Σελ. 996 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 976986991994995996997998100110061016 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 14.926-14.940 από 20551
  1. #14926
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    270
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά τον πρόσφατο χαμό με την διαρροή κωδικών πήγα και άλλαξα τον κωδικό από το πρώτο μου mail (ένα yahoo mail που είχα κάνει πριν καμιά 20αριά χρόνια αλλά συνεχίζω να το χρησιμοποιώ για κάποιες περιπτώσεις). Όλα καλά, πάω να το αλλάξω μετά σε διάφορες εφαρμογές (Windows Mail app, Gmail app στις κινητές συσκευές) σε όλες έγινε μια χαρά, πάω να το κάνω και στο tablet (Samsung Galaxy 10.1 2014 Edition με Android 5.1.1) και μου κάνει το εξής περίεργο. Πάω να βάλω το κωδικό, με πάει στον browser, βάζω κι εκεί username και password και με πετάει σε μια σελίδα:

    Συνημμένο Αρχείο 200598

    όπου το code δεν είναι πάντα το ίδιο.

    Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, έχω καθαρίσει cache και από το Gmail app και από το Chrome αλλά συνεχίζει να το κάνει. Το περίεργο είναι ότι αν μπω κανονικά από το Chrome στο yahoo και βάλω τους κωδικούς μπαίνει κανονικά.

    Τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω;
    Μήπως μπαίνεις μέσω vpn ή εχεις κάνει αλλαγή στους dns servers;

  2. #14927
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα πάψει ποτέ να μ' εντυπωσιάζει η διαφορά απόδοσης προς το καλύτερο - ακόμη και σε high end συσκευή - που παρατηρώ με την αφαίρεση των Facebook/ Messenger εφαρμογών.
    Εγώ πάντως ή είμαι εθισμένος ή είναι placebo. Δεν καταλαβαίνω διαφορά όσες φορές και αν το έχω δοκιμάσει.

    Βέβαια το ψάχνω συνεχώς να τις διώξω. Και πάει στο καλό με το FB που έχεις τη web έκδοση. Με την άλλη τη χαζομάρα τι κάνεις που δε δουλεύει σε FF ή Chrome; Δε θέλω 3rd party εφαρμογές καθώς δεν έχει ουσία. Βάζεις την κανονική και τελειώνεις. Όσο για τις Lite δε το συζητάω καθώς είναι ανέκδοτο.

    Όσο ήταν "μικρές" πλατφόρμες υπήρχαν άπειρες εφαρμογές. Τώρα που είναι κολοσσοί έκλεισαν το API τους και μας έδεσαν. Ακόμη χειρότερο το IG. Που γίνεται χαμός. Έτσι και έχασες ένα κώλο δεν τον βρίσκεις ποτέ πια. Δε σου δίνει κάποια δυνατότητα με περισσότερα post ανά σελίδα ή ένα χρονολόγιο. Τουλάχιστον στο FB σου δείχνει τις προτιμήσεις σου πάνω πάνω και έχεις ένα μπούσουλα.

  3. #14928
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως ή είμαι εθισμένος ή είναι placebo. Δεν καταλαβαίνω διαφορά όσες φορές και αν το έχω δοκιμάσει.

    Βέβαια το ψάχνω συνεχώς να τις διώξω. Και πάει στο καλό με το FB που έχεις τη web έκδοση. Με την άλλη τη χαζομάρα τι κάνεις που δε δουλεύει σε FF ή Chrome; Δε θέλω 3rd party εφαρμογές καθώς δεν έχει ουσία. Βάζεις την κανονική και τελειώνεις. Όσο για τις Lite δε το συζητάω καθώς είναι ανέκδοτο.

    Όσο ήταν "μικρές" πλατφόρμες υπήρχαν άπειρες εφαρμογές. Τώρα που είναι κολοσσοί έκλεισαν το API τους και μας έδεσαν. Ακόμη χειρότερο το IG. Που γίνεται χαμός. Έτσι και έχασες ένα κώλο δεν τον βρίσκεις ποτέ πια. Δε σου δίνει κάποια δυνατότητα με περισσότερα post ανά σελίδα ή ένα χρονολόγιο. Τουλάχιστον στο FB σου δείχνει τις προτιμήσεις σου πάνω πάνω και έχεις ένα μπούσουλα.
    εγω έχω τις lite εκδόσεις και είμαι κάπως καλύτερα
    τα επιπλέον futures δεν τα χρειάζομαι
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  4. #14929
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα πάψει ποτέ να μ' εντυπωσιάζει η διαφορά απόδοσης προς το καλύτερο - ακόμη και σε high end συσκευή - που παρατηρώ με την αφαίρεση των Facebook/ Messenger εφαρμογών.
    Έχεις δοκιμάσει να κοψεις τα δικαιώματα; Ώστε να μην μπορούν να κάνουν τίποτα στο background;

  5. #14930
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.896
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως ή είμαι εθισμένος ή είναι placebo. Δεν καταλαβαίνω διαφορά όσες φορές και αν το έχω δοκιμάσει.

    Βέβαια το ψάχνω συνεχώς να τις διώξω. Και πάει στο καλό με το FB που έχεις τη web έκδοση. Με την άλλη τη χαζομάρα τι κάνεις που δε δουλεύει σε FF ή Chrome; Δε θέλω 3rd party εφαρμογές καθώς δεν έχει ουσία. Βάζεις την κανονική και τελειώνεις. Όσο για τις Lite δε το συζητάω καθώς είναι ανέκδοτο.

    Όσο ήταν "μικρές" πλατφόρμες υπήρχαν άπειρες εφαρμογές. Τώρα που είναι κολοσσοί έκλεισαν το API τους και μας έδεσαν. Ακόμη χειρότερο το IG. Που γίνεται χαμός. Έτσι και έχασες ένα κώλο δεν τον βρίσκεις ποτέ πια. Δε σου δίνει κάποια δυνατότητα με περισσότερα post ανά σελίδα ή ένα χρονολόγιο. Τουλάχιστον στο FB σου δείχνει τις προτιμήσεις σου πάνω πάνω και έχεις ένα μπούσουλα.
    Για messenger σε mobile firefox υπάρχουν plugin όπως αυτό. https://addons.mozilla.org/en-US/and...facebook-chat/

    Τώρα για τις ειδοποιήσεις δεν είμαι σίγουρος για το τι γίνεται.

  6. #14931
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δοκιμάσει να κοψεις τα δικαιώματα; Ώστε να μην μπορούν να κάνουν τίποτα στο background;
    Όχι. Τις απεγκατέστησα και τέλος.

  7. #14932
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Τις απεγκατέστησα και τέλος.
    Κοίτα να δεις τώρα, σε Samsung S7 πάω να κάνω uninstall το facebook app και δε το κάνει, το κάνει μόνο revert σε παλαιότερη έκδοση και ζητά update....
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  8. #14933
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.356
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως ή είμαι εθισμένος ή είναι placebo. Δεν καταλαβαίνω διαφορά όσες φορές και αν το έχω δοκιμάσει.

    Βέβαια το ψάχνω συνεχώς να τις διώξω. Και πάει στο καλό με το FB που έχεις τη web έκδοση. Με την άλλη τη χαζομάρα τι κάνεις που δε δουλεύει σε FF ή Chrome; Δε θέλω 3rd party εφαρμογές καθώς δεν έχει ουσία. Βάζεις την κανονική και τελειώνεις. Όσο για τις Lite δε το συζητάω καθώς είναι ανέκδοτο.

    Όσο ήταν "μικρές" πλατφόρμες υπήρχαν άπειρες εφαρμογές. Τώρα που είναι κολοσσοί έκλεισαν το API τους και μας έδεσαν. Ακόμη χειρότερο το IG. Που γίνεται χαμός. Έτσι και έχασες ένα κώλο δεν τον βρίσκεις ποτέ πια. Δε σου δίνει κάποια δυνατότητα με περισσότερα post ανά σελίδα ή ένα χρονολόγιο. Τουλάχιστον στο FB σου δείχνει τις προτιμήσεις σου πάνω πάνω και έχεις ένα μπούσουλα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως ή είμαι εθισμένος ή είναι placebo. Δεν καταλαβαίνω διαφορά όσες φορές και αν το έχω δοκιμάσει.

    Βέβαια το ψάχνω συνεχώς να τις διώξω. Και πάει στο καλό με το FB που έχεις τη web έκδοση. Με την άλλη τη χαζομάρα τι κάνεις που δε δουλεύει σε FF ή Chrome; Δε θέλω 3rd party εφαρμογές καθώς δεν έχει ουσία. Βάζεις την κανονική και τελειώνεις. Όσο για τις Lite δε το συζητάω καθώς είναι ανέκδοτο.

    Όσο ήταν "μικρές" πλατφόρμες υπήρχαν άπειρες εφαρμογές. Τώρα που είναι κολοσσοί έκλεισαν το API τους και μας έδεσαν. Ακόμη χειρότερο το IG. Που γίνεται χαμός. Έτσι και έχασες ένα κώλο δεν τον βρίσκεις ποτέ πια. Δε σου δίνει κάποια δυνατότητα με περισσότερα post ανά σελίδα ή ένα χρονολόγιο. Τουλάχιστον στο FB σου δείχνει τις προτιμήσεις σου πάνω πάνω και έχεις ένα μπούσουλα.
    Το ανέκδοτο είναι που δεν καταλαβαίνεις το νόημα των Lite εφαρμογών.
    Τρώνε πολυ λιγότερη μπαταρία και κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #14934
    Εγγραφή
    20-03-2006
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.629
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Vodafone ZTE H268Q
    Everybody hates the new Weather Timeline update

    Εχουν προτεινει αρκετοι στα σχολια το Overdrop Weather — Animated Forecast & Widgets

  10. #14935
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Τις Lite τις θεωρώ ανέκδοτο διότι είναι wrapper για τη mobile έκδοση.

    Δοκίμασα και το addon που μου έδωσε το παλικάρι και δουλεύει. Αλλά οι εικόνες στη mobile έκδοση είναι συμπιεσμένες και δε βλέπονται. Αυτά τραβάμε εμείς με τις 7" οθόνη.

  11. #14936
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enterhere Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως μπαίνεις μέσω vpn ή εχεις κάνει αλλαγή στους dns servers;
    Μπα, η συγκεκριμένη συσκευή ήταν η περισσότερο "απείραχτη" από τις φορητές συσκευές που έχω γιατί την έχω και για δουλειά με σημειώσεις στο S-Note. Άρχισα να τραβάω αναλυτικά screenshots σε κάθε στάδιο της διαδικασίας για να τα ποστάρω αλλά στο ενδιάμεσο σκέφτηκα να δοκιμάσω να αφαιρέσω εντελώς τον λογαριασμό και να τον προσθέσω από την αρχή και το δέχτηκε.

  12. #14937
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.997
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Viper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Everybody hates the new Weather Timeline update

    Εχουν προτεινει αρκετοι στα σχολια το Overdrop Weather — Animated Forecast & Widgets
    Εμενα δε μου τρεχει καν το νεο Timeline
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  13. #14938
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επεσα νωριτερα πανω σε αυτο
    https://www.androidpolice.com/2018/1...till-using-it/

    και σαν πρωην χρηστης του quickpic λεω να ενημερωσω για οποιον εχει ακομα την εφαρμογη.
    Πριν λιγο καιρο, αποφασισα να ξαναγυρισω στο quickpic βαζοντας ενα καθαρο fork του απο το xda. Εβγαλα την υπαρχουσα εφαρμογη με καταργηση και εβαλα αυτη του xda απο το apk της,
    Και σημερα παρατηρησα οτι οχι μονο μου την δειχνει το play store στη βιβλιοθηκη μου, αρα την εχω βαλει απο εκει, αλλα και οτι μπορω να την κανω καταργηση και απο εκει! Γιατι αυτο το χαλι??
    Η cheetah mobile ξαναμπηκε στο store btw με 3 εκδοχες της γνωστης σαπιας εφαρμογης της, του clean master.
    ديميتريس

  14. #14939
    Εγγραφή
    22-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.194
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Δες το memoria, είναι δυνατό.

  15. #14940
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.997
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Έχει φάει κάνα σκάλωμα η εφαρμογή της Revolut; Πατάω επιβεβαίωση στοιχείων και σβήνει το κινητό!
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

Σελ. 996 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 976986991994995996997998100110061016 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας