Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Έχετε αλλάξει πάροχο ηλεκτρικού ρεύματος;

Ψήφισαν
1447. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Έχω αλλάξει

    344 23,77%
  • Δεν έχω αλλάξει, αλλά σκέφτομαι να αλλάξω

    577 39,88%
  • Δεν θα αλλάξω

    436 30,13%
  • ΔΓ/ΔΑ

    90 6,22%
Σελ. 638 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 618628633636637638639640643648658 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.556-9.570 από 17507
  1. #9556
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτο εκανα φιλε @Korakios ,μου ειπαν δεν φαινεται κατι και εκανα αιτηση για ελεγχο ,περιμενω απαντηση ,οταν θα εχω νεα θα σας ενημερωσω ,ευχαριστω.

    edit Φιλε @Makfil αντε να αποδειξω πως δεν ειμαι ελεφαντας ,μεσα απο το site για νεες συνδεσεις homeenter εχω κανει την διαδικασια αιτησης ,τι να εχω κανει λαθος; δεν ειχε κατι αλλο για επιλογη ή που θα ξεχασα να επιλεξω


    edit2 αν δεν βγει ακρη τι μου προτεινεται να κανω; ποια ειναι η καλυτερη λυση; για καταγγελιες δεν εχω ορεξη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimtz : 08-12-21 στις 19:29.

  2. #9557
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    edit2 αν δεν βγει ακρη τι μου προτεινεται να κανω; ποια ειναι η καλυτερη λυση; για καταγγελιες δεν εχω ορεξη
    πλην καταγγελίας δεν έχεις λύση
    αφού δε θες να διεκδικήσεις τα δικαιώματά σου επιλέγεις πρόγραμμα που θες enter/online με νέες τιμές

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου ειπαν δεν φαινεται κατι και εκανα αιτηση για ελεγχο
    ναι αλλά σε ρώτησα , τους ανέφερες οτι έχεις υπογράψει σύμβαση ή νομίζουν οτι απλά μπήκες στο Γ1 και ψάχνουν να δουν αν έχεις (κακώς) ενεργοποιήσει εσύ κάτι , έχει τεράστια διαφορά

    - - - Updated - - -

    όταν μιλάς μαζί τους αναφέρεις οτι υπέγραψες γραπτώς σύμβαση που στείλανε όταν ζήτησες το enter
    Υπάρχει η λέξη enter ηχογραφημένη στις συνομλίες όπως σου είπα να αναφέρεις 100 φορές ???!!!!!

  3. #9558
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν υπαρχει συνομιλια για το συμβολαιο μου ,ολα εγιναν online και το συμβολαιο ηρθε με email ,ποτε δεν μιλησα με εκπροσωπο για το συμβολαιο ,γι αυτο λεω αντε να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας
    Τους ανεφερα οτι μπηκα και εχω κανει την αιτηση online για το homeenter αλλα αυτοι δεν βλεπουν κατι ,τι να πω ,μπλεξαμε ,να κανω καταγγελια αλλα πως θα το αποδειξω; μπερδεμα ,ειναι δυνατον να κανω απο το επισιμο site την αιτηση που αναφερει για νεες αιτησεις homeenter πατηστε εδω και να γινετε λαθος; οτι να ναι ,δεν ειναι δικο μου λαθος

  4. #9559
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπαρχει συνομιλια για το συμβολαιο μου ,ολα εγιναν online και το συμβολαιο ηρθε με email ,ποτε δεν μιλησα με εκπροσωπο για το συμβολαιο ,γι αυτο λεω αντε να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας
    το κατάλαβα αλλά δεν έχει σχέση με αυτό που σου τονίζω συνέχεια

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους ανεφερα οτι μπηκα και εχω κανει την αιτηση online για το homeenter αλλα αυτοι δεν βλεπουν κατι ,τι να πω ,μπλεξαμε
    με αυτό που τους λες λογικό είναι γιατί ΔΕΝ ισχύει , καλά βέβαια τους έκανες , να καούν λίγο !!!!!!

    Επειδή κουράστηκα λίγο , μάλλον φταίω και εγώ και δε μπορώ να στο δώσω να καταλάβεις , το ξαναγράφω
    Ξαναπάρε τηλέφωνο και πες
    "έχω υπογράψει το enter την τάδε ημερομηνία , περίμενα να το δω στο ebill ενεργοποιημένο αλλά δεν είναι , δεν θέλω να πατήσω ενεργοποίηση γιατί θα με βάλει στις νέες τιμες , τι να κάνω ?????????"

    κατάλαβες τώρα ?

  5. #9560
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταλαβα φιλε ,τα ιδια λεμε, τους ανεφερα οτι εχω κανει για το homeenter και υπεγραψα συμβολαιο, το θεμα μου θα εξεταστει ,τους το εχω τονισει

  6. #9561
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ατυχώς, πήρες 2 αντιφατικές απαντήσεις στο θέμα σου και μένει σ' εσένα να αποφασίσεις τις επόμενες ενέργειες.
    Αυτό που με ικανοποιεί, σε σχέση με όσα έγραψα, είναι η απάντηση της ΔΕΗ ότι ΔΕΝ έχεις επιλέξει πρόγραμμα.
    Δεν θα έπρεπε να σε ικανοποιεί, αφού ο άνθρωπος έχει κάνει αίτηση τόσες μέρες και δεν του έχουν ενεργοποιήσει το σωστό πρόγραμμα.
    Εάν χρειάζεται tie break για τις αντιφατικές απαντήσεις: Το σωστότερο είναι να κυνηγήσει τη ΔΕΗ για να του ενεργοποιήσει αναδρομικά το πρόγραμμα που είχε αιτηθεί εξαρχής.
    Εάν πατήσει σήμερα επιλογή προγράμματος, ακόμη και κάποιο από τα Online, Enter, Enter+, θα τα πληρώσει χρυσά με τις ισχύουσες ανατιμήσεις.

  7. #9562
    Εγγραφή
    12-06-2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    THOMSON TG585v7
    SNR / Attn
    7,0(dB) / 12,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά η έκπτωση συνέπειας πώς υπολογίζεται;είναι σωστή στον λογαριασμό που μόλις εκδόθηκε;επίσης δεν βλέπω να έχουν περάσει την έκπτωση ενέργειας.
    Myhome enter.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20211208_194854.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  241,4 KB 
ID: 233015

  8. #9563
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panagism Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά η έκπτωση συνέπειας πώς υπολογίζεται;είναι σωστή στον λογαριασμό που μόλις εκδόθηκε;επίσης δεν βλέπω να έχουν περάσει την έκπτωση ενέργειας.
    Myhome enter.
    Η έκπτωση συνέπειας είναι το 5% της χρέωσης προπήθειας στο Enter, αλλά το 1,16€ δεν αντιστοιχεί στο ποσοστό αυτό, ενώ το 2% είναι σωστό.
    Τηλέφωνο αύριο, για την αναζήτηση του λάθους, αν και η διαφορά είναι λίγα λεπτά.

  9. #9564
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panagism Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά η έκπτωση συνέπειας πώς υπολογίζεται;
    στον επόμενο λογαριασμό

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταλαβα φιλε ,τα ιδια λεμε, τους ανεφερα οτι εχω κανει για το homeenter και υπεγραψα συμβολαιο, το θεμα μου θα εξεταστει ,τους το εχω τονισει
    οκ, εύχομαι όλα να πάνε καλά . Απλά μην πατάς τίποτα για ενεργοποίηση μιας και θα μπεις με νέες τιμές
    Πάλι μην πατάς τίποτα ,ακόμα και αν σου πούνε απο τη ΔΕΗ
    Κανονικά , για το enter συγκεκριμένα , έπρεπε απο την ΔΕΗ να το έχουν ενεργοποιημένο στο ebill και φυσικά για το enter δε χρειάζεται καν ebill , δεν είναι απαραίτητο

  10. #9565
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ok φιλε, περιμενω να μου απαντησουν ,εννοειτε πως δεν θα δεχτω, δεν φταιω εγω αν ειναι λαθος απο το συστημα τους, οταν θα εχω νεα θα σας ενημεωσω ,ευχαριστω για την βοηθεια σας.

  11. #9566
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ekrepali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύριο μεθαύριο θα ενωθεί το παζλ πιστεύω...

    Chrismasgr, στον ΔΕΔΔΗΕ για ποιο λόγο έστειλες; Σου είπα.... μπορεί η Volterra να μην ενημερώθηκε έγκαιρα για την αλλαγή παρόχου. Ίσως λύνεται με μια απλή αμφισβήτηση/επανέκδοση. Άνέβασε τη 2η σελίδα να δούμε τι γίνεται.
    Δεύτερη σελίδα δεν έχει. Ανέβασα το pdf ατόφιο όπως το έστειλε η volterra .

    Μετά από πολύ καιρό επιτέλους έπιασα γραμμή. Τους ανέφερα το πρόβλημα μου και μου έστειλαν έντυπο αίτηση διακοπής συμβασης προμηθειας ηλεκτρικής ενέργειας. Για να δούμε. Μόνο μην μου πούνε ότι το έστειλα καθυστερημένα και ο λογαριασμός ισχύει.
    London for ever

  12. #9567
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους ανέφερα το πρόβλημα μου και μου έστειλαν έντυπο αίτηση διακοπής συμβασης προμηθειας ηλεκτρικής ενέργειας
    αυτό ποτέ δεν το συμπληρώνουμε , έπρεπε ο ΔΕΔΔΗΕ να ενημερώσει για τη διακοπή απο τη ΔΕΗ την οποία εξουσιοδότησες όταν υπέγραψες το νέο συμβόλαιο
    Όταν αλλάζεις πάροχο ο ΔΕΔΔΗΕ ενημερώνει για τη λήξη της εκπροσώπησης του παλιού και την ημερομηνία έναρξης στον καινούριο

    μπες myrae ένα αίτημα/παράπονο προς διαχειριστή και πάροχο (ΔΕΔΔΗΕ και Volterra), ένα όχι δύο αιτήματα

    Να σου πω για το έντυπο που ετοιμάζεσαι να συμπληρώσεις
    Άσχετα με το οτι εσύ θα γράψεις αλλαγή προμηθευτή , όταν πάει στο ΔΕΔΔΗΕ υπάρχει κίνδυνος να μην το δώσουν σημασία και να προχωρήσουν σε διακοπή
    αν θες να ρισκάρεις καλώς

  13. #9568
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό ποτέ δεν το συμπληρώνουμε , έπρεπε ο ΔΕΔΔΗΕ να ενημερώσει για τη διακοπή απο τη ΔΕΗ την οποία εξουσιοδότησες όταν υπέγραψες το νέο συμβόλαιο
    Όταν αλλάζεις πάροχο ο ΔΕΔΔΗΕ ενημερώνει για τη λήξη της εκπροσώπησης του παλιού και την ημερομηνία έναρξης στον καινούριο

    μπες myrae ένα αίτημα/παράπονο προς διαχειριστή και πάροχο (ΔΕΔΔΗΕ και Volterra), ένα όχι δύο αιτήματα

    Να σου πω για το έντυπο που ετοιμάζεσαι να συμπληρώσεις
    Άσχετα με το οτι εσύ θα γράψεις αλλαγή προμηθευτή , όταν πάει στο ΔΕΔΔΗΕ υπάρχει κίνδυνος να μην το δώσουν σημασία και να προχωρήσουν σε διακοπή
    αν θες να ρισκάρεις καλώς
    Μην μου λες τέτοια και έστειλα email
    London for ever

  14. #9569
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην μου λες τέτοια και έστειλα email
    σου λέω οτι άκουσα μία περίπτωση και ξέρω προσωπικά 2η περίπτωση
    σπάνιο , γιαυτό και λέω να μη κάτσει στραβή

    - - - Updated - - -

    σίγουρα το έντυπο ποτέ δεν το συμπληρώνουμε παραμόνο για αίτημα διακοπής και όχι αλλαγής πάροχου

  15. #9570
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Και εφόσον (φαίνεται ότι) μου ενεργοποιήθηκε το Myhome online την 01/12 και έχει τις παλιές χρεώσεις, έρχεται τώρα η ερώτηση για δυνατούς λύτες

    Στον προηγούμενο πάροχο είχε ΚΟΤ-Β αυτή η παροχή. Να το ενεργοποιήσω και στη ΔΕΗ, ή μόλις δουν το ΚΟΤ-Β θα μου κάνουν καμιά αυτόματη μετάπτωση στο υφιστάμενο myhome Online με την +70% χρέωση και θα πάει δώρον άδωρον; Εδώ σε θέλω κάβουρα
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

Σελ. 638 από 1168 ΠρώτηΠρώτη ... 618628633636637638639640643648658 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξοικονόμηση ηλεκτρικού ρεύματος
    Από nmakry στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-22, 13:29
  2. χτυπημα ηλεκτρικου ρευματος!!
    Από transforman στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-10, 19:46
  3. Δίκτυο ασύρματο ή μέσω ηλεκτρικού ρεύματος ;
    Από B.giorgos στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 18:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας