Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.302
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Exclamation
    Κάπου παλιότερα είχε σχολιαστεί για την χαμηλή ακουστικότητα της ON, και επειδή συνεχίζω να το έχω σαν πρόβλημα, έχει κάποιος εμπειρία για την επίλυση του προβλήματος και τι διαδικασία ακολούθησε;

    Έχω δοκιμάσει και άλλες συσκευές, αλλά το να ακούω τον άλλο πολύ χαμηλά όσο και να δυναμώνω το ακουστικό μου παραμένει.
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 15 χρόνια δρόμος...

  2. #2
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Και γω το ίδιο πρόβλημα έχω. Το είχα δώσει παλιότερα ως βλάβη, αλλά δεν άλλαξε κάτι. Πρέπει να βρεις κάποια τηλεφωνική συσκευή που να έχει πολλές βαθμίδες ρύθμισης της έντασης του ακουστικού. Την ανεβάζεις 2-3 βαθμίδες και είσαι εντάξει

    Το ξέρω ότι δεν είναι λύση, αλλά μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου...

  3. #3
    Εγγραφή
    01-06-2008
    Περιοχή
    Κερατέα-Μαρούσι
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου παλιότερα είχε σχολιαστεί για την χαμηλή ακουστικότητα της ON, και επειδή συνεχίζω να το έχω σαν πρόβλημα, έχει κάποιος εμπειρία για την επίλυση του προβλήματος και τι διαδικασία ακολούθησε;

    Έχω δοκιμάσει και άλλες συσκευές, αλλά το να ακούω τον άλλο πολύ χαμηλά όσο και να δυναμώνω το ακουστικό μου παραμένει.
    Παρτους τηλεφωνο συνεχεια....
    Μολις εβαλα ΟΝ απο ΟΤΕ και εγω δεν ακουγα τιποτα, μια παλια συσκευη δεν κουδουνιζε καν.
    Μετα απο 2 παράπονα μου το εφτιαξαν.
    Δεν εχω βεβαια την ενταση που ειχα πριν με τον Οτε.

  4. #4
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.302
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Θα το προσπαθησω, και σας κρατάω ενήμερους...
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 15 χρόνια δρόμος...

  5. #5
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τί γίνεται τελικά με αυτό το θέμα;

    Γιατί είναι το μόνο θέμα που έχω με την ON.

    Τί μπορεί να φταίει;Δεν ξέρω πώς λειτουργεί η ΟΝ αλλά μήπως φταίει και η μεγάλη απόσταση που έχω απ'το κέντρο;

    Σε σχέση με την Forthnet που είχα πριν η ένταση του ήχου που έρχεται στο ακουστικό μου είναι σχεδόν η μισή και εκεί που έλεγα θα το συνηθίσω μου φαίνεται ότι σήμερα η ακουστικότητα έπεσε κι'άλλο!(Philips CD4401S/24)

    Εάν πάρω τηλέφωνο την τεχνική υποστήριξη ή εαν το δηλώσω σαν βλάβη θα κάνουν τίποτα;

    Koala_ βλέπω ότι έχει περάσει χρόνος αλλά τελικά μήπως μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς εαν έκαναν τίποτα στην περίπτωση σου;Βελτιώθηκε η κατάσταση;

    Όσοι είχαν πρόβλημα τελικά και πήραν άλλη συσκευή με ποιά είδαν φώς;Βέβαια το τελευταίο που σκέφτομαι είναι να αγοράσω άλλο τηλέφωνο!Μήπως αντί για το άθλιο ασύρματο ΖΤΕ Router που μου έδωσαν να μου έδιναν κανά ασύρματο τηλέφωνο που ανταποκρίνεται στις προδιαγραφές και τις ιδιαιτερότητες του δικτύου τους καλύτερα;

    Θα τους πάρω τηλέφωνο να δώ τί γίνεται(το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως φτιάξουν την ακουστικότητα και τα παίξει το internet)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 25-05-11 στις 00:25.

  6. #6
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Z€r0,
    δεν χάνεις τίποτα να τους τηλεφωνήσεις. Σε μένα τουλάχιστον δεν έχει αλλάξει τίποτα. Είχα δώσει πριν πολύ καιρό αίτημα στην ΤΥ, αλλά δεν έγινε κάτι. Πριν λίγες μέρες μου τηλεφώνησαν από την ΟΝ να με ρωτήσουν αν είμαι ικανοποιημένος, και το έθεσα ξανά σαν θέμα. Δεν φάνηκαν να εκπλήσσονται Αλλά για μένα η μόνη λύση ήταν να αγοράσω τηλεφωνική συσκευή που να έχει ρύθμιση έντασης στο ακουστικό. Λίγο πολύ όλες έχουν πια, ακόμα και οι πιο φθηνές.

    Αν καταφέρεις κάτι καλύτερο, πες το μας και μας!

  7. #7
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Περιοχή
    koalaback0
    Μηνύματα
    1.302
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/ 30
    ISP
    Cosmote
    Router
    pfSense
    Τίποτα δεν έγινε... Όταν μιλάω στο τηλ, κλείνω την μπαλκονόπορτα να μην έχω θόρυβο απο το δρόμο

    Για δοκίμασε την τύχη σου, να μας πείς καμμιά ιδέα! Μετά απο ένα χρόνο στην ΟΝ, είναι το μοναδικό αρνητικό που βρίσκω.
    Από τα 384 Kbps ADSL στα 300 Mbps FTTH, 15 χρόνια δρόμος...

  8. #8
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έφαγα το μεσημέρι μου σήμερα με αυτό το θέμα.Το αποτέλεσμα κανένα!

    Η ιστορία έχει ως εξής:
    - Παίρνω τηλέφωνο στο 13802(by the way το 13801 χρεώνεται), μου απαντάνε αμέσως, αρχίζουν τα κλασσικά πόσες μπρίζες, συνδεσμολογία, φίλτρα, τύπος μπρίζας ακόμα και εάν είναι φορτισμένες οι μπαταρίες του ασύρματου τηλεφώνου!
    - Μου λένε να κάνω την πρώτη δοκιμή, να βγάλω τον ρούτερ να και να τους ξαναπάρω γιατί μπορεί να φταίει το φίλτρο!(Καλά ΟΚ λέω ας ασχοληθώ)
    - Και ασχολήθηκα νομίζω, δοκίμασα 5 διαφορετικά φίλτρα και ένα splitter(να δώ μήπως ήταν καλύτερο), άλλα καλώδια, δοκίμασα και τα τρία ρουτερ και μετρησα με desibel meter το τόνο του ακουστικού, χωρίς ρούτερ πάνω η διαφορά ήταν περίπου 0,8 db ποιό πάνω(τίποτα δηλαδή), όλοι οι routers μεταξύ τους δεν είχαν μετρίσημη διαφορά μεταξύ τους, τα φίλτρα πάλι το ίδιο οπότε αποτέλεσμα(τα) μηδέν.Τελικά άφησα πάνω το φίλτρο που μου δώσαν αυτοί για να μην μου πούν ότι δεν έχω το δικό τους πάνω(FDCSP-401 Rev.0A) και ξανακάλεσα.
    - Αυτήν την φορά το σήκωσε μία κοπέλα που μίλαγε και σιγά(πήγα να της πώ "παίζεις με τον πόνο μου;").Μου λέει πάλι τα στοιχεία μου, της είπα έχω ξανακαλέσει κτλ. μου λέει κατέγραψε την βλάβη και θα με ξανακαλέσουν εντός της μέρας.
    - Μετά 5-10 λεπτά με ξανακάλεσε αυτός που είχα μιλήσει εξ αρχής, μου λέει να βγάλω router, τηλέφωνο απ'τις μπρίζες τους να κάνουν μία μέτριση και θα με ξανακαλέσει σε κινητό που του έδωσα.
    - Μετά 5 λεπτά με παίρνει στο κινητό και λέει δεν βλέπει κάποιο πρόβλημα και τί μπορούμε να κάνουμε τώρα του λέω, μου λέει εαν μπορώ να συνδέσω μόνο το τηλέφωνο πάνω στην μπρίζα του μόνο του χωρίς το φίλτρο, οκ του λέω, κάνει πάλι μία "δοκιμή" και μου λέει βλέπει κάποιο βραχυκύκλωμα και με ξαναρωτάει εάν υπάρχει άλλη μπρίζα ή συσκευή πάνω στην γραμμή του λέω ότι υπάρχει, μόνο μία ακόμα διακλάδωση και η τρίτη μπρίζα δεν είναι συνδεμένη πια.Μου λέει πιθανόν να υπάρχει πρόβλημα εκεί.
    - Τον ρωτάω δηλαδή δεν γίνεται κάτι, με ρωτάει εάν έχω άλλη συσκευή τηλεφώνου να δοκιμάσουμε μήπως φταίει η συσκευή, του λέω όχι.
    - Τον ξαναρωτάω εάν γίνεται να κάνουν κάποια ρύθμιση στην γραμμή για την ένταση της φωνής και μου λέει όχι αυτά είναι στάνταρ, δεν ρυθμίζονται και εάν μπορέσω να δοκιμάσω με μία άλλη συσκευή και εάν έχω πάλι πρόβλημα να ξανακαλέσω για δοκιμή και εάν δεν γίνει τίποτα ίσως στείλουν και τεχνικό.
    - Καλά του λέω "ευχαριστώ" και εάν είναι θα ξανα(ματά)καλέσω!

    Πάντως στην ουσία εμμέσως παραδέχτηκε ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα για το συγκεκριμένο θέμα (αυτά περί βραχυκυκλώματος της συσκευής δεν τα πιστεύω, απλά για να βρεί πάτημα να κλείσει το θέμα το είπε) και στην ουσία μόνο με κάποια συσκευή με δυνατότερο ακουστικό ίσως "διορθωθεί" το ανύρπακτο γι'αυτούς πρόβλημα!

    Συμπέρασμα δεν γίνεται τίποτα με την χαμηλή ακουστικότητα ο καθένας με την τύχη του, την γραμμή του και τον εξοπλισμό του.

    Το κορυφαίο είναι ότι πρέπει να ξέραν για το "γενικότερο" πρόβλημα γιατί όταν με κάλεσε στο κινητό ήταν σαν να φωνάζει και αυτός που μίλαγα και οι υπόλοιποι εκεί μέσα (ναι απ'την ON σχετικά, κτλ. στο background της γραμμής!)Ευτυχώς γιατί πήρα και στο Ι.Κ.Α. για ωρυλά μήπως φταίνε τα αυτιά μου αλλά μου κλείσαν ραντεβού σε ένα χρόνο!Μεχρί τότε ίσως να φύγω απ'την ΟΝ!

    Δεν ξέρω εάν φτάσω στο αμήν μπορεί να σκεφτώ να λύσω το ακουστικό μήπως κάνω καμιά πατέντα και του αλλάξω ηχείο!

    ........Auto merged post: Z€r0 πρόσθεσε 2 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Koala_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα δεν έγινε... Όταν μιλάω στο τηλ, κλείνω την μπαλκονόπορτα να μην έχω θόρυβο απο το δρόμο

    Για δοκίμασε την τύχη σου, να μας πείς καμμιά ιδέα! Μετά απο ένα χρόνο στην ΟΝ, είναι το μοναδικό αρνητικό που βρίσκω.
    Εγώ κλείνω τον απορροφητήρα και τα σχετικά, τηλεόραση στο mute και κλείνομαι στην ντουλάπα(αλλά το καλοκαίρι θα είναι δύσκολα δεν έχει A/C στην ντουλάπα!)

    ........Auto merged post: Z€r0 πρόσθεσε 2 λεπτά και 56 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Z€r0,
    δεν χάνεις τίποτα να τους τηλεφωνήσεις. Σε μένα τουλάχιστον δεν έχει αλλάξει τίποτα. Είχα δώσει πριν πολύ καιρό αίτημα στην ΤΥ, αλλά δεν έγινε κάτι. Πριν λίγες μέρες μου τηλεφώνησαν από την ΟΝ να με ρωτήσουν αν είμαι ικανοποιημένος, και το έθεσα ξανά σαν θέμα. Δεν φάνηκαν να εκπλήσσονται Αλλά για μένα η μόνη λύση ήταν να αγοράσω τηλεφωνική συσκευή που να έχει ρύθμιση έντασης στο ακουστικό. Λίγο πολύ όλες έχουν πια, ακόμα και οι πιο φθηνές.

    Αν καταφέρεις κάτι καλύτερο, πες το μας και μας!
    Τελικά όπως βλέπεις και εγώ δεν κατάφερα τίποτα το έβαλα και στο "Πες μας τη γνώμη σου"

    Η συσκευή μου έχει ρύθμιση της έντασης αλλά και στο τέρμα δεν είναι καλή η κατάσταση.

    Ποιά συσκευή τηλεφώνου έχεις;!yyy

    ........Auto merged post: Z€r0 πρόσθεσε 9 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Γενικότερα ξέρει κανείς ποιά ασύρματα τηλέφωνα έχουν ποιό δυνατό ακουστικό;

    Έχει κανείς να προτείνει κάποιο;Ιδίως εαν κάποιος είχε ανάλογο πρόβλημα και είδε διαφορά.

    Δεν βλέπω να γλιτώνω την αλλαγή συσκευής να μιλάς στο κινητό καμπάνα και στο σταθερό να βάζεις ανοικτή ακρόαση!Δεν παλεύεται!

    Τουλάχιστον να μην πετάξω λεφτά τσάμπα!

    Πιστεύεται ότι με κάποιο απ'τα παρακάτω θα δώ διαφορά σε σχέση με το Philips CD4401S/24; :

    http://www.kotsovolos.gr/site/produc...catid=10098473

    http://www.kotsovolos.gr/site/produc...catid=10086061

    Το μόνο πρόβλημα που περίμενα να έχω ήταν με την τηλεφωνία!

    Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά η πανέξυπνη Forthnet μου έστειλε σήμερα τον λογαριασμό λες και δεν τρέχει τίποτα με χρέωση για συνδρομή μέχρι 01/07/2011!Έφαγα άλλη μία ώρα στο τηλέφωνο για να μπορέσω να βρώ ή να με συνδέσουν με κάποιον υπεύθυνο λες και θα πλήρωνα σαν βλάκας 50 ευρώ παραπάνω!Τελικά μου είπαν δεν είχαν ενημερωθεί για την αίτηση για αλλαγή παρόχουν στις 12/05 που εκδόθηκε ο λογαριασμός!Η αίτητηση είχει γίνει απ'τις 26/4 και είχαν πάρει και τηλέφωνο απ'την Forthnet για να μου αλλάξουν γνώμη!Τελικά μου είπαν ότι δεν ισχύει ο λογαριασμός και θα μου στείλουν άλλον τελικό στα 30 ευρώ!Έλεος όλοι οι πάροχοι για κορόιδα ψάχνουν!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 25-05-11 στις 18:29. Αιτία: auto merged post

  9. #9
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    336
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    το ειχα και εγω αυτο το προβλημα οταν ημουν στην ον. δεν ηταν απλα ενοχλητικο...δεν ακουγες τιποτα...βεβαια δοκιμαζοντας σταθερο τηλεφωνο εφτιαχνε λιγο...αλλα καμια σχεση με hol forthnet και αλλες εταιριες...παντως στο παλιο σπιτι που ειχα ον δεν ειχα προβλημα με την ενταση...στην ιδια περιοχη αφου μετακομησα ειχα.ειχα φτασει σε σημειο να χρησιμοποιω μονο voip γιατι δεν ακουγα

  10. #10
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο Siemens Gigaset A2 είναι ΟΚ με τη ρύθμιση της έντασης. Οσα ενσύρματα (χωρίς ρύθμιση) έχω δοκιμάσει όμως, άστα να πάνε... στην αρχή άλλαξα μία συσκευή Panasonic γιατί δεν είχα καταλάβει τί έπαιζε, και νόμιζα ότι έφταιγε η συσκευή... ακριβή συσκευή Samsung και φτηνή Turbo-X, τα ίδια χάλια

  11. #11
    Εγγραφή
    28-01-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H-300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω εάν φτάσω στο αμήν μπορεί να σκεφτώ να λύσω το ακουστικό μήπως κάνω καμιά πατέντα και του αλλάξω ηχείο!


    Ποιά συσκευή τηλεφώνου έχεις;!yyy
    Η βασική μου συσκευή είναι Siemens Gigaset 2020, αρκετά παλιά ενσύρματη, με 2 στάθμες έντασης στο ακουστικό. Εξορισμού ήταν στην πρώτη και όταν πήγα στην ΟΝ το έβαλα στη 2η, και δεν έχω πρόβλημα. Έτσι όπως είναι τώρα, θα έλεγα ότι είναι λίγο πιο χαμηλή η ένταση από όταν ήμουν στον ΟΤΕ.

    Να διευκρινίσω όμως ότι εγώ μάλλον δεν έχω τόσο σημαντικό πρόβλημα όσο αυτά που είπαν οι προηγούμενοι. Στη δεύτερη ενσύρματη συσκευή (με στρογγυλό καντράν - 40 ετών!!!) πάλι ακούω, έστω και με μειωμένη ακουστικότητα.

    Τα ασύρματα τα αποφεύγω και δεν έχω κάποια ιδιαίτερη άποψη

    Νομίζω ότι αν ψάξεις κάποια συσκευή η οποία να δίνει τουλάχιστον 3 επίπεδα έντασης ακουστικού, με εργοστασιακή ρύθμιση την πρώτη, και το βάλεις στην 3η, θα είσαι μια χαρά. Όταν είχα ψάξει λίγο το θέμα, κατέβαζα το manual της συσκευής και το κοιτούσα. Νομίζω ότι τα καινούρια Siemens και τα Panasonic το είχαν, αλλά μην βασίζεσαι σε αυτό, δεν είμαι βέβαιος. Κοίταξέ το...

  12. #12
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και το feedback!

    To Philips CD4401S/24 έχει πέντε βαθμίδες στην ένταση!Στην forthnet το είχα στις 4 στην ΟΝ στο full (5 γραμμές) και ακουστικότητα σχεδόν η μισή!

    Τους ζάλισα και τελικά όλως περιέργως ανέβηκε λίγο η ακουστικότητα αλλά ελάχιστα!

    Και με άλλο ασύρματο τηλέφωνο δεν νομίζω να δω σημαντική διαφορά μόνο το Philips CD4801B/GR με αυτό το MySound εάν μπορούσα να το δοκιμάσω πρώτα ίσως να γινόταν κάτι.

    Ενσύρματο τηλέφωνο δεν με βολεύει, δοκιμάστηκε αυτό: http://www.skroutz.gr/s/56525/Siemens-Euroset-5030.html από έναν γνωστό που έχει 3 βαθμίδες έντασης του ακουστικού και τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα!Αλλά δεν σκοπεύω να δώσω 45-50€ για ενσύρματο εάν βρώ κάτι πιο φθηνό ίσως το βάλω παράλληλα αλλά μου φαίνεται ίσως 2 συσκευές τηλεφώνου με splitter θα μου δημιουργήσουν άλλα προβλήματα δυστηχώς αυτό δεν σκέφτηκα να το δοκιμάσω.

    Απ'τις δοκιμές που έκανα τελικά νομίζω ότι στην ΟΝ παίζει ρόλο το attenuation και στην ακουστικότητα, στον κατανεμητή πάνω το τηλέφωνο ακουγόταν καλύτερα.

    Πραγματικά λόγω ελεύθερου χρόνου, εάν και δεν έχω καλή σχέση με τηλεφωνία, δίκτυα κτλ. το έψαξα αρκετά το θέμα και πραγματικά δεν λύνεται, άντε να βελτιωθεί λίγο από μέρος των πελατών, η ΟΝ μόνο μπορεί(?) να δώσει κάποια λύση.

    Έχει βελτιωθεί λίγο η κατάσταση, ευτυχώς το ασύρματο μου έχει και ανοικτή ακρόαση για τις "δύσκολες" συνομιλίες.

    Πάντως μετά τον χρόνο της προσφοράς όταν θα πληρώνω κανονικά το πρόγραμμα εάν δεν γίνει κάτι πολύ πιθανό να την κάνω για αλλού.
    Σαν να μην έφτανε αυτό το Linksys WAG-200G, Thomson TG585v8 και μάλλον Infineon routers γενικότερα έχουν ανεξήγητες αποσυνδέσεις στην γραμμή μου την στιγμή που τα Broadcom είναι σταθερότατα έβαλα το παλιό μου Thomson TG585v7 και είναι στα 5,3Mbps 2 μέρες+ uptime!Αλλά σε Interleaved!Οπότε η ΟΝ μου χαμήλωσε το τηλέφωνο για να μην χαλάσουν τα αυτιά μου και έστειλε έναν σεταρισμένο router που είχα αγοράσει 65€ και δούλευε τέλεια στο ράφι!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 28-05-11 στις 02:10.

  13. #13
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Για να διασκεδάσω και λίγο τις εντυπώσεις την καλύτερη πρόταση για λύση σε αυτό το πρόβλημα την έκανε ένα φιλαράκι μου όταν μιλάγαμε στο τηλέφωνο!Και πέθανα στα γέλια!

    Μου λέει "Πάρε το μηδέν!"

    Το πατήσαμε για πλάκα και του λέω σαν να μου ακούγεσαι λίγο καλύτερα!Ναι μου λέει, θα είναι ο καφές!

    Είναι σίγουρα ψηφιακή η τηλεφωνία της ON;Κάπου έχω και μία τηλεφωνική συσκευή κειμήλιο του ΟΤΕ με την ροδέλα!Θα την δοκιμάσω και αυτήν!

  14. #14
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα επιβεβαιωσω πως η ον εχει αρκετα χαμηλη ενταση. Στην δικη μου περιπτωση σιγουρα δεν ηταν τοσο χαμηλη ωστε να εχω προβλημα στην ακροαση αλλα δεν ηταν και οτι το καλυτερο και επισης σιγουρα δεν εχει και τον πιο καθαρο ηχο. Ολα αυτα με ασυρματο πανασονικ, λιγα μετρα απο τον οτε και χαμηλο attenuation αφου αναφερθηκε και αυτο.
    Αντιθετα η wind που ειμαι τωρα συναγωνιζεται ανετα τον οτε

  15. #15
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Να συμπληρώσω ότι μετά από μέρες η ένταση της φωνής έχει και σκαπανεβάσματα!Φαίνεται πήγαν κάτι να κάνουν αλλά δεν κατάφεραν τίποτα, δεν μπορώ να ασχοληθώ άλλο με το θέμα αυτό!Θα δώ τι θα γίνει μόλις λήξει η 12 μηνη προσφορά!

    Και να δώσω και μία σύγκριση με τον ΟΤΕ, η Forthnet όσο την έχω κακολογήσει και όσο παράδοξο και εάν ακούγεται είχε δυνατότερη ένταση και απ'τον ΟΤΕ θυμάμαι που μου είχε κάνει εντύπωση όταν είχα προτοενεργοποιηθεί σε αυτήν!

    Τώρα τί να πώ;!Με την ΟΝ προσγειώθηκα απότομα!Εάν και δευτερεύουσα η τηλεφωνία για μένα δεν μπορώ να πληρώνω για κινητά π.χ. και να προτιμώ να καλώ απ΄το κινητό!Θα έβγαζα απ'το πρόγραμμα μου τα δωρεαν 60' στα κινητά αλλά λόγω της προσφοράς που είχα πετύχει θα γλιτώσω μόνο 1,5 ευρώ απ'το πάγιο, οπότε στην ουσία χαμένος θα βγώ!

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αποσυνδέσεις και χαμηλή ταχύτητα
    Από negous7 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-08, 18:39
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-07, 00:00
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-07, 11:05
  4. sagem 800 και utorrent και χαμηλή ταχύτητα.
    Από f_fotis στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-06, 21:28
  5. διακοπες και χαμηλη ταχυτητα
    Από DiO στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-04, 23:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας