Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 133
  1. #46
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Τα cinematics τα σπάσανε στο παιχνίδι παρόλο που ήταν με τη μηχανή γραφικών του παιχνιδιού.
    Αν και ποτέ δεν χώνεψα αυτήν την έλλειψη κύκλων...

    Πολύγωνο ποτήρι, πολύγωνες ρόδες, αμάν.

  2. #47
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Eγώ γιατί το βρίσκω ένα από τα καλύτερα RTS όλων των εποχών;

    Και γιατί βρίσκω κάτι συγκρίσεις με το COH εδώ παντελώς άσχετες, μιας και είναι σα να συγκρίνει κανείς το Flight Simulator με το Trains Simulator;;;;;;;;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #48
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγώ γιατί το βρίσκω ένα από τα καλύτερα RTS όλων των εποχών;

    Και γιατί βρίσκω κάτι συγκρίσεις με το COH εδώ παντελώς άσχετες, μιας και είναι σα να συγκρίνει κανείς το Flight Simulator με το Trains Simulator;;;;;;;;
    Βασικά έχω καταλήξει στο εξής. Το sc1 ήταν η επιτομή όλων των rts. Είναι όπως τα αθλήματα. Υπάρχουν πολλά και καλά όμως η επιτομή είναι η μπάλα. Όπως η μπάλα 100+ χρόνια μετά παραμένει το ίδιο προιόν με λίγο διαφοροποιημένα στοιχεία/κανόνες έτσι και το sc2 εξυχρονίζει το sc1.

    Θα γούσταρε κανένας στο ποδόσφαιρο να αρχίζουν σιγά σιγά οι παίχτες να πιάνουν τη μπάλα με τα χέρια, μετά να βουτάνε σε μία πισίνα και μετά να κάνουν κολοτούμπες και φιγούρες? Δε νομίζω.

    Όταν ένα παιχνίδι έχει τέτοια διαχρονικότητα και κρατάει το ενδιαφέρον στα ήψη 12 χρόνια μετά τη πρώτη του εμφάνιση τότε τα περιθώρια βελτιώσεων είναι λίγα και μία σαρωτική αλλαγή μόνο ρίσκο θα είχε παρά ωφέλη. Η blizzard είχε στα χέρια της κάτι τόσο established που ξεπερνάει τα όρια του gaming. Το μόνο που είχε να κάνει είναι να φέρει το άθλημα starcraft (βλέπε Ασία και ειδικότερα Κορέα) στον 20ο αιώνα.

    Κάπως έτσι νομίζω πως είδε τη δουλειά η blizzard και αναλόγως έπραξε. Τώρα οι συγκρίσεις με coh, c&c, total anihilation και δε ξέρω εγώ τι άλο είναι πραγματικά σα να συγκρίνεις τη πούτσ@ με τη βούρτσα. Θα είχαν ουσία αν το starcraft πάλευε να αναδειχθεί, να εντυπωσιάσει, να πουλήσει? Δε νομίζω πως χρειάζεται να κάνει τίποτα από όλα αυτά. Ο βασιλειάς των rts είναι ένας και το μόνο που έγινε φέτος ήταν να δώσει τα σκίπτρα του στον απόγονο.

    ps. I'm on fire. Αν έδειχνα τέτοιο ενδιαφέρον για τη δουλειά μου θα είμουν ήδη εκατομμυριούχος.

  4. #49
    Εγγραφή
    23-01-2006
    Περιοχή
    Καλλιθεα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Linksys WAG160N
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα cinematics τα σπάσανε στο παιχνίδι παρόλο που ήταν με τη μηχανή γραφικών του παιχνιδιού.
    Αν και ποτέ δεν χώνεψα αυτήν την έλλειψη κύκλων...

    Πολύγωνο ποτήρι, πολύγωνες ρόδες, αμάν.
    Στο WarCraft III τα cinematic όντως ήταν περίεργα με τα πολύγωνα, στο Starcraft II από την άλλη τα πολύγωνα είναι σχεδόν αόρατα .
    Για εμένα η Blizzard, παρόλο που έχει γίνει μια ασταμάτητη μηχανή παραγωγής χρήματος, δεν έχει βγάλει ούτε μισό game που να βαρέθηκα κάποια στιγμή ή να το θεώρησα κατώτερο των προσδοκιών μου. Τώρα αν το StarCraft είναι ο βασιλιάς των RTS δεν το ξέρω γιατί σίγουρα έχω περάσει πολλές ώρες με πολλά RTS και όλα είχαν κάτι να μου πουν.

    Το μόνο που μου μένει τώρα είναι να βρω κανέναν που να ασχολείται με StarCraft II multiplayer γιατί το World of Warcraft μας έφαγε (αν και με έφαγε και εμένα και θέλω πάλι προπόνηση για SC II multiplayer )
    Αυτά είχα να πω! Μόνο αυτά! Φυσικά φίλε μου μόνo αυτά!!

  5. #50
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Ναι δεν είναι πολύ εμφανή, αλλα δεν έχουν εξαφανιστεί και όλας. Σε ορισμένα σημεία φαίνονται και λίγο κακοφαίνεται.

    Ελπίζω σε μαζική βελτίωση σε αυτό το θέμα για το II-2 :P

    Το αν είναι βασιλιάς, νομίζω οτι μετράει στο πόση διασκέδαση έχει να προσφέρει. Όλα έχουν να επιδείξουν (πολλά) ανώτερα επιμέρους στοιχεία απο το SCII. Το Supreme Commander (και το Total Annihilation πριν απο αυτό, που είχα διαβάσει και όλας οτι στην μηχανή του είχε ξεκινήσει να βασίζεται το SC1) έχει το τρομερό του Scaling στις μάχες, απλά μεγαλειώδες. Τα Dawn Of War (I και II αν και το II δεν μου πολυάρεσε) μυρίζουν... βαρβατίλα. Για westwood (και EA μετά) δεν μπορώ να μιλήσω, παρα για το Tiberian Sun το οποίο είχε και αυτό το δικό του Fun Factor. Το ΕΝΑ παιχνίδι όμως που μου προσέφερε 3 τελείως διαφορετικές φυλές, μεγάλες χορταστικές μονάδες που χαίρεσαι να τις σφάζεις και μια αρκετά (που φλωρέψανε όμως) dark ιστορία μαζί με καταπληκτικά γραφικά και ατμόσφαιρα, για μένα, είναι το SC

  6. #51
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά έχω καταλήξει στο εξής. Το sc1 ήταν η επιτομή όλων των rts. Είναι όπως τα αθλήματα. Υπάρχουν πολλά και καλά όμως η επιτομή είναι η μπάλα. Όπως η μπάλα 100+ χρόνια μετά παραμένει το ίδιο προιόν με λίγο διαφοροποιημένα στοιχεία/κανόνες έτσι και το sc2 εξυχρονίζει το sc1.

    Θα γούσταρε κανένας στο ποδόσφαιρο να αρχίζουν σιγά σιγά οι παίχτες να πιάνουν τη μπάλα με τα χέρια, μετά να βουτάνε σε μία πισίνα και μετά να κάνουν κολοτούμπες και φιγούρες? Δε νομίζω.

    Όταν ένα παιχνίδι έχει τέτοια διαχρονικότητα και κρατάει το ενδιαφέρον στα ήψη 12 χρόνια μετά τη πρώτη του εμφάνιση τότε τα περιθώρια βελτιώσεων είναι λίγα και μία σαρωτική αλλαγή μόνο ρίσκο θα είχε παρά ωφέλη. Η blizzard είχε στα χέρια της κάτι τόσο established που ξεπερνάει τα όρια του gaming. Το μόνο που είχε να κάνει είναι να φέρει το άθλημα starcraft (βλέπε Ασία και ειδικότερα Κορέα) στον 20ο αιώνα.

    Κάπως έτσι νομίζω πως είδε τη δουλειά η blizzard και αναλόγως έπραξε. Τώρα οι συγκρίσεις με coh, c&c, total anihilation και δε ξέρω εγώ τι άλο είναι πραγματικά σα να συγκρίνεις τη πούτσ@ με τη βούρτσα. Θα είχαν ουσία αν το starcraft πάλευε να αναδειχθεί, να εντυπωσιάσει, να πουλήσει? Δε νομίζω πως χρειάζεται να κάνει τίποτα από όλα αυτά. Ο βασιλειάς των rts είναι ένας και το μόνο που έγινε φέτος ήταν να δώσει τα σκίπτρα του στον απόγονο.

    ps. I'm on fire. Αν έδειχνα τέτοιο ενδιαφέρον για τη δουλειά μου θα είμουν ήδη εκατομμυριούχος.
    Με δυο αράδες περιγράψατε το σύγχρονο (lol) Ελληνικό ποδόσφαιρο και τα γήπεδά του

  7. #52
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με δυο αράδες περιγράψατε το σύγχρονο (lol) Ελληνικό ποδόσφαιρο και τα γήπεδά του
    Ναι τώρα το πρόσεξα. Έκανα εικόνα τον Καραγκούνη να παίζει μπάλα στο γήπεδο του Ακράτητου, μία βροχερή Κυριακή

  8. #53
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Asmodeus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωμη μου ειναι οτι το balance ειναι σε παρα πολυ καλα επιπεδα και δεν υπαρχουν OP.
    Παιξε ως zerg vs terran mech και ελα πες το ξανα

    εξαλου σχεδον σε ολα τα τελευταια τουρνουα νικητες ειναι Τερραν και μαλιστα κανουν και 1-2!

  9. #54
    Εγγραφή
    19-05-2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.307
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Netgear Wireless G54
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightfall2k5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιξε ως zerg vs terran mech και ελα πες το ξανα

    εξαλου σχεδον σε ολα τα τελευταια τουρνουα νικητες ειναι Τερραν και μαλιστα κανουν και 1-2!
    Προσωπικα παιζω με Protoss και δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο τα αλλα Races και αν ο Terran παει Mech βγαζω Immortals + Void Rays αν παει Infantry , Mass Zealots (Charge) + 2-3 Collosus
    Rig C= PSU: XFX 450W / CPU: Intel 3260 / MoBo: ASRock H81M / RAM: 8GB / GPU: Gigabyte GTX 960 4GB

  10. #55
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12.401 / 925
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    Τhomson
    SNR / Attn
    14,5(dB) / 12,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    O αδερφος που παντως εχει φαει κολλημα, παιζει ΟΛΗ μερα.

  11. #56
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Πρώτη φορά δοκίμασα online 1vs1 (σημ. σε training εννοείται) και μου έκοψαν τα @@ και μου τα πρόσφεραν φλαμπέ, συνοδευμένα από κόκκινο κρασί. Που να έμπαινα και σε ladder παιχνίδι....ΝΟΤ

  12. #57
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Με... αντικαταθλιπτικά αντιμετωπίζεται ο εθισμός στο gaming
    http://www.cosmo.gr/Games/SouthKorea/285033.html

  13. #58
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με... αντικαταθλιπτικά αντιμετωπίζεται ο εθισμός στο gaming
    http://www.cosmo.gr/Games/SouthKorea/285033.html
    Ναι καλά τα βρήκαμε τώρα θεραπεία για όλα

  14. #59
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με... αντικαταθλιπτικά αντιμετωπίζεται ο εθισμός στο gaming
    http://www.cosmo.gr/Games/SouthKorea/285033.html
    Δεν μας λέει όμως με τι αντικατέστησαν το παίξιμο του Starcraft.

  15. #60
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Κάτσε να τελειώσει το καλοκαίρι, και το ΣΤΑΡ θα κάνει θέμα. Προς το παρών δείχνει άλλα ενδιαφέροντα πράγματα
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας