Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Το avatar του μέλους Wizard
    Wizard Guest
    Γεια σας!
    Χθες το απόγευμα έκανα αίτηση για το conn-x (είχα PSTN) και σήμερα το πρωί με ειδοποιήσανε ότι η γραμμή μου έχει ενεργοποιηθεί! Πήρα λοιπόν το Speedtouch 536 και το συνέδεσα, αλλά δεν ανάβει το λαμπάκι DSL! Από το 1242 μου είπανε ότι πρέπει να έχει πρόβλημα η γραμμή και το δήλωσα στο 121. Αυτό που με προβληματίζει πάντως είναι ότι τα τηλέφωνα δουλεύουνε χωρίς τα φίλτρα και όταν τους το είπα, μου είπανε "δεν είναι και απίθανο"! Γνωρίζει κανείς τίποτα γι'αυτό;

  2. #2
    Εγγραφή
    02-01-2006
    Περιοχή
    Ζάκυνθος
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΩΡΑ
    Router
    Wind ZTE
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Εχεις βλαβη. Οτι και να σου πουν. Παρε τους και επεμεινε. Ξερεις με το ευγενικο κλωτσομποθνιδι που τους χρειαζεται. Τρεις παροχους εχω αλλαξει παντα η συνδεση του ΟΤΕ ηταν λαθος στην αρχη. Με το βρισιμο παντα εκανα δουλεια και να ξερουν οτι εισαι σχετικος με τα πραγματα γιατι το τι βλακεια θα ακουσεις δε λεγεται.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απλά ακόμα δεν έχεις ενεργοποιηθεί πλήρως.
    Τηλεφώνησε στο 121 και δήλωσε το.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Το avatar του μέλους Wizard
    Wizard Guest
    Ευχαριστώ πολύ! Για να δούμε από αύριο τους τεχνικούς...

  5. #5
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.675
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    89836/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως έχω διαβάσει ότι όντως υπάρχει κάποια πιθανότητα σε συνδρομητές με adsl να μπορούν να λειτουργήσουν τα τηλέφωνα χώρις φίλτρα.
    Τα όνειρα που κάνω από τα 20 παρκάρουν στον ακάλυπτο νωρίς. Μα εσύ που με κοιτάς σαν λύτρωση ζωή παρκαρισμένη μην δεχτείς.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-01-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Αυτο ειναι αληθεια ,εγω δε χρειαστικε να βαλω φιλτρα στις αλλες τηλεφωνικες συσκευες που εχω σπιτι συνολικα 3 και το ζητημα ειναι πως ουτε καν μπορω να καταλαβω αν υπαρχει θορυβος

  7. #7
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ναι αλλά όταν παίρνεις κανά τηλέφωνο και είσαι στο ίντερνετ μπορεί να τρως disconnect.

  8. #8
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Wizard
    Γεια σας!
    Χθες το απόγευμα έκανα αίτηση για το conn-x (είχα PSTN) και σήμερα το πρωί με ειδοποιήσανε ότι η γραμμή μου έχει ενεργοποιηθεί! Πήρα λοιπόν το Speedtouch 536 και το συνέδεσα, αλλά δεν ανάβει το λαμπάκι DSL! Από το 1242 μου είπανε ότι πρέπει να έχει πρόβλημα η γραμμή και το δήλωσα στο 121. Αυτό που με προβληματίζει πάντως είναι ότι τα τηλέφωνα δουλεύουνε χωρίς τα φίλτρα και όταν τους το είπα, μου είπανε "δεν είναι και απίθανο"! Γνωρίζει κανείς τίποτα γι'αυτό;
    Ή χανω κατι ή κατι δε μου παει καλα ή κατι δεν παει καλα στο 1242/121. Ο θορυβος ξεκιναει οταν το modem συγχρονιζει οπου και πρεπει να γινεται χρηση φιλτρων (εκτος μερικων εξαιρεσεων οπου ο θορυβος δε φτανει στα αυτια καποιον για καποιο λογο). Αν δε γινεται συγχρονισμος, τα φιλτρα δε χρειαζονται οπως και αμα κλεισεις το modem παλι μπορεις να βγαλεις τα φιλτρα γιατι δε θα υπαρχει θορυβος. Το "δεν ειναι και απιθανο" πως το δινουν σαν απαντηση; Τωρα θα μου πεις οτι στον ΟΤΕ ειναι ολα πιθανα αλλα μετα απο τοσο καιρο που το 121/1242 δεχεται τηλεφωνηματα για προβληματα adsl, δεν εχουν μαθει μερικα πραγματα;

  9. #9
    Εγγραφή
    30-01-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G_Zisis
    Ναι αλλά όταν παίρνεις κανά τηλέφωνο και είσαι στο ίντερνετ μπορεί να τρως disconnect.
    Δεν εχει διακοπει η συνδεση μου ποτε απο οτι θυμαμαι .Τηλεφωνο και internet συνεργαζονται αψογα .Μπορει να παιζει ρολο οτι ειμαι πολυ κοντα στον οτε και η συνδεση με το dslam ειναι καλη συμφωνα με κατι post που εχουν αναφερθει εδω για τις τιμες των db .

  10. #10
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Μπα,δε νομίζω να φταίει αν μένεις κοντά ή μακριά.Τα φίλτρα ρυθμίζουν τη συχνότητα που στέλνει η γραμμή εξού και όποιος δεν έχει φίλτρο ακούει θορύνους κτλ.Τώρα τι γίνεται με εσένα,δεν ξέρω. Πάντως για καλό και για κακό το φίλτρο κάνει περίπου 2 ευρώ,πάρε κανένα.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-08, 15:02
  2. WAG 200G δεν ανάβει καν το λαμπάκι ADSL...
    Από blugosi στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-08, 08:53
  3. [Netgear] DG834GT δεν ανάβει το λαμπάκι internet
    Από flik στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-07, 15:38
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-06, 02:42
  5. [Crypto] Δεν Ανάβει το λαμπάκι στο f200
    Από johnmaroudas στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-05, 17:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας