Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου: Άμεση και εύκολη η ανανέωση χρόνου ομιλίας της Q card
    • Ανανέωση χρόνου ομιλίας σε όλα τα καταστήματα WIND με κέρδος το φόρο κινητής τηλεφωνίας 12%
    • Ανανέωση χρόνου ομιλίας και ενημέρωση υπολοίπου δωρεάν μέσω SMS σε Ελλάδα και εξωτερικό

    Αθήνα, 24 Ιουνίου 2010. Χωρίς κωδικούς και κάρτες μπορούν τώρα εύκολα και γρήγορα να ανανεώνουν το χρόνο ομιλίας τους οι συνδρομητές της Q Card στα καταστήματα WIND σε όλη την Ελλάδα. Ακόμα η Q card προσφέρει πλέον τη δυνατότητα να ανανεώνουν με δωρεάν SMS ακόμα και όταν βρίσκονται στο εξωτερικό.

    Οι χρήστες καρτοκινητής Q μπορούν να ανανεώσουν το χρόνο ομιλίας τους εύκολα και άμεσα σε ένα κατάστημα WIND επιλέγοντας ποσό ανανέωσης από 1€ έως και 50€. Ειδικά για ανανεώσεις άνω των 20€ που πραγματοποιούνται σε κατάστημα, οι συνδρομητές κερδίζουν ως δώρο το φόρο κινητής τηλεφωνίας (12%).

    Επίσης, μέσω δωρεάν SMS οι συνδρομητές Q μπορούν να ανανεώνουν το χρόνο ομιλίας τους αλλά και να ενημερώνονται για το υπόλοιπο του λογαριασμού τους εντελώς δωρεάν σε Ελλάδα και εξωτερικό. Στέλνοντας τον 16-ψήφιο κωδικό της κάρτας ανανέωσης στο 1223 μπορούν να ανανεώνουν το χρόνο ομιλίας τους, ενώ με κενό μήνυμα στο 1225 μπορούν να μαθαίνουν το υπόλοιπο του λογαριασμού τους.

    Παράλληλα, η Q card συνεχίζει να προσφέρει τις φθηνότερες κλήσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό. Μόνο με 1€ και χωρίς κάρτα ανανέωσης, οι συνδρομητές της Q card, έχουν στη διάθεση τους 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 SMS προς όλη τη WIND και όλη την Q card -καρτοκινητή και συμβόλαια- και 100 ΜΒ internet, με μία κλήση στο 12200 ή αποστολή SMS με τη λέξη «1500» στο 12200, έως και 4 φορές κάθε μήνα.

    Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με το Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών στο τηλ. 211 999 3000 (όλο το 24ωρο) ή να επισκέπτονται την ιστοσελίδα www.myQ.gr.


    Πηγή: Q

  2. #2
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Cosmote 100 FTTH
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7590
    μπραβο στη Q
    Learn 2 live & live 2 learn,
    Learn 2 listen & listen 2 learn,
    Live 2 love & love 2 live.
    We live 2 die & we die living,
    Life is what u make of it.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-12-2008
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    55
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Router
    JM-FIBRE ONU JF511-TV
    Πάλι καλά που έμεινα και δεν πήγα στην Cosmote +Ένα μπράβο κι από εμένα!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Να ξεκαθαρίσουμε κάτι...
    Είμαι συνδρομητής της Q τα τελευταία 2 χρόνια και θεωρώ ότι είναι ίσως η πιο "τίμια" καρτοκινητή που χρεώνει πραγματικά αυτό για το οποίο μιλάς (χωρίς κοροϊδίστικους ελάχιστους χρόνους).
    Ωστόσο ΜΕ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ η κατάσταση με easy recharge που είναι εκτός λειτουργίας εδώ και ένα χρόνο σχεδόν (δεν ξέρω αν λειτούργησε για 1-2 μέρες στο μεσοδιάστημα). Δε θέλετε κύριοι να δίνετε 50% επιπλέον χρόνο ομιλίας; Πολύ καλά, καταργήστε το σαν προσφορά να ησυχάσετε και αποκαταστήστε τη λειτουργία του easy recharge στην ιστοσελίδα! Ή αντικαταστήστε το 50% δώρο με κάποια άλλη προσφορά που θεωρείτε ότι είναι σύμφωνη με τα συμφέροντά σας (καλή ώρα αυτή που αναφέρεται στο δημοσίευμα)!
    Η πλάκα είναι ότι έχω προσπαθήσει να επικοινωνήσω μαζί τους τουλάχιστον δύο φορές μέσω της online φόρμας επικοινωνίας (ήθελα να υποβάλω τα παράπονά μου γραπτά και όχι απλά να κάνω ένα τηλεφώνημα και να μιλήσω με μία τηλεφωνήτρια στο support) και ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!! Γιατί δεν μπορεί να υπάρξει μία ελληνική εταιρεία που να είναι απλά 100% εντάξει απέναντι στους πελάτες της;
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  5. #5
    Εγγραφή
    08-12-2006
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24 (λέμε τώρα!)
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    FritzBox Fon WLAN 7140
    SNR / Attn
    11(dB) / 27(dB)
    To EasyRecharge δεν δουλεύει όντως εδώ και ένα χρόνο με μικρές εξαιρέσεις, αλλά προσωπικά βάζω μια κάρτα 15 ευρώ και με ένα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων μου προσθετουν το επιπλεον 50%.
    Υποθετω ομως οτι γινεται αν ήδη χρησιμοποιούσες το ΕasyRecharge όταν δούλευε...

  6. #6
    Εγγραφή
    02-04-2006
    Μηνύματα
    615
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13944/1227
    ISP
    Forthnet
    Router
    TP-LINK W8961NB
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 8.3(dB)
    Ποια μπράβο ρε παιδιά;;; Σιγά μην τρέχω στην κάθε wind για να ανανεώσω...

    Οπως τα λέει ο φίλος επάνω, δεν θέλουν να δίνουν το +50% με το easy recharge από το νετ ας το μετατρέψουν στο +12% της προσφοράς.

    Αυτό το αίσχος με την «προσωρινή» παύση της υπηρεσίας είναι για γέλια. Για να μην πω για τις ντομάτες γενικότερα....

  7. #7
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    Μπράβο για την κίνηση
    Κρίμα που το easy recharge δε δουλεύει, μεγάλη ευκολία και είναι ο λόγος που πήγα στην Q
    Μακάρι να το ήξερα χθες που αγόρασα 15 ευρά κάρτα ανανέωσης, η @@@@@@@ υπάλληλος δεν μου το είπε
    Σήμερα με την ανανέωση των 15 ευρώ μου έδωσε και 50% επιπλέον χρόνο αυτόματα
    Ελπίζω με >20 ευρά να ισχύει και 50% έξτρα και η προσφορά του 12%

  8. #8
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.720
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    αυτο το τελευταιο ελπιζω και εγω...αν ισχυει τελος....δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο...

    αν το δοκιμασει κανεις ας μας πει (αν κ δε νομιζω..αλλα λεμε τωρα)

    ωραιες βελτιωτικες κινησεις...πχ το υπολοιπο μεσω σμσ...δε τη παλευες να ακους το κατεβατο απ το τηλεφωνο πριν σου πει το χρονο σου..
    VAMOS ARIS

  9. #9
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JiMacOs Εμφάνιση μηνυμάτων
    To EasyRecharge δεν δουλεύει όντως εδώ και ένα χρόνο με μικρές εξαιρέσεις, αλλά προσωπικά βάζω μια κάρτα 15 ευρώ και με ένα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση πελατων μου προσθετουν το επιπλεον 50%.
    Υποθετω ομως οτι γινεται αν ήδη χρησιμοποιούσες το ΕasyRecharge όταν δούλευε...
    Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής σε αυτό που περιγράφεις; Εννοείς ότι είχες δώσει κάποια πιστωτική και είχες ζητήσει αυτόματη ανανέωση ανά μήνα με €15 για παράδειγμα; (από όσο θυμάμαι το easy recharge σου προσέφερε αυτή τη δυνατότητα). Ή απλά είχες χρησιμοποιήσει έστω και μία φορά το easy recharge για ανανέωση και τώρα δέχονται να κάνουν την προσαύξηση όταν χρησιμοποιείς την ίδια πιστωτική κάρτα που είχες χρησιμοποιήσει και στο παρελθόν;
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  10. #10
    Εγγραφή
    27-02-2006
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    229
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Και εγώ έχω απογοητευτεί με το easy recharge... στην αρχή θεώρησα ότι είναι κάποιο τεχνικό πρόβλημα αλλά έχει καταντήσει κοροϊδία. Αυτό που είπατε όμως, ισχύει; Στο δίνουν το 50% αν τους πάρεις τηλέφωνο;;;

  11. #11
    Εγγραφή
    01-04-2003
    Μηνύματα
    1.053
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Επιτέλους ανανέωση και αναφορά υπολοίπου μέσω sms, ήταν το μόνο που έλειπε και με ενοχλούσε πραγματικά. Βαρέθηκα να ακούω για 2 λεπτά ότι πρέπει να δηλώσω το κινητό μου (ενώ το έχω δηλώσει ήδη) για να ακούσω το υπόλοιπο του χρόνου μου. Ωραία.

Παρόμοια Θέματα

  1. OnLine ανανέωση χρόνου ομιλίας κινητού "προσωρινά μη διαθέσιμη"
    Από DSLaManiaC στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-10, 11:32
  2. Wind: Που πήγε η ηλεκτρονική ανανέωση χρόνου ομιλίας;
    Από faethie στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-10, 06:31
  3. Ανανέωση χρόνου Q card και ασφαλεια συναλλαγων
    Από tupolev στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-09, 00:49
  4. Ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω μηνύματος SMS
    Από dimitrisdel στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-08, 17:45
  5. ανανεωση χρονου ομιλιας
    Από audis στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-07, 08:54

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας