Σελ. 1273 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 12531263126812711272127312741275127812831293 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 19.081-19.095 από 20551
  1. #19081
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα περάσει τις κάρτες πριν την ενοποίηση με το wallet και δεν το έχω κάνει καιρό. Βλέπω barcode ή qrcode και θα ξαναδοκιμάσω αυτή την εβδομάδα αν ακόμα δουλεύει αλλά δεν προβλέπω εκπλήξεις. Μου κάνει εντύπωση αυτό που αναφέρεις για τις αντανακλάσεις καθώς πάω σινεμά με μέιλ από το κινητό. Και φυσικά άλλες αντίστοιχες υπηρεσίες Αυτό που συχνά ζητάνε είναι να έχεις μέγιστη φωτεινότητα αλλά όλο και λιγότερο.
    Τι να σου πω...
    Πάντως σε εμένα το barcode από την άυλη δεν το διαβάζει το κλασικό πιστόλι.
    Δοκίμασα και σε landscape αντί για portrait αλλά τίποτε.
    Φωτεινότητα έχω λίγο κάτω από το τέρμα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #19082
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα περάσει τις κάρτες πριν την ενοποίηση με το wallet και δεν το έχω κάνει καιρό. Βλέπω barcode ή qrcode και θα ξαναδοκιμάσω αυτή την εβδομάδα αν ακόμα δουλεύει αλλά δεν προβλέπω εκπλήξεις. Μου κάνει εντύπωση αυτό που αναφέρεις για τις αντανακλάσεις καθώς πάω σινεμά με μέιλ από το κινητό. Και φυσικά άλλες αντίστοιχες υπηρεσίες Αυτό που συχνά ζητάνε είναι να έχεις μέγιστη φωτεινότητα αλλά όλο και λιγότερο.
    Σινεμά εδώ και χρόνια με barcode από κινητό.
    Σε γυμναστήρια Επίσης κανονικά περνάει το barcode της κάρτας μέλους που έχω περάσει στο κινητό σε ειδική εφαρμογή, όχι στο Gwallet.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #19083
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σινεμά εδώ και χρόνια με barcode από κινητό.
    Σε γυμναστήρια Επίσης κανονικά περνάει το barcode της κάρτας μέλους που έχω περάσει στο κινητό σε ειδική εφαρμογή, όχι στο Gwallet.
    Τα barcodes είναι εύκολα. Έχει ένα σκασμο open source

  4. #19084
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.103
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Μήπως παίζει ρόλο αν η οθόνη του κινητού είναι OLED ή LCD? με OLED δεν είχα ποτέ θέμα σε κανένα barcode reader σε σινεμά ή οπουδήποτε αλλού που έχω εισιτήριο από viva πχ και ανοίγω το mail και μου σκανάρουν το barcode από εκεί.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #19085
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.101
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως παίζει ρόλο αν η οθόνη του κινητού είναι OLED ή LCD? με OLED δεν είχα ποτέ θέμα σε κανένα barcode reader σε σινεμά ή οπουδήποτε αλλού που έχω εισιτήριο από viva πχ και ανοίγω το mail και μου σκανάρουν το barcode από εκεί.
    Με Led IPS που νομίζω είναι το δικό μου.... έχω μπει σε συναυλίες, θέατρο, σινεμά.... σχεδόν παντού...
    Δεν βρήκα φαρμακείο όμως να καταφέρει να σκανάρει το barcode της άυλης.
    Περίεργο, αλλά αυτό σε μένα είναι πραγματικότητα.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  6. #19086
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν δεν το μαθατε απο καπου αλλου, καποιες εφαρμογες για twitter σταματησανε να δουλευουνε.

    3 μερες πριν καποιοι ειπανε οτι αυτο μαλλον ειναι σκοπιμο...
    https://arstechnica.com/tech-policy/...s-intentional/

    2 μερες πριν ανακοινωσανε οτι παρεβηκαν τους ορους χρησης του api...
    https://arstechnica.com/tech-policy/...nt-name-rules/

    Και χτες αλλαξανε τους ορους χρησης
    https://developer.twitter.com/en/dev...erms/agreement

    Δεν εχω twitter, αλλα επειδη εχω εμπειρια με τετοιους κλοουν devs, θεωρω πως τα χαλια τους πρεπει να γινονται called out.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 20-01-23 στις 09:36.
    ديميتريس

  7. #19087
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για θυμηστε μου λιγο τι κανουμε σε μια τετοια περιπτωση? Εκτος απο το να βγαλουμε την εφαρμογη απο τη συσκευη για να την ξανακανουμε εγκατασταση...
    Κώδικας:
    $ adb install Downloads/app-release.apk 
    Performing Streamed Install
    adb: failed to install Downloads/app-release.apk: Failure [INSTALL_FAILED_ALREADY_EXISTS: Attempt to re-install com.github.bmx666.appcachecleaner without first uninstalling.]
    ديميتريس

  8. #19088
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υπαρχει καμια εναλλακτική σε browser που να εχει αναλογο speed dial με της opera; Αν εχει και text wrap ακομα καλυτερα.

    Είναι ο μόνος browser που μπορεις να εχεις τοσο τακτοποιημενες τις σελιδες αλλα εδω και κανα μηνα κολλαει καθημερινα

  9. #19089
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γιατί δεν το παλεύεις λίγο, να ψάξεις και να βρεις τι φταίει και κολλάει.

    - - - Updated - - -

    Γιατί πολύ περίεργο μου φαίνεται έτσι ξαφνικά, να σταμάτησε να δουλεύει σωστά μόνο για σένα. Εκτός κι αν είναι κάτι παγκόσμιο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #19090
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω...
    Πάντως σε εμένα το barcode από την άυλη δεν το διαβάζει το κλασικό πιστόλι.
    Δοκίμασα και σε landscape αντί για portrait αλλά τίποτε.
    Φωτεινότητα έχω λίγο κάτω από το τέρμα.
    Αν και αρκετά αργότερα, έχει να κάνει με την τεχνολογία που διαβάζει το πιστόλι, το laser δεν μπορεί να διαβάσει οθόνη, θέλει image scanner
    Το laser συνήθως το ξεχωρίζεις γιατι έχει πολύ ΛΕΠΤΗ δέσμη ενώ το Imager αρκετά πιο φαρδιά

  11. #19091
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και αρκετά αργότερα, έχει να κάνει με την τεχνολογία που διαβάζει το πιστόλι, το laser δεν μπορεί να διαβάσει οθόνη, θέλει image scanner
    Το laser συνήθως το ξεχωρίζεις γιατι έχει πολύ ΛΕΠΤΗ δέσμη ενώ το Imager αρκετά πιο φαρδιά
    Ευχαριστώ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #19092
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για πειτε καμια ιδεα για το παρακατω περιστατικο πριν βρισω ασχημα κανεναν χρηστη με αρνητικο iq και το support my ass της τραπεζας του.

    Εδω και 2-3 μερες σταματησε να ερχεται το sms με το otp της τραπεζας σε εναν τυπο και ετσι δεν μπορει να μπει στο ebanking απο το pc του. Ο τυπος ζει Ολλανδια, εχει vodafone, περιαγωγη και η τραπεζα του εινια η alpha. Η vodafone του ειπε πως δεν υπαρχει καποιο προβλημα απο την πλευρα της και το support της τραπεζας του ειπε "να κοιταξει μηπως το sms πηγαινει σε καποιο φακελο και δεν το βλεπει"!
    Εχετε ξανακουσει εσεις εφαρμογη sms να βαζει τα μηνυματα σε φακελο αυτοματα ή μονο εγω θελω να τους βρισω? Ο τυπος θεωρει πως η τραπεζα τον καθοδηγει σωστα και πως εγω απλα δεν του λεω που ειναι οι φακελοι στα sms γιατι βαριεμια να ψαξω...
    ديميتريس

  13. #19093
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πειτε καμια ιδεα για το παρακατω περιστατικο πριν βρισω ασχημα κανεναν χρηστη με αρνητικο iq και το support my ass της τραπεζας του.

    Εδω και 2-3 μερες σταματησε να ερχεται το sms με το otp της τραπεζας σε εναν τυπο και ετσι δεν μπορει να μπει στο ebanking απο το pc του. Ο τυπος ζει Ολλανδια, εχει vodafone, περιαγωγη και η τραπεζα του εινια η alpha. Η vodafone του ειπε πως δεν υπαρχει καποιο προβλημα απο την πλευρα της και το support της τραπεζας του ειπε "να κοιταξει μηπως το sms πηγαινει σε καποιο φακελο και δεν το βλεπει"!
    Εχετε ξανακουσει εσεις εφαρμογη sms να βαζει τα μηνυματα σε φακελο αυτοματα ή μονο εγω θελω να τους βρισω? Ο τυπος θεωρει πως η τραπεζα τον καθοδηγει σωστα και πως εγω απλα δεν του λεω που ειναι οι φακελοι στα sms γιατι βαριεμια να ψαξω...
    Σε dumb phones (πχ κάτι παλιά Nokia με κουμπάκια) υπάρχει ο φάκελος "Μηνύματα διαλογής", όπου εκεί καταλήγουν διάφορα μηνύματα, κάτι σαν το σπαμ. Σε εφαρμογές σε smartphone δεν το έχω συναντήσει (ακόμα).

    Υπάρχει και η περίπτωση εφόσον είναι σε roaming ο πάροχος στον οποίο συνδέεται να μην παραδίδει τα μηνύματα από το ελληνικό δίκτυο. Μου έχει τύχει κάποιες φορές. Αφορά συμφωνίες που έχουν κάνει η πάροχοι μεταξύ τους. Πες του να δοκιμάσει να αλλάξει δίκτυο.

    Η σύνδεση είναι καρτοκινητό; Μήπως έχει λήξει ο χρόνος ομιλίας και έχει φραγή εισερχομένων;
    Ανυπόγραφος

  14. #19094
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.059
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πειτε καμια ιδεα για το παρακατω περιστατικο πριν βρισω ασχημα κανεναν χρηστη με αρνητικο iq και το support my ass της τραπεζας του.

    Εδω και 2-3 μερες σταματησε να ερχεται το sms με το otp της τραπεζας σε εναν τυπο και ετσι δεν μπορει να μπει στο ebanking απο το pc του. Ο τυπος ζει Ολλανδια, εχει vodafone, περιαγωγη και η τραπεζα του εινια η alpha. Η vodafone του ειπε πως δεν υπαρχει καποιο προβλημα απο την πλευρα της και το support της τραπεζας του ειπε "να κοιταξει μηπως το sms πηγαινει σε καποιο φακελο και δεν το βλεπει"!
    Εχετε ξανακουσει εσεις εφαρμογη sms να βαζει τα μηνυματα σε φακελο αυτοματα ή μονο εγω θελω να τους βρισω? Ο τυπος θεωρει πως η τραπεζα τον καθοδηγει σωστα και πως εγω απλα δεν του λεω που ειναι οι φακελοι στα sms γιατι βαριεμια να ψαξω...
    Υπάρχει και το spam που σχεδόν δεν φαίνεται πουθενά. Γιατί δεν πρέπει να το ανοίξεις το μήνυμα ούτε για πλάκα.

  15. #19095
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Spam φακελος στα sms? ΠΟΥ?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και η περίπτωση εφόσον είναι σε roaming ο πάροχος στον οποίο συνδέεται να μην παραδίδει τα μηνύματα από το ελληνικό δίκτυο. Μου έχει τύχει κάποιες φορές. Αφορά συμφωνίες που έχουν κάνει η πάροχοι μεταξύ τους. Πες του να δοκιμάσει να αλλάξει δίκτυο.
    Αυτο περιπου του ειπα και εγω, οτι μπορει να μην ερχονται τα μηνυματα λογω καποιου προβληματος που εχει να κανει με την περιαγωγη. Αλλα δικο μου sms που του εστειλα για τεστ το πηρε κανονικα. Δεν ειναι καρτοκινητο, εινια κανονικη συνδεση με παγιο.
    ديميتريس

Σελ. 1273 από 1371 ΠρώτηΠρώτη ... 12531263126812711272127312741275127812831293 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-15, 15:45
  2. iOS σε Android
    Από elminster στο φόρουμ iOS
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας