Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    24-05-2003
    Μηνύματα
    544
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Την Δευτέρα, 2 Φεβρουαρίου το πρωί αφήνω την DSL σε άριστη κατάσταση (μόνιμη στο κέντρο Πεντέλης που μου λένε οτι ανήκω) και το βράδυ την βρίσκω πτώμα τυμπανιαίο και οδωδός. Το επόμενο πρωί παίρνω την Tellas και μου λένε ότι είναι βλάβη του ΟΤΕ και να πάρω τις βλάβες στο 121. Δίνω την βλάβη σε εξυπηρετικοτάτη κυρία και μου λέει ότι θα μου τηλεφωνήσει η ομάδα DSL (;!). Ξαναπαίρνω για να δω τι γίνεται πριν βγώ από το σπίτι και βλέπω από άλλη εξυπηρετικοτάτη κυρία ότι είχαν κρατήσει λάθος τηλέφωνο. Το διορθώνω.
    Πριν περάσει δεκάλεπτο νά σου τηλέφωνο στο σπίτι. Κάνει δοκιμή η σύζυγος, αφού εγώ λείπω, αλλά δεν παίζει. Με παίρνουν από τον ΟΤΕ στο κινητό να πουν ότι προχωρούν και διορθώνουν το πρόβλημα, αλλά και ότι έρχονται και στο σπίτι την επαύριο με όλα τα εργαλεία ελέγχου, αν στο μεταξύ δεν φτιάξει η γραμμή. Κλείνουμε τηλεφωνικό ραντεβού. Έλα, όμως, που η γραμμή συνέρχεται. Ο ΟΤΕ, όμως, δεν εφησυχάζει. Ξαναπαίρνει στο τηλέφωνο να βεβαιωθεί.
    Συνέβησαν ακριβώς όπως σας τα έγραψα. Άλλη φορά θα μαγνητοφωνήσω τις συνομιλίες για να μην νομίζω αργότερα ότι τα είδα όλα αυτά στον ύπνο μου.
    Μετά τον εξαμερικανισμό (αμφίβολο το καλό) της πολιτικής μας ζωής, εξαμερικανίζεται (σίγουρο το καλό) και η εξυπηρέτηση του ΟΤΕ. Εκτός και αν η αιτία είναι ότι στην γειτονιά έχουμε όλο διαπλεκομένους.

  2. #2
    Το avatar του μέλους Born_loser
    Born_loser Guest
    Που μένεις;Κανα διαμερισματάκι ελευθερο εκεί;
    Παλιά πήγαινα σε ένα σπίτι κοντά στου Μητσοτάκη,μου λέγανε ότι δεν ήξεραν τι θα πει διακοπή ρεύματος :P

  3. #3
    Εγγραφή
    24-05-2003
    Μηνύματα
    544
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Βριλίσια, ακριβώς επάνω στα όρια με το Πάτημα Χαλανδρίου. Ξέρουμε πολύ καλά τι θα πει διακοπή ρεύματος, οπότε μάλλον δεν θα οφείλεται η καλή εξυπηρέτηση από πλευράς ΟΤΕ στους διαπλεκομένους. Ήταν, λοιπόν, γνήσιο θαύμα. Πάντως, την διακοπή ρεύματος με ένα μεγάλο UPS την πολεμάς, αυτή του DSL δεν αντιμετωπίζεται.

  4. #4
    Το avatar του μέλους Born_loser
    Born_loser Guest
    Μια συγγενής μου δουλεύει σε τράπεζα,φυσικά έχουν ένα μεγάλο UPS,και φυσικά είναι παντελώς άχρηστο

  5. #5
    Εγγραφή
    24-05-2003
    Μηνύματα
    544
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εμένα το UPS με έχει σώσει. Αξίζει με το παραπάνω τον κόπο που έκανα όταν το πήρα και το κουβαλούσα στα χέρια κάμποσο δρόμο ώσπου να το βάλω σε όχημα. Με πονούσε η μέση μου μια εβδομάδα μετά.

  6. #6
    Το avatar του μέλους trelamenos
    trelamenos Guest
    Στην Πεντέλη από σω ξέρω έχει Siemens. Και αυτοί διαπλεκόμενοι είναι ρε παιδιά; πες τε μου γαμώτο να μαυρίσω τους γερμαναράδες (όχι ρε καλά παιδιά είναι και αυτά).

    Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι τα τελευταία χρόνια δεν είχα ποτέ τηλεπικοινωνιακό πρόβλημα (εκτός από κάτι τύπους που βάζανε ρολόγια ΕΥΔΑΠ και κόψανε τις γραμμές για 2 μέρες οι άτιμοι) στη γειτονιά. Αυτό όμως που έχω είναι με τη ΔΕΗ (άσχετο για το forum). Ρε παιδιά ο άνθρωπος έχει πάει στο φεγγάρι από το 69 και μεις ακόμα με το τζάκι και τα κεριά ζούμε όποτε βρέχει, χιονίζει, κάνει καύσωνα (ε τότε δεν θέλουμε τζάκι φυσικά) κλπ κλπ Ποιό DSL δουλεύει χωρίς ρεύμα (γιατί laptop έχω ρε γαμώτο) μπορεί να μου πει κανένας;

  7. #7
    Το avatar του μέλους trelamenos
    trelamenos Guest
    Στην Πεντέλη από σω ξέρω έχει Siemens. Και αυτοί διαπλεκόμενοι είναι ρε παιδιά; πες τε μου γαμώτο να μαυρίσω τους γερμαναράδες (όχι ρε καλά παιδιά είναι και αυτά).

    Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι τα τελευταία χρόνια δεν είχα ποτέ τηλεπικοινωνιακό πρόβλημα (εκτός από κάτι τύπους που βάζανε ρολόγια ΕΥΔΑΠ και κόψανε τις γραμμές για 2 μέρες οι άτιμοι) στη γειτονιά. Αυτό όμως που έχω είναι με τη ΔΕΗ (άσχετο για το forum). Ρε παιδιά ο άνθρωπος έχει πάει στο φεγγάρι από το 69 και μεις ακόμα με το τζάκι και τα κεριά ζούμε όποτε βρέχει, χιονίζει, κάνει καύσωνα (ε τότε δεν θέλουμε τζάκι φυσικά) κλπ κλπ Ποιό DSL δουλεύει χωρίς ρεύμα (γιατί laptop έχω ρε γαμώτο) μπορεί να μου πει κανένας;

  8. #8
    Εγγραφή
    19-06-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν θυμάμαι καλά αλλά νομιζω πως σε κάποια εκθεαη είχα δει ένα USB DSL Modem το οποίο έπαιρνε ρεύμα απο τον Η/Υ.
    ADSL με πόσο? ... πόσο?!?! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

  9. #9
    Εγγραφή
    10-04-2003
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ρε μπας και σε λένε Αντωνακόπουλο ή Σκαρπέλη στο επώνυμο και σε περάσανε για κανα συγγενή των αφεντικών τους?

  10. #10
    Εγγραφή
    24-05-2003
    Μηνύματα
    544
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Όχι.

  11. #11
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    df0:devs/
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.346
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16987/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 30.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Born_loser
    Που μένεις;Κανα διαμερισματάκι ελευθερο εκεί;
    Παλιά πήγαινα σε ένα σπίτι κοντά στου Μητσοτάκη,μου λέγανε ότι δεν ήξεραν τι θα πει διακοπή ρεύματος :P
    Μπορείς να τον λες Μητσ0τ@κή; Δεν θα θέλαμε να αρχίσουν να καταρέουν τα dslam και το server του adslgr τώρα που δουλεύει μια χαρά.

  12. #12
    Εγγραφή
    03-12-2003
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    507
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΟΝΥΣΟΥ
    Router
    Netfaster2
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Ρε παιδιά ο άνθρωπος έχει πάει στο φεγγάρι από το 69 και μεις ακόμα με το τζάκι και τα κεριά ζούμε όποτε βρέχει, χιονίζει, κάνει καύσωνα (ε τότε δεν θέλουμε τζάκι φυσικά) κλπ κλπ Ποιό DSL δουλεύει χωρίς ρεύμα (γιατί laptop έχω ρε γαμώτο) μπορεί να μου πει κανένας;
    Trelamene σε νιώθω αγόρι μου και εγώ κάπου εκεί στα βόρια είμαι μια από τα ίδια άσε να ναι καλά το ups

Παρόμοια Θέματα

  1. Θαύμα του ΟΤΕ
    Από johndrim στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-07, 08:05
  2. Και παλι ο ΟΤΕ εκανε το θαυμα του!!!
    Από SDF στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-06, 02:42
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-04, 20:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας