Σελ. 373 από 400 ΠρώτηΠρώτη ... 353363368371372373374375378383393 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.581-5.595 από 5995
  1. #5581
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.134
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δε χάθηκε κι ο κόσμος να πληρώσεις κι ένα δυο. Τι τρελό leech είναι αυτό.

  2. #5582
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Όπως μάθει ο καθένας.
    Συγγνώμη κιόλας.

    Και δεν έχει να κάνει με το πώς έχω μάθει. Αν δεν υπήρχε ο "θείος" απλά δεν θα αγόραζα ποτέ και δεν θα είχα παίξει ποτέ videogames.
    Ελπίζω να μην προσβάλλω κανέναν αλλά αυτή είναι η αλήθεια.

  3. #5583
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.134
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ποτέ δεν είναι αργά. Δυο τρία κοκτέιλ λιγότερα, κάνει καλό και στο συκώτι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #5584
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ δεν είναι αργά. Δυο τρία κοκτέιλ λιγότερα, κάνει καλό και στο συκώτι.
    Δεν πίνω, δεν έπινα ποτέ.
    Από το 2017 που έπαθα έμφραγμα δεν καπνίζω κιόλας.

  5. #5585
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.476
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    @Yabba

    Μάλλον παίζεις single player/offline κυρίως, γιατί αν θέλεις online MP, τότε το νόμιμο είναι μονόδρομος (με μερικές εξαιρέσεις σε παιχνίδια που χρησιμοποιούν custom servers φυσικά).
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  6. #5586
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Yabba

    Μάλλον παίζεις single player/offline κυρίως, γιατί αν θέλεις online MP, τότε το νόμιμο είναι μονόδρομος (με μερικές εξαιρέσεις σε παιχνίδια που χρησιμοποιούν custom servers φυσικά).
    Ναι η αλήθεια είναι πως δεν τρελαίνομαι για CoD ας πούμε και άλλα online multiplayer games. Η έλλειψη παρέας είναι ένας από τους λόγους γι' αυτό.

    EVE Online ας πούμε που παίζω από το 2004 με μικρά χρονικά διαστήματα διακοπών, είναι ένα από τα λιγοστά online που παίζω και το μοναδικό παιχνίδι για το οποίο "πληρώνω".
    Αλλά κι αυτό το πληρώνω με τα εικονικά χρήματα του παιχνιδιού. Έχει μια διαδικασία που επιτρέπει και το κάνεις.

  7. #5587
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υπάρχουν και παιχνίδια βλ. monster hunter rise που δουλεύει το online κανονικά μεταξύ σπασμένων. Η αλήθεια είναι ότι οι επτά θάλασσες ήταν και ο λόγος που πήγα από ps2 σε PC αντί για PS3 και δεν ξαναγύρισα. Δεν παίζω πολλά online ούτε εγώ, άντε κανένα COD όταν με πιάσει το σύνδρομο στέρησης :P . H επόμενη αγορά θα είναι το diablo 4 λογικά εκτός και φτιάξουν την απόδοση του Wild Hearts σύντομα και ψήσω κανέναν φίλο. Έχει βοηθήσει πολύ και το gamepass στο να μην χρειάζεται αγορά των παιχνιδιών όταν μπορεις να το βρεις για 0,50€-0,60€ τον μήνα. Έχω παίξει μέσα σε 10 μέρες Hi-Fi Rush, Lost In Random και Death's Door (τα προτείνω και τα τρία) για μισή τυρόπιτα . Βάλε και τα perks που μου έδωσαν 2 μήνες Apple Music, τρεις Discord Nitro και τρεις Apple TV.

  8. #5588
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.476
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogeta01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και παιχνίδια βλ. monster hunter rise που δουλεύει το online κανονικά μεταξύ σπασμένων. Η αλήθεια είναι ότι οι επτά θάλασσες ήταν και ο λόγος που πήγα από ps2 σε PC αντί για PS3 και δεν ξαναγύρισα. Δεν παίζω πολλά online ούτε εγώ, άντε κανένα COD όταν με πιάσει το σύνδρομο στέρησης :P . H επόμενη αγορά θα είναι το diablo 4 λογικά εκτός και φτιάξουν την απόδοση του Wild Hearts σύντομα και ψήσω κανέναν φίλο. Έχει βοηθήσει πολύ και το gamepass στο να μην χρειάζεται αγορά των παιχνιδιών όταν μπορεις να το βρεις για 0,50€-0,60€ τον μήνα. Έχω παίξει μέσα σε 10 μέρες Hi-Fi Rush, Lost In Random και Death's Door (τα προτείνω και τα τρία) για μισή τυρόπιτα . Βάλε και τα perks που μου έδωσαν 2 μήνες Apple Music, τρεις Discord Nitro και τρεις Apple TV.
    Αν είσαι πιτσιρικάς/άνεργος/εργαζόμενος με έξοδα ως το ταβάνι, είναι ζόρι να αγοράζεις.
    Αν όμως είσαι κάπως πιο άνετος οικονομικά, δηλαδή να έχεις περιθώριο για ξόδεμα σε γούστα, τότε το να αγοράσεις ένα game σε προσφορά έως 20€ πχ, εφόσον σου αρέσει φουλ και το λιώνεις, δεν το θεωρώ λάθος.

    Προσωπικά, όταν θέλω να τσεκάρω ένα game που είναι ακριβό, θα τσεκάρω στις 7 θάλασσες που λες κι εσύ ( ) αλλά αν δω ότι μου αρέσει, θα στηρίξω τη φάση αγοράζοντάς το όταν βγει σε κάποια προσφορά.

    Υπάρχει και η επιλογή να το αγοράσεις, να το δεις και αν δεν σ'αρέσει, να ζητήσεις refund, εφόσον δεν το έπαιξες για περισσότερο από 1-2 ώρες (νομίζω), αλλά αυτό το βρίσκω αγχωτικό...
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #5589
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό που λες για τις 2 ώρες ούτε εγώ το μπορώ. Δεν γίνεται να παίζεις με χρονόμετρο. Είναι κρίμα που η συντριπτική πλειοψηφία των παιχνιδιών δεν έχει demo. Τελευταία φορά που πέτυχα demo σε παιχνίδι που ήθελα να δοκιμάσω είπα να τους στηρίξω κιόλας μιας και ήταν κινέζικο indie που έδινε δωρεάν και το dlc του.

  10. #5590
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.476
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogeta01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λες για τις 2 ώρες ούτε εγώ το μπορώ. Δεν γίνεται να παίζεις με χρονόμετρο. Είναι κρίμα που η συντριπτική πλειοψηφία των παιχνιδιών δεν έχει demo. Τελευταία φορά που πέτυχα demo σε παιχνίδι που ήθελα να δοκιμάσω είπα να τους στηρίξω κιόλας μιας και ήταν κινέζικο indie που έδινε δωρεάν και το dlc του.
    Τι ωραία φάση τα demos. Θυμάμαι πιτσιρικάς όταν είχα psx/ps2 που την έβγαζα με demos μέχρι να έρθει η ώρα να τα "τσιπάρω"

    Κι εμένα μου λείπουν. Θα ήθελα να έβγαζαν και τώρα στο PC. Αν και έχω πετύχει σε κάποια, όπως πχ το Ghostrunner.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  11. #5591
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.443
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Yabba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πίνω, δεν έπινα ποτέ.
    Από το 2017 που έπαθα έμφραγμα δεν καπνίζω κιόλας.
    Πριν 6 χρόνια ήσουν 41 ετών, όχι δέκα
    Τι σημαίνει δεν έμαθες ποτέ; Σαν ενήλικος ποτέ δεν έπινες;

    Επίσης μια άλλη παράμετρος για την αγορά ππαιχνιδιών. Είναι οικονομικό το θέμα;
    Αλλιώς τι σημαινει δεν έχεις μάθει; Και σαφώς προσβάλλεις κάποιον. Προσβάλλεις όλους τους δημιουργούς ππαιχνιδιών. Προσβάλλεις όλους τους άλλους που πληρώνουν, γιατί αν δεν υπήρχαν αυτοί δεν θα υπήρχαν ππαιχνίδια και ούτε εσύ θα έβρισκες να κατεβάσεις παράνομα.

    Και δε μου λες. Στο δρόμο να υποθέσω βουτάς και τίποτα άμα λάχει; Δωρεάν είναι και αυτό
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #5592
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.053
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogeta01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και παιχνίδια βλ. monster hunter rise που δουλεύει το online κανονικά μεταξύ σπασμένων. Η αλήθεια είναι ότι οι επτά θάλασσες ήταν και ο λόγος που πήγα από ps2 σε PC αντί για PS3 και δεν ξαναγύρισα. Δεν παίζω πολλά online ούτε εγώ, άντε κανένα COD όταν με πιάσει το σύνδρομο στέρησης :P . H επόμενη αγορά θα είναι το diablo 4 λογικά εκτός και φτιάξουν την απόδοση του Wild Hearts σύντομα και ψήσω κανέναν φίλο. Έχει βοηθήσει πολύ και το gamepass στο να μην χρειάζεται αγορά των παιχνιδιών όταν μπορεις να το βρεις για 0,50€-0,60€ τον μήνα. Έχω παίξει μέσα σε 10 μέρες Hi-Fi Rush, Lost In Random και Death's Door (τα προτείνω και τα τρία) για μισή τυρόπιτα . Βάλε και τα perks που μου έδωσαν 2 μήνες Apple Music, τρεις Discord Nitro και τρεις Apple TV.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι πιτσιρικάς/άνεργος/εργαζόμενος με έξοδα ως το ταβάνι, είναι ζόρι να αγοράζεις.
    Αν όμως είσαι κάπως πιο άνετος οικονομικά, δηλαδή να έχεις περιθώριο για ξόδεμα σε γούστα, τότε το να αγοράσεις ένα game σε προσφορά έως 20€ πχ, εφόσον σου αρέσει φουλ και το λιώνεις, δεν το θεωρώ λάθος.

    Προσωπικά, όταν θέλω να τσεκάρω ένα game που είναι ακριβό, θα τσεκάρω στις 7 θάλασσες που λες κι εσύ ( ) αλλά αν δω ότι μου αρέσει, θα στηρίξω τη φάση αγοράζοντάς το όταν βγει σε κάποια προσφορά.

    Υπάρχει και η επιλογή να το αγοράσεις, να το δεις και αν δεν σ'αρέσει, να ζητήσεις refund, εφόσον δεν το έπαιξες για περισσότερο από 1-2 ώρες (νομίζω), αλλά αυτό το βρίσκω αγχωτικό...
    Ρε σεις μιλάτε με γρίφους και νόμιζα ότι λέγατε για αυτό!

    PC1:12400f, 4070ti, 32GB, z690, PC2:8600k, 3060ti, 32GB, z370, PC3:2700k, GTX 1070, 16GB, P67
    PC4:4770k, RX 6600, 16GB, Z97, PC5:2500k, R9 290 X, 16GB, P67, PC6:Lenovo Thinkcentre M71E
    Spares: HD7950, HD5850, HD3870, Work PC, 13500, GTX 970, 32GB, B660
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  13. #5593
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.476
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε σεις μιλάτε με γρίφους και νόμιζα ότι λέγατε για αυτό!

    Έχει το 7 θάλλασες, στις 7 θάλασσες;
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  14. #5594
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    958
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Μιας που μπήκαν πειρατές στη μέση, καμία πρόταση για κάτι ανάλογο του Sid Meier's Pirates?
    Υπογραφή

  15. #5595
    Το avatar του μέλους Yabba
    Yabba Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν 6 χρόνια ήσουν 41 ετών, όχι δέκα
    Τι σημαίνει δεν έμαθες ποτέ; Σαν ενήλικος ποτέ δεν έπινες;
    Αν έχω πιει παραπάνω από μια μπύρα το 6μηνο σε ολόκληρη την ζωή μου είναι ζήτημα. Και πάλι ίσως να είμαι υπερβολικός στον αριθμό.
    Δεν μου αρέσει το αλκοόλ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μια άλλη παράμετρος για την αγορά ππαιχνιδιών. Είναι οικονομικό το θέμα;
    Αλλιώς τι σημαινει δεν έχεις μάθει; Και σαφώς προσβάλλεις κάποιον. Προσβάλλεις όλους τους δημιουργούς ππαιχνιδιών. Προσβάλλεις όλους τους άλλους που πληρώνουν, γιατί αν δεν υπήρχαν αυτοί δεν θα υπήρχαν ππαιχνίδια και ούτε εσύ θα έβρισκες να κατεβάσεις παράνομα.
    Δεν θα κάτσω να συζητήσω την οικονομική μου και κοινωνική μου κατάσταση εδώ πέρα. Συγγνώμη γι' αυτό.
    Έγραψα και χθες πως αν δεν υπήρχαν τρόποι να βρω τα παιχνίδια απλά δεν θα είχα αγοράσει ποτέ παιχνίδι. Ειλικρινά και σταράτα.
    Αν δεν σε ικανοποιεί αυτή η απάντηση ζητώ ξανά συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο, ούτε έχω σκοπό να τσακωθώ μαζί σου ούτε με κανέναν.
    Ζητώ συγγνώμη και από τους δημιουργούς παιχνιδιών. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και δε μου λες. Στο δρόμο να υποθέσω βουτάς και τίποτα άμα λάχει; Δωρεάν είναι και αυτό
    Όταν κρίνεις το ποιόν μου, βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα και με προσβάλλεις με αυτό τον τρόπο, πιστεύεις πως θα έπρεπε να σου απαντήσω κάτι;
    Εγώ νομίζω πως όχι.

Σελ. 373 από 400 ΠρώτηΠρώτη ... 353363368371372373374375378383393 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας