Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βάλε τον στο αντιστατικό σακουλάκι που τον αγόρασες, βρές ένα αρκετά μεγαλύτερο χαρτονένιο κουτί, και τύλιξε τον δίσκο με bubble-wrap (πλαστικό-με-φουσκάλες), τόσο, όσο να χωράει ίσα-ίσα στο κουτί.
    Το σφραγίζεις, και είσαι έτοιμος.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  2. #17
    Εγγραφή
    15-12-2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τελίκα case closed I lvl up! Problem solving stats +1.

    Ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν με το νήμα και τον υπεύθυνο (δεν αναφέρω όνομα γιατί μπορεί να μην πρέπει) όπου το έψαξε!

    Ένιωθα λίγο κορόϊδο και δεν μπορούσα να το χωνέψω, έτσι μετα και απο την δικη σας παρότρυνση να επιμείνω και αφου επιβαιβεωσα απο τη ΓΓΚ τι ισχύει περι εγγυησης, όσα χρόνια δίνει ο κατασκευαστής τόσα υποχρεούνται να δίνουν και οι μεταπολίτες (τελικά zardoz δεν είχες δίκιο...η εγγύηση που δίνει ο τοπικός εισαγωγέας ΔΕΝ μπορει να διαφέρει) δεν ηθελα πολυ και ξαναπήγα...Σας παραθέτω τι έγινε:

    Χτές μίλησα με τον υπεύθυνο του πλαισιο στην στουρνάρη επιβαιβεωσε ότι ένα προϊον έχει τοσα χρόνια εγγύηση όσα δίνει η εταιρεία που το φτιαχνει, είδε ότι έχει 5 χρόνια ο σκληρός μου απο seagate και επικοινωνησε με το service, έκει του είπαν οτι τόσα χρόνια τους δίνει η oktabit που είναι ο εισαγώγέας, πήρα τον αριθμό και έφυγα. Σήμερα το πρωί πήρα τηλέφωνο στην oktabit και μου επιβεβαίωσαν οτι έχει και απο αυτους 5 χρόνια (Segate- oktabit - Plaisio = 5- 5- 2), ξαναπαίρνω τηλ στο κατάστημα και ζήτησα τον ίδιο υπεύθυνο όπου αυτός με την σειρά του επικοινωνησε (φαντάζομαι) με oktabit ή όπου αλλού δεν ξέρω, και σε ελάχιστο χρόνο με ξαναπήρε και μου λεεί το πρόβλημα λυθηκε μπορείτε να πάτε στο service και να τον αφήσετε, όπως και έκανα.

    Τελικά είχε γίνει λάθος στους κωδικούς προϊόντος το είχαν μπερδέψει με recertified που έχουν 2 χρόνια (έτσι μου είπαν), παρά την διαβεβαίωση του ένος υπάλληλου οτι ο σκληρός μου είναι καινούργιος και δεν έχει γίνει λάθος με τους κωδικούς (την τρίτη φορά που πήγα). Όπως φάνηκε το πρόβλημα δεν ήταν με το ίδιο το πλαίσιο και την πολιτική του αλλά με αυτον που έκανε λάθος τους κωδικούς και φυσικά τους υπαλλήλους στο service που μου λέγαν έχει 2 χρόνια εγγύηση και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι (=κόψε το λαιμό σου δεν μας νοίαζει...). πιστέυω την δέυτερη φορα που πηγα και του είπα ότι έχει εγγύηση θα μπορουσε να το ψάξει λίγο αντι να μου πετάξει ενα το πλαισιο δίνει 2 λυπάμαι δεν μπορώ να κάνω κάτι! (στα αυτια μου ακούστηκε βασίκα το πλαισιο δίνει 2 χρόνια μην με πρήζεις και δεν με νοίαζει).

    Τωρα πρέπει να ακυρώσω το rma στη seagate .

  3. #18
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    792
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    (...χωρίς παρεξήγηση - και καλά έκανες που έκανες κινήσεις, και χαίρομαι που η κατάληξη ήταν αυτή που ήθελες, αλλά : )

    ...ναι, σιγά...
    (που "έγινε λάθος", και που βρίσκουν όλοι "έτσι απλά" ευτυχή κατάληξη σε παρόμοιες = "μικρότερες εγγυήσεις", περιπτώσεις...)

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Ζητείται χαλασμένος σκληρός δίσκος WD 10EAVS 1TB ή η πλακέτα του
    Από gkagg στο φόρουμ Ζήτηση - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-10, 19:36
  2. Χαλασμένος σκληρός WD raptor WD360
    Από asikamin στο φόρουμ Ζήτηση
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-09, 20:34
  3. Καινούριος σκληρός DOA και εγγύηση.
    Από del_ahmettt στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-08, 15:55
  4. Χαλασμένος Seagate και εγγύηση
    Από HttpC στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-08, 15:52
  5. Χαλασμενος σκληρος
    Από Bas στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-07, 18:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας