξηπροθεσμο χρέος είναι από επιχειρήση που πούλησα και έχει αναλάβει να το εξοφλεί σιγά σιγά ο αγοραστής εκτός διακανονισμού κάνοντας κατάθεση κάποια χρήματα ανά διαστήματα...θα το εβλεπα λογικό να υπάρχει προβλημα αν ήθελα να βγάλω και την νέα παροχή στο όνομα μου στη ΔΕΗ....αλλά απο την στιγμή που η παροχή που ζήτησα είναι "καθαρη" και απλά ζήτησα να μεταφερθεί στην Ελιν και να γίνει αλλαγή στο όνομα μου θα ζητήσει η Ελιν ιστορικό και το αν όφειλα εγώ στη ΔΕΗ από άλλη παροχή?
    Η διαδικασία που κάνει συνήθως ένας πάροχος είναι πρώτα μεταφορά της γραμμής με το παλιό/υπάρχον όνομα, όποτε θα γίνει στο προηγούμενο όνομα και μετά κάνει αλλαγή ονόματος

Σελ. 328 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 308318323326327328329330333338348 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας