Σελ. 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 61114151617 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 252
  1. #226
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    261
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Arrow
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από μπλες Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικά μου τα πίστωσαν ολα μετα απο πολύ κόπο και βάσανα!
    ακομα ρε συ μπλε γραφεις?πραγματικα μολις επαθα πλακα π ειδα ξανα το αρθρο σου στα επικαιρα.δε βαρεθηκες ρε παιδι μου?πραγματικα ομως!
    η διαδικασια του χμμμ....σηκωνω το τλφ και παταω 5 ολοκληρα πληκτρα 13800 κ μετα το 9 σιγουρα καταλαβαινω οτι καθισταται απιστευτα κουρατικη διαδικασια . ακουσα οτι οι καρδιολογοι σκεφτονται να την ενταξουν στο τεστ κοποσεως.
    τωρα περα απο τν πλακα.το γεγονος οτι σ συνεβη κατι , αυτο δε σημαινει παραλληλα οτι ο εν λογω παροχος ειναι για τα μπαζα , γιατι απλα αν ηταν θα ειχε κλεισει εδω κ πολυ καιρο.
    με τη λογικη(του παραλογου στν περιπτωση σου) αν ηταν ετσι δε θα υπηρχαν καθολου παροχοι στην Ελλαδα ακριβως γιατι ολοι δουλευουν με τσαπατσουλιες.
    γιατι αν θελει καποιος ας με διαψευσει.οταν σε ενα τηλεπικοινωνιακο δικτυο δν υπαρχουν αυτονομα καλωδια απο τν καθε παροχο και ολοι πατανε πανω στν ΟΤΕ(λογω νομοθεσιας)τοτε εκει ξεκιναει το προβλημα(σε αυτη τν περιπτωση δλδ ουτε εσυ θα αντιμετωπιζες προβλημα)
    επισης δν ειναι τυχαιο οτι ολοι οι παροχοι κανουν παγαποντιες και ρεμουλες.πιστευει κανεις οτι αν οι παροχοι αυτοι ηταν στη Γερμανια,με τη νοοτροπια π επικρατει εκει,θα ειχε επιβιωσει καποιος παροχος?
    ουτε καν ο ιδιος ο ΟΤΕ.γι'αυτο ας εχουμε λιγακι τα μυαλα μας στα κεφαλια μας και να κρινουμε αντικειμενικα.
    αν εγω δουλευω καλα στν παροχο,αλλα οι υπολοιποι 199 ειναι με dead line δν εχω το δικαιωμα να πω οτι ο παροχος ειναι αξιοπιστος.αντιστοιχα λοιπον αλλα αντιστροφα ισχυει κ σε σενα.αυτο π αντιμετωπισες , δε λεω , ηταν χοντρο(αν κ σε ειχα ενημερωσει απο τν 1ο μηνα οτι δν προκειται να γινει κατι και απο μονος σ το τραβηξες αλλους2 μηνες) αλλα θα μπορουσε να συμβει οπουδηποτε.
    κοιτα στα αλλα threads τν αλλων παροχων να δεις τι γινεται μπας κ σ ανοιξουν λιγο τα ματια! ! !

  2. #227
    Εγγραφή
    29-04-2008
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akkiiss55 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακομα ρε συ μπλε γραφεις?πραγματικα μολις επαθα πλακα π ειδα ξανα το αρθρο σου στα επικαιρα.δε βαρεθηκες ρε παιδι μου?πραγματικα ομως!
    η διαδικασια του χμμμ....σηκωνω το τλφ και παταω 5 ολοκληρα πληκτρα 13800 κ μετα το 9 σιγουρα καταλαβαινω οτι καθισταται απιστευτα κουρατικη διαδικασια . ακουσα οτι οι καρδιολογοι σκεφτονται να την ενταξουν στο τεστ κοποσεως.
    τωρα περα απο τν πλακα.το γεγονος οτι σ συνεβη κατι , αυτο δε σημαινει παραλληλα οτι ο εν λογω παροχος ειναι για τα μπαζα , γιατι απλα αν ηταν θα ειχε κλεισει εδω κ πολυ καιρο.
    με τη λογικη(του παραλογου στν περιπτωση σου) αν ηταν ετσι δε θα υπηρχαν καθολου παροχοι στην Ελλαδα ακριβως γιατι ολοι δουλευουν με τσαπατσουλιες.
    γιατι αν θελει καποιος ας με διαψευσει.οταν σε ενα τηλεπικοινωνιακο δικτυο δν υπαρχουν αυτονομα καλωδια απο τν καθε παροχο και ολοι πατανε πανω στν ΟΤΕ(λογω νομοθεσιας)τοτε εκει ξεκιναει το προβλημα(σε αυτη τν περιπτωση δλδ ουτε εσυ θα αντιμετωπιζες προβλημα)
    επισης δν ειναι τυχαιο οτι ολοι οι παροχοι κανουν παγαποντιες και ρεμουλες.πιστευει κανεις οτι αν οι παροχοι αυτοι ηταν στη Γερμανια,με τη νοοτροπια π επικρατει εκει,θα ειχε επιβιωσει καποιος παροχος?
    ουτε καν ο ιδιος ο ΟΤΕ.γι'αυτο ας εχουμε λιγακι τα μυαλα μας στα κεφαλια μας και να κρινουμε αντικειμενικα.
    αν εγω δουλευω καλα στν παροχο,αλλα οι υπολοιποι 199 ειναι με dead line δν εχω το δικαιωμα να πω οτι ο παροχος ειναι αξιοπιστος.αντιστοιχα λοιπον αλλα αντιστροφα ισχυει κ σε σενα.αυτο π αντιμετωπισες , δε λεω , ηταν χοντρο(αν κ σε ειχα ενημερωσει απο τν 1ο μηνα οτι δν προκειται να γινει κατι και απο μονος σ το τραβηξες αλλους2 μηνες) αλλα θα μπορουσε να συμβει οπουδηποτε.
    κοιτα στα αλλα threads τν αλλων παροχων να δεις τι γινεται μπας κ σ ανοιξουν λιγο τα ματια! ! !
    akkiiss55 άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλάκωση

  3. #228
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac V2
    Path Level
    Fastpath
    χαιρετω τους συμφορουμιτες. στις 27/1/2011 υπεβαλα αιτηση μεσω της ιστοσελιδας της εταιρειας για καινουρια γραμμη σε ανενεργο βρογχο. σημερα 16/02/2011 ηρθε το ρουτερ με κουριερ και μετα απο λιγο ο τεχνικος για να κανει τη μικτονομηση. αφου συνεδεσε το διαμερισμα με τον κατανεμητη μου ειπε πως εχει γινει καποιο λαθος στο κεντρο του οτε και δεν εχει ερθει η γραμμη μου ακομη. αφοτου εφυγε πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων και εκεινοι μου ειπανε οτι ειναι καθαρα θεμα των τεχνικων και πως ουτε απο την τηλεφωνικη εξυπηρετηση μπορουν να κανουν κατι αλλα ουτε κι εγω. θα ηθελα να μου πειτε εαν γνωριζετε τι προβλημα υπαρχει και ποσος καιρος θα χρειαστει να ενεργοποιηθει η γραμμη μου.

    Κατάσταση Αιτήματος Ενεργοποίησης Υπηρεσίας
    ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΦΑΣΗ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ
    14/02/11 13:07 Η υλοποίηση της αίτησής σας βρίσκεται στο τελικό στάδιο ενεργοποίησης. Αναμένεται επίσκεψη τεχνικού για την ολοκλήρωσή της.

  4. #229
    Εγγραφή
    02-07-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    261
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Arrow
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Princaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαιρετω τους συμφορουμιτες. στις 27/1/2011 υπεβαλα αιτηση μεσω της ιστοσελιδας της εταιρειας για καινουρια γραμμη σε ανενεργο βρογχο. σημερα 16/02/2011 ηρθε το ρουτερ με κουριερ και μετα απο λιγο ο τεχνικος για να κανει τη μικτονομηση. αφου συνεδεσε το διαμερισμα με τον κατανεμητη μου ειπε πως εχει γινει καποιο λαθος στο κεντρο του οτε και δεν εχει ερθει η γραμμη μου ακομη. αφοτου εφυγε πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων και εκεινοι μου ειπανε οτι ειναι καθαρα θεμα των τεχνικων και πως ουτε απο την τηλεφωνικη εξυπηρετηση μπορουν να κανουν κατι αλλα ουτε κι εγω. θα ηθελα να μου πειτε εαν γνωριζετε τι προβλημα υπαρχει και ποσος καιρος θα χρειαστει να ενεργοποιηθει η γραμμη μου.

    Κατάσταση Αιτήματος Ενεργοποίησης Υπηρεσίας
    ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΦΑΣΗ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗΣ
    14/02/11 13:07 Η υλοποίηση της αίτησής σας βρίσκεται στο τελικό στάδιο ενεργοποίησης. Αναμένεται επίσκεψη τεχνικού για την ολοκλήρωσή της.
    σωστα σε ενημερωσαν απο τη στιγμη π δν ειχε ερθει ενημερωση απο τν τεχνικο για να ξερουν τι ακριβως βρηκε.παντως αν βρηκε καποιο προβλημα απο τν ΟΤΕ σιγουρα θα παει σε αυτον η ενημερωση και θα το φτιαξει εκεινος πλεον.

  5. #230
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac V2
    Path Level
    Fastpath
    Exclamation
    Επανερχομαι με νεοτερα. Απο τις 16 του μηνα που ηρθε ο τεχνικος δεν εχω κανενα νεωτερο. μονον οτι προωθουνε το αιτημα στον οτε και περιμενουν να απαντησει και πως υπαρχει καλωδιακο προβλημα στη γραμμη λογω οτε. αν γνωριζετε τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις θα περιμενω να μου πειτε πριν κανω κινησεις. σκεφτομαι και το ενδεχομενο καταγγελιας..

  6. #231
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Princaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανερχομαι με νεοτερα. Απο τις 16 του μηνα που ηρθε ο τεχνικος δεν εχω κανενα νεωτερο. μονον οτι προωθουνε το αιτημα στον οτε και περιμενουν να απαντησει και πως υπαρχει καλωδιακο προβλημα στη γραμμη λογω οτε. αν γνωριζετε τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις θα περιμενω να μου πειτε πριν κανω κινησεις. σκεφτομαι και το ενδεχομενο καταγγελιας..
    Περιμένεις να απαντήσει ο ΟΤΕ (αν ισχύουν αυτά που σου λένε), ξανά δήλωση βλάβης και αν και πάλι έχεις πρόβλημα ζήτα συνδιαστικό.

  7. #232
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac V2
    Path Level
    Fastpath
    αν μπορεις εξηγησε τι ειναι το συνδυαστικο γιστι ειμαι λιγο ασχετος με αυτα.

  8. #233
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Princaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν μπορεις εξηγησε τι ειναι το συνδυαστικο γιστι ειμαι λιγο ασχετος με αυτα.
    Οταν για διάφορους λόγους είτε από την μεριά του παρόχου ειτε από τη μεριά του ΟΤΕ δεν βγαίνει άκρη με μια βλάβη τότε η λύση είναι μία,συνδιαστική επίσκεψη και των δύο.
    Ο τεχνίτης του παρόχου και ο τεχνίτης του ΟΤΕ ψάχνουν από κοινού το πρόβλημα την ίδια μέρα, την ίδια ώρα, στον ίδιο χώρο.
    Το συνδιαστικό το ζητάει ο πάροχος και ο ΟΤΕ είναι υποχρεωμένος την ίδια μέρα που ζητείται το συνδιαστικό να κλείσει ραντεβού με τον τεχνίτη του παρόχου την αμέσως επόμενη εργάσιμη.

  9. #234
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac V2
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπερα, σημερα ειχα νεοτερα. ηρθανε πρωι πρωι απο τον οτε 5 ατομα με εκσκαφεα. μεινανε μιση ωρα περιπου και μου αλλαξανε καλωδιο παροχης γιατι το προηγουμενο ηταν κομμενο υπογειως. απομενει η μεικτονομηση τωρα αλλα δεν μπορω να περιμενω μεχρι την τεταρτη. υπαρχει κανενα παληκαρι εδω να κανει τη μικτονομηση μηπως κ καταφερω να εχω δικτυο νωριτερα;

  10. #235
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάνε υπομονή. Έφαγες το βόδι στην ουρά θα κολλήσεις?
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  11. #236
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac V2
    Path Level
    Fastpath
    Εχθές ειχαμε νεότερα, ηρθε για δευτερη φορα τεχνικος για μεικτονομηση και βρηκε ξανα νεκρη τη γραμμη στο συγκεκριμενο οριο που δοθηκε απο την εταιρεια. μου ανεφερε προβλημα απο τον οτε. φυσικα εχω εκνευριστει με την κοροιδια. δευτερη φορα για βλαβη στον οτε που δεν διορθωθηκε; τι πρεπει να κανει καποιος για να εχει ιντερνετ και τηλεφωνο στο σπιτι του δηλαδη; τι με συμβουλευετε να κανω;

  12. #237
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Princaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχθές ειχαμε νεότερα, ηρθε για δευτερη φορα τεχνικος για μεικτονομηση και βρηκε ξανα νεκρη τη γραμμη στο συγκεκριμενο οριο που δοθηκε απο την εταιρεια. μου ανεφερε προβλημα απο τον οτε. φυσικα εχω εκνευριστει με την κοροιδια. δευτερη φορα για βλαβη στον οτε που δεν διορθωθηκε; τι πρεπει να κανει καποιος για να εχει ιντερνετ και τηλεφωνο στο σπιτι του δηλαδη; τι με συμβουλευετε να κανω;
    Πας ακάθεκτος για συνδιαστικό.

  13. #238
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac V2
    Path Level
    Fastpath
    Πηρα τηλεφωνο να ζητησω συνδυαστικο και μου ειπανε απο την τεχνικη υποστηριξη πως μονο ο τεχνικος μπορει να κανει αιτημα για συνδυαστικο ελεγχο. μετα απο αυτη την απαντηση εκανα καταγγελια στην εεττ και στο ινκα με κοινοποιηση στη wind και τωρα αναμενουμε απαντησεις.

  14. #239
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Σωστά σου είπανε και ο τεχνικός μπορεί να το έχει ήδη ζητήσει αλλά αυτοί που μιλάς δεν ενημερώνονται άμμεσα.
    Τα περί καταγγελιών είναι άσκοπα και δεν θα λύσουν κανένα πρόβλημα.

  15. #240
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14992/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι καθόλου άσκοπα. Από να γίνεται μπαλάκι μεταξύ του ΟΤΕ και της aνύπαρκτης τεχνικά Wind καλύτερα να τους πιέσει λίγο η ΕΕΤΤ. Προσωπικά πάντα με από καταγγελία σκοτώνονται να σε εξυπηρετήσουν

    Φίλε πολυ καλά έκανες. Πιστεύω ότι την άλλη εβδομάδα θα έχεις νέα

Σελ. 16 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 61114151617 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-09, 23:01
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-07, 15:23
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-07, 23:24
  4. Πρόβλημα με ενεργοποίηση σύνδεσης
    Από dimisd στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-06, 19:59
  5. Πρόβλημα με ενεργοποίηση σύνδεσης Forthnet με 9105 [solved]
    Από spotlight στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-06, 15:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας