Σελ. 13 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314151823 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 441
  1. #181
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Συμφώνησα για ανταλλαγή την Epiphone με μια Schecter C6 Pro σε Aurora Burst.

    Από ότι μου είπε το παιδί και όπως την είδα σε φωτογραφίες, φαίνεται να μην έχει cosmetic θέματα. Νομίζω είναι μια πολύ καλή και ιδιαίτερη πλατφόρμα για πειραματισμούς. Updates tomorrow!

    (Την PRS την κράτησα τελικά, ήρθα στα συγκαλά μου).

  2. #182
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Ακόμα τσιμπιέμαι πως έκανα ανταλλαγή μια κιθάρα που πήρα 150 λίρες και έδωσα 120 να τη φτιάξω, για τούτο εδώ το μωρό, αγορασμένο τον Μάιο του '20.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20200925_155506.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  627,9 KB 
ID: 219183
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20200925_155544.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  637,7 KB 
ID: 219184
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20200923_174718.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  1,08 MB 
ID: 219185

    Ένα καλό σετ Dimarzio ή SD της λείπει και θα είμαστε κομπλέ.

  3. #183
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφώνησα για ανταλλαγή την Epiphone με μια Schecter C6 Pro σε Aurora Burst.

    Από ότι μου είπε το παιδί και όπως την είδα σε φωτογραφίες, φαίνεται να μην έχει cosmetic θέματα. Νομίζω είναι μια πολύ καλή και ιδιαίτερη πλατφόρμα για πειραματισμούς. Updates tomorrow!

    (Την PRS την κράτησα τελικά, ήρθα στα συγκαλά μου).


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    Ακόμα τσιμπιέμαι πως έκανα ανταλλαγή μια κιθάρα που πήρα 150 λίρες και έδωσα 120 να τη φτιάξω, για τούτο εδώ το μωρό, αγορασμένο τον Μάιο του '20.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20200925_155506.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  627,9 KB 
ID: 219183
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20200925_155544.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  637,7 KB 
ID: 219184
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20200923_174718.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  1,08 MB 
ID: 219185

    Ένα καλό σετ Dimarzio ή SD της λείπει και θα είμαστε κομπλέ.
    Πολύ όμορφη! Έχω όμως ένα θέμα με τις Schecter ρε γμτ: Ενώ οι Super Strat τους μου αρέσουν πάρα πολύ (αισθητικά, specs, κτλ, ότι άλλο βγάζουν μου είναι αδιάφορο), όποτε έχω παίξει με αυτές δε μου κάθονται καθόλου καλά ούτε στο χέρι, ούτε ως ήχος. Κι έχω παίξει με Schecter που έχουν μαγνήτες της εταιρίας, αλλά και με Schecter που είχε EMG (αυτή ήταν στο σχέδιο των signature του Synyster Gates των Avenge Sevenfold, Avenger λέγεται το συγκεκριμένο σχήμα νομίζω). Δεν ξέρω γιατί Στην κατηγορία των μεταλλοκιθάρων που παίζει η Schecter προτιμώ 1000 φορές ESP/LTD.

    Στα δικά μου ο Boss Katana Head τα σπάει! Δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ με τα διάφορα μπλιμπλίκια του και να φέρω τον ήχο εκεί που θέλω, αλλά η μέχρι στιγμής εμπειρία με το λίγο χρόνο που διέθεσα είναι θετικότατη. Οι λάμπες δε μου λείπουν ΚΑ-ΘΟ-ΛΟΥ! Το line out (που έχει και speaker sim) είναι μια χαρά για να τον ρίχνω πάνω στο audio interface. Ακόμα και το δικό του ηχειάκι είναι μια χαρά για εξάσκηση χωρίς να σπας τύμπανα, αλλά και για να μην ενοχλείς όταν όλοι κοιμούνται (μπορείς να ρίξεις τον ενισχυτή στο 0.5Watt). Για την απόλυτη ησυχία, χωρίς να μπλέκεις με audio interface, κτλ, έχει και έξοδο για ακουστικά! Δηλαδή τί άλλο να ζητήσει κάποιος! Ήχος άψογος, ένα σωρό εφφέ, σύνδεση με υπολογιστή για απευθείας εγγραφή ή για να φτιάξεις patches, κτλ, κτλ και όλα αυτά σε μια τιμή που τσακίζει κόκκαλα! Δεν είναι τυχαία η επιτυχία της Roland. Πήρε μια πολύ καλή πλατφόρμα (Boss GT-100) και την έδωσε σε μορφή ολοκληρωμένου ενισχυτή σε απίστευτη τιμή Μ' αυτά και μ' αυτά θα δώσω και το attenuator της Rivera. Δεν το έχω ανάγκη καθόλου πλέον. To επόμενο είναι να αλλάξω μεγάφωνα στην καμπίνα. Τελικά τα Eminence που έχει η 2x12 Jet City δε μου αρέσουν. Υπάρχουν τρελές ευκαιρίες στο ebay σε κανονικά Made in England Celestion G12H75 Creamback, G12T75, κτλ

    Επίσης την προηγούμενη Κυριακή πήγα με τη γυναίκα στο Aberdeenshire να πάρω το λαιμό (βασικά όλη την κιθάρα) από τον οργανοποιό. Η αίσθηση του λαιμού φοβερή! Ο μπαγάσας μόνο δίνοντάς του τα μέτρα του λαιμού της PRS μου, έφτιαξε τον καινούργιο λαιμό πολύ κοντά σε αυτόν της PRS! 2-3 ατέλειες εδώ κι εκεί, αλλά δε με πειράζει. Φοβερά τα νερά του roasted maple ξύλου, ενώ και τα maple dot inlays στην ταστιέρα προσθέτουν στην όλη αισθητική. Έχει κι ένα ανεπαίσθητο flame. Πρέπει να δεις πολύ προσεκτικά σε κατάλληλη γωνία για να το προσέξεις. Κάναμε και ωραία βόλτα εκείνη τη μέρα. Ο καιρός ήταν σούπερ, ενώ το μέρος έχει και παραλία με καταπληκτική αμμουδιά (ναι υπάρχουν και τέτοιες παραλίες στο νησί ). Μερικές φωτό από τη FB σελίδα του μάστορα (εγώ ακόμα δεν έχω αξιωθεί να βγάλω):

    https://tinyurl.com/y3mmu3z6
    https://tinyurl.com/y2haovqq
    https://tinyurl.com/y27pwhlx
    https://tinyurl.com/y4aqlgp2
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  4. #184
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Πωωωω εργαλειάρα! Καλορίζικη και αναμένω περαιτέρω εντυπώσεις! Φαίνεται σούπερ το κορίτσι!

    Έχω αρχίσει και ψήνομαι άσχημα για Katana MkII. Βλέπω στα μεταχειρισμένα κάτι τιμές που το κάνουν no-brainer. Θέλω να δώ ποιό το integration με το DAW και αν μου κάνει μάλλον θα το προχωρήσω. Όπως με ενδιαφέρει και πόσο καλό είναι και το power amp κομμάτι του για να βάλω τα preamp και effects rack μου στο FX return.

    Η Shecter Hellraiser και C-1 που είχα δοκιμάσει παλιά, δε μου έκαναν καθόλου και ήμουν πολύ σκεπτικός με τη συγκεκριμένη, πριν τη δώ. Αυτή η σειρά, τουλάχιστον, έχει λαιμό (σχεδόν) ίδιο με της Γιαπωνέζας Jackson WRMG μου. Και είναι απόλαυση. Σκέφτομαι να βάλω και ένα Pegasus/Sentinel set και να την κρατήσω.

  5. #185
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πωωωω εργαλειάρα! Καλορίζικη και αναμένω περαιτέρω εντυπώσεις! Φαίνεται σούπερ το κορίτσι!
    Τώρα πρέπει να τη βάψω. Η διαδικασία δεν είναι δύσκολη. Μόνο να επιλέξω τα κατάλληλα σπρέυ, γιατί με σπρέυ λέω να τη βάψω. Το άλλο πρόβλημα είναι ο καιρός, μια και δεν έχω κάποιον κατάλληλο κλειστό χώρο (πχ, μεγάλη αποθήκη ή κάποιο κλειστό γκαράζ).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αρχίσει και ψήνομαι άσχημα για Katana MkII. Βλέπω στα μεταχειρισμένα κάτι τιμές που το κάνουν no-brainer. Θέλω να δώ ποιό το integration με το DAW και αν μου κάνει μάλλον θα το προχωρήσω. Όπως με ενδιαφέρει και πόσο καλό είναι και το power amp κομμάτι του για να βάλω τα preamp και effects rack μου στο FX return.
    Αν όντως αγοράσεις Katana, πρόσεξε ποιο μοντέλο θα πάρεις γιατί έχουν μικροδιαφορές στις δυνατότητες (πχ, νομίζω ο 50άρης δεν έχει line out, έχει λιγότερα «κανάλια» ή καλύτερα θέσεις μνήμης για patch, κτλ).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Shecter Hellraiser και C-1 που είχα δοκιμάσει παλιά, δε μου έκαναν καθόλου και ήμουν πολύ σκεπτικός με τη συγκεκριμένη, πριν τη δώ. Αυτή η σειρά, τουλάχιστον, έχει λαιμό (σχεδόν) ίδιο με της Γιαπωνέζας Jackson WRMG μου. Και είναι απόλαυση. Σκέφτομαι να βάλω και ένα Pegasus/Sentinel set και να την κρατήσω.
    Εκτός από την Avenger που ανέφερα πιο πάνω δε θυμάμα ποιες άλλες Schecter super strat έχω παίξει. Πάντως αν η δικιά σου έχει λαιμό ίδιο με της Jackson ίσως θα μου έκανε κι εμένα. Στην Αθήνα έχω μια Jackson PS4 (20+ χρονών κιθάρα) και ο λαιμός της πάντα μου καθόταν πολύ καλά στο χέρι. Γενικά το προφίλ των λαιμών της Jackson και της ESP/LTD μου κάθεται καλά. Όπως και οι Wizard της Ibanez. Απ' όλους όμως προτιμώ ίσως πιο πολύ το wide thin της PRS. Ωραίο D προφίλ σχετικά λεπτό, όχι όμως όπως της Ibanez. Νιώθω να μου γεμίζει το χέρι, χωρίς όμως να κουράζεται, όπως με κάτι baseball bats λαιμούς πχ Gibson.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  6. #186
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα πρέπει να τη βάψω. Η διαδικασία δεν είναι δύσκολη. Μόνο να επιλέξω τα κατάλληλα σπρέυ, γιατί με σπρέυ λέω να τη βάψω. Το άλλο πρόβλημα είναι ο καιρός, μια και δεν έχω κάποιον κατάλληλο κλειστό χώρο (πχ, μεγάλη αποθήκη ή κάποιο κλειστό γκαράζ).


    Αν όντως αγοράσεις Katana, πρόσεξε ποιο μοντέλο θα πάρεις γιατί έχουν μικροδιαφορές στις δυνατότητες (πχ, νομίζω ο 50άρης δεν έχει line out, έχει λιγότερα «κανάλια» ή καλύτερα θέσεις μνήμης για patch, κτλ).


    Εκτός από την Avenger που ανέφερα πιο πάνω δε θυμάμα ποιες άλλες Schecter super strat έχω παίξει. Πάντως αν η δικιά σου έχει λαιμό ίδιο με της Jackson ίσως θα μου έκανε κι εμένα. Στην Αθήνα έχω μια Jackson PS4 (20+ χρονών κιθάρα) και ο λαιμός της πάντα μου καθόταν πολύ καλά στο χέρι. Γενικά το προφίλ των λαιμών της Jackson και της ESP/LTD μου κάθεται καλά. Όπως και οι Wizard της Ibanez. Απ' όλους όμως προτιμώ ίσως πιο πολύ το wide thin της PRS. Ωραίο D προφίλ σχετικά λεπτό, όχι όμως όπως της Ibanez. Νιώθω να μου γεμίζει το χέρι, χωρίς όμως να κουράζεται, όπως με κάτι baseball bats λαιμούς πχ Gibson.
    Καλά ο '50s λαιμός της Gibson είναι καλός για μονόζυγο. Για κιθάρα, πραγματικά δεν ξέρω πως την παλεύουν. Ο '60s πολύ πιο άνετος, αλλά δεν το λέω και ιδανικό για τα δικά μου γούστα.

    Μιας που θίξαμε το θέμα λαιμού: Με διαφορά ο αγαπημένος μου παικτικά είναι στις Charvel. Αν δεν έχεις δοκιμάσει και βρείς ευκαιρία, θα μπείς στο cult και δε θα ξαναβγείς.

    Περί Katana: Κοιτάζω αποκλειστικά τον 100άρη για τους λόγους που πολύ σωστά είπες.

  7. #187
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας που θίξαμε το θέμα λαιμού: Με διαφορά ο αγαπημένος μου παικτικά είναι στις Charvel. Αν δεν έχεις δοκιμάσει και βρείς ευκαιρία, θα μπείς στο cult και δε θα ξαναβγείς.
    Έχω παίξει με Charvel Pro-Mod DK 24 HH πέρσι τέτοια εποχή. Ήμουν στο τσακ να την πάρω, αλλά με χάλασε το χρώμα της (burgundy mist), τα άλλα χρώματα δε μου άρεσαν ή έχω ήδη (πχ, μαύρο), οπότε προσπέρασα. Ο λαιμός της ήταν σχεδόν ίδιος, ίσως ολόιδιος, με της Jackson μου. Στο μαγαζί είχε και μία Charvel San Dimas So-Cal Style 1 HH FR. Δεν τη δοκίμασα, αλλά από το λίγο που την έπιασα και γρατζούνισα για ~1' έτσι στο όρθιο μου θύμισε τoν wide thin της PRS μου.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  8. #188
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Βρήκα αυτή την Epiphone Les Paul 2001 από το εργοστάσιο της samick στην Κορέα. Καθαρή (λες και δεν παίχτηκε ποτέ) σε τιμή χώμα. Δεν άντεξα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20201002_194859.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  664,1 KB 
ID: 219388
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20201002_194816.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  1,20 MB 
ID: 219389
    Θα μπει και ένα set P-Rails που έχω και κάθεται και θα είμαστε κομπλέ. (και το man cave μεγαλώνει)

    Υ. Γ: Βρήκα έναν katana και περιμένω απάντηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veldrin : 03-10-20 στις 14:36.

  9. #189
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    LOL, δεν παίζεσαι ρε Veldrin! Απορώ με την ψυχραιμία της γυναίκας σου (και της δικιάς μου εδώ που τα λέμε)!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  10. #190
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Δεν ξέρω πως αντέχουν, αλλά εμείς φταίμε; Είναι τιμές αυτές που βάζουν; Μου ζήτησε 180 λίρες, του λέω 120 (για πλάκα να μην έχω τύψεις ότι δεν έκατσε) και μου απαντάει ok...

    Jacket, κλειδιά, από τη φούρια μου ξέχασα να πάρω μια άδεια θήκη.

    -που πας;

    -....

    -α κατάλαβα, κι άλλη κιθάρα.

    Την έφερα τυλιγμένη μέσα σε μια κουβέρτα που έχω για να ξεπροβοδίσω από τη ζωή κανένα ελάφι αν το φάω πάλι λάχανο στο δρόμο.

    Συνεχίζουμε δυνατά (μέχρι την επόμενη)

  11. #191
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω πως αντέχουν, αλλά εμείς φταίμε; Είναι τιμές αυτές που βάζουν; Μου ζήτησε 180 λίρες, του λέω 120 (για πλάκα να μην έχω τύψεις ότι δεν έκατσε) και μου απαντάει ok...

    Jacket, κλειδιά, από τη φούρια μου ξέχασα να πάρω μια άδεια θήκη.

    -που πας;

    -....

    -α κατάλαβα, κι άλλη κιθάρα.

    Την έφερα τυλιγμένη μέσα σε μια κουβέρτα που έχω για να ξεπροβοδίσω από τη ζωή κανένα ελάφι αν το φάω πάλι λάχανο στο δρόμο.

    Συνεχίζουμε δυνατά (μέχρι την επόμενη)


    Απάντηση της γυναίκας μου:

    - Πλάκα έχετε.

    - .........


    Πάντως η μπλε η Epiphone μου άρεσε περισσότερο

    Τώρα θα μου πεις πώς θα γίνει να ξεφορτωθώ το attenuator της Rivera;; Επικοινώνησαν 1-2 στο gumtree και στο reverb.com, αλλά ακόμα τίποτα. Δες λες του δικού σου του τεχνικού μήπως έχει καμιά άκρη;;
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  12. #192
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Εγώ έτσι και αποφασσίσω να προσθέσω ένα αδελφάκι στην ταπεινή μου Washburn, η γυναίκα θα μου την κάνει τον μεγαλύτερο δονητή του κόσμου
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  13. #193
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.438
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έτσι και αποφασσίσω να προσθέσω ένα αδελφάκι στην ταπεινή μου Washburn, η γυναίκα θα μου την κάνει τον μεγαλύτερο δονητή του κόσμου
    Φαντάσου να πάρεις αυτή δηλαδή
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  14. #194
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Απάντηση της γυναίκας μου:

    - Πλάκα έχετε.

    - .........


    Πάντως η μπλε η Epiphone μου άρεσε περισσότερο

    Τώρα θα μου πεις πώς θα γίνει να ξεφορτωθώ το attenuator της Rivera;; Επικοινώνησαν 1-2 στο gumtree και στο reverb.com, αλλά ακόμα τίποτα. Δες λες του δικού σου του τεχνικού μήπως έχει καμιά άκρη;;
    Είναι πολύ περίεργη περίοδος στις πωλήσεις. Βλέπω πολύ καλές τιμές σε εξοπλισμό, χωρίς ανταπόκριση προφανώς γιατί κρατάνε πισινή με όσα γίνονται. Πόσο δίνεις το Rivera;

    Καλά η μπλέ είχε κουκλί τοπ, αλλά κάποια βασικά προβλήματα και γι αυτό προχώρησα στην ανταλλαγή. Ήταν ο πρώτος χρόνος της μεταφοράς στην Κίνα, σε εργοστάσιο που προέκυψε one off (Daewon) και έβλεπα κάποια μικρά θεματάκια στις κολλήσεις. Ήταν και κιθάρα που έβγαλα από πάνω της πάρα πολλή σκουριά για να την επαναφέρω, αλλά ήταν και heavily gigged. Την έκανα 90% καλά, αλλά ψυχολογικά έψαχνα για κάτι πιο καθαρό και Κορεάτικο. Θα μπουν και οι P-Rails στην τωρινή και θα είναι keeper. Πάντως η Κορεάτισα έχει πιο λεπτό λαιμό σε σχέση με εκείνη την Κινέζα (αλλά και πιο βαριά).

    Αλλά ακριβώς λόγω της κατάστασης, βγαίνουν κάτι διαμαντάκια στις αγγελίες. Ήμουν έτοιμος να ταξιδέψω στο Ayr γιατί είδα μια Yamaha YSG T-1 στις £500 αλλά τελικά κυριάρχησε η λογική. Πλέον η επόμενη θα πρέπει να είναι κάτι εξαιρετικό, (Gibson Custom shop, PRS 10 top κτλ). Όχι πως η Yamaha δεν ήταν, αλλά 650 μίλια μου κάθισαν λίγο βαριά...

    @Chingachgook: Είχα τέτοια ultimatum όταν πήρα την τρίτη μου κιθάρα εδώ, μια Blade California Custom που την πούλησα πριν 6 μήνες για διπλά λεφτά. Βλέπει το έτερον ήμισυ πως κάνεις την πλάκα σου (έχουν περάσει από τα χέρια μου φέτος, τουλάχιστον 2 κιθάρες που τις είχα άχτι πιτσιρίκος), και λειτουργεί και ως επένδυση. Τις κάνεις να φαίνονται και όμορφες στο χώρο και δένει το γλυκό. Όταν είπα χθες πως θα πάω στο Ayr αυθημερόν για τη Yamaha και περίμενα να ακούσω στριγγλιές και προτεσταντικές επικλήσεις στα θεία, μου είπε κλείσε ξενοδοχείο να πάμε παρέα και γυρνάμε την επόμενη.

    Υ.Γ: Το πλάκα έχετε μου ακούγεται πολύ τρομακτικό, τύπου dracaris από καλίσι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veldrin : 04-10-20 στις 15:03.

  15. #195
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολύ περίεργη περίοδος στις πωλήσεις. Βλέπω πολύ καλές τιμές σε εξοπλισμό, χωρίς ανταπόκριση προφανώς γιατί κρατάνε πισινή με όσα γίνονται. Πόσο δίνεις το Rivera;
    £490 ή best offer. Καινούργιο κάνει £700. Προφανώς διατίθεμαι να πάω και παρακάτω προκειμένου να φύγει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά ακριβώς λόγω της κατάστασης, βγαίνουν κάτι διαμαντάκια στις αγγελίες. Ήμουν έτοιμος να ταξιδέψω στο Ayr γιατί είδα μια Yamaha YSG T-1 στις £500 αλλά τελικά κυριάρχησε η λογική. Πλέον η επόμενη θα πρέπει να είναι κάτι εξαιρετικό, (Gibson Custom shop, PRS 10 top κτλ). Όχι πως η Yamaha δεν ήταν, αλλά 650 μίλια μου κάθισαν λίγο βαριά...
    Δεν την ήξερα τη συγκεκριμένη Yamaha. Ωραία είναι και ξεφεύγει από τα συνηθισμένα σχέδια. Φέρνει λίγο και στην Cort σου, αλλά με carved top.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Chingachgook: Είχα τέτοια ultimatum όταν πήρα την τρίτη μου κιθάρα εδώ, μια Blade California Custom που την πούλησα πριν 6 μήνες για διπλά λεφτά. Βλέπει το έτερον ήμισυ πως κάνεις την πλάκα σου (έχουν περάσει από τα χέρια μου φέτος, τουλάχιστον 2 κιθάρες που τις είχα άχτι πιτσιρίκος), και λειτουργεί και ως επένδυση. Τις κάνεις να φαίνονται και όμορφες στο χώρο και δένει το γλυκό. Όταν είπα χθες πως θα πάω στο Ayr αυθημερόν για τη Yamaha και περίμενα να ακούσω στριγγλιές και προτεσταντικές επικλήσεις στα θεία, μου είπε κλείσε ξενοδοχείο να πάμε παρέα και γυρνάμε την επόμενη.

    Υ.Γ: Το πλάκα έχετε μου ακούγεται πολύ τρομακτικό, τύπου dracaris από καλίσι.
    Προσωπικά είμαι τυχερός, μια και η γυναίκα μου είναι της καλών τεχνών, οπότε υπάρχει κατανόηση
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


Σελ. 13 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 3811121314151823 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μαθηση ηλεκτρικης κιθαρας
    Από KIT-XDestroyerGR στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-10, 22:48
  2. Περί κουρδίσματος κιθάρας
    Από gtklocker στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-10, 11:03
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-10, 20:22
  4. Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
    Από Gus στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-08, 21:50
  5. Αγορά ηλεκτρικής κιθάρας
    Από Giorgos18 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-07, 18:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας