Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-50 από 50
  1. #46
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Θα συμφωνήσω με τους προλαλίσαντες και θα προσθέσω:

    Έχουμε ακόμη τη νοοτροπία: Παπούτσι απ' τον τόπο σου κι ας είναι μπαλωμένο.

    Με εκνευρίζει που σε νέους ανθρώπους υπάρχει αυτή η νοοτροπία. Λες και ο Μήτσος Ελέκτρικαλ Λιμιτεντ θα επισκευάσει μόνος του τον intel επεξεργαστή. Αφού όλα πάνε στην αντιπροσωπία. Νομίζουν ότι δεν έχουν εγγύηση ή το χειρότερο ότι το ηλεκτρονικό κατάστημα θα τους κοροϊδέψει. Θεωρούν ότι με 50+ ευρώ πάνω θα έχουν καλύτερη αντιμετώπιση.
    Όσο για την κοροϊδία - άγνοια. Πλέον τα μικρά μαγαζιά είναι πίσω σε σχέση με τα μεγάλα διότι τρέχει η τεχνολογία τόσο γρήγορα που σε 1 εβδομάδα χάνεις το παιχνίδι.

    Και η κουτοπονηριά σε όλο της το μεγαλείο. Μου έχει τύχει αρκετές φόρες να πάει κάποιος από την παρέα σε τοπικό μαγαζί για αγορές. Γνωρίζουν ότι είμαστε χακερ (έτσι μας φωνάζουν στην περιοχή οι γνωστοί τρομάρα μας) και δεν ασχολούνται μαζί μας γιατί ξέρουν ότι θα αγοράσουμε από έξω αν δεν μας ικανοποιήσει η τιμή τους. Αντί να πούνε με 30+ ευρώ θα σου το φέρουμε, μας χτυπάνε ένα καπέλο 50% πάνω και άντε γεια. Πχ κουτί Η/Υ από 130€ στα 200€.

  2. #47
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παραδείγματα άπειρα !
    Είχα σταμπάρει κάποιο συγκεκριμένο τύπο ιταλικών γυαλιών ηλίου, και έψαχνα να δω πως μου στέκεται στο πρόσωπο !
    Στην Ακαδημίας τα βρήκα 300+ ευρώ και μετά από έκπτωση θα τα έπαιρνα 230 (μου έκαναν τρελή έκπτωση και καλά!)...
    Ε, λοιπόν τα ίδια γυαλιά, αν τα παραγγείλεις από γνωστό-αξιόπιστο site της γείτονος κοστίζουν ΜΑΖΙ με τα μεταφορικά 155 γιούργια !

    Δηλαδή, έλεος βρε πατριώτες ! Για μ@λ@κες ψάχνετε ?
    Είπαμε να βγάλετε, αλλά 100% πάνω ?

  3. #48
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.734
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Ε ναι μπρε, είναι στάνταρ αυτά τα πράγματα... εγώ το κατάστημα της timberland στο Mall το έχω για δοκιμαστήριο πριν τα πάρω από ebay, από μεγάλο αγγλικό κατάστημα
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  4. #49
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρονικών στην πόλη μου έχει στοκ κάμποσα κινητά των 600+ € και φέρνει 5 δεκάδες dvd κάθε εβδομάδα που τα αγοράζουμε 2 άτομα. Εγώ και ένας φίλος. Περιττό να σας πω ότι στα μέσα της εβδομάδας σιχτιρίζουμε την τύχη μας διότι ξεμείναμε. Στους άλλους πωλητές της πόλης μας δεν πάμε για τους λόγους που εξήγησα πιο πάνω. Για τα κινητά το ξέρω διότι έχει τύχει να αγοράσω κι εγώ και φίλοι μου και το παραλάβαμε αμέσως.

  5. #50
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    εγω εκανα πατατα με paypal αλαξα το ID login και το κοδικο αλλα στην δευτερη εισοδο ετρωγα kick το εβαζα σοστα αλλα εβγαζε λαθος και μπλοκαρα 3 νεους κοδικους και μετα εμαθα οτι πρεπει να κανω τηλεφονικη ενεργοποιηση αρε πειραιος γρρρρρ

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτηματολόγιο για Ηλεκτρονικές Αγορές
    Από ilpap_cs στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-10, 23:52
  2. ηλεκτρονικές αγορές
    Από yiannisbot στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-07, 16:59
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-06, 15:40
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-06, 00:12
  5. Ηλεκτρονικές Αγορές!
    Από oyez στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-04, 10:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας