Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 39

Θέμα: Αιμοδοσία

  1. #16
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.350
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε μας, κανονίζει ο σύλλογος των εργαζομένων με το Παίδων και μας στέλνουν ολόκληρη κινητή μονάδα κάθε Ιούνιο. Το team των αιμοληπτών είναι αστέρια ! - σπάνια να μη βρούν φλέβα. Μας περνάνε όλους από κόσκινο: αναλυτικό ερωτηματολόγιο (φάρμακα, επεμβάσεις, τρύπημα αυτιών, οδοντίατρο, ταξίδια, μέχρι τα σεχουαλικά μας ). Μετά πάμε για έλεγχο πίεσης και αιματοκρίτη. Και ααααν είμαστε οκ, μόνο τότε μας αφήνουν να δώσουμε. Όσον αφορά τη ροή του αίματος, μια αιμολήπτρια μου είπε να πίνω λίγο νερό πριν την αιμοδοσία. Το ΄μαθα την πρώτη φορά που είχα πάει για αίμα και ήμουν εντελώς νηστική λες και πήγαινα για εξετάσεις . Πήρε πάνω από μισή ώρα για να γεμίσω ένα σακουλάκι...
    Δυστυχώς φέτος με απέρριψαν γιατί είχα χαμηλό αιματοκρίτη (ή αιμοσφαιρίνη - δε θυμάμαι).

  2. #17
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για αποφυγη παρεξηγησεων.

    Σπασμενη φλεβα δεν συνεπαγεται ασχετος αιμοληπτης και μονο.

    Εγω πχ που εχω "καλες" φλεβες, δε μου εχει σπασει ποτε. Μια φορα μαλιστα ηταν και νιουφης η κοπελα και με εκανε....βελονακι...

  3. #18
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμμία σχέση.
    Σε πολύ κόσμο σπάει η φλέβα, παρόλο που η παρακέντηση γίνεται σωστά.
    Είναι θέμα κατασκευής.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ σίγουρα έπεσε σε βλαμμένες μιας και κατάφεραν και μου έσπασαν τις φλέβες και από τα δύο χέρια...
    Μπορεί να υπάρχει το ενδεχόμενο ευαισθησίας της φλέβας αλλά δίνω από το 1990 (το ξεκίνησα στο στρατό) μέχρι τώρα με συχνότητα μια με δυο φορές το χρόνο (μάλιστα είχα δώσει και όταν είχαμε φτιάξει μια ομάδα αιμοδοσίας στο forum), και ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν μου έχει σπάσει η φλέβα.

    Μάλιστα την αμέσως επόμενη φορά έπιασα και κουβέντα με την νοσοκόμα πόσο εύκολα ή δύσκολα βρήκε την φλέβα μου και η απάντηση της ήταν ότι είχε μια ιδιοτροπία αλλά άμα το ψηλαφίσει κανείς ΣΩΣΤΑ το καταλαβαίνει εξ' αρχής και δεν υπάρχει πρόβλημα...
    φίλε alekan χωρίς παρεξήγηση το κατάλαβα και την πρώτη φορά που το είπες γι' αυτό έγραψα και το παράδειγμα μου όπου καταλήγω ότι το ΛΑΘΟΣ ήταν της νοσοκόμας και επ' ουδενί πρόβλημα με τις φλέβες μου.

    Δεν αντιλέγω ότι μπορεί να υπάρχει θέμα με τις φλέβες του καθ' ένα αλλά για εμένα ΠΡΩΤΟ λόγο στην αποτυχία τον έχει η / ο νοσοκόμα/μος. Αν είναι μάπας θα την κάνει την πατάτα αν δεν είναι και έχει το μυαλό του σε αυτό που κάνει πολύ δύσκολα θα γίνει το λάθος...

  4. #19
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φλέβα.
    Φλεβικό αίμα δίνουμε, όχι αρτηριακό.
    Πάντα τις μπερδεύω
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  5. #20
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαι εκνευρισμένος γιατί ο προβληματισμός μου κυρίως αφορά την ανεπάρκεια του αιμοδοτικού μηχανισμού και το πως περιμένουν από τον κόσμο να δώσει αίμα. Στην Αθήνα φίλε και ένας συνάδερφος μου λέει για τους ίδιους χρόνους.

    Εσύ ρε παιδί μου με την Κέρκυρα που θα σε έχουν μάθει δεν σε ξέρουν ποια ότι είσαι οκ με χαμηλή πίεση? Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το πρόβλημα. Απλά το πολύ πολύ να ζαλιστείς λίγο, άντε και να λιποθυμήσεις και όλα αυτά σε ελεγχόμενο χώρο. Δεν είναι ότι θα πέσεις στο δρόμο και θα σε πατήσει κάποιος. Σε μια ειδική καρέκλα ξάπλα βρίσκεσαι!
    Να μαθεις τις ωρες τους και κυριως να μην πηγαινεις το κλασικο Ιουνιος/Ιουλιος- Χριστουγεννα....
    Εγω 2 χρονια συνεχομενα το κανονιζω με την τοπικη ενορια "μου" το θεμα της αιμοδοσιας και ειμαι χαλλαρος...
    Ενναλακτικα υπαρχει και η λυση του κουκουρουκου νοσοκομειου (να πας ομως με το χαρτακι απο τις προηγουμενες αιμοδοσιες για να μην τους αναγκασεις να σου βγαλουν καινουργιο)...πχ διαλεξε καποιο καπως περιφεριακο νοσοκομειο οπως το Αγλαϊα Κυριακου,Αγια Ολγα....
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  6. #21
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μαθεις τις ωρες τους και κυριως να μην πηγαινεις το κλασικο Ιουνιος/Ιουλιος- Χριστουγεννα....
    Εγω 2 χρονια συνεχομενα το κανονιζω με την τοπικη ενορια "μου" το θεμα της αιμοδοσιας και ειμαι χαλλαρος...
    Ενναλακτικα υπαρχει και η λυση του κουκουρουκου νοσοκομειου (να πας ομως με το χαρτακι απο τις προηγουμενες αιμοδοσιες για να μην τους αναγκασεις να σου βγαλουν καινουργιο)...πχ διαλεξε καποιο καπως περιφεριακο νοσοκομειο οπως το Αγλαϊα Κυριακου,Αγια Ολγα....
    Σκοπός είναι να το κάνεις αλλά να το κάνεις και γρήγορα. Μιλάω για την εθελοντική.
    Άρα για μένα πρέπει η μονάδα να είναι ή στο δρόμο σου ή στην γειτονιά σου!
    Αν είναι να τρέχεις 2 ώρες στο δρόμο, οκ πάω και περιμένω στην αναμονή.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  7. #22
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα για παράδειγμα ρώτησα τι πρέπει να κάνεις για να δώσεις φιάλες από την κάρτα σε κάποιον. Και μου λένε ότι αυτό γίνεται για συγγενείς μόνο πρώτου βαθμού και την κοιτάζω έκπληκτος όταν ξέρω ότι όλοι κάπως έτσι ψάχνουν αίμα.
    Επίσης, σήμερα πήγα για πρώτη φορά ΝΝΑ, και μου έκαναν ολόκληρο θέμα ότι πρέπει να δίνω γενικά στο ίδιο αιμοδοτικό κέντρο? Εννοείται ότι την ρώτησα γιατί και ανέφερα και την κάρτα αλλά δεν νομίζω ότι και η ίδια είχε μια απάντηση.
    Επίσης σήμερα έμαθα ότι αν ο χειρουργούμενος είχε αρνητικό ρέζους τότε επειδή εγώ έδινα με θετικό και το νοσοκομείο δεν είχε διαθέσιμες φιάλες με αρνητικό δεν θα έδινε την φιάλη και γιαυτό πρέπει πάντα να δίνεις στο νοσοκομείο που θα γίνει η εγχείριση.
    1.Αυτο ομως σημαινει και εθελοντισμος Demelene...
    2.Νομιζω οτι δεν ισχυει το σχολιο σου στην δευτερη παραγραφο...
    3.Πιθανως να σου το ειπαν, γιατι καποιες ομαδες αιματος ειναι σπανιοτερες απο καποιες αλλες πχ 0+...Αλλα και παλι δεν υπαρχει περιπτωση να αρνηθουν αιμα (δεν νομιζω να εχουν Minimum stock ποσοτητες) αν το ζητησεις εκτος και αν εχουν επι τοπου θεμα σε χειρουργιο...

    ........Auto merged post: hemlock πρόσθεσε 3 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκοπός είναι να το κάνεις αλλά να το κάνεις και γρήγορα. Μιλάω για την εθελοντική.
    Άρα για μένα πρέπει η μονάδα να είναι ή στο δρόμο σου ή στην γειτονιά σου!
    Αν είναι να τρέχεις 2 ώρες στο δρόμο, οκ πάω και περιμένω στην αναμονή.
    Για αυτο επελεξα την "ενορια μου"....3 φορες με εβγαλαν υποτασικο στον Ευαγγελισμο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 23-09-10 στις 20:12. Αιτία: auto merged post
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  8. #23
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.Αυτο ομως σημαινει και εθελοντισμος Demelene...

    Για αυτο επελεξα την "ενορια μου"....3 φορες με εβγαλαν υποτασικο στον Ευαγγελισμο...
    Δεν καταλαβαίνω που εστιάζεις στο θέμα εθελοντισμός!
    Επίσης μπορείς να εξηγήσεις αυτό με την ενορία? Δεν είμαι θρησκευόμενος και δεν ξέρω τι εννοείς. Υποψιάζομαι βέβαια αλλά θα ήθελα να μου πεις για να καταλάβω σωστά

    Σε ευχαριστώ
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  9. #24
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω που εστιάζεις στο θέμα εθελοντισμός!
    Επίσης μπορείς να εξηγήσεις αυτό με την ενορία? Δεν είμαι θρησκευόμενος και δεν ξέρω τι εννοείς. Υποψιάζομαι βέβαια αλλά θα ήθελα να μου πεις για να καταλάβω σωστά

    Σε ευχαριστώ
    1.Εθελοντικη αιμοδοσια σημαινει οτι δινεις αιμα για τον οποιοδηποτε και οχι οπου θα ηθελες εσυ...Διαφορετικα πας καποιες στιγμες πριν μπει ο ανθρωπος σου στο χειρουργιο και δινεις αιμα για αυτον και μονο...
    2.Οταν λεω ενορια, εννοω την εκκλησια της γειτονια μου που οργανωνει αιμοδοσιες ανα 6μηνο...Τα αυτακια ("...") μπηκαν γιατι ουτε και γω ειμαι θρησκευομενος ,αλλα την αιμοδοσια που οργανωνουν την εκμεταλευομαι και πηγαινω για να μην τρεχω σε Ευαγγελισμους κλπ...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  10. #25
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.029
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.Εθελοντικη αιμοδοσια σημαινει οτι δινεις αιμα για τον οποιοδηποτε και οχι οπου θα ηθελες εσυ...Διαφορετικα πας καποιες στιγμες πριν μπει ο ανθρωπος σου στο χειρουργιο και δινεις αιμα για αυτον και μονο...
    2.Οταν λεω ενορια, εννοω την εκκλησια της γειτονια μου που οργανωνει αιμοδοσιες ανα 6μηνο...Τα αυτακια ("...") μπηκαν γιατι ουτε και γω ειμαι θρησκευομενος ,αλλα την αιμοδοσια που οργανωνουν την εκμεταλευομαι και πηγαινω για να μην τρεχω σε Ευαγγελισμους κλπ...
    Εθελοντική αιμοδοσία σημαίνει δίνω αίμα όχι για κάποιον που χρειάζεται άμεσα το αίμα αλλά γιατί πχ μπορώ. Αυτό σημαίνει ότι το δίνω όπου θεωρώ ότι είναι πιο εύκολο για μένα. Η αιμοδοσία είναι εθελοντική, όχι τα λάδι που θα μου βγάλει η εκάστοτε μονάδα. Αλλιώς να το θέσω, αν ήταν πιο εύκολο αν θες πιο γρήγορο δεν θα το έκανε περισσότερο κόσμος? Εγώ πιστεύω σίγουρα ναι! Έτσι όμως που ταλαιπωρούν τον κόσμο, εντάξει υπάρχει και ένα δίκιο σε αυτούς που θα πουν ότι είναι ταλαιπωρία.

    Θα το τσεκάρω με τις γειτονικές μου εκκλησίες! Ευχαριστώ
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  11. #26
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demelene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εθελοντική αιμοδοσία σημαίνει δίνω αίμα όχι για κάποιον που χρειάζεται άμεσα το αίμα αλλά γιατί πχ μπορώ. Αυτό σημαίνει ότι το δίνω όπου θεωρώ ότι είναι πιο εύκολο για μένα. Η αιμοδοσία είναι εθελοντική, όχι τα λάδι που θα μου βγάλει η εκάστοτε μονάδα. Αλλιώς να το θέσω, αν ήταν πιο εύκολο αν θες πιο γρήγορο δεν θα το έκανε περισσότερο κόσμος? Εγώ πιστεύω σίγουρα ναι! Έτσι όμως που ταλαιπωρούν τον κόσμο, εντάξει υπάρχει και ένα δίκιο σε αυτούς που θα πουν ότι είναι ταλαιπωρία.
    Θα το τσεκάρω με τις γειτονικές μου εκκλησίες! Ευχαριστώ
    Οχι γιατι ειναι παρεξημενη εννοια και ο εθελοντισμος και η αιμοδοσια,ετσι το νοιωθω εγω,αλλα παιζει να ειναι και φοβος.
    Να ταν μονο το προβλημα με το αιμα που εχουν τα νοσοκομεια...Πανε ρωτα ,την επομενη φορα, για δοτες αιμοπεταλιων/νωτιαιου μυελου (το δευτερο ποναει κιολας) να δεις τι θα σε πουν οι γιατροι...
    Οσο για την ταλαιπωρια που λες σου εδωσα απαντηση....
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  12. #27
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οχι νωτιαιου μυελου μπρε.... ειναι σαν να λες δωρεα φαιας ουσιας...ή εγκεφαλου...μπρρρ...ανατριχιασα...


    Μυελο οστων εννοεις.

  13. #28
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    352
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι νωτιαιου μυελου μπρε.... ειναι σαν να λες δωρεα φαιας ουσιας...ή εγκεφαλου...μπρρρ...ανατριχιασα...


    Μυελο οστων εννοεις.
    παιδιά το ξέρετε ότι με το Μυελό των οστών αλλάζει και το DNA του λήπτη και παίρνει αυτό του δότη!
    - - «Ανθολογία της Οικονομίας»
    Φιλόμουσοι της Τεχνολογικής Κοινότητας, "Άρωμα Γυναίκας" στο SNR.gr το ραδιόφωνο του ADSLgr.com
    Πρόληψη/Ενημέρωση «Χρέος μας…η ζωή» . . .

  14. #29
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mosaic Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά το ξέρετε ότι με το Μυελό των οστών αλλάζει και το DNA του λήπτη και παίρνει αυτό του δότη!
    huh! πως γινεται αυτο? δεν στεκει...

  15. #30
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    352
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    huh! πως γινεται αυτο? δεν στεκει...
    κάτι γίνεται με το νευρικό σύστημα ........ από εκεί περνάνε όλα τα νεύρα μας (είναι κομβικό σημείο)

    και γίνεται μια αναταραχή με το DNA yeap!

    ε τώρα δε μπορώ να το εξηγήσω επιστημονικά : (
    - - «Ανθολογία της Οικονομίας»
    Φιλόμουσοι της Τεχνολογικής Κοινότητας, "Άρωμα Γυναίκας" στο SNR.gr το ραδιόφωνο του ADSLgr.com
    Πρόληψη/Ενημέρωση «Χρέος μας…η ζωή» . . .

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ .
    Από sidi στο φόρουμ Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών Adslgr.com
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-07, 10:04
  2. 4η εθελοντική αιμοδοσία ADSLgr.com
    Από opimis στο φόρουμ Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών Adslgr.com
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-05, 22:10
  3. 4η Eθελοντική αιμοδοσία ADSLgr.com
    Από opimis στο φόρουμ Αρχείο Ανακοινώσεων
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-05, 10:06
  4. 3η εθελοντική αιμοδοσία ADSLgr.com
    Από opimis στο φόρουμ Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών Adslgr.com
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-05, 15:00
  5. Εθελοντική αιμοδοσία
    Από opimis στο φόρουμ Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών Adslgr.com
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-05, 17:28

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας