Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Cosmote
    Δελτίο Τύπου:
    Αθήνα, 25 Ιουνίου 2010

    Ακόμη χαμηλότερες χρεώσεις όταν ταξιδεύουν στην Ευρωπαϊκή Ένωση απολαμβάνουν τώρα οι συνδρομητές της COSMOTE, ενώ παράλληλα για τον καλύτερο έλεγχο του κόστους στην περιαγωγή τίθεται ανώτατο όριο στη χρήση δεδομένων ανά μήνα, με τη δωρεάν υπηρεσία “Roaming Data Limit”.

    Η υπηρεσία “Roaming Data Limit”, η οποία θα ενεργοποιηθεί αυτόματα από τις 27 Ιουνίου σε όλους τους πελάτες συμβολαίου της COSMOTE, ενημερώνει τους συνδρομητές όταν η χρήση τους φτάσει τα 48,40€, ενώ μόλις συμπληρωθεί το ανώτατο όριο των 60,50€ διακόπτεται προσωρινά η χρήση δεδομένων. Σε περίπτωση που ο συνδρομητής επιθυμεί να συνεχίσει τη χρήση δεδομένων και μετά το όριο των 60,50€, μπορεί εύκολα να απενεργοποιήσει την υπηρεσία.

    Για ακόμη μεγαλύτερη οικονομία, η COSMOTE προσφέρει και πακέτα χρήσης δεδομένων στο εξωτερικό, όπως :
    • “Data Offer 30”: 100MB με 30,50€ για τα προγράμματα Internet On The Go
    • “Data Offer 10”: 10MB με 10,17€ για όλα τα υπόλοιπα προγράμματα συμβολαίου ομιλίας.


    Επιπλέον, από την 1η Ιουλίου 2010, η COSMOTE προχωράει σε νέες μειώσεις στις χρεώσεις περιαγωγής σε χώρες εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Συγκεκριμένα, η χρέωση για εξερχόμενες κλήσεις μειώνεται από 0,0085€/δευτ. (συμπ/νου ΦΠΑ 21%) σε 0,0080€/δευτ. (συμπ/νου ΦΠΑ 23%). Η χρέωση για εισερχόμενες κλήσεις μειώνεται από 0,0038€/δευτ. (συμπ/νου ΦΠΑ 21%) σε 0,0031€/δευτ. (συμπ/νου ΦΠΑ 23%).

    Αλλά και για όσους θέλουν να μιλούν με την άνεσή τους όταν ταξιδεύουν στην Ευρώπη, η COSMOTE διαθέτει την πρωτοποριακή υπηρεσία “COSMOTE Traveller”, για να χρησιμοποιούν το δωρεάν χρόνο ομιλίας τους και στο εξωτερικό.

    Με τις παραπάνω πρωτοποριακές υπηρεσίες και τις προνομιακές χρεώσεις, οι συνδρομητές της COSMOTE απολαμβάνουν ακόμη μεγαλύτερη οικονομία και έλεγχο κόστους και στο εξωτερικό.

    Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα www.cosmote.gr


    Πηγή: Cosmote

  2. #2
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Vodafone
    προστασια ή οχι οι τιμες ειναι πολυ υψηλες

  3. #3
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GEOCHEATS2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προστασια ή οχι οι τιμες ειναι πολυ υψηλες
    Συμφωνώ!
    Ειδικά όταν τα data plan του εξωτερικού είναι πάμφθηνα! Άρα τα περιθώρια κέρδους τους είναι τεράστια!!!!
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ikar6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ!
    Ειδικά όταν τα data plan του εξωτερικού είναι πάμφθηνα! Άρα τα περιθώρια κέρδους τους είναι τεράστια!!!!
    Για αυτό τον λόγο μπορείς να πάρεις καρτουλά του εξωτερικού, εδώ μιλάμε για roaming

  5. #5
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έπρεπε να είχε γίνει πολύ καιρό πριν..

  6. #6
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εφ'όσον το "παίζουμε" ενωμένη ευρώπη, δε θα έπρεπε να συζητάμε για roaming εντός Ε.Ε και θα έπρεπε να έχουμε κοινές χρεώσεις/υπηρεσίες.

  7. #7
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό τον λόγο μπορείς να πάρεις καρτουλά του εξωτερικού, εδώ μιλάμε για roaming
    Προφανώς δεν κατάλαβες το νόημα του σχόλιού μου φίλε μου... Φυσικά και θα πάρεις καρτούλα του εξωτερικού όταν είσαι μόνιμα στο εξωτερικό.... Και εγώ στο roaming αναφέρομαι...
    Οι υπηρεσίες δεδομένων στο εξωτερικό στοιχίζουν κατά κανόνα πολύ λιγότερο από ότι στην Ελλάδα. Και αν οι χρεώσεις προς τους ιδιώτες πελάτες τους (από τις εταιρείες έξω) είναι τέτοιες, τότε δεν μπορώ να φανταστώ πόσο παραπάνω (μάλλον λιγότερο) χρεώνουν την Cosmote 'διευκολύνοντας" τους roaming πελάτες της. Η Cosmote πάλι μετακυλίει το κόστος στον Έλληνα χρήστη roaming. Με βάση αυτό το συλλογισμό θεωρώ απίθανο το κόστος να πλησιάζει έστω στις τιμές που ανακοίνωσε η Cosmote. Για αυτό και το πρώτο σχόλιό μου για ληστρικές χρεώσεις.
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  8. #8
    Εγγραφή
    18-10-2007
    Περιοχή
    San Marcos, CA. USA
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    331
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25310/2036
    ISP
    at&t
    Router
    2wire 3801 HGV
    SNR / Attn
    15.7(dB) / 20.7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφ'όσον το "παίζουμε" ενωμένη ευρώπη, δε θα έπρεπε να συζητάμε για roaming εντός Ε.Ε και θα έπρεπε να έχουμε κοινές χρεώσεις/υπηρεσίες.
    Σωστότατο...
    What is real? How do you define real? If you're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then real is simply electrical signals interpreted by your brain!

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ikar6 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς δεν κατάλαβες το νόημα του σχόλιού μου φίλε μου... Φυσικά και θα πάρεις καρτούλα του εξωτερικού όταν είσαι μόνιμα στο εξωτερικό.... Και εγώ στο roaming αναφέρομαι...
    Οι υπηρεσίες δεδομένων στο εξωτερικό στοιχίζουν κατά κανόνα πολύ λιγότερο από ότι στην Ελλάδα. Και αν οι χρεώσεις προς τους ιδιώτες πελάτες τους (από τις εταιρείες έξω) είναι τέτοιες, τότε δεν μπορώ να φανταστώ πόσο παραπάνω (μάλλον λιγότερο) χρεώνουν την Cosmote 'διευκολύνοντας" τους roaming πελάτες της. Η Cosmote πάλι μετακυλίει το κόστος στον Έλληνα χρήστη roaming. Με βάση αυτό το συλλογισμό θεωρώ απίθανο το κόστος να πλησιάζει έστω στις τιμές που ανακοίνωσε η Cosmote. Για αυτό και το πρώτο σχόλιό μου για ληστρικές χρεώσεις.
    Τα τιμολόγια στο roaming είναι διαφορετικά απο το να έχεις καρτούλα της εκεί εταιρίας ή της εδώ εταιρίας

  10. #10
    Εγγραφή
    01-01-2005
    Περιοχή
    Olympiako Xorio
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Zyxel P-600 Series
    SNR / Attn
    9db(dB) / 3db(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Cool
    Kalησπέρα παιδιά,
    Επειδή απο το website tης Cosmote δεν υπάρχει η απάντηση στα παρακάτω ερωτήματά μου, γνωρίζει κανείς εαν υπάρχει περιορισμός στις ενεργοποιήσεις των πακέτων και εαν υπάρχει η δυνατότητα έλεγχου υπολοίπου?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Full and Free - Everything you need...

  11. #11
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφ'όσον το "παίζουμε" ενωμένη ευρώπη, δε θα έπρεπε να συζητάμε για roaming εντός Ε.Ε και θα έπρεπε να έχουμε κοινές χρεώσεις/υπηρεσίες.
    στην ελλαδα και εντός θα έχουμε υψηλές χρεώσεις

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-07, 14:17
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-07, 23:13
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-06, 09:44
  4. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-06, 19:44
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-09-06, 04:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας