Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποια είδη μουσικής ακούτε;

Ψήφισαν
126. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Κλασική

    35 27,78%
  • Pop

    28 22,22%
  • Rock

    86 68,25%
  • Ηλεκτρονική

    43 34,13%
  • House - Trance - Progressive - Rave

    33 26,19%
  • Heavy Metal

    59 46,83%
  • Hip Hop - Rap

    24 19,05%
  • Latin

    20 15,87%
  • Λαικά

    21 16,67%
  • Άλλα ελληνικά (Pop, Rock, Έντεχνο)

    45 35,71%
  • Soundtracks - Themes

    31 24,60%
  • Άλλο

    28 22,22%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 251
  1. #31
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Περιοχή
    in the blue flow..
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    660
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 21(dB)
    Rock κυριως ξενη,ελληνικη σπανια, κυριως εντεχνο,κλασσικη,Ethnic με μια αδυναμια σε κελτικη και αρμενικη,Blues,Jazz,Trance,Ηouse και γενικα electronica σε ολες τις εκφρασεις της.Επισης ακουω ανετα J-pop (Anime rulezzzz )και σχετικα soundtrack.αλλα οι αδυναμιες μου ειναι η Jazz και η Trance

  2. #32
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheCondor
    Ενω να ακους κλ@ψομ****κα στιχακια για την μιζερη ζωη του καθε αποτυχημενου που φοραει τρεις χιλιαδες χρυσες καδενες στο ενα μονο χερι ειναι καλυτερο. ( λεγε με rap - το παιζω ιστορια και δεν μου την λεει κανεις )

    Στο death βεβαια δεν ντυνεται κανεις σαν τερας, αλλα τελος παντων.

    Το θεμα ειναι οτι τα περισσοτερα ατομα νομιζουν πως η μουσικη ειναι τα φωνητικα, και μενουν στο γεγονος οτι μερικοι ουρλιαζουν η/και κανουν οτιδηποτε αλλο ( δεν μιλαω μονο για το metal ) και δεν ειναι σε θεση να μπορουν να ξεχωρισουν τι παιζει απο πισω απο την φωνη ωστε να εκτιμησουν σωστα τα κομματια.

    τελος παντων θα σου απαντησω σοβαρα...
    Ολα αυτα που θα γραψω ειναι προσωπικες εκτιμησεις και οι απαντησεις σας καλο θα ειναι να εχουν επιχειρηματα οχι σαν τον Condor.
    Τι σχεση εχει τωρα το metal-death ξερω γω πως τα λετε με τη ραπ μουσικη του 80'??Οταν ακομα κυνηγουσαν τους μαυρους,οταν δε βρισκαν δουλεις τελος παντων αν εχετε ακουσει για καποιον ΡΑΤΣΙΣΜΟ.
    Τα ελληνικα χιπχοπ ειναι ΟΛΑ για πεταμα,ραπαρουν μονο κατι πλουσιοπαιδα στην τηλεοραση και οποιος τραγουδαει σωστα δεν εχει βγαλει ουτε ενα cd
    Αν εσενα σου φαινεται αποτυχια να γενιεσαι μαυρος εμενα μου περισσευει.
    Σημερον εχουν βγει πολλοι με ροζ κοστουμια,πρασινα καπελα και ξερω γω τι.αυτο ειναι χιπχοπ και δεν εχει κανενα νοημα,απλα εχει δυνατο ρυθμο και "αγριους στιχους".Σε καποιους αρεσει σε αλλους οχι.
    Και δεν μπορω να καταλαβω τι λες μενουν μονο στα ψωνητικα??? Εχω ακουσει ενα τραγουδι στο MAD που ειχε μεν δυνατη κιθαρα και ο "τραγουδιστης" ελεγε μονο κατι ug trug poug και κατι τετοια.Τι ειναι αυτο μουσικη?? Nαι το ξερω δεν ακουτε τετοια...

  3. #33
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blend
    Δεν βλέπω επιλογή για ....Shakira!

    Είναι ξεχωριστό είδος μουσικής....


    Γι'αυτο και δεν ψήφισα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cafeeine
    Blend! Τι έγινε? Τυφλώθηκες κι εσύ με την Shakira?
    Υπάρχει κάποιο πρόβλημα???

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  4. #34
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris
    Εχω ακουσει ενα τραγουδι στο MAD που ειχε μεν δυνατη κιθαρα και ο "τραγουδιστης" ελεγε μονο κατι ug trug poug και κατι τετοια.Τι ειναι αυτο μουσικη?? Nαι το ξερω δεν ακουτε τετοια...
    Εμ, φυσικο ειναι να μην καταλαβαινεις αν ειναι μουσικη ή οχι. Αν περιμενεις να ακουσεις "στανταρ" στοιχεια σε ενα τραγουδι για να καταλαβεις αν ειναι καλο ή οχι, τοτε ειναι απολυτα λογικο.
    Anyway, με αυτη την λογικη, αυτα που ακους εσυ, δεν τα θεωρω μουσικη, γιατι δεν εχουν arrrrrgggs και ουγγγγγγγςςς

  5. #35
    Το avatar του μέλους pcman
    pcman Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lamesaint
    Σύγχρονη όσο μπορώ (20ς αιώνας δηλαδή - αυτή η κατηγορία λείπει απο την δημοσκόπηση).
    Γιατί, η σύγχρονη μουσική δεν έχει pop, δεν έχει rock, δεν έχει heavy metal; Σε τι διαφέρει με παλιότερες μουσικές ως προς τα είδη; Άρα αυτό που λες δεν ισχύει. Σαφώς και η δημοσκόπηση περιλαμβάνει τόσο παλιές όσο και σύγχρονες μουσικές.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alefgr
    Μιά παρατήρηση. Θα έπρεπε στην λίστα να υπάρχει και το New Age μιάς και αφορά αρκετό κόσμο.
    Φίλε μου, μέσα σε 12 επιλογές ποια είδη μουσικής να πρωτοβάλεις; Ελπίζω αυτά που διάλεξα να είναι τα αντιπροσωπευτικότερα.

    Μην βαράτε τον poll maker!

  6. #36
    Το avatar του μέλους TheCondor
    TheCondor Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris

    τελος παντων θα σου απαντησω σοβαρα...
    Ολα αυτα που θα γραψω ειναι προσωπικες εκτιμησεις και οι απαντησεις σας καλο θα ειναι να εχουν επιχειρηματα οχι σαν τον Condor.
    Τι σχεση εχει τωρα το metal-death ξερω γω πως τα λετε με τη ραπ μουσικη του 80'??Οταν ακομα κυνηγουσαν τους μαυρους,οταν δε βρισκαν δουλεις τελος παντων αν εχετε ακουσει για καποιον ΡΑΤΣΙΣΜΟ.
    Τα ελληνικα χιπχοπ ειναι ΟΛΑ για πεταμα,ραπαρουν μονο κατι πλουσιοπαιδα στην τηλεοραση και οποιος τραγουδαει σωστα δεν εχει βγαλει ουτε ενα cd
    Αν εσενα σου φαινεται αποτυχια να γενιεσαι μαυρος εμενα μου περισσευει.
    Σημερον εχουν βγει πολλοι με ροζ κοστουμια,πρασινα καπελα και ξερω γω τι.αυτο ειναι χιπχοπ και δεν εχει κανενα νοημα,απλα εχει δυνατο ρυθμο και "αγριους στιχους".Σε καποιους αρεσει σε αλλους οχι.
    Και δεν μπορω να καταλαβω τι λες μενουν μονο στα ψωνητικα??? Εχω ακουσει ενα τραγουδι στο MAD που ειχε μεν δυνατη κιθαρα και ο "τραγουδιστης" ελεγε μονο κατι ug trug poug και κατι τετοια.Τι ειναι αυτο μουσικη?? Nαι το ξερω δεν ακουτε τετοια...
    Θες να μου πεις δηλαδη οτι οι rappers ακομα και του 80 ηταν παιδια καταπιεσμενα απο τον ρατσισμο ε?

    Μηπως τωρα βγαινουν ολοι αυτοι με πενηντα κιλα χρυσο πανω τους και το παιζουν gangsters και super duper μαμιαδες της γειτονιας και νομιζουνε?

    Λενε και δυο τρεις βλακειες για μαριχουανα και οτιδηποτε αλλο τους εχει ποτισει τον εγκεφαλο και βγαινουν οι fans τους μετα και ζητωκραυγαζουν για την μαγκια τους

    Οσον αφορα για μουσικη μαυρων και καταπιεσμενων, δεν θα πω πολλα. Blues και reggae. Αν ακομα πιστευεις πως το rap απευθυνεται σε κοινο το οποιο νιωθει καταπιεσμενο, τοτε πρεπει να σε ρωτησω γιατι το 90% των στιχων των καλλιτεχνων ( ) αυτων λενε συνεχεια την λεξη nigger. Το rap δεν ειναι καν μουσικη, ο,τι μελωδια εχει ειναι κλεμμενη απο αλλου ειδους μουσικη και οι στιχοι ειναι ΙΔΙΟΙ, ολων των καλλιτεχνων, γιατι ειπαμε, ειναι ιστορια τα παιδια.

    Υ.Γ. Δεν θυμαμαι ποτε το MAD να ειχε καμια σοβαρη εκπομπη για Metal, οχι πως θα περιμενα κατι καλυτερο βεβαια απο metalαδες τσαμπα μαγκες ( χακος κτλ κτλ ) βεβαια.

  7. #37
    Εγγραφή
    25-09-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam...
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11000/1021
    ISP
    Forthnet
    Router
    THOMSON
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheCondor
    Eγω παντως, μπορει να ακουστει παραξενο αυτο, βρισκω αναλογη αλλα και μερικες φορες περισσοτερη επιθετικοτητα, ενεργεια, ξεσπασμα κτλ στην κλασσικη μουσικη.

    Σου τρελαινει το μυαλο ωρες ωρες, σε φτανει σε σημειο που η metal δεν μπορει να σε φτασει με καμια δυναμη. Ειμαι σχιζοφρενικος το ξερω
    Καθόλου, καθόλου! Εχοντας ξεκινήσει ν'ακούω metal στα 14 μου, ηλικία μέχρι την οποία άκουγα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ κλασσική μουσική, το προσυπογράφω! Θεωρώ ότι το metal (ή έστω κάποια είδη του) έχει πολύ μεγαλύτερη & πολυεπίπεδη σχέση με την κλασσική μουσική απ'ο,τι μπορεί να διανοηθεί η πλειονότητα του κόσμου...

  8. #38
    Εγγραφή
    26-12-2005
    Περιοχή
    Ιεραπετρα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    474
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/512
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
    Router
    Pirelli drg a225g
    Καθόλου, καθόλου! Εχοντας ξεκινήσει ν'ακούω metal στα 14 μου, ηλικία μέχρι την οποία άκουγα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ κλασσική μουσική, το προσυπογράφω! Θεωρώ ότι το metal (ή έστω κάποια είδη του) έχει πολύ μεγαλύτερη & πολυεπίπεδη σχέση με την κλασσική μουσική απ'ο,τι μπορεί να διανοηθεί η πλειονότητα του κόσμου...
    Σωστος!!!

    Και ενα πολυ καλο παραδειγμα ειναι το S&M!.....η συναυλια που ειχαν δωσει οι Metallica με την συμφωνικη ορχηστρα του Σαν Φρανσισκο!

  9. #39
    Εγγραφή
    02-06-2005
    Περιοχή
    Κυνοσάργους
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    755
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13454 Kbps / 960 Kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    NetFaster IAD v2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 20.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βασικά Disco, funk και electronica { κυρίως trip hop (cup of tea και ninja tunes )}
    Αλλά είμαι ανοικτός και σε άλλα είδη και σε crossover ειδών.

    Πολύ μέταλο στο φόρουμ, πάντως! Εσείς δώσατε το 12 στους Lordi?

  10. #40
    Εγγραφή
    17-09-2004
    Περιοχή
    cartoon city
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    Router
    IAD2
    Path Level
    Interleaved
    Παντως εχω ενα ελατωμα.

    ΜΙΣΩ ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΑ ΤΟΥΣ SCORPIONS.

    Καταλαβαινει κανεις τι επαθα προχθες που μπηκα στο αυτοκινητο ενως κολλητου και ειχε βαλει τερμα το "when the smoke is going down" .

    Ηταν λεει ερωτευμενος.....

  11. #41
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheCondor
    Θες να μου πεις δηλαδη οτι οι rappers ακομα και του 80 ηταν παιδια καταπιεσμενα απο τον ρατσισμο ε?

    Μηπως τωρα βγαινουν ολοι αυτοι με πενηντα κιλα χρυσο πανω τους και το παιζουν gangsters και super duper μαμιαδες της γειτονιας και νομιζουνε?

    Λενε και δυο τρεις βλακειες για μαριχουανα και οτιδηποτε αλλο τους εχει ποτισει τον εγκεφαλο και βγαινουν οι fans τους μετα και ζητωκραυγαζουν για την μαγκια τους

    Οσον αφορα για μουσικη μαυρων και καταπιεσμενων, δεν θα πω πολλα. Blues και reggae. Αν ακομα πιστευεις πως το rap απευθυνεται σε κοινο το οποιο νιωθει καταπιεσμενο, τοτε πρεπει να σε ρωτησω γιατι το 90% των στιχων των καλλιτεχνων ( ) αυτων λενε συνεχεια την λεξη nigger. Το rap δεν ειναι καν μουσικη, ο,τι μελωδια εχει ειναι κλεμμενη απο αλλου ειδους μουσικη και οι στιχοι ειναι ΙΔΙΟΙ, ολων των καλλιτεχνων, γιατι ειπαμε, ειναι ιστορια τα παιδια.

    Υ.Γ. Δεν θυμαμαι ποτε το MAD να ειχε καμια σοβαρη εκπομπη για Metal, οχι πως θα περιμενα κατι καλυτερο βεβαια απο metalαδες τσαμπα μαγκες ( χακος κτλ κτλ ) βεβαια.
    καλα για αυτο το τελευταιο ειναι του στιλ "οτι δεν ειναι καλο δεν ειναι δικο μου"
    Ξερεις κατι παραπανω για την δεκαετια του 80 και το Χαρλεμ ας πουμε?? Μηπως κυκλοφορουσαν τοτε με 50 κιλα χρυσο κτλ κτλ???
    η λεξη niger ξεκινησε να ανφερεται κατι σαν ειρωνεια στα τραγουδια στο στιλ "they call me nigger" και οπως λες εσυ μ@λ@κ@ τον διπλανο σου ετσι λενε και aυτοι για Niggaz.Dεν νομιζω να εχω λαθος.
    Αυτο για την μελωδια που λες ειναι ασοβαρο.Καταρχας ολη η μουσικη βιομηχανια σημερα ειναι εμπνευσμενη απο προηγουμενες δεκαετιες.Δευτερον μπορω νασου πω τουλαχιστον 50 τραγουδια με αυθεντικη μελωδια.Τριτον το ραπ εχει γενηθει απο τα μπλουζ και τη soul τι δουλεια εχει η ρεγκε???ακου εκει το ραπ δεν ειναι μουσικη.αν δεν ξερεις να εκφερεις επιχειρηματα να γραψεις για τη μουσικη που ακους και ασε τυος αλλους
    Πως το περιμενα οτι θα απομονωνατε μερικα στοιχεια απο τη ραπ μουσικη...Αν καποιος δεν εχει ανοιχτο μυαλο,πρωτα για τον εαυτο του,τοτε μονο κακο κανει...

    Εμ, φυσικο ειναι να μην καταλαβαινεις αν ειναι μουσικη ή οχι. Αν περιμενεις να ακουσεις "στανταρ" στοιχεια σε ενα τραγουδι για να καταλαβεις αν ειναι καλο ή οχι, τοτε ειναι απολυτα λογικο.
    Anyway, με αυτη την λογικη, αυτα που ακους εσυ, δεν τα θεωρω μουσικη, γιατι δεν εχουν arrrrrgggs και ουγγγγγγγςςς
    ποιος περιμενει να ακουσει στανταρ στοιχεια σε ενα τραγουδι?? Μονο στα ζειμπεκικα και στα νησιωτικα περιμενω στανταρ μουσικη.Αλλα οσο ανοιχτο μυαλο και αν εχω δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος μπορει να ακουει μερικα τραγουδια...Να σημειωθει οτι εχω αγορασει απο deep purple μεχρι μωρα στη φωτια μεχρι τουρνα κτλ κτλ Οσους μεταλαδες-σκληροροκαδες και τα λοιπα που ειχα στο σχολειο ποτε δεν τους ακουσα να μιλανε για τιποτε αλλο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gordito : 29-05-06 στις 02:06.

  12. #42
    Το avatar του μέλους TheCondor
    TheCondor Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris
    καλα για αυτο το τελευταιο ειναι του στιλ "οτι δεν ειναι καλο δεν ειναι δικο μου"
    Ξερεις κατι παραπανω για την δεκαετια του 80 και το Χαρλεμ ας πουμε?? Μηπως κυκλοφορουσαν τοτε με 50 κιλα χρυσο κτλ κτλ???
    η λεξη niger ξεκινησε να ανφερεται κατι σαν ειρωνεια στα τραγουδια στο στιλ "they call me nigger" και οπως λες εσυ μ@λ@κ@ τον διπλανο σου ετσι λενε και aυτοι για Niggaz.Dεν νομιζω να εχω λαθος.
    Συγγνωμη δηλαδη, αλλα ειμαστε σοβαροι τωρα? Η λεξη nigger ξεκινησε απο τους ρατσιστες που εδερναν, σκοτωναν κτλ κτλ τους μαυρους οπου στεκοντουσαν και οπου βρισκοντουσαν. Ειναι δυνατον να μου παρομοιαζεις μια λεξη-αστειο ( με αστεια εννοια - πλεον - και σκοπο υπαρξης - δηλαδη για πλακα ) με μια λεξη που ειναι συνυφασμενη με την εξαθλιωση και τον πονο εκατομμυριων ανθρωπων? Ειμαστε με τα καλα μας?

    Και για αυτο ακριβως τους θεωρω μη σοβαρους αυτους τους ανθρωπους που τραγουδανε αυτου του ειδους τα τραγουδια ( γιατι τραγουδια ειναι - μουσικη ΔΕΝ ειναι ) επειδη χρησιμοποιουν μια λεξη με την οποια αμαυρωθηκε η ρατσα τους και ηταν η προφαση για να τρωνε ξυλο οι προγονοι τους, για χαβαλε και για πλακα αλλα και για να βγαζουν λεφτα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris
    Αυτο για την μελωδια που λες ειναι ασοβαρο.Καταρχας ολη η μουσικη βιομηχανια σημερα ειναι εμπνευσμενη απο προηγουμενες δεκαετιες.Δευτερον μπορω νασου πω τουλαχιστον 50 τραγουδια με αυθεντικη μελωδια.Τριτον το ραπ εχει γενηθει απο τα μπλουζ και τη soul τι δουλεια εχει η ρεγκε???ακου εκει το ραπ δεν ειναι μουσικη.αν δεν ξερεις να εκφερεις επιχειρηματα να γραψεις για τη μουσικη που ακους και ασε τυος αλλους
    Πως το περιμενα οτι θα απομονωνατε μερικα στοιχεια απο τη ραπ μουσικη...Αν καποιος δεν εχει ανοιχτο μυαλο,πρωτα για τον εαυτο του,τοτε μονο κακο κανει...
    Aλλο εμπνευσμενη, αλλο να παιρνουν beatακια ( οχι απο trance κτλ αλλα ρυθμους ) απο jazz, blues και δεν ξερω γω τι και να τα χρησιμοποιουν ως δικα τους σε καθε τι που γραφουν.

    50 τραγουδια ε?? Παρα πολλα ρε παιδι μου

    Εφερα ως παραδειγμα την blues και την reggae για το γεγονος πως μιλαει και ειναι εμπνευσμενη μουσικη ( και οι δυο ) απο την καταπιεση την οποια υπεστησαν γενιες ανθρωπων. Η rap δεν ειναι τιποτα αλλο απο ενα εμπορικο παρασκευασμα για να μπορει ο καθενας να λεει το μακρυ του και το κοντο του για το οταν ηταν μικρος και δεν τον αφηναν τα αλλα παιδια να παιξει μπαλα και αλλα τετοια τραγικα.

  13. #43
    Το avatar του μέλους FODaki
    FODaki Guest
    rap-hip-hop //Methodman, Busta Rhymes, Lloyd Banks, Sean Paul, Lil' Kim, Redman, Dr Dre, Misho Shamara, Gn-100 kila, Loshite, Nas, PCD, DMX, Lil' Jon, Fat Joe, Missy Eliot, MOP.....

    Deep house- Disco house- Chill out....( εδω μιλαμε για τραγούδια και οχι καλιτέχνες)

    Hip-hop ακουω κυριως για το κομματι του χορου κατι ειδα που σχολιαζατε τους στοιχους... εμενα με αφηνουν λιγο αδιαφορη αυτα τι να πω...

    αλλου τυπου μουσικη επιλεγω για διαθεση και αλλου τυπου για χορο!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FODaki : 29-05-06 στις 09:33.

  14. #44
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Καλα σοβαρολογουμε? Που ειναι η επιλογη για Space Extreme Tech Brutal Death metal?
    Γενικοτερα: Hard Rock, Ολα τα ειδη metal, κλασικη Baroque, Latin, ευρωπαικα σαικεντελια(ορισμενα γρουπ ομως), Soundtracks, Tai Chi, Κλασικη Κινεζικη και Ιαπωνικη μουσικη αλλα κατα κυριο λογο... EMETH, DISGORGE, DECREPIT BIRTH

  15. #45
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeLaf
    Καθόλου, καθόλου! Εχοντας ξεκινήσει ν'ακούω metal στα 14 μου, ηλικία μέχρι την οποία άκουγα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ κλασσική μουσική, το προσυπογράφω! Θεωρώ ότι το metal (ή έστω κάποια είδη του) έχει πολύ μεγαλύτερη & πολυεπίπεδη σχέση με την κλασσική μουσική απ'ο,τι μπορεί να διανοηθεί η πλειονότητα του κόσμου...
    Δεν είμαι μουσικός αλλά μετά από χρόνια σιδερώματος κλασσικής από τον πατέρα μου έχω να πω και εγώ ότι συμφωνώ καθέτος και οριζοντίως. Και αυτό δεν το αποδέικνύουν οι μαλακίες τύπου S&M που η ορχήστρα ήταν διακοσμιτικό στοιχείο! Αλλά κομμάτια όπως αυτά των haggard σε πλήρη αρμονία! Και συγηροτήματα που εκτός κιθάρας μπάσου ντραμς και αρμονίου έχουν και κάποιο όργανο κλασσικής πχ βιολή (ΟΧΙ ΔΕΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΖΩ κάποιους!!!)

    Εγώ είμαι οπαδος της μεταλ αλλά όχι της καφίλας και συχαίνομαι την progressive περισσότερο. Θέλω την μελωδία που τσουλάει μόνη της χωρίς σπρώξιμο!! Manowar forever και έτσι να ξενερώνουν όλα τα γκομενάκια που συγχέουν μουσική με ποιότητα ανθρώπου!
    Και φυσικά trance και psychedelic trance. και κάτι ψηλά από gothic.
    Και πάντα folk ethnick και καλά soundtracks. Α ρε Last of the Mohicans και Conan the Barbarian!

Σελ. 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 12345813 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. TELLAS KAI 1212 ΤΙ ΑΚΟΥΤΕ
    Από marop29 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-08, 21:17
  2. Το επίσημο: Τι ακούτε αυτή τη στιγμή... (v.II)
    Από anodizer στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 5088
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-07, 17:06
  3. Το επίσημο: Τι ακούτε αυτή τη στιγμή...
    Από Vadur στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4269
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-06, 22:53
  4. Συνάδελφοι! Ακούτε ωρέ!
    Από Ducklord στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-03, 08:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας