Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 147 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 127137142145146147148149152157167 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.191-2.205 από 17455
  1. #2191
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L
    Είπες ανήκεις στο ΚΟΤ σε ποια κατηγορία ΚΟΤ-Α/ΚΕΑ η στο ΚΟΤ-Β

    Επειδή οι 7000kwh μου φαίνονται πολλές δεν ξέρω για τι διάστημα λέμε ούτε τα ΤΜ του ακινήτου θα έλεγα να κάνεις έλεγχο μήπως είναι κάτι λάθος η σου κλέβει κανείς ρεύμα
    Είπε ότι είναι ΚΟΤ-Α. Επιπλέν είπε ότι η κατανάλωση αφορά 1 έτος, δλδ 3 εκκαθαριστικούς, οπότε όπως έγραψε και συμφορουμίτης άνωθεν ξεπερνά τις 2000 kWh/4μηνο.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  2. #2192
    Εγγραφή
    16-11-2018
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ξερω οτι κατα καιρούς ξεπερνούσα ατο όριο ομως ειχα ρωτήσει τι γινεται σε αυτη την περίπτωση κ μου ειχαν πει οτι απλα πληρώνω την αναλογία...ο διακανονισμός στος δωδεκα δόσεις παλι πρεπει να τηρείται ενω παραλληλα πρεπει να πληρώνω και την τρέχουσα χρέωση..οπως και να εχει πρεπει να μου κανουν τις 36 δόσεις λογω Κεα.γνωριζετε κατι σχετικα μ στο δικαίωμα διαγραφής χρέους;

    - - - Updated - - -

    Οχι έναντι έστελναν αλλα Οχι παντα κ συγκεκριμένα το,ιδιο ακριβώς ποσο που αλλες φορες το πλήρωνα και αλλες φορες το άφηνα περιμένοντας τον εκκαθαριστικό.γενικως μια σύγχυση γιατι καποια στιγμη μεσα σε διαστημα ενός μηνός έστειλαν τρεις διαφορετικούς λογαριασμούς κ οταν ενημέρωσα για δεύτερη φοράω μου ειπαν απλα οτι επείδη ειμαι κοτ-Α κανουν καποιες αλλαγες και θα ερθει κααααποια στιγμη ο εκκαθαριστικός.

  3. #2193
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antigonaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερω οτι κατα καιρούς ξεπερνούσα ατο όριο ομως ειχα ρωτήσει τι γινεται σε αυτη την περίπτωση κ μου ειχαν πει οτι απλα πληρώνω την αναλογία...ο διακανονισμός στος δωδεκα δόσεις παλι πρεπει να τηρείται ενω παραλληλα πρεπει να πληρώνω και την τρέχουσα χρέωση..οπως και να εχει πρεπει να μου κανουν τις 36 δόσεις λογω Κεα.γνωριζετε κατι σχετικα μ στο δικαίωμα διαγραφής χρέους;

    - - - Updated - - -

    Οχι έναντι έστελναν αλλα Οχι παντα κ συγκεκριμένα το,ιδιο ακριβώς ποσο που αλλες φορες το πλήρωνα και αλλες φορες το άφηνα περιμένοντας τον εκκαθαριστικό.γενικως μια σύγχυση γιατι καποια στιγμη μεσα σε διαστημα ενός μηνός έστειλαν τρεις διαφορετικούς λογαριασμούς κ οταν ενημέρωσα για δεύτερη φοράω μου ειπαν απλα οτι επείδη ειμαι κοτ-Α κανουν καποιες αλλαγες και θα ερθει κααααποια στιγμη ο εκκαθαριστικός.
    Διαγραφή του χρέους από όσα γνωρίζω γίνεται από την περιφέρεια και Δήμο που ανήκεις αλλά δεν ξέρω περισσότερες πληροφορίες αν θες δες την ιστοσελίδα κάτω που αναφέρω

    https://www.aftodioikisi.gr/oikonomi...a-paradigmata/

    Αν καλύπτει την περίπτωση σου

    Αν και λέει μέχρι Ιούνιο του 2018 μπορείς να ρωτήσεις αν γίνεται κάτι αλλιώς εκ νέου διακανονισμός 36 δόσεις και θα πρέπει εκτός την δόση να πληρώνεις και τους τρέχοντες λογαριασμούς

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπε ότι είναι ΚΟΤ-Α. Επιπλέν είπε ότι η κατανάλωση αφορά 1 έτος, δλδ 3 εκκαθαριστικούς, οπότε όπως έγραψε και συμφορουμίτης άνωθεν ξεπερνά τις 2000 kWh/4μηνο.
    Συγνώμη δεν το πρόσεξα

  4. #2194
    Εγγραφή
    16-11-2018
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνω με τον φίλο sdikr κοίταξε το θέμα του διακανονισμού και κοίταξε επίσης να βάλεις νυχτερινό τιμολόγιο

    Μερικές παρατηρήσεις

    Είπες ανήκεις στο ΚΟΤ σε ποια κατηγορία ΚΟΤ-Α/ΚΕΑ η στο ΚΟΤ-Β

    Ανανεώσεις τα στοιχεία σου στην ιστοσελίδα της ΗΔΙΚΑ.?

    Έχεις τσεκαρει ότι αυτοί που έρχονται για καταμέτρηση δηλαδή το ΔΕΔΔΗΕ έχουν πρόσβαση στο ρολόι της ΔΕΗ

    Εννοείται ότι δεν μπορείς να αφήσεις χρέος στην ΔΕΗ και να πας σε άλλο πάροχο γιατί ο αριθμός παροχής ρεύματος του ακινήτου είναι συνδεδεμένος με το ΑΦΜ σου άρα καταλαβαίνεις ότι δεν γίνεται αυτό που λες.

    Επειδή οι 7000kwh μου φαίνονται πολλές δεν ξέρω για τι διάστημα λέμε ούτε τα ΤΜ του ακινήτου θα έλεγα να κάνεις έλεγχο μήπως είναι κάτι λάθος η σου κλέβει κανείς ρεύμα




    Αυτες οι πληροφορίες για τους ευάλωτους πελάτες που βρίσκονται ακριβώς;στο επίσημο σάιτ της ΔΕΗ;γιατι θελω. Α τις χρησιμοποιήσω αν τυχόν μου που πουν οτι δεν θα μου κανουν τις 40 δόσεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antigonaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτες οι πληροφορίες για τους ευάλωτους πελάτες που βρίσκονται ακριβώς;στο επίσημο σάιτ της ΔΕΗ;γιατι θελω. Α τις χρησιμοποιήσω αν τυχόν μου που πουν οτι δεν θα μου κανουν τις 40 δόσεις.



    Να ανανέωσα τα στοιχεια μου κ ειναι ακομα εγκεκριμένη η αίτηση μου στο ηδικα.για εμας που εχουμε ενα παιδακι το όριο ειναι 1700kw

  5. #2195
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antigonaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτες οι πληροφορίες για τους ευάλωτους πελάτες που βρίσκονται ακριβώς;στο επίσημο σάιτ της ΔΕΗ;γιατι θελω. Α τις χρησιμοποιήσω αν τυχόν μου που πουν οτι δεν θα μου κανουν τις 40 δόσεις.

    Να ανανέωσα τα στοιχεια μου κ ειναι ακομα εγκεκριμένη η αίτηση μου στο ηδικα.για εμας που εχουμε ενα παιδακι το όριο ειναι 1700kw
    Αυτό που ζήτησες

    https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelat...aloton-pelatvn

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antigonaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτες οι πληροφορίες για τους ευάλωτους πελάτες που βρίσκονται ακριβώς;στο επίσημο σάιτ της ΔΕΗ;γιατι θελω. Α τις χρησιμοποιήσω αν τυχόν μου που πουν οτι δεν θα μου κανουν τις 40 δόσεις.

    Να ανανέωσα τα στοιχεια μου κ ειναι ακομα εγκεκριμένη η αίτηση μου στο ηδικα.για εμας που εχουμε ενα παιδακι το όριο ειναι 1700kw
    Μια χαρά διάβασε και αυτά που γράφει στην ιστοσελίδα της η ΔΕΗ για τους ευάλωτους πελάτες

    - - - Updated - - -

    Διάβασε και αυτό

    https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/oikonomia/233046

  6. #2196
    Εγγραφή
    18-11-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    verbund αξίζει;

  7. #2197
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antigonaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτες οι πληροφορίες για τους ευάλωτους πελάτες που βρίσκονται ακριβώς;στο επίσημο σάιτ της ΔΕΗ;γιατι θελω. Α τις χρησιμοποιήσω αν τυχόν μου που πουν οτι δεν θα μου κανουν τις 40 δόσεις.

    - - - Updated - - -






    Να ανανέωσα τα στοιχεια μου κ ειναι ακομα εγκεκριμένη η αίτηση μου στο ηδικα.για εμας που εχουμε ενα παιδακι το όριο ειναι 1700kw
    Απ'ότι ξέρω κάνουν τις 40 άτοκες δόσεις σε όλους τους δικαιούχους ΚΕΑ δεν θα έχεις πρόβλημα.

  8. #2198
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αύριο θα ανεβάσω μια φωτογραφία από τα ρολόγια της ΔΕΗ στην πολυκατοικία που μένω (ιδιοκτήτης/διαχειριστής) υπάρχει ένα περίεργο "κουτί" το οποίο δεν ξέρω πια είναι η χρήση του...ελπίζω να ξέρετε εσείς.

  9. #2199
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    αν κάποιος ξέρει τι είναι αυτό...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ΥΠΟΓΕΙΟ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ.jpg  

    ΥΠΟΓΕΙΟ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ_1.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 01-12-18 στις 19:01.

  10. #2200
    Εγγραφή
    20-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
    Νομίζω είναι ο δεκτης στο χώρο του πελάτη που ενεργοποιεί το νυχτερινό ρεύμα.
    Δέχεται σήμα από τα "κεντρικά" του ΔΕΔΔΗΕ

  11. #2201
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω είναι ο δεκτης στο χώρο του πελάτη που ενεργοποιεί το νυχτερινό ρεύμα.
    Δέχεται σήμα από τα "κεντρικά" του ΔΕΔΔΗΕ
    από ότι γράφει δέχεται σήμα (σίγουρα είναι εξοπλισμός ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ) αλλά πρώτη φορά το είδα για αυτό ρωτάω.

    ναι αλλά συνδέεται με όλα τα ρολόγια της ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ που έχουν νυχτερινό ρεύμα?

    γιατί στην πολυκατοικία έχουμε όλοι νυχτερινό ρεύμα (τιμολόγιο) ο πιο πρόσφατος ήμουν εγώ που έβαλα και μου βάλανε νέο μετρητή (με δύο ενδείξεις) και αυτόματη ασφάλεια (βέβαια ξέχασαν να βάλουν και το κουμπί να την σηκώνεις) αλλά μικρό το κακό τους παίρνω τηλέφωνο και σε 5-15 λεπτά είναι εδώ (τα καλά το να συνεργάζεσαι με την ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ)

  12. #2202
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.742
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    από ότι γράφει δέχεται σήμα (σίγουρα είναι εξοπλισμός ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ) αλλά πρώτη φορά το είδα για αυτό ρωτάω.

    ναι αλλά συνδέεται με όλα τα ρολόγια της ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ που έχουν νυχτερινό ρεύμα?

    γιατί στην πολυκατοικία έχουμε όλοι νυχτερινό ρεύμα (τιμολόγιο) ο πιο πρόσφατος ήμουν εγώ που έβαλα και μου βάλανε νέο μετρητή (με δύο ενδείξεις) και αυτόματη ασφάλεια (βέβαια ξέχασαν να βάλουν και το κουμπί να την σηκώνεις) αλλά μικρό το κακό τους παίρνω τηλέφωνο και σε 5-15 λεπτά είναι εδώ (τα καλά το να συνεργάζεσαι με την ΔΕΗ/ΔΕΔΔΗΕ)
    Mήπως έχετε κάποιο ρολόι με "έξυπνο μετρητή" (όχι χελώνα, μη αναλογικό) ανάμεσα στους μετρητές; Θα μπορούσε να είναι πομποδέκτης για εκείνο.

    Διόρθωση : όχι, είναι αυτό που έγραψε ο φίλος παραπάνω. Στέλνει σήμα για το μειωμένο τιμολόγιο του νυχτερινού.

    Δες εδώ https://ilektroaytomatismoi.blogspot...17/06/tas.html

  13. #2203
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν κάποιος ξέρει τι είναι αυτό...
    για το νυχτερινό.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  14. #2204
    Εγγραφή
    26-05-2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    (dB) / 2.9(dB)
    Ειχα αλλαξει 2 φορες και επειδη ειμαι πολυ τυχερος επεσα και τις 2 φορες επανω στους απατεωνες που εκλεισαν Τωρα δεν αλλαζω γιατι η ΔΕΗ με βολευει κυριως γιατι με το τροπο πληρωμης που εχει μου εχει λυσει τα χερια Ασε που εαν δειτε τους λογαριασμους το 55-60% περιπου ειναι τα παγια (Διανομη παγια φπα Δημ τελη κλπ) τα οποια δεν τα γλυτωνεις οπου και αν πας Συνεπως η διαφορα στη χρεωση της καταναλωσης ειναι σχετικα μικρη Αρα αφου βολευομαι εδω κρινω οτι δεν αξιζει

  15. #2205
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    σήμερα έκανα το πρώτο συμβόλαιο για ρεύμα σε ακίνητο (οικιακή χρήση) που νοικιάζει η εταιρεία μου με την εταιρεία πρωτέργια
    έχουμε κάνει με την ELPEDISON
    πιθανόν να κάνουμε και με άλλους καθώς κατόπιν πίεσης στα ανώτερα κλιμάκια της διοίκησης στην εταιρεία όπου εργάζομαι αποδέχτηκαν να μην είναι αποκλειστικότητα η παροχή ρεύματος από την ΔΕΗ άλλα αν κάποιο ακίνητο από αυτά που νοικιάζουμε ανήκει σε άλλο πάροχο να διατηρείτε σε αυτόν απλά να αλλάζει το όνομα στην παροχή ρεύματος και να μπαίνει της εταιρείας μας

Σελ. 147 από 1164 ΠρώτηΠρώτη ... 127137142145146147148149152157167 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας