Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-26 από 26
  1. #16
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύεται ότι με κάποιο απ'τα παρακάτω θα δώ διαφορά σε σχέση με το Philips CD4401S/24; :

    http://www.kotsovolos.gr/site/produc...catid=10098473

    http://www.kotsovolos.gr/site/produc...catid=10086061
    Καταρχήν συγνώμη που έβαλα links συγκεκριμένου καταστήματος και όχι links από skroutz, στο ψάξιμο είμουν.

    Έγιναν ερωτήσεις για τα τηλέφωνα αυτά σχετικά με την ακουστικότητα τους και για το εάν υποστηρίζουν το FSK της ON Telecoms, στις αντιπροσωπείες τους με e-mail.

    Οι απαντήσεις που έλαβα:

    Για το πρώτο Philips CD4801B/GR:
    <<Αγαπητέ κύριε,

    Σας ευχαριστούµε για την επιστολή σας.

    Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι όλα τα τηλέφωνα της philips υποστηρίζουν το πρωτόκολλο FSK
    Όλες οι συσκευές που υποστηρίζουν το συγκεκριμένο πρωτόκολλο έχουν αναγνώριση κλήσης.
    Επίσης σας πληροφορούμε οτι η ένταση ήχου του ακουστικού του CD4801B/GR φτάνει στα ίδια επίπεδα χαμηλής και υψηλής έντασης με το CD4401S/24.

    Με φιλικούς χαιρετισµούς,

    PHILIPS Τµήµα Εξυπηρέτησης Πελατών>>

    Για το δεύτερο Panasonic KX-TG5511GR:
    <<Το μοντέλο το οποίο μας αναφέρετε όπως και όλα τα μοντέλα ασύρματων τηλεφώνων της εταιρείας μας έχει το πρωτόκολλο αναγνώρισης κλήσεων G-FSK
    Όσο αφορά την ένταση του ακουστικού ,τα ασύρματα τηλέφωνα της εταιρείας μας έχουν άψογη ακουστική ,κάτι το οποίο μπορούμε να εγγυηθούμε εμείς για αυτό .
    Αυτό που δεν μπορούμε να εγγυηθούμε είναι η ποιότητα του σήματος του εκαστοτε παροχου .(forthnet ,on ,Hellas on line κτλ)

    Σας ευχαριστουμε>>

    Δικό μου συμπέρασμα πάνω-κάτω όλες οι ασύρματες συσκευές έχουν σχεδόν την ίδια ένταση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 06-06-11 στις 19:14.

  2. #17
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με γενικόλογες αναφορές του τύπου "έχουν την ίδια χαμηλή και υψηλή ένταση", ή "έχει άψογη ακουστική, στο λέω εγώ"... προσωπικά δεν θα έβγαζα συμπέρασμα ότι όλα ίδια είναι. Σοβαρές εταιρείες (θέλουν να) θεωρούνται, ας δώσουν νούμερα: πόσα db κύριοι; Τότε θα βγάλουμε συμπεράσματα. Εκτός αν ο Κινέζος δεν τους δίνει νούμερα

  3. #18
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Αυτός ο ενισχυτής τηλεφώνου μήπως σας βοηθήσει;
    http://www.super-shopping.gr/index.p...productId=1760

  4. #19
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με γενικόλογες αναφορές του τύπου "έχουν την ίδια χαμηλή και υψηλή ένταση", ή "έχει άψογη ακουστική, στο λέω εγώ"... προσωπικά δεν θα έβγαζα συμπέρασμα ότι όλα ίδια είναι. Σοβαρές εταιρείες (θέλουν να) θεωρούνται, ας δώσουν νούμερα: πόσα db κύριοι; Τότε θα βγάλουμε συμπεράσματα. Εκτός αν ο Κινέζος δεν τους δίνει νούμερα
    Έχεις δίκιο αλλά δεν πιστεύω και να ξέρουν(που λογικά δεν ξέρουν) και να έπαιρναν την ευθύνη να μου έλεγαν πόσα db δίνει κάθε ακουστικό.

    Απλά προσωπική μου άποψη είναι δεδομένου της απάντησης της Philips ότι δεν θα δω διαφορά τουλάχιστον αισθητή με άλλη ασύρματη συσκευή.

    ........Auto merged post: Z€r0 πρόσθεσε 2 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός ο ενισχυτής τηλεφώνου μήπως σας βοηθήσει;
    http://www.super-shopping.gr/index.p...productId=1760
    Ενδιαφέρον, αλλά είναι και μη διαθέσιμο.Έψαχνα για κάτι τέτοιο αλλά πάλι αμαρτία είναι λόγω εταιρείας να δώσω 19€ με 45€ αγοράζεις αρκετά καλό καινούριο ασύρματο.Βέβαια στην περίπτωση μου ίσως το παραγγείλω.

    ........Auto merged post: Z€r0 πρόσθεσε 109 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός ο ενισχυτής τηλεφώνου μήπως σας βοηθήσει;
    http://www.super-shopping.gr/index.p...productId=1760
    Αυτό που σκεφτόμουν εξ αρχής, η συσκευή αυτή καθώς και μερικές αντίστοιχες που βρήκα είναι για χρήση μόνο σε ενσύρματες τηλεφωνικές συσκευές.Εάν κάποιος κατεβάσει μετά τον κωδικό επιβεβαίωσης το εγχειρίδιο του εδώ: http://diplotop.gr/414.php?k=2350b94...NE%20AMPLIFIER θα δει ότι απ'την αρχική εικόνα του .pdf πρόκειται γι'αυτό το προιόν και αναφέρεται και στα ελληνικά ότι <<Ο ενισχυτής ακουστικού τηλεφώνου προορίζεται για την ενίσχυση του τηλεφωνικού σήματος κατόπιν σύνδεσης με μια τηλεφωνική συσκευή. Αυτή η συσκευή δεν ενδείκνυται για τη χρήση με ένα ασύρματο τηλέφωνο.
    >>

    Στην ουσία παρεμβάλεται μεταξύ της σταθερή τηλεφωνικής συσκευής και του ακουστικού της.

    Σε όσους έχουν πρόβλημα και σταθερή τηλεφωνική συσκευή λογικά θα λειτουργήσει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Z€r0 : 07-06-11 στις 13:35. Αιτία: auto merged post

  5. #20
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν προσεξα αν το αναφερεις αλλα δοκιμασες ενσυρματο τηλεφωνο ωστε να δεις αν υπαρχουν διαφορες; υποθετω πως θα ειναι το ιδιο αλλα λεμε τωρα

  6. #21
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MANTHES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν προσεξα αν το αναφερεις αλλα δοκιμασες ενσυρματο τηλεφωνο ωστε να δεις αν υπαρχουν διαφορες; υποθετω πως θα ειναι το ιδιο αλλα λεμε τωρα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενσύρματο τηλέφωνο δεν με βολεύει, δοκιμάστηκε αυτό: http://www.skroutz.gr/s/56525/Siemens-Euroset-5030.html από έναν γνωστό που έχει 3 βαθμίδες έντασης του ακουστικού και τα πράγματα ήταν πολύ καλύτερα!Αλλά δεν σκοπεύω να δώσω 45-50€ για ενσύρματο εάν βρώ κάτι πιο φθηνό ίσως το βάλω παράλληλα αλλά μου φαίνεται ίσως 2 συσκευές τηλεφώνου με splitter θα μου δημιουργήσουν άλλα προβλήματα δυστηχώς αυτό δεν σκέφτηκα να το δοκιμάσω.
    Δοκιμάστηκε το παραπάνω που είχε διαφορά αλλά ενημερωτικά από τότε η ακουστικότητα έπεσε κι'άλλο.Άλλα δεν με βολεύει και το σταθερό τηλέφωνο.Σε σταθερό χωρίς διαβάθμιση έντασης τα αποτελέσματα τουλάχιστον με ένα "no-name" που δοκίμασα τα αποτελέσματα ήταν χειρότερα απ'το ασύρματο μου.

    Τώρα εάν αναφέρεσαι στην παραπάνω συσκευής για amflify του τηλεφώνου δεν την δοκίμασα γιατί δεν την έχω απλά το έψαξα και είναι μόνο για σταθερά και ανέφερα ότι "λογικά" δεν είμαι σίγουρος ότι θα βοηθήσει.

  7. #22
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εννοουσα απλα να δεις αν το προβλημα ειναι με το συγκεκριμενο ασυρματο σου ή αν ειναι καθαρα της γραμμης.
    Τι να σου πω. Απλα καλο κουραγιο με αυτους που εμπλεξες και προσπαθησε να την βγαλεις με οσο το δυνατον λιγοτερες απωλειες. Αν δεν σκοπευεις να φυγεις απο αυτους τοτε για μενα η μονη λυση ειναι αν εχεις γνωστους με ασυρματα τηλεφωνα να τα δοκιμασεις στην δικη σου γραμμη και αν καποιο απο αυτα εχει μεγαλυτερη ενταση να το αγορασεις

  8. #23
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MANTHES Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοουσα απλα να δεις αν το προβλημα ειναι με το συγκεκριμενο ασυρματο σου ή αν ειναι καθαρα της γραμμης.
    Τι να σου πω. Απλα καλο κουραγιο με αυτους που εμπλεξες και προσπαθησε να την βγαλεις με οσο το δυνατον λιγοτερες απωλειες. Αν δεν σκοπευεις να φυγεις απο αυτους τοτε για μενα η μονη λυση ειναι αν εχεις γνωστους με ασυρματα τηλεφωνα να τα δοκιμασεις στην δικη σου γραμμη και αν καποιο απο αυτα εχει μεγαλυτερη ενταση να το αγορασεις
    Άστε φίλε μου, έχω μπλέξει, δεν αντέχω άλλες δοκιμές το επόμενο που ίσως κάνω είναι επειδή δεν έχω και την καλύτερη καλωδίωση λόγο ηλεκτρολόγου να περάσω καινούρια γιατί στον κατανεμητή έχω attenuation 43-44 και στον router 50+ και φαίνεται και βραχυκύκλωμα στην καλωδίωση.

    Είναι να μην μπλέξεις, ψάχνω μήπως βρώ κάποιο "πάτημα" να φύγω πριν το 12μηνο χωρίς τέλη αποδέσμευσης.

  9. #24
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τελικά αγόρασα το Panasonic KX-TG8051GR γιατί στο site έγγραφε ότι έχει 6 επίπεδα έντασης του ακουστικού.Τελικά είχε 4 γραμμές και ένα ισοσταθμίστη με επιλογές για υψηλή ένταση και χαμηλή ένταση!Βάζοντας το στο full πέρασα και τα επίπεδα ακουστικότητας του προηγούμενου παρόχου με το προηγούμενο ασύρματο βέβαια!Ποιότητα ήχου τέλεια και η αναγνώριση λειτουργεί μιά χαρά!

  10. #25
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.777
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τελικά η Ον φαίνεται να παίρνει μέρος στον loudness war. Μειώνει την ένταση για να διατηρήσει
    το δυναμικό εύρος του ήχου και να μην "τσιρίζει" το ηχείο του τηλεφώνου αν φωνάζει ο συνομηλητής σας
    Κρίμα που παίζει να κλείσει...
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  11. #26
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ax0R7aG0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά η Ον φαίνεται να παίρνει μέρος στον loudness war. Μειώνει την ένταση για να διατηρήσει
    το δυναμικό εύρος του ήχου και να μην "τσιρίζει" το ηχείο του τηλεφώνου αν φωνάζει ο συνομηλητής σας
    Κρίμα που παίζει να κλείσει...
    "Τώρα φώναζε όσο θές έχω ΟΝ!"
    Όντως κρίμα εαν τελικά κλείσει.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Αποσυνδέσεις και χαμηλή ταχύτητα
    Από negous7 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-08, 18:39
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-07, 00:00
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-07, 11:05
  4. sagem 800 και utorrent και χαμηλή ταχύτητα.
    Από f_fotis στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-06, 21:28
  5. διακοπες και χαμηλη ταχυτητα
    Από DiO στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-04, 23:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας