Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 125
  1. #1
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    FORTHNET
    Ένα μοναδικό δώρο με κάθε αγορά ADSL in a box ΜΟΝΟ την Πέμπτη 1 Ιουνίου 2006 .

    Η FORTHnet γιορτάζει τη νέα εποχή που ξεκινάει για την εταιρία με μια μοναδική προσφορά, που ισχύει για όλους όσους αποκτήσουν ADSL in a box ή ADSL in a box Plus και ΜΟΝΟ για την Πέμπτη 1 Ιουνίου 2006.

    Πιο συγκεκριμένα με κάθε αγορά ADSL in a box ή ADSL in a box Plus την πρώτη μέρα του Ιουνίου, αποκτά κανείς δωδεκάμηνη συνδρομή ADSL επιλέγοντας την ταχύτητα που επιθυμεί, μεταξύ των 384 ή 512 Kbps. Ο τιμές των δύο πακέτων είναι μόλις €117 για το ADSL in a box και €189 για το ADSL in a box Plus (συμπ. ΦΠΑ).

    Tα ADSL in a box , διατίθενται από τις αλυσίδες καταστημάτων πληροφορικής και ηλεκτρικών ειδών ΠΛΑΙΣΙΟ, MULTIRAMA, ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ, MEDIAMARKT, FNAC, ΓΕΡΜΑΝΟΣ, ESHOP, ΒΙΒΛΙΟΚΙΝΗΣΗ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ και από το Δίκτυο Εμπορικών Συνεργατών FORTHnet σε όλη την Ελλάδα.

    Για να επωφεληθούν από την προσφορά όσοι αποκτήσουν ADSL in a box & ADSL in a box Plus , θα πρέπει να στείλουν στη FORTHnet την απόδειξη αγοράς τους με ημερομηνία 1 Ιουνίου μαζί με την αίτηση που θα βρουν στη συσκευασία, έως και τις 8 Ιουνίου 2006.

    Τα ADSL in a box αποτελούν ιδανική λύση πρόσβασης στο internet για νέους χρήστες ADSL.

    Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το www.forthnet.gr/offers

    Πηγή: http://www.forthnet.gr/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 31-05-06 στις 03:12. Αιτία: Διόρθωση λάθους στα Bold και στο σύμβολο του Ευρώ

  2. #2
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει bandwidth
    Μηνύματα
    2.492
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Οι εύλογες ερωτήσεις που προκύπτουν, είναι πόσο μπαίνουν μέσα στην κάθε σύνδεση, με τα πάγια που πρέπει να πληρώνουν τον πΟΤΕ για τον τοπικό βρόχο, και πόσο θα σέρνεται το δίκτυό τους μετά το τέλος της προσφοράς. Αναβάθμιση χωρητικότητας;

    Ε ρε και να 'χανε το δικό τους δίκτυο χωρίς να χρειάζεται να πληρώνουν τον πΟΤΕ, τι τιμές θα βλέπαμε!!!

    Κανας άλλος για ένα MAN; Λέμε τώρα.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πιθανώς η Forthnet να βασίζεται στο ότι αναμένουμε μείωση τιμών από τον ΟΤΕ για τα κυκλώματα (ή έστω διπλασιασμό των ταχυτήτων - εδώ ίσως να υπάρχει ιδαιίτερο deal με τους ISP που έχουν πουλήσει πακέτα μαζί με σύνδεση).

    Σίγουρα όμως έχεις δίκιο και θα συμφωνήσω ότι αν δεν ήταν το πάγιο του ΟΤΕ στη μέσω (όπου δεν υπάρχει ακόμα ανταγωνισμός) θα βλέπαμε πολλές killer προσφορές.

    Προς το παρόν γνωρίζουμε ότι εκτός από την περιορισμένη κάλυψη της Vivodi σχετικά με το LLU, κάνουν κινήσεις η tellas, Hol και σύντομα η forthnet. Αν φροντίσουν ώστε να μοιράσουν τις περιοχές (δηλαδή να επεκτείνονται σε περιοχές που δεν υπάρχει κάλυψη εκτός ΟΤΕ) ώστε να μην δημιουργούν δίκτυα στις ίδιες περιοχές κι ουσιαστικά ανταγωνίζονται μεταξύ τους, θα κατανεμηθεί πολύ καλύτερα η "πίτα" και θα δημιουργηθούν μεγάλες πιέσεις στον ΟΤΕ που το μόνο σίγουρο αποτέλεσμα είναι ότι θα μειωθούν οι τιμές πρόσβασης.

    Το ότι η προσφορά ισχύει για μια ημέρα και μόνο δε σας κρύβω ότι με προβληματίζει....

  4. #4
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Μηνύματα
    380
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    Opt
    Ναι το οτι ειναι για μια μερα εμενα μου δημιουργει δυο σκεψεις.
    1ον οτι προκειται για περιορισμενο αριθμο συνδεσεων, καποιοι "τυχεροι" θα παρουν 512 (ποσοι; μηπως 10 ατομα πχ και οι υπολοιποι 384 γιατι δεν προλαβανε. (ναι ξερω, δεν αναφερει καπου οτι ειναι περιορισμενος αριθμος αλλα ουτε στο e-shop το Σαβατο μιλουσε για περιορισμενο αριθμο κοματιων στην 1024 με 117 ευρω, κι ομως μετα απο 7 ωρες επεσε η προσφορα γιατι εξαντληθηκαν οι διαθεσιμες συνδεσεις οπως μας ενημερωσαν εκ των υστερων).
    2ον οτι ειναι μια εμπρακτη σφυγμομετρηση του αγοραστικου κοινου ωστε να βγαλουν συμπερασματα για την δυναμικοτητα της ευρυζωνικοτητας στην Ελλαδα.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-12-2004
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Συγνωμη γιατι εμφανιστηκε και αυτο το τοπικ?

    Δεν είναι αυτό : http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=39742

  6. #6
    Εγγραφή
    08-11-2005
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet με δίκτυο πΟΤΕ
    Δηλαδή όσοι δεν έχουν DSL στην Ηλιούπολη Αττικής ίσως βάλλουν τώρα

    ΩΧ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

  7. #7
    Εγγραφή
    16-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    726
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    TG 585 V8
    Ολη αυτή η ιστορία με τις προσφορές επι προσφορών έχει καταντήσει αηδία ποια.. Μου θυμίζει σκηνές από διανομή τροφίμων σε τριτοκοσμικές χώρες : ρίχτε 2-3 σακιά "σιτάρι" στους λυμαγμένους από κάτω, και μετά να λέμε ότι τους "ταϊσαμε" κιόλας...
    Όλοι κοιτάνε και ασχολούνται με το δέντρο (βλέπε:βάλτους στο μαντρι με προσφορές για νεες συνδέσεις) και χάνουν το δάσος (άρμεξε τους για πάντα με πανάκριβα πάγια)...
    ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ! ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΙΑ! ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ! ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΠΑΓΙΩΝ ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ikonsgr : 31-05-06 στις 10:33.
    "Electric power is everywhere present in unlimited quantities and can drive the world's machinery without the need of coal, oil, gas, or any other of the common fuels."
    Nikola Tesla
    Discover the facts: http://www.free-energy-info.com/

  8. #8
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ikonsgr
    ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ! ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΙΑ! ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ! ΜΕΙΩΣΕΙΣ ΠΑΓΙΩΝ ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!
    Δέν έχεις και άδικο όλοι οι πάροχοι κατεβάζουν τιμές μέσω των πακέτων ενώ ο ΟΤΕ ακόμα δυστυχώς τις έχει στα ίδια επίπεδα

  9. #9
    Εγγραφή
    29-01-2003
    Περιοχή
    EUROPEAN UGANDA ΕΛΛΑΔΑρα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    778
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    17.143 / 1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Router
    SpeedTouch
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Και το καλό δεν σας το είπα αυτά όλα ισχύουν΄μόνο για τους νέους συνδρομιτές οι παλιοί είναι απλά κορόιδα ... έστειλα μειλ και μου απαντήσανε έτσι απλά ότι δεν γίνεται σε παλιούς συνδρομιτές ... άντε γεια ...

    Λειτουργικός Διαχωρισμός του ΟΤΕ ΤΩΡΑ !!!!!

  10. #10
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Ε Καλά πάντα στις προσφορές κάποιοι θα είναι οι χαμένοι ενώ αν πέφταν οι τιμές στις συνδέσεις ή στα πάγια για τη γραμμή θα είχαν επωφεληθεί όλοι

  11. #11
    Εγγραφή
    25-01-2006
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    NetFaster Wlan3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από troll
    Και το καλό δεν σας το είπα αυτά όλα ισχύουν΄μόνο για τους νέους συνδρομιτές οι παλιοί είναι απλά κορόιδα ... έστειλα μειλ και μου απαντήσανε έτσι απλά ότι δεν γίνεται σε παλιούς συνδρομιτές ... άντε γεια ...
    E ειπαμε κινηση εντυπωσιασμου - διαφημιση ειναι.Παραλληλα θα κανει και αρκετους νεους πελατες που το "σκεφτονται" ακομα.Εδω μου περασε απ το μυαλο να βαλω στο εξοχικο .

  12. #12
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σχετικά με την "προσφορά" του eShop για το 1024 της Forthnet που τόσο συζητήθηκε:

    Ήταν προφανώς μούφα, και είχε προφανώς δόλο, κρίνοντας και από τον τρόπο που αντιμετώπισε το θέμα το eShop.

    1- Η προσφορά δεν υποστηρίχθηκε ποτέ από την Forthnet γιατί δεν πολύ απλά δεν υπήρχε.
    2- Το eShop έστειλε ένα εμπρηστικότατο μήνυμα σε μερικές χιλιάδες πελάτες του, με μία προσφορά εξωφρενική (Ε117 για 1024 όλα πληρωμένα)
    3- Η προσφορά ήταν 100% ψεύτικη (ανύπαρκτη) σύμφωνα με το (1) οπότε τα περί "περιορισμένου στοκ" και εξάντλησης του είναι ψεύδη
    4- Το eShop (όπως και η Forthnet) δέχθηκε εκατοντάδες τηλέφωνα από ενδιαφερόμενους (οι οποίοι δεν θα καλούσαν υπό άλλες προϋποθέσεις), στους οποίους προτάθηκε ευθέως η αγορά υποδεέστερου προϊόντος
    5- Το eShop πούλησε τρελά την 512/384, σε βάρος και του ανταγωνισμού, και με δόλο.

    Ως εκ τούτου, και καθώς είμαι ένας από τους πολλούς που έστειλαν την προπαραγγελία τους μέσω email (και δεν πήρα καμιά απάντηση απολύτως μέχρι και σήμερα), αν αύριο δεν μου πουλήσουν την 1024 στα 117Ε όπως ακριβώς περιγραφόταν στη προσφορά θα-καταγγείλω εγγράφως το eShop και την Forthnet για παραπλανητική διαφήμιση, παραπλανητική ενημέρωση, με δόλο (εξαπάτηση το λένε) και ότι άλλο προκύψει, ξεκινώντας από την ΕΕΤΤ και το Υπουργείο Εμπορίου (ΓΓ Καταναλωτή).

    Όποιος θέλει, μπορεί να συνυπογράψει ή να στείλει και από μόνος του το σχετικό κείμενο. Θα το έχω δημόσιο σε λίγες ημέρες, και αφού ξεκαθαρίσει τις προθέσεις του το eShop και η Forthnet, στο όνομα της οποίας έχει γίνει η συγκεκριμένη εξαπάτηση.

    Μέχρι τότε, αναμένω στην PSTN μου για μια επίσημη απάντηση.

  13. #13
    Ξέρει κανένας γιατί να επιλέξει κανείς 384 αντί για 512; Και οι δύο ταχύτητες για 12 μήνες δεν είναι με την συγκεκριμένη προσφορά;

  14. #14
    Εγγραφή
    20-12-2004
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voyager
    3- Η προσφορά ήταν 100% ψεύτικη (ανύπαρκτη) σύμφωνα με το (1) οπότε τα περί "περιορισμένου στοκ" και εξάντλησης του είναι ψεύδη
    Πως ήταν ψέυτικη αφού κάποιοι την πήραν
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voyager
    Ως εκ τούτου, και καθώς είμαι ένας από τους πολλούς που έστειλαν την προπαραγγελία τους μέσω email (και δεν πήρα καμιά απάντηση απολύτως μέχρι και σήμερα)
    Εστειλες παραγγελία με e-mail? Τι ώρα?

  15. #15
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από power
    Συγνωμη γιατι εμφανιστηκε και αυτο το τοπικ?

    Δεν είναι αυτό : http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=39742
    Εκείνο ήταν για την προσφορά του e-shop και είχε αφαιρεθεί ως είδηση, οπότε έκρινα σκόπιμο να μπει η επίσημη ανακοίνωση της FORTHnet για να ξεκαθαρίσει το τοπίο, διότι λόγω του λάθους (εσκεμμένο ή μη) του e-shop, είχε πάρει μπάλα ολόκληρη την προσφορά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matrix1
    Ναι το οτι ειναι για μια μερα εμενα μου δημιουργει δυο σκεψεις.
    1ον οτι προκειται για περιορισμενο αριθμο συνδεσεων, καποιοι "τυχεροι" θα παρουν 512 (ποσοι; μηπως 10 ατομα πχ και οι υπολοιποι 384 γιατι δεν προλαβανε. (ναι ξερω, δεν αναφερει καπου οτι ειναι περιορισμενος αριθμος αλλα ουτε στο e-shop το Σαβατο μιλουσε για περιορισμενο αριθμο κοματιων στην 1024 με 117 ευρω, κι ομως μετα απο 7 ωρες επεσε η προσφορα γιατι εξαντληθηκαν οι διαθεσιμες συνδεσεις οπως μας ενημερωσαν εκ των υστερων).
    2ον οτι ειναι μια εμπρακτη σφυγμομετρηση του αγοραστικου κοινου ωστε να βγαλουν συμπερασματα για την δυναμικοτητα της ευρυζωνικοτητας στην Ελλαδα.
    Όσον αφορά το 1ο, η απάντηση που έλαβα (επειδή όπως είπα ενδιαφέρομαι και εγώ) ήταν ότι ακόμα και εάν εξαντληθεί το πακέτο, το παραγγέλνεις από το μαγαζί που θα πας, πληρώνεις επί τόπου (για να φαίνεται 1η Ιουνίου στην απόδειξη) και στο στέλνουν σπίτι μετά.

    Τώρα για το 2ο θέμα που θέτεις, θα συμφωνήσω. Επίσης μία υπόθεση που έκανα είναι ότι κάποια στιγμή είχα διαβάσει στο ADSLgr ότι η FORTHnet προχώρησε σε υψηλά δάνεια για αυτόνομο δίκτυο, οπότε ίσως να θέλαν να κατοχυρώσουν με 12μηνη συνδρομή έναν αριθμό πελατών, πριν προλάβει και τους κατοχυρώσει (εγκλωβίσει όπως συνηθίζω να λέω) άλλος παροχέας, έστω και εάν μειωθεί το κέρδος τους (διότι με 9€/μήνα τελική της 512, πιστεύω ότι σαφώς δεν θα έχουν το ίδιο κέρδος με πριν).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από garfield
    Ξέρει κανένας γιατί να επιλέξει κανείς 384 αντί για 512; Και οι δύο ταχύτητες για 12 μήνες δεν είναι με την συγκεκριμένη προσφορά;
    Απ'ότι έχω καταλάβει (διότι αν και δεν παρακολουθούσα τις προσφορές "κουτιά", πήρα κιόλας τηλέφωνο λόγω ότι με ενδιαφέρει να πάω να τσιμπήσω το πακέτο αύριο για συγγενικό πρόσωπο), το ADSL in a BOX είχε ίδια τιμή για 384 ή 512, με την μόνη διαφορά ότι για 1 ημέρα (1η Ιουνίου), δίνει 12 μήνες αντί για 6 που ήταν η αρχική προσφορά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voyager
    Ως εκ τούτου, και καθώς είμαι ένας από τους πολλούς που έστειλαν την προπαραγγελία τους μέσω email (και δεν πήρα καμιά απάντηση απολύτως μέχρι και σήμερα), αν αύριο δεν μου πουλήσουν την 1024 στα 117Ε όπως ακριβώς περιγραφόταν στη προσφορά θα-καταγγείλω εγγράφως το eShop και την Forthnet για παραπλανητική διαφήμιση, παραπλανητική ενημέρωση, με δόλο (εξαπάτηση το λένε) και ότι άλλο προκύψει, ξεκινώντας από την ΕΕΤΤ και το Υπουργείο Εμπορίου (ΓΓ Καταναλωτή).
    Μαζί σου.. κατά τη γνώμη μου το e-shop οφείλει να σου παρέχει την προσφορά εφ'όσον έκανες προπαραγγελία... έστω και εάν είχαν κάνει λάθος, τα λάθη πληρώνονται. Για την FORTHnet δεν ξέρω που θα στηριχθείς καθώς μόνος σου αναφέρεις ότι δεν υποστηρίχθηκε από την FORTHnet (δηλαδή αν πω και εγώ ότι δίνω ετήσια 4 Mbps FORTHnet συνδρομή στα 50€, μπορείς να καταγγείλεις την FORTHnet?) η προσφορά αλλά μόνο από το e-shop, αλλά όπως και να έχει... go go go


    Πάντως εγώ τόσο καιρό ήμουν κατά των "κουτιών", αλλά 117€ για 1 έτος (9€ το μήνα) για 512 γραμμή/σύνδεση νομίζω πως είναι τρομερά δελεαστική προσφορά για όσους θέλουν να περάσουν από τον ΕΠΑΚ (PSTN/ISDN) στην ADSL. Ειδικά αν σκεφτούμε ότι ο ΟΤΕ έχει προθέσεις να ανεβάσει τον ΕΠΑΚ λίαν συντόμως με σταδιακές αυξήσεις (αν θυμάμαι καλά που ξεπερνάνε συνολικά το 200%). Έστω και αν δεν καλύπτομαι προσωπικά από την προσφορά, θεωρώ πως όσο περισσότεροι έχουν ADSL τόσο γρηγορότερα θα μπορέσουν να πέσουν οι τιμές και να αυξηθούν οι ταχύτητες... ελπίζω να μην κάνω λάθος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 31-05-06 στις 14:08.

Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 385
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-13, 22:40
  2. Χαρίζουμε RAM για φορητο 2GB (1x2) 667 MHz
    Από Iannis στο φόρουμ ADSLgr.com Folding@Home team # 36673
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-08, 23:21
  3. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-08, 04:51
  4. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-07, 15:07
  5. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-06, 01:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας