Σελ. 1332 από 1376 ΠρώτηΠρώτη ... 13121322132713301331133213331334133713421352 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 19.966-19.980 από 20636
  1. #19966
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.379
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγήκε update του PlayIntegrityFix (v14.2) όπου αναφέρουν για plug and play version.

    Την πέρασα (διαγράφοντας εντελώς τα προηγούμενα pif.json αρχεία απ'το /data/adb/ και κάνοντας clear cache/data στο wallet/google play και clear cache στα υπόλοιπα gservices και reboot και δείχνει να λειτουργεί.

    Φυσικά η αναφορά ότι το "phone doesn't meet security requirements" στο wallet tap to pay setup εξακολουθεί να υφίσταται, αλλά τουλάχιστον λειτουργεί και πάλι.

    Ευτυχώς είναι άμεση η απόκριση από το team που συντηρεί το play integrity fix και δεν μένουμε ρέστοι
    ε ενταξει πολυ φασαρια, εγω (μιας και μου χαλασε το παλιοτερο μου 2ο κινητο) πηρα οπως εγραψα στο θεμα του android ενα oneplus,
    δεν το ρουταρω και το εχω για τετοιου τυπου, πληρωμες κλπ,
    οπως φαινεται δεν με βλεπω να ξαναρουτω, το κερδος δηλαδη πλεον ειναι ελαχιστο σε σχεση με οσα χανεις και το παιδεμα,
    το χρονο που θελει να ασχολεισαι κλπ

  2. #19967
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε ενταξει πολυ φασαρια, εγω (μιας και μου χαλασε το παλιοτερο μου 2ο κινητο) πηρα οπως εγραψα στο θεμα του android ενα oneplus,
    δεν το ρουταρω και το εχω για τετοιου τυπου, πληρωμες κλπ,
    οπως φαινεται δεν με βλεπω να ξαναρουτω, το κερδος δηλαδη πλεον ειναι ελαχιστο σε σχεση με οσα χανεις και το παιδεμα,
    το χρονο που θελει να ασχολεισαι κλπ
    Αν το 'χεις με commands κλπ δεν είναι φασαρία. Κυριολεκτικά 5 λεπτά δουλειά.

    Τα θέματα με το integrity τώρα τελευταία έγιναν τόσο έντονα. Μέχρι τώρα πήγαινε καλά.

    Από 'κει και πέρα, ο καθένας αποφασίζει όπως νιώθει.

    Εγώ δεν θα κάνω τη χάρη σε καμία εταιρεία να μου επιβάλει αν θα είμαι rooted ή όχι.

    Αν συνεχίσει αυτό το βιολί, με βλέπω να κάνω switch σε mi pay που υποστηρίζει και alpha bank (και νομίζω και πειραιώς πλέον + curve) και άντε γεια.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  3. #19968
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε ενταξει πολυ φασαρια, εγω (μιας και μου χαλασε το παλιοτερο μου 2ο κινητο) πηρα οπως εγραψα στο θεμα του android ενα oneplus,
    δεν το ρουταρω και το εχω για τετοιου τυπου, πληρωμες κλπ,
    οπως φαινεται δεν με βλεπω να ξαναρουτω, το κερδος δηλαδη πλεον ειναι ελαχιστο σε σχεση με οσα χανεις και το παιδεμα,
    το χρονο που θελει να ασχολεισαι κλπ
    Καμία φασαρία εδώ και χρόνια που έχω ροοτ σε όλα τα ANDROID κινητά KAI OP μου.
    Και το ροοτ να χάσεις, σε 5 λεπτά το ξαναβάζεις.
    Επίσης, το πέρασμα από Ρομ σε Ρομ είναι παιχνιδάκι για να κρατάς και το ροοτ στο Μagisk.
    Δεν θυμάμαι τόσα χρόνια άλλο πρόβλημα με το ροοτ, πέρα από αυτό που γίνεται με το Wallet πρόσφατα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #19969
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.087
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θυμάμαι τόσα χρόνια άλλο πρόβλημα με το ροοτ, πέρα από αυτό που γίνεται με το Wallet πρόσφατα.
    Εμένα με προβληματίζει να γίνει τέτοια στραβή σε φάση διακοπών ή μεγάλου ταξιδιού. Επειδή έχω την χαρά της πάντα πολύ κακής χρονικά γκαντεμιάς, είμαι σίγουρος ότι θα νιώσω την χαρά και βαριέμαι. Αυτό για μένα ειναι και το μεγαλύτερο ζήτημα και αν θες αυτό περιμένω από το κινητό γενικά, να δουλεύει απροβλημάτιστα ειδικά όταν το χρειάζομαι, γιατί δεν παίρνω λάπτοπ μαζί.
    Τα υπόλοιπα, όρεξη και θέληση να έχεις να ασχολείσαι ειναι νορμαλ και πραγματικά εξαρτάται από την διάθεση του καθενός.

  5. #19970
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.201
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ έχω αρχίσει και βγαίνω από το σπίτι χωρίς πορτοφόλια και διπλώματα και στηρίζομαι στο κινητό οπότε με αγχώνεται και είμαι και σε κρίσιμη ηλικία...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #19971
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.087
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω αρχίσει και βγαίνω από το σπίτι χωρίς πορτοφόλια και διπλώματα και στηρίζομαι στο κινητό οπότε με αγχώνεται και είμαι και σε κρίσιμη ηλικία...
    Μα αυτό είναι. Το κινητό πραγματικά έχει εξελιχτεί σε επεκταση του εαυτού σου σε πολύ σημαντικά πράγματα.
    Με την χρήση των authenticators, φαντάζεσαι να σου κολλήσει η μλκ ενώ είσαι σε διακοπές;
    Δεν ξέρω τι παίζει στην Ελλάδα, αλλά στο Βέλγιο οι τράπεζες έχουν μια εξωτερική συσκευή για tokenizer και το κράτος μια usb card reader των ψηφιακών ταυτοτήτων.
    Οδηγία της ΕΕ ειναι να αποκτήσει κάθε χώρα κάτι σαν validator εξού και το σπρώξιμο προς τις ψηφιακές ταυτότητες.

    Προσωπικά δεν θέλω να λύσω αυτό το πρόβλημα όταν και αν το χρειάζομαι, γιατί για να θέλω να προσβάσω την τράπεζα, κάποια ανάγκη θα υπάρχει.

    Τώρα ποια εφαρμογή δεν θα δουλέψει και θα ανακαλύψει το root είναι λίγο random encounter. Αν το κινητό δεν χρησιμοποιείται έτσι, τότε όλα οκέι. Αν όμως έχει τέτοια χρήση, υπάρχει πάντα αυτό το ρίσκο ανάλογα τα κέφια του κάθε dev.
    Καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά γιατί δεν θέλουν να κλειδώσουν τις συσκευές. όχι ότι ξέρουν ακριβώς τι κάνουν αλλά στα πλαίσια του το κινητό δεν ειναι απλά μια συσκευή διασκέδασης αλλά μια επέκταση της ψηφιακής υπόστασης σου ως πολίτης, ε makes sense.

  7. #19972
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.201
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτό είναι. Το κινητό πραγματικά έχει εξελιχτεί σε επεκταση του εαυτού σου σε πολύ σημαντικά πράγματα.
    Με την χρήση των authenticators, φαντάζεσαι να σου κολλήσει η μλκ ενώ είσαι σε διακοπές;
    Δεν ξέρω τι παίζει στην Ελλάδα, αλλά στο Βέλγιο οι τράπεζες έχουν μια εξωτερική συσκευή για tokenizer και το κράτος μια usb card reader των ψηφιακών ταυτοτήτων.
    Οδηγία της ΕΕ ειναι να αποκτήσει κάθε χώρα κάτι σαν validator εξού και το σπρώξιμο προς τις ψηφιακές ταυτότητες.

    Προσωπικά δεν θέλω να λύσω αυτό το πρόβλημα όταν και αν το χρειάζομαι, γιατί για να θέλω να προσβάσω την τράπεζα, κάποια ανάγκη θα υπάρχει.

    Τώρα ποια εφαρμογή δεν θα δουλέψει και θα ανακαλύψει το root είναι λίγο random encounter. Αν το κινητό δεν χρησιμοποιείται έτσι, τότε όλα οκέι. Αν όμως έχει τέτοια χρήση, υπάρχει πάντα αυτό το ρίσκο ανάλογα τα κέφια του κάθε dev.
    Καταλαβαίνω πάρα πολύ καλά γιατί δεν θέλουν να κλειδώσουν τις συσκευές. όχι ότι ξέρουν ακριβώς τι κάνουν αλλά στα πλαίσια του το κινητό δεν ειναι απλά μια συσκευή διασκέδασης αλλά μια επέκταση της ψηφιακής υπόστασης σου ως πολίτης, ε makes sense.
    Καλά δεν το τραβάω πολύ... κοντινά πράγματα τα κάνω με το κινητό, δεν θα πάω διακοπές μακρυά με το πορτοφόλι σπίτι με την καμία ότι και να κάνουν τεχνολογικά. Απλά το κοντινό είναι και τ 25χλμ που είναι πχ να έρθω στη δουλειά.. ε αν δεν το έχω πάρει μαζί (που δεν το παίρνω) και χρειαστώ αέριο και δεν παίζει???? θα δώσω ποπό στον βενζινά
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #19973
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.087
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά δεν το τραβάω πολύ... κοντινά πράγματα τα κάνω με το κινητό, δεν θα πάω διακοπές μακρυά με το πορτοφόλι σπίτι με την καμία ότι και να κάνουν τεχνολογικά. Απλά το κοντινό είναι και τ 25χλμ που είναι πχ να έρθω στη δουλειά.. ε αν δεν το έχω πάρει μαζί (που δεν το παίρνω) και χρειαστώ αέριο και δεν παίζει???? θα δώσω ποπό στον βενζινά
    Προς το παρών. Μερικά χρόνια πριν λεγαμε σιγά μην μπω στην τράπεζα με το κινητο.
    Είναι μια εξέλιξη και όπως εμείς θα αλλάξουμε έτσι "πρεπει" να αλλάξει και η συσκευή ή το ανάποδο.
    Η Ευρώπη ετοιμάζει ψηφιακό νόμισμα. Εγώ δεν πληρώνω τίποτα με μετρητά πια. Μόνο τον κουρέα που κλασσικά εδώ στο Βέλγιο το επάγγελμα ειναι συνώνυμο με την φοροδιαφυγή.
    Και δεν με χαλάει. Το κινητό το έχω πάντα στα χέρια μου. Τρέξιμο να πάω το έχω για μουσική. Τις κάρτες δεν τις έχω μαζί. Αν θελήσω να αγοράσω κάτι, το κινητό θα κάνει την δουλειά.
    Και θα ήθελα να έχω λιγότερη εξάρτηση σε κάρτες, ειδικά αυτές που χρησιμοποιούνται για ασφάλεια αλλά δεν έχω καταφέρει να σκανάει αυτές που θέλω. Δεν ξέρω αν γινεται.
    Έχουμε και κάτι άλλα χαζά από κάτι εταιρίες που ζουνε στον μεσαιώνα αλλά που θα πάει, θα προχωρήσουν και αυτές.

    Κάποια αυτοκινητα ξεκλειδώνουν ήδη με το κινητό. Και πιστεύω θα προχωρήσει η μόδα. Γενικά αν το θες, το κινητό θα γινει πραγματικά η all in one συσκευή. Ήδη πιστεύω στην Κίνα είναι.

  9. #19974
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί για να θέλω να προσβάσω την τράπεζα
    Spoiler:
    Δεν υπάρχει λέξη "προσβάσω" στην ελληνική γλώσσα

  10. #19975
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Εγώ δεν πληρώνω τίποτα με μετρητά πια. Μόνο τον κουρέα που κλασσικά εδώ στο Βέλγιο το επάγγελμα ειναι συνώνυμο με την φοροδιαφυγή.
    Και δεν με χαλάει. ...
    Εδώ στην Ελλάδα, για όσους κάνουν φορολογική δήλωση μόνοι τους ή τουλάχιστο ξέρουν τι τους γίνεται:

    Στο Ε1, όταν περνάμε τα ποσά δαπανών με κάρτα (049 και 050), βγάζει (από πέρσι) μια popup
    φόρμα με extra επιλογές από κάτω να αναλύσουμε μόνοι μας κάποια ποσά για ειδικές κατηγορίες.


    Εκεί βάζετε (στις σωστές κατηγορίες) ποσά κομμωτήρια, γιατρούς (τα βάζετε... x2), συνεργεία αυτοκινήτων,
    ηλεκτρολόγους, φωτογράφους κλπ και μειώνετε το φορολογητέο εισόδημα σας κατά ένα ποσοστό τους.

    Εμείς ΠΑΝΤΟΤΕ πληρώνουμε με κάρτα, ειδικά κομμωτήρια (παρότι γκρινιάζουν) και γιατρούς γιατί έχει αποτέλεσμα.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  11. #19976
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.087
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Στο Βέλγιο και σε άλλες χώρες όσο γνωρίζω, δεν ασχολείται κανείς με τα έξοδα του για την εφορία. Αυτό ήταν ελληνική πατέντα για να αναγκάσουν τον κόσμο να ζητάει αποδείξεις. Ουσιαστικά έκαναν τον κόσμο αστυνόμο με οικονομικό κίνητρο. Δούλεψε γιατί έπεσε βεντούζα και τα ψίχουλα έγιναν αναγκαία ακόμα και για τον large Έλληνα. Βέβαια δούλεψε γιατί οι επιχειρηματίες ζητούσαν τα ίδια λεφτά με ή χωρίς απόδειξη, και άρα κέρδιζαν μόνο αυτοί. Ο κουρέας εδώ σου λέει 10 σε μένα χωρίς και 20 σε αυτόν με απόδειξη. Τα νούμερα είναι ενδεικτικά από μερικά χρόνια πριν. Μάντεψε που πάει πολύς κόσμος. Θέλει και λίγο μοιρασιά η κλεψιά.

  12. #19977
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Μόνο στην Ελλάδα ασχολούνται με αποδείξεις. Ούτε καν στην Κύπρο.
    Όσο για τα υπόλοιπα που γράφονται, δεν υπάρχει θέμα να μην παίζουν διάφορα λόγω ροοτ.
    Συνέβη μόνο αυτό με το wallet.
    Στην τελική κουβαλάς και μια κάρτα για ώρα ανάγκης και τέλος.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #19978
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.379
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    εγω που εχω icard παρηγγειλα και ενα nfc key fob (μπρελοκ): https://icard.com/en/nfc-wearables
    για να δοκιμασω τις πληρωμες και με αυτο,
    εστω και σαν εναλλακτικη καλο θα ναι, σε περιπτωσεις οπως αυτες που αναφερεται,
    αρκετα πιο μικρο απο καρτα, αρα και πιο βολικο και αδιαβροχο

  14. #19979
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.087
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο στην Ελλάδα ασχολούνται με αποδείξεις. Ούτε καν στην Κύπρο.
    Όσο για τα υπόλοιπα που γράφονται, δεν υπάρχει θέμα να μην παίζουν διάφορα λόγω ροοτ.
    Συνέβη μόνο αυτό με το wallet.
    Στην τελική κουβαλάς και μια κάρτα για ώρα ανάγκης και τέλος.
    Δεν ξέρω που στηρίζεις το απόλυτο συμπέρασμα σου. Το wallet είναι μια εφαρμογή και να το επεκτείνω σαν εφαρμογή είναι λογισμικό που εξελίσσεται παράλληλα με το λογισμικό για να κρύβεται. Δηλαδή υπάρχει μεταβλητότητα και από τις δύο πλευρές για κάθε εφαρμογή που θέλει. Γι'αυτό δεν δέχομαι το απόλυτο του συμπεράσματος σου. Άσε που κάθε δύο και τρεις όλο και κάποιο πρόβλημα αναφέρεται μέχρι να λυθεί, συνήθως σύντομα.

    Ομολογώ ότι ο τρόπος που το κάνει το magisk είναι πανέξυπνος αλλά και η άλλη πλευρά δεν είναι χαζή.

    Στην τελική είναι ζήτημα διαχείρισης ρίσκου και ο καθένας διαφορετικά. Όμως, αν κοιτάξεις το μέλλον, εσύ και οι υπόλοιποι πως το βλέπετε;

  15. #19980
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω που στηρίζεις το απόλυτο συμπέρασμα σου. Το wallet είναι μια εφαρμογή και να το επεκτείνω σαν εφαρμογή είναι λογισμικό που εξελίσσεται παράλληλα με το λογισμικό για να κρύβεται. Δηλαδή υπάρχει μεταβλητότητα και από τις δύο πλευρές για κάθε εφαρμογή που θέλει. Γι'αυτό δεν δέχομαι το απόλυτο του συμπεράσματος σου. Άσε που κάθε δύο και τρεις όλο και κάποιο πρόβλημα αναφέρεται μέχρι να λυθεί, συνήθως σύντομα.

    Ομολογώ ότι ο τρόπος που το κάνει το magisk είναι πανέξυπνος αλλά και η άλλη πλευρά δεν είναι χαζή.

    Στην τελική είναι ζήτημα διαχείρισης ρίσκου και ο καθένας διαφορετικά. Όμως, αν κοιτάξεις το μέλλον, εσύ και οι υπόλοιποι πως το βλέπετε;
    Η αλήθεια είναι, πως πέρα απ'το integrity του wallet, τόσα χρόνια δεν αντιμετώπισα το παραμικρό με το root σε άλλες εφαρμογές.

    Και μιλάω και για εφαρμογές που έχουν να κάνουν με σημαντικά πράγματα, όπως το fortitoken.

    Fun fact: ακόμα κι αν το integrity σπάει, στο galaxy watch μπορώ να κάνω κανονικά πληρωμές, το οποίο είναι συνδεδεμένο στην ίδια συσκευή της οποίας το integrity check σπάει.

    Οπότε σαν backup λύση, έχω το ρολόι για πληρωμές.

    Σε κάθε περίπτωση πάντως, εγώ πάντα κουβαλάω πορτοφόλι με κάρτες μαζί μου. Δεν μπορώ να βασιστώ μόνο σε μία συσκευή, γιατί δεν είναι μόνο το σπάσιμο του integrity check σαν αποκλειστικό point of failure.

    Είναι οτιδήποτε άλλο θα μπορούσε να καταστήσει τη συσκευή unavailable, πχ μπαταρία, hw failure, απώλεια, κλπ.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

Σελ. 1332 από 1376 ΠρώτηΠρώτη ... 13121322132713301331133213331334133713421352 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας