Καλημέρα.

Μήπως η νέα έκδοση 0.762 έχει πρόβλημα; Μέχρι χθες είχα εγκατεστημένη τη 0.761 και όλα δούλευαν κανονικά.
Από χθες που εγκατέστησα την 0.762 όλα κολλάνε. Εννοώ, ότι μόλις ανοίξω το DC++ ο υπολογιστής σέρνεται. Σαν κάποιος να ανεβάζει από μένα κάτι και μου σέρνει όλο το σύστημα. Αυτό φαίνεται και από το mouse, το οποίο για παράδειγμα αν το έχω κάτω αριστερά στην οθόνη και θέλω να το πάω πάνω δεξιά, κάνω την κίνηση αλλά το βελάκι, λόγω του ότι το σύστημα είναι απασχολημένο αλλού (σέρνεται δηλαδή) το βελάκι θα κινηθεί λίγο διαγωνίως επάνω στην εθεία της κίνησης, μετά από λίγο ακόμα λίγη κίνηση, κλπ κλπ και θα φτάσει στην επάνω δεξιά γωνία ίσως και μετά από 2 λεπτά!!

Και κάτι ακόμα. Οι δύο υπολογιστές του δικτύου στο systray έχουν πάρει φωτιά. Είναι συνεχώς αναμένοι σαν κάτι να ανεβαίνει/κατεβαίνει. Όσον αφορά στο κατεβαίνει, εγώ δεν κατεβάζω τίποτα ούτε από το DC++ ούτε από κάποια άλλη εφαρμογή. Μόνο κάποιος να ανεβάζει από μένα. Κλείνω βέβαια αμέσως το πρόγραμμα γιατί φοβάμαι μήπως κάποιος κάνει τίποτα στο pc (like hacking...).

Και κάτι ακόμα. Πριν τη 0.762, από τότε που έβαλα τη 0.761, ανοίγει μαζί με τα favorite hubs που έχω, και ένα άσχετο (κάποιο sweeden) στο οποίο οφείλεται το γεγονός ότι, κάνοντας search μου βγάζει ότι το searching is disabled και δεν έχω αποτελέσματα το searching. Μόλις κλείσω αυτό το hub, όλα ok. Έχω δει τα fovorite hubs μου, και δεν υπάρχει εκεί. Ανοίγει από μόνο του κατά την εκκίνηση του DC++. Τί γίνεται;

Κάποια βοήθεια πάνω σ' αυτά;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!!